*

Αποστολέας Θέμα: Περιοχές πρώτου διορισμού  (Αναγνώστηκε 113284 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lectoris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #364 στις: Ιούλιος 10, 2009, 09:28:10 μμ »
nicolasq, μου ακούγεται ακραίο έως γελοίο το κριτήριο της αλφαβητικής σειράς.πω πω.....
πάντως, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ρε παιδια.....
απ' ότι κατάλαβα..... εξορία θα φάμε...(βάλε και ένα χρόνο επαρχία στο παρελθόν λόγω αναπλήρωσης).....

ααααχ, δώστε καμιά ιδέα που να δηλώσουμε εμείς οι Αθηναίοι.....να είμαστε λίγο προετοιμασμένοι όταν θα βγει η εγκλυκλιος......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:46:28 »

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #365 στις: Ιούλιος 10, 2009, 09:56:03 μμ »

ΠΕ02.00-ΠΕ0200, ΚΛΑΔΟΣ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ
Α ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ, Γ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ, Δ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ, Β ΑΝΑΤ ΑΤΤΙΚΗΣ, Γ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ, Β ΑΡΚΑΔΙΑΣ, Δ ΑΡΚΑΔΙΑΣ, Γ ΑΡΤΑΣ, Α ΒΟΙΩΤΙΑΣ, Β ΒΟΙΩΤΙΑΣ, Γ ΒΟΙΩΤΙΑΣ, Α ΓΡΕΒΕΝΩΝ, Α ΔΡΑΜΑΣ, Β ΔΡΑΜΑΣ, Α ΔΥΤ ΑΤΤΙΚΗΣ, Β ΔΥΤ ΑΤΤΙΚΗΣ, Γ ΔΥΤ ΑΤΤΙΚΗΣ, Α ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, Β ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, Γ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, Β ΕΒΡΟΥ, Γ ΕΒΡΟΥ, Α ΕΥΒΟΙΑΣ, Β ΕΥΒΟΙΑΣ, Γ ΕΥΒΟΙΑΣ, Δ ΕΥΒΟΙΑΣ, Α ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ, Β ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ, Α ΖΑΚΥΝΘΟΥ, Β ΖΑΚΥΝΘΟΥ, Α ΗΛΕΙΑΣ, Β ΗΛΕΙΑΣ, Γ ΗΛΕΙΑΣ, Β ΗΜΑΘΙΑΣ, Β ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, Β ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ, Β ΚΑΒΑΛΑΣ, Δ ΚΑΒΑΛΑΣ, Α ΚΕΡΚΥΡΑΣ, Β ΚΕΡΚΥΡΑΣ, Α ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ, Β ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ, Α ΚΙΛΚΙΣ, Γ ΚΙΛΚΙΣ, Δ ΚΙΛΚΙΣ, Β ΚΟΖΑΝΗΣ, Γ ΚΟΖΑΝΗΣ, Γ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ, Δ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ, Α ΚΥΚΛΑΔΩΝ, Β ΚΥΚΛΑΔΩΝ, Γ ΚΥΚΛΑΔΩΝ, Δ ΚΥΚΛΑΔΩΝ, Α ΛΑΚΩΝΙΑΣ, Β ΛΑΚΩΝΙΑΣ, Α ΛΑΣΙΘΙΟΥ, Β ΛΑΣΙΘΙΟΥ, Γ ΛΑΣΙΘΙΟΥ, Γ ΛΕΣΒΟΥ, Α ΛΕΥΚΑΔΑΣ, Β ΛΕΥΚΑΔΑΣ, Δ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ, Β ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ, Γ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ, Α ΞΑΝΘΗΣ, Γ ΞΑΝΘΗΣ, Β ΠΕΙΡΑΙΑ, Α ΠΕΛΛΑΣ, Β ΠΕΛΛΑΣ, Γ ΠΕΛΛΑΣ, Δ ΠΕΛΛΑΣ, Α ΠΡΕΒΕΖΑΣ, Γ ΠΡΕΒΕΖΑΣ, Α ΡΕΘΥΜΝΟΥ, Β ΡΕΘΥΜΝΟΥ, Α ΡΟΔΟΠΗΣ, Α ΣΑΜΟΥ, Β ΣΑΜΟΥ, Γ ΣΑΜΟΥ, Δ ΣΕΡΡΩΝ, Γ ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ, Α ΦΛΩΡΙΝΑΣ, Β ΦΛΩΡΙΝΑΣ, Γ ΦΛΩΡΙΝΑΣ, Α ΦΩΚΙΔΑΣ, Γ ΦΩΚΙΔΑΣ, Β ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ, Γ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ, Α ΧΑΝΙΩΝ, Β ΧΑΝΙΩΝ, Γ ΧΑΝΙΩΝ, Α ΧΙΟΥ

