*

Αποστολέας Θέμα: Β´ Φάση Αναπληρωτών 23-24  (Αναγνώστηκε 173728 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2257
    • Προφίλ
Απ: Β´ Φάση Αναπληρωτών 23-24
« Απάντηση #70 στις: Σεπτέμβριος 04, 2023, 03:29:24 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ,μα θέλω να το ακούσω απ τον patreas.
Εμφανιστείτε κύριε patrea μου,μόνο γι αυτό και μετά όταν πλησιάσει πάλι η β φάση.
Έχουμε σοκαριστεί κάποιοι με τις προσλήψεις της α και αγωνιούμε..

Σου απάντησε και ο συνάδελφος kapioskapoukapote. Ο patreas όποιος είναι χρόνια στο φόρουμ θα ξέρει ότι εμφανίζεται, βοηθάει και γράφει μόνο όταν έχει πληροφορίες. Δεν μπορεί σε κάθε ερώτηση που κάνει ο καθένας μας να εμφανίζεται και να απαντάει. Δεν μπορεί στις δεκάδες ερωτήσεις τύπου: ποτέ θα βγει η β φάση;......που θα φτάσει ο τάδε πίνακας;.....πόσους θα πάρουν στην δείνα ειδικότητα;.... κτλ...κτλ..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β´ Φάση Αναπληρωτών 23-24
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:22:26 »

Αποσυνδεδεμένος user7787

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ Φάση Αναπληρωτών 23-24
« Απάντηση #71 στις: Σεπτέμβριος 04, 2023, 03:55:08 μμ »
Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι ΠΕ02 με 49.2 μόρια στον πίνακα Ειδικής. Πιστεύετε έχω πιθανότητες για Γ' ή Δ' Φάση στην Ειδική (έχω βάλει τα πάντα σε πλήρες και τη μισή Ελλάδα σε μειωμένο).

Σε προηγούμενες χρονιές εφτανε συνήθως σε τόσα μόρια στη Γ' ή Δ' Φάση και φέτος νομίζω δηλώθηκαν πολλά κενά.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος ChristinaPas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ Φάση Αναπληρωτών 23-24
« Απάντηση #72 στις: Σεπτέμβριος 04, 2023, 04:23:58 μμ »
Να ρωτησω και εγω με την σειρα μου αν μπορω να ελπιζω για καποια φαση φετος , με θεση περιπου στο 900 στον εκκαθαρισμενο ειδικης και δηλωμενη ολη την ελλαδα πληρους ωραριου; Πιστευετε οτι μπορει να με φτασει;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2257
    • Προφίλ
Απ: Β´ Φάση Αναπληρωτών 23-24
« Απάντηση #73 στις: Σεπτέμβριος 04, 2023, 04:32:44 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφε,είμαι χρόνια στον χώρο της εκπαίδευσης..Δεν έχω ρωτήσει ποτέ κάτι.Ούτε σειρά,ούτε πιθανότητες ,τίποτε.Ρώτησα κατι που απασχολεί πολλούς από εμάς και θεωρώ πως δεν είναι λεπτομέρεια. (όπως σειρά,πρόσληψη ειδικότητας κ.τλ.Μετά τις τελευταίες προσλήψεις ,και όταν κάποιους τους προσπερνά ο πίνακας ναι ρωτάς.Ακόμη περισσότερο  όταν προγραμματίζεις μια μικροεπέμβαση.
Καλό υπόλοιπο.

