*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.  (Αναγνώστηκε 77757 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος oikelen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #392 στις: Ιούλιος 28, 2023, 08:25:24 μμ »
Αυτό το παράδειγμα είχε, ακριβώς κάτω από το κουτάκι
Ναι καταλαβαίνω τι λες, αλλά εγώ όταν το διάβασα κατάλαβα να γράψω αυτό ακριβώς αλλά από το 2020-2021 και μετά . Όχι πριν. Λάθος μου μάλλον.
https://www.asep.gr/guide/1GE_2GE_2023_FEK/eg_work_exp.pdf
Στο παράδειγμα κάποιος έχει 70 μήνες συνολικά και στο κουτάκι που μας ενδιαφέρει (που γράφει από το 2021 κ.λ.π. , βάζει 56. Φαίνεται λογικό να έχει από το 2021 και μετά 56 μήνες??????? άρα δεν θέλει την προύπηρεσία από το 2021 και μετά...

Επίσης ο κέρσορας στο κουτάκι αν τον άφηνες έλεγε
Καταχωρίστε τον αριθμό μηνών κάθε είδους πραγματικής εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας σας (αναπληρωτές, ωρομίσθιοι κλπ),
χωρίς την προϋπηρεσία σε δυσπρόσιτα από το σχολικό έτος 2020-2021 και μετά
και
χωρίς τρίμηνες συμβάσεις, μέχρι την ημερομηνία λήξης υποβολής της ηλεκτρονικής αίτησης, προκειμένου αυτή να μοριοδοτηθεί.


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:46:00 »

Αποσυνδεδεμένος oikelen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #393 στις: Ιούλιος 28, 2023, 08:26:06 μμ »
Μάλλον όλα έχουν να κάνουν με το κόμμα.

Αποσυνδεδεμένος leo_bou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #394 στις: Ιούλιος 28, 2023, 08:37:43 μμ »
Καταρχάς ευχαριστούμε πολύ για τον κόπο σας. Ήθελα να ρωτήσω αν θα βγάλετε και ανενεργούς στον εκκαθαρισμένο των ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #395 στις: Ιούλιος 28, 2023, 08:44:45 μμ »
Μάλλον όλα έχουν να κάνουν με το κόμμα.
Και με την παρενθεση (πανω απο το βασικο κουτακι) και οτι το περιεχομενο της δεν παει στην προταση εξω απο αυτην...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:46:00 »

Αποσυνδεδεμένος hmf161170

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #396 στις: Ιούλιος 28, 2023, 08:51:30 μμ »
Αυτό το παράδειγμα είχε, ακριβώς κάτω από το κουτάκι
https://www.asep.gr/guide/1GE_2GE_2023_FEK/eg_work_exp.pdf
Στο παράδειγμα κάποιος έχει 70 μήνες συνολικά και στο κουτάκι που μας ενδιαφέρει (που γράφει από το 2021 κ.λ.π. , βάζει 56. Φαίνεται λογικό να έχει από το 2021 και μετά 56 μήνες??????? άρα δεν θέλει την προύπηρεσία από το 2021 και μετά...

Επίσης ο κέρσορας στο κουτάκι αν τον άφηνες έλεγε
Καταχωρίστε τον αριθμό μηνών κάθε είδους πραγματικής εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας σας (αναπληρωτές, ωρομίσθιοι κλπ),
χωρίς την προϋπηρεσία σε δυσπρόσιτα από το σχολικό έτος 2020-2021 και μετά
και
χωρίς τρίμηνες συμβάσεις, μέχρι την ημερομηνία λήξης υποβολής της ηλεκτρονικής αίτησης, προκειμένου αυτή να μοριοδοτηθεί.


ΑΓΑΠΗΤΕ μου δεν λεω οτι δεν φταιω απλα δεν καταλαβα καλα αυτο που ελεγε στην αιτηση το ιδιο εγινε και με χιλιαδες αλλους. δεν ανοιξα τοτε το παραθυρο να το δω   το παραδειγμα επειδη οπως σου ειπα δεν ειχα κανει ποτέ λαθος σε προηγουμενες αιτησεις. δεν αποποιουμαι των ευθυνων μου. απλα επειδη εγινε απο χιλιαδες αλλους το λαθος αυτο οφειλει ο ασεπ να το δει και να πραξει το σωστο οπως εγινε και με την ειδικη αγηωγη περυσι που εγινε ανακοινοποιησησ το ορθο. αυτο εγραψα εγω. μπορει το κρατος να διορθωσει το λαθος πολλων ανθρωπων αν θελει. ειναι θεμα βουλησης καλο σου βραδυ

Αποσυνδεδεμένος hmf161170

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #397 στις: Ιούλιος 28, 2023, 08:55:13 μμ »
Και με την παρενθεση (πανω απο το βασικο κουτακι) και οτι το περιεχομενο της δεν παει στην προταση εξω απο αυτην...