Αυτές ήταν οι περυσινές περιοχές για φιλολογους.Εκτός από Αττική ,Βοιωτία και Εύβοια(που θα πάρουν οι πίνακες) τι θα σου άρεσε?

Αποσυνδεδεμένος arianoula27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #366 στις: Ιούλιος 11, 2009, 08:28:07 μμ »
na rwtisw ki egw kati pou me kaiei kai gia to opoio den mporw na vrw apantisi ?
eimai stous prwtous 300 dioristhentes toy asep (ΠΕ 60 νηπιαγωγών) kai o antras mou einai astunomikos stin Kozani. Ws neodioristi tha mporw na parw apospasi apo to meros pou tha me steiloun stin Kozani? kai an isxuei afto pote ginontai oi aitiseis apospasewn gia tous neodioristous kai pote tha mporesw na anevw sto meros opou upiretei o syzygos?To oti tha xrwstaw ton ena xrono tis organikis to kserw alla me kaiei to thema tis apospasis gi afto an gnwrizei kapoios paromoia periptwsi as mou pei please!!!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #367 στις: Ιούλιος 11, 2009, 08:34:19 μμ »
Αίτηση απόσπασης θα κάνεις αμέσως μετά την ορκομωσία σου. Αν δεν προκύψει κάτι απρόοπτο (π.χ. εκλογές  :(), το αργότερο μέχρι τέλος Σεπτέμβρη θα έχεις φύγει.
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:46:28 »

Αποσυνδεδεμένος mrsour

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #368 στις: Ιούλιος 11, 2009, 08:39:16 μμ »
na rwtisw ki egw kati pou me kaiei kai gia to opoio den mporw na vrw apantisi ?
eimai stous prwtous 300 dioristhentes toy asep (ΠΕ 60 νηπιαγωγών) kai o antras mou einai astunomikos stin Kozani. Ws neodioristi tha mporw na parw apospasi apo to meros pou tha me steiloun stin Kozani? kai an isxuei afto pote ginontai oi aitiseis apospasewn gia tous neodioristous kai pote tha mporesw na anevw sto meros opou upiretei o syzygos?To oti tha xrwstaw ton ena xrono tis organikis to kserw alla me kaiei to thema tis apospasis gi afto an gnwrizei kapoios paromoia periptwsi as mou pei please!!!
καλά εμείς οι δύο έχουμε πολλά κοινά... και εγώ είμαι πε 60 και εγώ έίμαι στους πρώτους 300 και εγώ έχω άντρα αστυνομικό... τα ίδια σκεφτόμαστε λοιπόν
το μόνο που φοβάμαι είναι τα δυσπρόσιτα.... πόσα λέτε να είναι φέτος , γιατί δεν έχω και πολύ καλή σειρά :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #369 στις: Ιούλιος 11, 2009, 08:41:28 μμ »

