*

Αποστολέας Θέμα: Γ' κύμα αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 69364 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος el

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"ΕΛΥΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Γ' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #392 στις: Νοέμβριος 08, 2007, 10:33:21 πμ »
αγαπητη catwoman δεν ξερω τι θεσεις και που τις ειδες αυτες...στον πινακα αναπληρωτων τα κοριτσια που εστειλαν με το δ κυμα εχουν σειρα μεχρι 182.Ολα φαινονται νορμαλ.Μηπως μπερδευεις τους πινακες ;Αναπληρωτες στελνουν απο τον πινακα αναπληρωτων.
Mel δεν είναι έτσι.Μέχρι το πρότελευταίο όνομα όντως είναι στο 182.Η τελευταία συνάδελφος όμως είναι στο 810 κ στον πίνακα δεν αναφέρεται ως τρίτεκνη ούτε ως ειδική κατηγορία(άλλωστε όσοι ανήκουν σε ειδική κατηγορία προτάσσονται στον πίνακα). ???
cease the day!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' κύμα αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:41:20 »

Αποσυνδεδεμένος el

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"ΕΛΥΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Γ' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #393 στις: Νοέμβριος 08, 2007, 10:42:30 πμ »
Συγχαρητήρια κ ευχές για μια δημιουργική σχολική χρονιά στους νεοδιορισθέντες!Ιωάννα καλή αρχή κ να βρίσκεις στο δρόμο σου ανθρώπους πρόθυμους να σε βοηθήσουν σε ό,τι κ αν χρειαστείς γιατί το αξίζεις!Ειρήνη αν θυμάμαι καλά σήμερα μπορεί να κάνει το ντεμπούτο του ο μικρούλης ε?Πάντα ευχάριστα λοιπόν καλό διορισμό κ πολύ σύντομα να πάρεις την πρώτη κ πιο γλυκιά αγκαλίτσα από το μωράκι σου που αυτές τις μέρες έγινε κ δικό μας μωρό!Γερό κ καλότυχο κ να το δεις όπως επιθυμείς! ;) ;)
cease the day!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος chriskas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Γ' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #394 στις: Νοέμβριος 08, 2007, 06:21:00 μμ »
Ιωάννα συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιτέλους καινούριος υπολογιστής και ιντερνετ στο σπίτι, οπότε μπορώ να γράψω!
Χάρηκα πολύ για εσένα!
Συγχαρητήρια και στα υπόλοιπα παιδιά και καλή αρχή!
Τα συμπεράσματά μου σε μια γρήγορη εκτίμηση: Θέλει γερό στομάχι η εκπαίδευση, προς πολλές κατευθύνσεις, (από αυτό που λίγοι διαθέτουν) ωστόσο αυτές οι ψυχούλες σου δίνουν πίσω πολλά!

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #395 στις: Νοέμβριος 08, 2007, 06:31:20 μμ »
H Iωάννα και όλα τα παιδιά που βοηθούν αφιλοκερδώς και χωρίς καμία σκοπιμότητα εδώ και γενικότερα θα το βρουν κάπου αλλού....το καλο!!
Εγώ κυριολεκτικά "ξεστραβώθηκα" και θεωρώ ότι τόσα χρόνια κοιμόμουν τον ύπνο του δικαίου....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' κύμα αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:41:20 »

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • Με ταλαιπωρεί η εκπαίδευση!!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #396 στις: Νοέμβριος 08, 2007, 06:53:53 μμ »
Παιδιά, κι εγώ φέτος "ξεστραβώθηκα" παρακολουθώντας όλη αυτή την ιστορία και θέλω να βροντοφωνάξω για άλλη μια φορά Ioanna, Syrahm και όλοι οι άλλοι που ακούγατε τον πόνο μας και μας δίνατε τόσο χρήσιμες πληροφορίες όλα τα καλά του κόσμου να 'χετε!

'Ισως επαναλαμβάνομαι, αλλά δεν μπορώ να μην ευχαριστήσω και πάλι εκ μέρους του μπέμπη όλα τα παιδιά  για τις ευχές σας (το ντεμπούτο του το κάνει τελικά το Σάββατο!) Και στα δικά σας, είτε διορισμός είτε "μπουμπουκάκι"ή και τα δύο, το  καλύτερο !!!