το να ειρωνευομαστε αλλους συνανθρωπους μας που εκαναν λαθος δεν ειναι το πρεπον. καπου καποτε κιε σεις μπορει να κανατε ενα λαθος στην ερμηνεια μιας προτασης στο παρελθον. δεν ειμαστε αλανθαστοι. επισης αυτο εγινε και απο συναδελφους με εμπειρια μεγαλη σε αιτησεις οπως ενα παραδειγμα που μου μετεφεραν που ενας η μια συναδελφος εχασε 90 μορια ετσι. καλο βραδυ

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #398 στις: Ιούλιος 28, 2023, 09:04:11 μμ »
Δεν ειρωνευτηκα, λαθος καταλαβατε, συμπληρωνω τον συναδελφο. Απλως θεωρω οτι υπηρχαν πολλες "δικλιδες" ωστε καποιος να μην κανει λαθος οπως εγραψα και σε αλλα μηνυματα μου. Εγω προσωπικα , φανταζομαι και χιλιαδες αλλοι,επειδη με ενδιεφερε το θεμα για συναδελφο, ανοιξα ολα τα παραδειγματα, ειδα videos, διασταυρωσα απο οπσυδ κλπ πριν δηλωσω οτιδηποτε. Δεν θεωρειτε οτι για κατι τοσο σημαντικο οπως μια αιτηση που γινεται καθε τρια χρονια θα επρεπε ολοι να δειξουν τεραστια προσοχη? Και γιατι καθε φορα για τα λαθη μας (εστω αρκετων) θα πρεπει να συγκεντρωνουμε υπογραφες, να διαμαρτυρομαστε κλπ εγραψαν και αλλοι συναδελφοι πιο πανω οτι ευτυχως η δυστυχως ετσι ειναι η αιτηση και απευθυνεται σε χιλιαδες. Καποιοι, δικαιολογημενα ισως μπορει να μην καταλαβαν το α η το β, τι πρεπει να γινει?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2023, 09:21:28 μμ από blueswire »

Αποσυνδεδεμένος hmf161170

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #399 στις: Ιούλιος 28, 2023, 09:22:23 μμ »
Δεν ειρωνευτηκα, λαθος καταλαβατε, συμπληρωνω τον συναδελφο. Απλως θεωρω οτι υπηρχαν πολλες "δικλιδες" ωστε καποιος να μην κανει λαθος οπως εγραψα και σε αλλα μηνυματα μου. Εγω προσωπικα , φανταζομαι και χιλιαδες αλλοι,επειδη με ενδιεφερε το θεμα για συναδελφο, ανοιξα ολα τα παραδειγματα, ειδα videos, διασταυρωσα απο οπσυδ κλπ πριν δηλωσω οτιδηποτε. Δεν θεωρειτε οτι για κατι τοσο σημαντικο οπως μια αιτηση που γινεται καθε τρια χρονια θα επρεπε ολοι να δειξουν τεραστια προσοχη? Και γιατι καθε φορα για τα λαθη μας (εστω αρκετων) θα πρεπει να συγκεντρωνουμε υπογραφες, να διαμαρτυρομαστε κλπ

ΠΡΟΦΑΝΩς ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΠΤΥΠΩΣΗ ΣΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΤΑΝ Η ΛΕΞΗ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΝΕΙς ΛΑΘΟς. ΑΥΤΟ ΛΕΜΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ Ο ΑΣΕΠ ΤΟ ΛΑΘΟς ΚΑΙ ΑΝΑ ΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΕΙ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑς ΑΛΛΑ Η ΛΕΚΙΚΗ ΑΣΑΦΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟς ΤΟΥ ΑΣΕΠ. ΚΑΙ ΠΕΡΥΣΙ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΑΝ ΣΕ ΧΙΛΙΑΔΕς ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΒΡΑΔΥ

Αποσυνδεδεμένος teokat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #400 στις: Ιούλιος 29, 2023, 12:16:45 πμ »
...διευκρίνιση.
Ως μεταπτυχιακό για την κατάταξη στους πίνακες αναγνωρίζεται οποιοσδήποτε μεταπτυχιακός τίτλος, ανεξάρτητα αν είναι συναφής με το αντικείμενο του βασικού τίτλου σπουδών;
... Ρωτάω πλέον για τους επόμενους πίνακες...
Δεν χρειάζεται συνάφεια για την μοριοδότηση του μεταπτυχιακού. Οποιοδήποτε μεταπτυχιακό κάνει (πρέπει να είναι αναγνωρισμένο αν προέρχεται από εξωτερικό). Η συνάφεια χρειάζεται για την μισθολογική αναγνώριση του μεταπτυχιακού (δίνει +2 μισθολογικά κλιμάκια). Αλίμονο αν χρειαζόταν να μεσολαβήσει και η κρίση της συνάφειας από το ΠΥΣΔΕ για να κριθεί το +20 και να βγουν οι πίνακες...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 29, 2023, 12:19:49 πμ από teokat »