ΠΕ02.00-ΠΕ0200, ΚΛΑΔΟΣ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ
Α ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ, Γ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ, Δ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ, Β ΑΝΑΤ ΑΤΤΙΚΗΣ, Γ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ, Β ΑΡΚΑΔΙΑΣ, Δ ΑΡΚΑΔΙΑΣ, Γ ΑΡΤΑΣ, Α ΒΟΙΩΤΙΑΣ, Β ΒΟΙΩΤΙΑΣ, Γ ΒΟΙΩΤΙΑΣ, Α ΓΡΕΒΕΝΩΝ, Α ΔΡΑΜΑΣ, Β ΔΡΑΜΑΣ, Α ΔΥΤ ΑΤΤΙΚΗΣ, Β ΔΥΤ ΑΤΤΙΚΗΣ, Γ ΔΥΤ ΑΤΤΙΚΗΣ, Α ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, Β ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, Γ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, Β ΕΒΡΟΥ, Γ ΕΒΡΟΥ, Α ΕΥΒΟΙΑΣ, Β ΕΥΒΟΙΑΣ, Γ ΕΥΒΟΙΑΣ, Δ ΕΥΒΟΙΑΣ, Α ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ, Β ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ, Α ΖΑΚΥΝΘΟΥ, Β ΖΑΚΥΝΘΟΥ, Α ΗΛΕΙΑΣ, Β ΗΛΕΙΑΣ, Γ ΗΛΕΙΑΣ, Β ΗΜΑΘΙΑΣ, Β ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, Β ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ, Β ΚΑΒΑΛΑΣ, Δ ΚΑΒΑΛΑΣ, Α ΚΕΡΚΥΡΑΣ, Β ΚΕΡΚΥΡΑΣ, Α ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ, Β ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ, Α ΚΙΛΚΙΣ, Γ ΚΙΛΚΙΣ, Δ ΚΙΛΚΙΣ, Β ΚΟΖΑΝΗΣ, Γ ΚΟΖΑΝΗΣ, Γ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ, Δ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ, Α ΚΥΚΛΑΔΩΝ, Β ΚΥΚΛΑΔΩΝ, Γ ΚΥΚΛΑΔΩΝ, Δ ΚΥΚΛΑΔΩΝ, Α ΛΑΚΩΝΙΑΣ, Β ΛΑΚΩΝΙΑΣ, Α ΛΑΣΙΘΙΟΥ, Β ΛΑΣΙΘΙΟΥ, Γ ΛΑΣΙΘΙΟΥ, Γ ΛΕΣΒΟΥ, Α ΛΕΥΚΑΔΑΣ, Β ΛΕΥΚΑΔΑΣ, Δ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ, Β ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ, Γ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ, Α ΞΑΝΘΗΣ, Γ ΞΑΝΘΗΣ, Β ΠΕΙΡΑΙΑ, Α ΠΕΛΛΑΣ, Β ΠΕΛΛΑΣ, Γ ΠΕΛΛΑΣ, Δ ΠΕΛΛΑΣ, Α ΠΡΕΒΕΖΑΣ, Γ ΠΡΕΒΕΖΑΣ, Α ΡΕΘΥΜΝΟΥ, Β ΡΕΘΥΜΝΟΥ, Α ΡΟΔΟΠΗΣ, Α ΣΑΜΟΥ, Β ΣΑΜΟΥ, Γ ΣΑΜΟΥ, Δ ΣΕΡΡΩΝ, Γ ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ, Α ΦΛΩΡΙΝΑΣ, Β ΦΛΩΡΙΝΑΣ, Γ ΦΛΩΡΙΝΑΣ, Α ΦΩΚΙΔΑΣ, Γ ΦΩΚΙΔΑΣ, Β ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ, Γ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ, Α ΧΑΝΙΩΝ, Β ΧΑΝΙΩΝ, Γ ΧΑΝΙΩΝ, Α ΧΙΟΥ

Αυτές ήταν οι περυσινές περιοχές για φιλολογους.Εκτός από Αττική ,Βοιωτία και Εύβοια(που θα πάρουν οι πίνακες) τι θα σου άρεσε?
magda, πρώτα είδα τις περιοχές και , αφού τις πέρασα για τις φετινές,  μετά πρόσεξα ότι πρόκειται για τις περσινές. Παρασύρθηκα και από το ότι για την πρωτοβάθμια έχει βγει ανακοίνωση. Αναμονή λοιπόν .
Πέρσι είχε βγάλει η Αττική, φέτος να δούμε ...

