*

Ψηφοφορία

Ποια μόρια να παίρνουν οι αποσπασμένοι σε γραφεία, της οργανικής τους ή της πλησιέστερης σχολικής μονάδας που είναι η υπηρεσία που αποσπάστηκαν;

Της οργανικής
Της πλησιέστερης σχολικής μονάδας

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις και Μοριοδότηση  (Αναγνώστηκε 8484 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dafni2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις και Μοριοδότηση
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 12:56:25 πμ »
Αυτό 8α ήταν 8αυμα αν το έκαναν!!
Ξέρω μπουμπούκι που παίρνει τα μόρια από πολύ μικρό νησί2 χρόνια τώρα ενώ κοπρίζει σε μία δευτεροβά8μια στη Α8ήνα , στην οποία δεν έχουν τι να τον κάνουν. Σημείωση το μπουμούκι αυτό διοριστηκε ΧΩΡΙΣ καν επιτυχλια στον ΑΣΕΠ

 Άλλη γνωστή μου με παιδί διοριστέα από ΑΣΕΠ εξετάσεις έιναι σε ένα χωριό στη Ροδο ενώ ο άντρας της είναι στην Α8ήνα. Εγώ δεν λέω οτι η κοπέλα δεν πρέπει να πάει επαρχία αλλά είναι εξωφρενικό οι μισοί να σκίζονται στο διάβασμα να περνάνε με το σταυρό στο χέρι και άλλοι να μπαίνουν από τα παρά8υρα  και να καυχιώνται κιόλας οτι έχουν βύσμα και δεν χρειάζεται καν να πάνε στο σχολείο να υπογράψουν γιατί τα κανονίζει ο διευθυντής !ΕΛΕΟΣ!!!
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις και Μοριοδότηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:59:13 »

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις και Μοριοδότηση
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 10:25:11 πμ »
Αυτό 8α ήταν 8αυμα αν το έκαναν!!
Ξέρω μπουμπούκι που παίρνει τα μόρια από πολύ μικρό νησί2 χρόνια τώρα ενώ κοπρίζει σε μία δευτεροβά8μια στη Α8ήνα , στην οποία δεν έχουν τι να τον κάνουν. Σημείωση το μπουμούκι αυτό διοριστηκε ΧΩΡΙΣ καν επιτυχλια στον ΑΣΕΠ

 Άλλη γνωστή μου με παιδί διοριστέα από ΑΣΕΠ εξετάσεις έιναι σε ένα χωριό στη Ροδο ενώ ο άντρας της είναι στην Α8ήνα. Εγώ δεν λέω οτι η κοπέλα δεν πρέπει να πάει επαρχία αλλά είναι εξωφρενικό οι μισοί να σκίζονται στο διάβασμα να περνάνε με το σταυρό στο χέρι και άλλοι να μπαίνουν από τα παρά8υρα  και να καυχιώνται κιόλας οτι έχουν βύσμα και δεν χρειάζεται καν να πάνε στο σχολείο να υπογράψουν γιατί τα κανονίζει ο διευθυντής !ΕΛΕΟΣ!!!
 
Απο την ωρα που διοριζεται καποιος και μετα ανηκει στην ιδια κατηγορια με ολους, ο τροπος διορισμου δεν κανει καποιον ποιο ευνοϊμενο ή οχι. Το πως διοριζεσαι δεν ειναι τροπος αποδειξης ευνοϊκοτερης μετακίνησης.

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις και Μοριοδότηση
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 10:43:47 πμ »
Στις νέες αιτήσεις για μετάθεση αν κάποιος έχει κάνει και πέρισυ αίτηση γράφει μόνο τη φετινή χρονιά. Επομένως ότι μόρια έχει πάρει παλιότερα μένουν σταθερά, με εξαίρεση φυσικά τους 2 μήνες του καλοκαιριού αν έχει πάρει μετάθεση.

Αποσυνδεδεμένος chtzim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις και Μοριοδότηση
« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 10, 2010, 05:11:18 μμ »
Αντιγράφω από τη χτεσινή εγκύκλιο για τις Μεταθέσεις Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.) σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και ΚΕ.Δ.Δ.Υ.

2.3. Τα μέλη του Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. που αποσπώνται και τοποθετούνται σε σχολείο λαμβάνουν τις ΜΣΔ του σχολείου απόσπασης μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους. Για τους καλοκαιρινούς μήνες λαμβάνουν τις ΜΣΔ της οργανικής τους θέσης. Όσοι  αποσπώνται από σχολικές μονάδες Α/θμιας ή Β/θμιας Εκπ/σης  σε ΚΕ.Δ.Δ.Υ.  λαμβάνουν τις Μ.Σ.Δ. της οργανικής τους θέσης.

Και πάλι λοιπόν αποσπάσεις σε γραφεία με μόρια οργανικής θέσης...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2012, 12:57:45 μμ από para5 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις και Μοριοδότηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:59:13 »

Αποσυνδεδεμένος προδρομος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις και Μοριοδότηση
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 10, 2010, 05:41:30 μμ »
βασικά και να ήθελα να το αλλάξει και να παίρνουν τα μόρια του τόπου που υπηρετούν και όχι της οργανικής δεν θα μπορούσα η άννα καθως δεν έχει ψηφιστεί νέο νομοσχέδιο που να ανατρέπει αυτό που ήδη ισχύει. Επομένως, αναγκαστηκά και σε αυτήν την εγκύκλιο θα εφαρμοστούν όσα προβλέπονται στο Π.Δ. 50 και 100, μέχρι να το πάρει απόφασει η αννούλα να αφήσει τις γενικότητες και τις αοριστολογίες και να ψηφίσει νέο Π.Δ.
Ωστόσο και πάλι κατα τη γνώμη μου δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Στο προ-σχέδιο που κατέθεσε την προηγούμενη βδόμαδα ή καλύτερα στην έκθεση ιδεών δεν λέει κουβέντα για μόρια δυσμενών συνθηκών στις αποσπάσεις (άραγε τυχαία;δεν νομίζω), ενώ μας είχε πρήξει πως το "καλό και αξιοκρατικό" ΠΑ.ΣΟ.Κ.
θα το αλλάξει και όλοι θα παίρνουν τα μόρια του τόπου που υπηρετούν. Μην ελπίζετε σε τίποτα τέτοιο βέβαια...Αρκεστείτε στον διαδραστικό πίνακα και στα αγγλικά από τη β δημοτικού (λες και ομιλούν τα ελληνικά άπταιστα). μέχρι εκεί φτάνει το σοσια-ληστικό πασοκ να κάνει τομές και αλλαγές

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159863
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 443
Σύνολο: 453

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.