*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2023  (Αναγνώστηκε 122453 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #252 στις: Απρίλιος 09, 2023, 12:24:04 πμ »
Τι να σου πω...μακάρι να την πάρετε και πριν κλείσετε χρόνο. Αλλά φέτος ακόμα δεν ανήκετε στη νέα διεύθυνση, κατά την περίοδο των αιτήσεων. Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τις αποσπάσεις. Ρωτήσατε και απλά είδα την προϋπόθεση μοριοδότησης της συνυπηρέτησης!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:38:37 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2852
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #253 στις: Απρίλιος 09, 2023, 12:56:44 πμ »
Τωρα βλέπω ότι  στην Αίτηση Απόσπασης αν κλικάρεις στο «αποσπάσεις κατά προτεραιότητα» μια από τις επιλογές είναι Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας ή δευτεροβάθμιας υγειονομικής επιτροπής ή ΚΕΠΑ

Το γράφω για τους συναδέλφους που έγραψαν ότι δεν αναφερόταν στην εγκύκλιο το χαρτί από πρωτοβάθμια υγειονομική επιτροπή. Στην αίτηση το αναφέρει.
Το γράφω για τη Georgia 06  και τον   KOSTIS1982.

Ευχαριστούμε συνάδελφε. Εγώ θα στείλω ερώτημα στο υπουργείο μέσω της ΔΠΕ διότι δεν μπορώ να βγάλω άκρη.
Κοιτάω τώρα στο ΟΠΣΥΔ αλλά δεν βλέπω κάπου να αναφέρει αυτό που λες.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 09, 2023, 01:38:59 πμ από georgia06 »

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 661
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #254 στις: Απρίλιος 09, 2023, 02:15:24 πμ »

Ευχαριστούμε συνάδελφε. Εγώ θα στείλω ερώτημα στο υπουργείο μέσω της ΔΠΕ διότι δεν μπορώ να βγάλω άκρη.
Κοιτάω τώρα στο ΟΠΣΥΔ αλλά δεν βλέπω κάπου να αναφέρει αυτό που λες.

Στην αίτηση  μετά την επιλογή των πυσδε και πριν το σημείο που πρέπει να ανεβάσεις τα δικαιολογητικά ,γράφει «οικογενειακοί λόγοι», από κάτω  «συνυπηρέτηση», από κάτω «εντοπιότητα», και στο τέλος «αποσπάσεις κατά προτεραιότητα». Σε όλα αυτά αν πατήσεις πάνω , σου ανοίγουν πινακάκια . Πρέπει να πατήσεις για να επιλέξεις τι δικαιολογητικό προσκομίζεις για να τα αποδείξεις. Αυτά τα δικαιολογητικά που θα ανεβάσεις στη συνέχεια. Στο «αποσπάσεις κατά προτεραιότητα» ανοίγει πινακάκι που μια από τις επιλογές είναι Πιστοποιητικό πρωτοβάθμιας ή Δευτεροβάθμιας ή ΚΕΠΑ.

Τι στο καλό μόνο εγώ το βλέπω;

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 661
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #255 στις: Απρίλιος 09, 2023, 02:22:25 πμ »
Είναι ενημερωμένο το teachers, άρα βάζω ότι λέει εκεί...ωραία!
Εγώ είμαι κατά προτεραιότητα οπότε δεν κλικαρω στους οικογενειακούς λόγους ή να κλικαρω έτσι κ αλλιώς;
Ευχαριστώ για την απάντηση.


Τι να σου πω ;Δεν τα ξέρω πολύ καλά σχετικά με τις κατά προτεραιότητα αλλά αν ανεβάσεις δικαιολογητικό Οικογενειακής  κατάστασης πρέπει να κλικάρεις στο «Οικογενειακοί λόγοι» θα σου ανοίξει πινακάκι και θα κλικάρεις «Πιστοποιητικό Οικογενειακής κατάστασης» .Όπως επίσης αν προσκομίσεις χαρτί για συνυπηρέτηση κλικάρεις στο «Συνυπηρέτηση» για να επιλέξεις ποιο δικαιολογητικό από τις επιλογές που σου δίνει προσκομίζεις. Το ίδιο και για τα υπόλοιπα.Αν δεν προσκομίζεις τέτοια δικαιολογητικά φαντάζομαι δεν χρειάζεται να κλικάρεις τίποτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 09, 2023, 02:31:38 πμ από vama »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:38:37 »

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #256 στις: Απρίλιος 09, 2023, 08:15:12 πμ »
Τι στο καλό μόνο εγώ το βλέπω;

 ;D ;D ;D ;D ;D, όχι ρε . κι εμείς !  πχ τικάροντας στις κατά προτεραιότητα την ασθένεια βγάζει επιλογές και θέση να βάλεις ΚΕΠΑ , αριθμό μητρώου , παρακάτω τα δικαιολογητικά κλπ κλπ
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 09, 2023, 08:18:20 πμ από asta napane »