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #370 στις: Ιούλιος 11, 2009, 08:49:46 μμ »
Χε χε αφού το έγραψα βρε ότι είναι τα περυσινά.Ήταν νομίζω πρώτη φορά που έβγαλε Αττική για φιλόλογους.Αν ψάξεις στους περυσινούς διορισμούς θα δεις και ποιοι πήγαν εκεί (δεν πιστεύω από ΑΣΕΠ.) Βλέποντας τις βάσεις μεταθέσεων ίσως ξαναδώσουν β και γ Δυτικής Αττικής.
Γενικά όταν εκκρεμούν αιτήσεις μετάθεσης, δεν δίνουν την περιοχή σε νεοδιόριστο.Π..χ αν κάποιος ζήτησε Α Δυτικής Αττικής και δεν πήρε μετάθεση,σημαίνει ότι δεν θα δοθεί σε νεοδιόριστους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 11, 2009, 08:52:08 μμ από magda »

Αποσυνδεδεμένος den_leei

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #371 στις: Ιούλιος 12, 2009, 04:22:57 πμ »
Χαιρετώ την όμορφη παρέα που κουβεντιάζει εδώ και την οποία διαβάζω πολύ καιρό τώρα αν και έγινα πρόσφατα μέλος.

Είμαι Μαθηματικός και φέτος με την 2η προσπάθειά μου είμαι διοριστέος σε θέση 150. Είναι μια μεγάλη αλλαγή στη ζωή μου και ελπίζω όλα να πάνε καλά. Εννοείται πως έχω άπειρες απορίες επειδή ποτέ δεν ασχολήθηκα με το δημόσιο ( έχω 11 χρόνια φροντιστήριο).

Θα ήθελα κι εγώ να σας ρωτήσω κάτι και μαζί με αυτό να με βοηθήσετε σε ένα σενάριο που έχω στο μυαλό μου.

Αν διοριστώ φέτος (που μου φαντάζει σχετικά πιθανό αφού είμαι 15 θέσεις κάτω από το όριο των 135 διοριστέων μέσω ΑΣΕΠ) είμαι βέβαιος πως θα είμαι από τους τελευταίους οπότε δε το γλυτώνω το δυσπρόσιτο χωρίς αυτό να με πειράζει ιδιαίτερα. Αυτό που θα με πείραζε πολύ θα ήταν να καθίσω εκεί 2 χρόνια εφόσον έχω οικογένεια που δεν θα έρθει μαζί μου. Μου είπαν πως αν δεν δηλώσω εγώ σε ποιο δυσπρόσιτο επιθυμώ να πάω αλλα πω ναι στο τέλος της δήλωσης που αναφέρει " σε κάθε δυσπρόσιτο" τότε μπορώ να μείνω 1 χρόνο και στο τέλος του έτους να πάρω μετάθεση.

Η βασική μου ερώτηση είναι αν ισχύει αυτό διότι από εκεί ξεκινά κάθε πιθανό σενάριο.

Εφόσον ισχύει αυτό θα ήθελα την γνώμη σας και για το παρακάτω σενάριο: Μαζεύοντας 10-12 μόρια από την πρώτη χρονιά και έχοντας 8 απο την οικογενειακή μου κατάσταση θα μπορέσω να πάρω οργανική κάπου στην Πελοπόννησο; Ο τελικός μου προορισμός θα είναι η Κορινθία αλλά δε με πειράζει 1-2 χρόνια να βρίσκομαι σε απόσταση αυτοκινήτου από αυτήν. Να υπηρετήσω την οργανική μου και μετά όποτε μπορέσω να επιστρέψω στην Κορινθία.

Πως σας φαίνεται; Δεν αιθεροβατώ να θέλω να είμαι από την πρώτη μέρα στο σπίτι μου, δεν επιθυμώ να βάλω μέσο για να πάρω απόσπαση ή να υπηρετήσω την οργανική μου σε κάποιο γραφείο και επίσης δεν θέλω να αποκτήσω 2ο παιδί( τουλάχιστον βάση σχεδίου). Έχει πιθανότητες η αφελής ιστορία ενός μαθηματικού που την έβγαλε διαβάζοντας όλους εσάς εδώ μέσα είτε με απορίες είτε με απαντήσεις;

ευχαριστώ πολύ

Βασίλης Χρισταράς
Κόρινθος

υ.γ. αν όλα τα παραπάνω περιέχουν σωστά στοιχεία περί δημοσίου, απόσπασης, οργανικής κλπ τα έχω μάθει όλα από εσάς και σας είμαι ευγνώμων.