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1820
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #401 στις: Ιούλιος 29, 2023, 12:25:42 πμ »
Δεν χρειάζεται συνάφεια για την μοριοδότηση του μεταπτυχιακού. Οποιοδήποτε μεταπτυχιακό κάνει (πρέπει να είναι αναγνωρισμένο αν προέρχεται από εξωτερικό). Η συνάφεια χρειάζεται για την μισθολογική αναγνώριση του μεταπτυχιακού (δίνει +2 μισθολογικά κλιμάκια). Αλίμονο αν χρειαζόταν να μεσολαβήσει και η κρίση της συνάφειας από το ΠΥΣΔΕ για να κριθεί το +20 και να βγουν οι πίνακες...
👍

Αποσυνδεδεμένος apuleius

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 379
  • Όλα μένουν ίδια αν δεν τ' αγαπάς.....
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #402 στις: Ιούλιος 29, 2023, 12:44:19 πμ »
Δεν χρειάζεται συνάφεια για την μοριοδότηση του μεταπτυχιακού. Οποιοδήποτε μεταπτυχιακό κάνει (πρέπει να είναι αναγνωρισμένο αν προέρχεται από εξωτερικό). Η συνάφεια χρειάζεται για την μισθολογική αναγνώριση του μεταπτυχιακού (δίνει +2 μισθολογικά κλιμάκια). Αλίμονο αν χρειαζόταν να μεσολαβήσει και η κρίση της συνάφειας από το ΠΥΣΔΕ για να κριθεί το +20 και να βγουν οι πίνακες...

Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος firiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #403 στις: Ιούλιος 29, 2023, 06:37:16 πμ »
ΑΓΑΠΗΤΕ μου δεν λεω οτι δεν φταιω απλα δεν καταλαβα καλα αυτο που ελεγε στην αιτηση το ιδιο εγινε και με χιλιαδες αλλους. δεν ανοιξα τοτε το παραθυρο να το δω   το παραδειγμα επειδη οπως σου ειπα δεν ειχα κανει ποτέ λαθος σε προηγουμενες αιτησεις. δεν αποποιουμαι των ευθυνων μου. απλα επειδη εγινε απο χιλιαδες αλλους το λαθος αυτο οφειλει ο ασεπ να το δει και να πραξει το σωστο οπως εγινε και με την ειδικη αγηωγη περυσι που εγινε ανακοινοποιησησ το ορθο. αυτο εγραψα εγω. μπορει το κρατος να διορθωσει το λαθος πολλων ανθρωπων αν θελει. ειναι θεμα βουλησης καλο σου βραδυ
δεν ηταν η ιδια περιπτωση στην ειδικη αγωγω
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος typos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #404 στις: Ιούλιος 29, 2023, 07:34:49 πμ »
Η διατύπωση για την προϋπηρεσία θα μπορούσε να είναι πιο σαφής

Οι λύσεις που δόθηκαν φετος για το παράβολο ( μη αποδοχή από ΑΣΕΠ) αν δεν είναι πληρωμένο θα μπορούσαν να υπάρχουν εξ αρχής και να μην έχουμε 15000 χιλιάδες θύματα το 2020

Με  μια στοιχειώδη προσπάθεια και συντονισμό θα είχε σωθεί η αποθήκη της Π.Α που κάηκε σκορπώντας τον τρόμο και κάνοντας στάχτη οπλισμό δεκάδων εκατομμυρίων  ευρώ ……αυτά που λείπουν για διορισμούς

Αυτό όμως είναι το  περίφημο ελληνικό δημόσιο . …….όλα στην τύχη πάντα με παράπλευρες απώλειες που φυσικά δεν ενδιαφέρουν τους ιθύνοντες ….

 


Αποσυνδεδεμένος math4life

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #405 στις: Ιούλιος 29, 2023, 10:22:46 πμ »
Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι. Είμαι ΠΕ03 και είμαι στη θέση περίπου 1.300. Μέσα στον χθεσινό πίνακα βρίσκονται και οι 240 που διορίστηκαν τον Μάιο και ήταν όλοι από πάνω μου. Άρα θα έπρεπε να είμαι περίπου στην 1.060. Όμως η διαφορά στον εκκαθαρισμένο πίνακα που βλέπω είναι σημαντικά λιγότερη. Γιατί?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160981
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 590
Σύνολο: 610

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.