Και καλά κάνεις. Δεν είπα να μη ρωτήσεις. Κατάλαβε όμως πως ο patreas αν απαντούσε σε όλα τα μηνύματα δεν θα έπρεπε να ασχολείται με τίποτα άλλο. Καλή συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β´ Φάση Αναπληρωτών 23-24
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:22:26 »

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1557
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ Φάση Αναπληρωτών 23-24
« Απάντηση #74 στις: Σεπτέμβριος 04, 2023, 06:40:36 μμ »
Καλησπέρα σε όλους
Με θέση 1264(εκκαθαρισμένο 277) στον κλάδο ΠΕ86

Έχω δηλωμένα μόνο Πρωτοβάθμια:
Α' Πειραιά
Α' Β' Μαγνησίας
Α' Θεσσαλονίκης
Λάρισα
Πιερία
Φθιώτιδα
Ημαθία
Πέλλα
Κιλκίς


Πιστεύεται υπάρχει ελπίδα ή να ψάξουμε για άλλη δουλειά φέτος?
Σχεδόν σε όλες τις περιοχές η κάλυψη των κενών ήταν στο 70%... επειδή είσαι κοντά σε κάποιες που έχεις δηλώσει.. πιστεύω ότι στην δεύτερη θα είσαι μέσα..

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: Β´ Φάση Αναπληρωτών 23-24
« Απάντηση #75 στις: Σεπτέμβριος 04, 2023, 10:47:49 μμ »
Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι ΠΕ02 με 49.2 μόρια στον πίνακα Ειδικής. Πιστεύετε έχω πιθανότητες για Γ' ή Δ' Φάση στην Ειδική (έχω βάλει τα πάντα σε πλήρες και τη μισή Ελλάδα σε μειωμένο).

Σε προηγούμενες χρονιές εφτανε συνήθως σε τόσα μόρια στη Γ' ή Δ' Φάση και φέτος νομίζω δηλώθηκαν πολλά κενά.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αρκετά δύσκολο δυστυχώς.

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: Β´ Φάση Αναπληρωτών 23-24
« Απάντηση #76 στις: Σεπτέμβριος 04, 2023, 10:49:05 μμ »
Να ρωτησω και εγω με την σειρα μου αν μπορω να ελπιζω για καποια φαση φετος , με θεση περιπου στο 900 στον εκκαθαρισμενο ειδικης και δηλωμενη ολη την ελλαδα πληρους ωραριου; Πιστευετε οτι μπορει να με φτασει;

Αν αναφέρεστε σε ΠΕ02 για να είστε σε θέση 900, λογικά θα είστε πιο κάτω από 2300-2400. Οριακά να πω; Δύσκολο να πω;

Αποσυνδεδεμένος Debaser

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάθε στιγμή είναι μια υπέροχη ευκαιρία...
    • Προφίλ
Απ: Β´ Φάση Αναπληρωτών 23-24
« Απάντηση #77 στις: Σεπτέμβριος 05, 2023, 03:05:40 πμ »
Σωστά,δεν είναι όπως εμείς που έχουμε χρόνο να απαντάμε και δη σε πολλά μηνύματα ταυτόχρονα..

Κανονικά, δεν ασχολούμαι να αποκριθώ σε τέτοια αλλά, έχω μία απορία: Ποιους εννοείτε με το "εμείς";

Ο λόγος που απορώ είναι γιατί αποκλείεται να αναφέρεστε σε εσάς προσωπικά καθώς έχετε δημοσιεύσει 4 μηνύματα συνολικά από την εγγραφή σας στο forum, όλα στο παρόν νήμα και όλα αφορούν στην ερώτησή σας προς τον Patreas (και κλιμακώνονται με το υποτιμητικό σχόλιο σας προς τον Patreas το οποίο και παραθέτω).

Οι kapoioskapoukapote και victor123 σας απάντησαν ορθά αλλά απαξιώνετε τις απαντήσεις τους καθώς δεν προέρχονται από τον Patreas. Τώρα, αν δεν καταλαβαίνετε και επιμένετε πως πρέπει να συνεχίσετε να ρωτάτε τον Patreas ο οποίος είναι και ο μόνος που εμπιστεύεστε (καθότι όντως, δεν αναρτά τίποτα που δεν είναι σίγουρος/γνωρίζει πως ισχύει), ίσως θα πρέπει να αποστείλετε στον ίδιο ένα προσωπικό μήνυμα αντί να δημιουργείτε εντυπώσεις στο δημόσιο νήμα.