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #372 στις: Ιούλιος 12, 2009, 09:10:23 πμ »
Μου είπαν πως αν δεν δηλώσω εγώ σε ποιο δυσπρόσιτο επιθυμώ να πάω αλλα πω ναι στο τέλος της δήλωσης που αναφέρει " σε κάθε δυσπρόσιτο" τότε μπορώ να μείνω 1 χρόνο και στο τέλος του έτους να πάρω μετάθεση.



Αν δηλώσεις δυσπρόσιτο και διοριστείς σε αυτό, πρέπει να υπηρετήσεις 2 χρόνια.
Στην περίπτωση όμως που διοριστείς σε ένα νομό  που έχει και δυσπρόσιτα, και στην αίτηση τοποθέτησης δεν τα δηλώσει κανένας, και έχεις τα λιγότερα μόρια και σε στείλουν εκεί, τότε επειδή δεν είναι επιλογή σου υπηρετείς 1 χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #373 στις: Ιούλιος 12, 2009, 10:04:46 πμ »
Αν διοριστώ φέτος (που μου φαντάζει σχετικά πιθανό αφού είμαι 15 θέσεις κάτω από το όριο των 135 διοριστέων μέσω ΑΣΕΠ) είμαι βέβαιος πως θα είμαι από τους τελευταίους οπότε δε το γλυτώνω το δυσπρόσιτο χωρίς αυτό να με πειράζει ιδιαίτερα. Αυτό που θα με πείραζε πολύ θα ήταν να καθίσω εκεί 2 χρόνια εφόσον έχω οικογένεια που δεν θα έρθει μαζί μου. Μου είπαν πως αν δεν δηλώσω εγώ σε ποιο δυσπρόσιτο επιθυμώ να πάω αλλα πω ναι στο τέλος της δήλωσης που αναφέρει " σε κάθε δυσπρόσιτο" τότε μπορώ να μείνω 1 χρόνο και στο τέλος του έτους να πάρω μετάθεση.

Αρχικά να σου πω συγχαρητήρια !  Αν είσαι π.χ. νο120 κάνεις δήλωση διορισμού φέτος και τσεκάρεις και το ναι σε όλα τότε θα διοριστείς 100%...
Σχετικά με αυτό που ρωτάς τώρα. Θα μιλήσω με παραδείγματα για να γίνω κατανοητός.
1) Αν στις περιοχές διορισμού υπάρχει το  ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ , το βάλεις στις προτιμήσεις σου ,  βγει ο διορισμός σου σε αυτό , τότε μένεις εκεί 2 χρόνια .
2) Αν στις περιοχές διορισμού υπάρχει Γ΄Φωκίδας , το βάλεις , διοριστείς εκεί , σε τοποθετήσουν ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ , μένεις εκεί ένα χρόνο..
3) Αν δεν έχεις στις προτιμήσεις σου κανένα ονομαστικό δυσπρόσιτο , αλλά έχεις βάλει το κουτάκι ναι σε όλα , βγει ο διορισμός σου ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ (παρόλο που δεν ήταν στις 30 περιοχές που δήλωσες) ... εκεί τι γίνεται ?  καλή ερώτηση !  να σου πω όμως ότι δεν έχει πολλές πιθανότητες να συμβεί αυτό.. αν δηλώσεις 30 περιοχές και μέσα σε αυτές υπάρχουν και αρκετά νησιά , θα πας σε μια από τις 30.. γιατί υπάρχουν κάποιοι ( όπως εγώ ) που προτιμούν το δυσπρόσιτο ( και ας έχει δέσμευση 2ετιας ) πάρα να πάνε σε νησί . Μέχρι τώρα δεν έχω βρει άνθρωπο που δήλωσε 30 περιοχές και δεν πήγε σε μια από αυτές ..
Σου εύχομαι καλό διορισμό !
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 12, 2009, 10:06:27 πμ από knkn »