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #257 στις: Απρίλιος 09, 2023, 10:18:06 πμ »
εμένα μέχρι χθες δεν άνοιγε το πεδίο ασθένεια στο τέκνο...τώρα το άνοιξε....λέτε να μη το είδα ποτέ; δε ξέρω...ευχαριστώ πολύ πάντως για τη βοήθεια!
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 09, 2023, 10:39:07 πμ από regi84 »

Αποσυνδεδεμένος nikostz1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #258 στις: Απρίλιος 09, 2023, 01:01:34 μμ »
Να κάνω μια ερώτηση αν μόλις έχει πάρει μετάθεση ο σύζυγος τι έγγραφο πρέπει να επισυνάψουμε;

Αποσυνδεδεμένος Pe25lina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #259 στις: Απρίλιος 09, 2023, 01:07:35 μμ »
Γεια σας..
όταν έχεις σύμφωνο με τον άντρα σου πρέπει να ανεβάσεις και το σύμφωνο και την οικογενειακή κατάσταση ; Γνωρίζει κάποιος ; Μήπως να τα βάλω και τα 2 για να μαι σίγουρη ;;;;

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 661
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #260 στις: Απρίλιος 09, 2023, 04:37:41 μμ »
Αν κλικαρεις στο "Οικογενειακοί λόγοι" ανοίγει πινακάκι που έχει και τις δύο επιλογές.Από ό,τι ειδα  μπορείς να επιλέξεις και τα δύο . Αν δεν έχεις παιδιά,το σύμφωνο φαντάζομαι θα είναι αρκετό. Αν έχεις παιδιά χρειάζεται πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης.

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 661
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #261 στις: Απρίλιος 09, 2023, 04:43:57 μμ »
Να κάνω μια ερώτηση αν μόλις έχει πάρει μετάθεση ο σύζυγος τι έγγραφο πρέπει να επισυνάψουμε;

Στην προηγούμενη σελίδα έχουν κάνει την ίδια ερώτηση και έχει απαντηθεί. Δυστυχώς τίποτα. Για φέτος δεν δικαιούστε συνυπηρέτηση . Του χρόνου που θα έχει υπηρετήσει ένα έτος.

Αποσυνδεδεμένος Pe25lina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #262 στις: Απρίλιος 09, 2023, 04:56:09 μμ »
Αν κλικαρεις στο "Οικογενειακοί λόγοι" ανοίγει πινακάκι που έχει και τις δύο επιλογές.Από ό,τι ειδα  μπορείς να επιλέξεις και τα δύο . Αν δεν έχεις παιδιά,το σύμφωνο φαντάζομαι θα είναι αρκετό. Αν έχεις παιδιά χρειάζεται πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης.

Ναι το είδα γ αυτό μπερδεύτηκα , όχι δεν έχουμε παιδιά καταλαβαίνω ότι σίγουρα αν είχαμε θα θελε κ τα δυο αλλά ποτέ δεν ξέρεις μ αυτούς τι συμβαινει. Όποτε ειπα να ρωτήσω μήπως έχει ανάλογη εμπειρία κάποιος
Σας ευχαριστώ πολύ θα πάρω αύριο και ΔΠΕ Μεσσηνίας μπας και απαντηθεί απ αυτούς που θα το ελέγξουν κιόλας.
Μήπως ξερετε , ΤΟ ΚΕΠΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΜΕ 50% καταλαβαίνω απ την εγκύκλιο εφόσον το έκανα τικ στην δήλωση θα πρέπει να το ανεβάσω
Σωστά;;;

Αν και λέει κ σε άλλο σημείο πως αν θες κατά προτεραιότητα το ανεβάζεις. Αυτό με μπερδεύει εγώ δεν ειμαι κατά προτεραιότητα απλά θέλω να μοριοδοτηθει το 50% να το βάλω λέτε ξανα;

Αποσυνδεδεμένος Korniliamav

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #263 στις: Απρίλιος 09, 2023, 05:08:24 μμ »
Καλησπέρα αν αποσπαστούμε πχ σε άλλο φορέα και κάνουμε πχ διοικητικό έργο η προϋπηρεσία μας σαν τί είναι ; Στον κλάδο π διοριστήκαμε ή κάτι άλλο ;;

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 661
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #264 στις: Απρίλιος 09, 2023, 06:01:21 μμ »
Καλησπέρα αν αποσπαστούμε πχ σε άλλο φορέα και κάνουμε πχ διοικητικό έργο η προϋπηρεσία μας σαν τί είναι ; Στον κλάδο π διοριστήκαμε ή κάτι άλλο ;;


Στον κλάδο που διοριστήκατε.

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2023
« Απάντηση #265 στις: Απρίλιος 09, 2023, 07:31:31 μμ »
Καλησπέρα αν αποσπαστούμε πχ σε άλλο φορέα και κάνουμε πχ διοικητικό έργο η προϋπηρεσία μας σαν τί είναι ; Στον κλάδο π διοριστήκαμε ή κάτι άλλο ;;

στη συνολική εκπαιδευτική προϋπηρεσία αλλά δεν θα μετρηθεί στη διδακτική

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 501
Σύνολο: 502

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.