Τέλος για να μην ξεχνιόμαστε με τις απορίες, σήμερα παρουσιάστηκα στη Δευτεροβάθμια και αντί να διαλέξω σχολείο, με τοποθέτησαν εικονικά σε όποιο ήθελαν αυτοί και μου είπαν ότι θα τοποθετηθώ μετά την άδειά μου όπου υπάρχει κενό. Έτσι γίνεται άραγε, εγώ νόμιζα ότι θα κατοχύρωνα τη θέση μου σε ένα σχολείο το οποίο θα επέλεγα με βάση τα κοινωνικά κριτήρια που λέγαμε... Από την άλλη καταλαβαίνω ότι τώρα θα πάνε 2 ωρομίσθιοι στη θέση μου, τους οποίους είναι κρίμα από το Θεό να τους πάρουν μόνο μέχρι το Φεβρουάριο, όταν θα επιστρέψω, ενώ εμένα λέει μπορεί να με βάλουν ακόμα και γραμματειακή υποστήριξη αν δεν προκύψει τότε κενό. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό  ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #397 στις: Νοέμβριος 08, 2007, 07:58:52 μμ »
συγχαρητηρια παιδια αλλα και εγω μια ερωτηση παρομοια με της συναδελφου πριν. Ειμαι 800 περιπου στον πίνακα πΕ06 και ειδα ννα καλουν ατομα με αριθμο 850 , 1234  ακομα και 2000. Πως γινεται αυτο ? Μηπως επειδη εγω στον νομο που εκανα χαρτια ειχαν συμπληρωθε τα κενα να υποθεσω? 8) ??? ??? ??? ???ι
Catwoman καλημέρα!Αυτοί που ανέφερες είναι όντως τρίτεκνοι όμως η τελευταία που κάλεσαν με το χθεσινό κύμα είναι 810 στον πίνακα κ δεν είναι ούτε τρίτεκνη ούτε ειδική κατηγορία(το είδα στον πίνακα).Εγω πάλι είμαι 354 στον ενιαίο ΠΕ06 έχω βάλει ναι σε όλα κ τίποτα.Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται!Αν ξέρει κάποιος κάτι ας με διαφωτίσει please!(Ιωάννα τα φώτα σου!Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων ;))
Λενα τι εννοεις ναι σε ολα? Και γαιτι δεν το ψαχνεις και κανενα τηλεφωνημα. ? Θα επρεπε να σε ειχαν καλεσει. Τουλαχιστον ολοημερα σε καλεσαν?

Αποσυνδεδεμένος Panos25m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Άντρας
  • O- E- O
    • Προφίλ
Απ: Γ' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #398 στις: Νοέμβριος 08, 2007, 09:19:27 μμ »
Ειλικρινα Συγχαρητηρια σε ολους.. ευχομαι δημιουργικες ωρες μεσα κ εξω απ τις σχολικες αιθουσες  ;D
do it!

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Γ' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #399 στις: Νοέμβριος 09, 2007, 09:09:07 πμ »
Lena συμφωνουμε ,εγω μεχρι την προτελευταια εννοουσα, επειδη βλεπετε τη σειρα.Ειναι μεχρι 182. Οσο για την τελευταια οντως το εχω δει κ εγω δεν υπαρχει ουτε στις ειδικες κατηγοριες ουτε η βρηκα παρακατω αμεσως.Μπορει να εγινε ειδικη κατηγ. αργοτερα.Σας ευχομαι τα καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος jeronimo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το πόκερ
    • Προφίλ
Απ: Γ' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #400 στις: Νοέμβριος 09, 2007, 02:26:01 μμ »
Παιδιά, κι εγώ φέτος "ξεστραβώθηκα" παρακολουθώντας όλη αυτή την ιστορία και θέλω να βροντοφωνάξω για άλλη μια φορά Ioanna, Syrahm και όλοι οι άλλοι που ακούγατε τον πόνο μας και μας δίνατε τόσο χρήσιμες πληροφορίες όλα τα καλά του κόσμου να 'χετε!

'Ισως επαναλαμβάνομαι, αλλά δεν μπορώ να μην ευχαριστήσω και πάλι εκ μέρους του μπέμπη όλα τα παιδιά  για τις ευχές σας (το ντεμπούτο του το κάνει τελικά το Σάββατο!) Και στα δικά σας, είτε διορισμός είτε "μπουμπουκάκι"ή και τα δύο, το  καλύτερο !!!