Δεν περιμένω απάντηση και οπωσδήποτε, δεν θα το συνεχίσω.

Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία με την μικροεπέμβασή σας (την οποία και ελπίζω να προγραμματίσετε ασχέτως απάντησης από τον Patreas)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2023, 03:32:15 πμ από Debaser »
Τα άτομα που δεν κοιμούνται καλά είναι, λιγότερο ή περισσότερο, ένοχα. Το φταίξιμό τους είναι πως αναγκάζουνε τη νύχτα να είναι παρούσα... (Maurice Blanchot)

https://www.youtube.com/watch?v=VDsPU-EEFrU

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2257
    • Προφίλ
Απ: Β´ Φάση Αναπληρωτών 23-24
« Απάντηση #78 στις: Σεπτέμβριος 05, 2023, 08:04:17 πμ »
Μείνετε στο θέμα του νήματος και τηρείται τους κανόνες αλλιώς το νήμα θα κλειδωθεί ακόμα δεν ξεκίνησε.

Αποσυνδεδεμένος cest Claire

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ Φάση Αναπληρωτών 23-24
« Απάντηση #79 στις: Σεπτέμβριος 05, 2023, 11:37:43 πμ »
ο πίνακας της γενικης για τους φιλολογους που λετε να φτασει? ειμαι περίπου 4500 στον πινακα ΑΣΕΠ και εχω δηλωσει ολη την Ελλάδα πληρους.

Αποσυνδεδεμένος dimitra.s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ Φάση Αναπληρωτών 23-24
« Απάντηση #80 στις: Σεπτέμβριος 05, 2023, 01:34:11 μμ »
Αν ζητήσουν να δηλώσουν τα κενά οι Διευθύνσεις στο τέλος της επόμενης εβδομάδας λέτε να έχουμε νωρίτερα Β φάση; Είναι εφικτό να γίνει κάτι τέτοιο όταν τα σχολεία ξεκινάνε την Δευτέρα;

Αποσυνδεδεμένος exoystoy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ Φάση Αναπληρωτών 23-24
« Απάντηση #81 στις: Σεπτέμβριος 05, 2023, 01:44:00 μμ »
Υπάρχει περίπτωση να επηρεαστεί (ως προς τον χρονο) η β φάση εξαιτίας των δημοτικών/περιφερειακών εκλογών;

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1693
    • Προφίλ
Απ: Β´ Φάση Αναπληρωτών 23-24
« Απάντηση #82 στις: Σεπτέμβριος 05, 2023, 02:03:48 μμ »
Αν ζητήσουν να δηλώσουν τα κενά οι Διευθύνσεις στο τέλος της επόμενης εβδομάδας λέτε να έχουμε νωρίτερα Β φάση; Είναι εφικτό να γίνει κάτι τέτοιο όταν τα σχολεία ξεκινάνε την Δευτέρα;
Οι τοποθετήσεις του υπαρχοντος προσωπικού σε κάποιες μεγάλες διευθύνσεις θα ολοκληρωθούν μετά την πρώτη βδομάδα Οκτωβρίου βάσει των χρονοδιαγραμμάτων που αναρτησαν

Αποσυνδεδεμένος Eva Kar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ Φάση Αναπληρωτών 23-24
« Απάντηση #83 στις: Σεπτέμβριος 05, 2023, 02:20:14 μμ »
Παιδιά εγώ είμαι ΠΕ02 ειδικής στον πινακα ΑΣΕΠ 2600 κάτι και έφτασε 1910 και αντίστοιχα στους εκκαθαρισμενους 2160 και έφτασε 1400 κάτι. Δεδομένου ότι πηραν 700 άτομα λιγότερα από τα κενά και ότι θα πρέπει να τα συμπληρώσουν (κάποτε εύχομαι) πιστεύετε θα είμαι στη β ή γ φάση?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159907
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 429
Σύνολο: 442

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.