Τέλος για να μην ξεχνιόμαστε με τις απορίες, σήμερα παρουσιάστηκα στη Δευτεροβάθμια και αντί να διαλέξω σχολείο, με τοποθέτησαν εικονικά σε όποιο ήθελαν αυτοί και μου είπαν ότι θα τοποθετηθώ μετά την άδειά μου όπου υπάρχει κενό. Έτσι γίνεται άραγε, εγώ νόμιζα ότι θα κατοχύρωνα τη θέση μου σε ένα σχολείο το οποίο θα επέλεγα με βάση τα κοινωνικά κριτήρια που λέγαμε... Από την άλλη καταλαβαίνω ότι τώρα θα πάνε 2 ωρομίσθιοι στη θέση μου, τους οποίους είναι κρίμα από το Θεό να τους πάρουν μόνο μέχρι το Φεβρουάριο, όταν θα επιστρέψω, ενώ εμένα λέει μπορεί να με βάλουν ακόμα και γραμματειακή υποστήριξη αν δεν προκύψει τότε κενό. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό  ??? ??? ???

Ειρήνη η τοποθέτησή σου είναι θέμα ΠΥΣΔΕ, του αρμόδιου οργάνου δηλαδή για τις τοποθετήσεις εκπαιδευτικών στη Δ/θμια..Ξέρεις κανέναν από εκεί μέσα;;; Καλή τοποθέτηση και υγεία στον μπέμπη σου..

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • Με ταλαιπωρεί η εκπαίδευση!!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #401 στις: Νοέμβριος 09, 2007, 03:21:40 μμ »
Σ' ευχαριστώ πολύ, Jeronimo  :)

Αποσυνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
Απ: Γ' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #402 στις: Νοέμβριος 09, 2007, 11:21:54 μμ »
Ειρήνη αύριο είναι η μεγάλη μέρα ? Άντε λίγες ώρες ακόμα! Είναι σημαντικό που ο μπέμπης θα ναι ένας σούπερ σκορπιός !  :D

ΕΠΑΛ, ΕΠΑΛ ΑΠΟΓ., ΕΠΑΣ , ξέρει κανείς που υπάρχουν φετινές πληροφορίες για όλα αυτά, ύλη , βιβλία κτλ ?

τα απογευματινά κ εσπερινά σχολεία τι ώρα αρχίζουν κ πότε τελειώνουν ? μήπως παίρουν παραπάνω μόρια ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων






Αποσυνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
Απ: Γ' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #403 στις: Νοέμβριος 09, 2007, 11:30:22 μμ »
Και μία άλλη απορία : τα απογευματινά σχολεία είναι απλώς άλλης βάρδιας σχολεία ή έχουν να κάνουν με μαθητές που πιθανόν έχουν χάσει τάξεις ...


Αποσυνδεδεμένος Nina P

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 869
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ18.02 (18.35) χαμόγελο-ευγένεια-εξυπηρέτηση
    • Προφίλ
Απ: Γ' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #404 στις: Νοέμβριος 10, 2007, 12:11:26 πμ »
Τι να πω υπάρχουν ακόμα απογευματινές βάρδιες; Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι για τα εσπερινά ότι ξεκινούν 6.45 με 9.50 εκτός Παρασκευής που σχολάν νωρίτερα. Οσο για τα απογευματινά το λογικό είναι περίπου 2 να ξεκινούν και να τελειώνουν κατά 6,30. Τα ΕΠΑΛ  δεν είναι τα παλιά ΤΕΛ; αν ναι (που νομίζω είναι) τότε τι βιβλία ψάχνεις; δεν σας τα δίνουν στο σχολείο; Πχ τα φιλολογικά είναι ίδια με του...πως το λεν τώρα; το Γενικό Λύκειο; Λογικά στο λύκειο δεν θα σε κατατοπίσουν;
Όσο για τα μόρια κάπου στο φόρουμ είχα διαβάσει ότι είναι λιγότερα αλλά δεν θυμάμε που ακρίβώς (πέρασε και καιρός). Καλή αρχή. ;)
Γίνε εσύ ο ίδιος η αλλαγή που θέλεις να φέρεις στον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
Απ: Γ' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #405 στις: Νοέμβριος 10, 2007, 12:23:46 πμ »
ευχαριστώ Νίνα για την απάντηση , δεν ξέρω αν θα πάω σε ΕΠΑΛ ή ΓΕΛ ή τι άλλο . Προσπαθώ να μαζέψω υλικό για όλα για να μην υπαρξει αιφνιδιασμός .

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 775
Σύνολο: 784

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.131 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.