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #374 στις: Ιούλιος 12, 2009, 10:20:09 πμ »
knkn........να σε πω......αν..........λέω αν.........διοριστώ εγώ με προυπηρεσία,θα μου πεις συγχαρητήρια?
λέω ρε παιδί μου.........αν...... :)


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #375 στις: Ιούλιος 12, 2009, 10:27:32 πμ »
Βασίλη συγχαρητήρια για την επιτυχία σου!!!
Η θέση που βρίσκεσαι, σου δίνει αρκετές πιθανότητες για φέτος, όπως είπες όμως κι εσύ θα είσαι ο τελευταίος των Μοΐκανών  :)
Αν δηλώσεις ναι στα δυσπρόσιτα και σε διορίσουν κατευθείαν σε σχολείο (με κεφαλαία γράμματα θα βγει) θα μείνεις 2 χρόνια υποχρεωτικά.Μπορεί να συμβεί αυτό ακόμη κι αν εσύ δεν το έβαλες ονομαστικά,αφού τίκαρες το ναι στα δυσπρόσιτα.
Για να μην πας σε δυσπρόσιτο, μπορείς να επιλέξεις γενικά περιοχές που δεν τις θέλει κανείς (στην ειδικότητά μας λέω). Κάτσε να βγουν οι περιοχές και θα ξαναμιλήσουμε, αλλά καλή λύση είναι πάντα η Θράκη.
Ξέρω ότι είναι μεγάλη η απόσταση από Κόρινθο,αλλά όπως έχω πει και αλλού και η Δ Δωδεκανήσου είναι το ίδιο. Ακόμη και αν είσαι τελευταίος, μπορείς να πας σε έναν από τους νομούς της Θράκης άνετα.
Αν και πρέπει να περιμένουμε, λίγες θέσεις φέτος, λίγα θα είναι και τα μέρη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 12, 2009, 10:32:03 πμ από magda »

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #376 στις: Ιούλιος 12, 2009, 10:35:55 πμ »
βγαίνεις λίγο εκτός θέματος αλλά ..
τι προυπηρεσία ? αν είναι ίδια με της bikini θα σου πω χίλιες φορές συγχαρητήρια !!!
όπως και να έχει θα σου πω σίγουρα καλό διορισμό !
προς το παρόν θα σου πω καλή τύχη στον επόμενο ΑΣΕΠ...

knkn........να σε πω......αν..........λέω αν.........διοριστώ εγώ με προυπηρεσία,θα μου πεις συγχαρητήρια?
λέω ρε παιδί μου.........αν...... :)

Αποσυνδεδεμένος den_leei

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #377 στις: Ιούλιος 12, 2009, 11:43:41 πμ »
Σας ευχαριστώ για την γρήγορη ανταπόκριση.

Να σας πω τι είχα στο μυαλό μου το άσχετο να μου πείτε αν γίνεται. Η 3η περίπτωση που αναφέρεις knkn αλλά και η annna ήταν στη πρόθεσή μου. Δλδ να μη δηλώσω κανένα δυσπρόσιτο ονομαστικά αλλά να πω ΝΑι στην επιλογή για όλα τα δυσπρόσιτα. Σε αυτή τη περίπτωση μου είπαν πως θα μείνω 1 χρόνο. Μάγδα από την απάντησή σου καταλαβαίνω πως δεν είναι σωστό αυτό και θα μείνω 2 χρόνια("Μπορεί να συμβεί αυτό ακόμη κι αν εσύ δεν το έβαλες ονομαστικά,αφού τίκαρες το ναι στα δυσπρόσιτα");

Όσο για την Θράκη που αναφέρεις δεν έχω κανένα πρόβλημα να πάω. Οπουδήποτε. Απλά θα ήθελα να μαζέψω αρκετά μόρια φέτος ώστε να έχω ελπίδες να έρθω κάπου κοντίτερα την 2η χρονιά. Δεν θα ήθελα να πάω σε ένα σχολείο και να πάρω 6 μόρια και μετά να μην μπορώ να γυρίσω με τίποτα κοντά αλλά να χρειαστώ και 2ο χρόνο υπηρέτησης. Αν είναι έτσι προτειμώ να πάω 2 χρόνια σε δυσπρόσιτο με 2x10 μόρια αυξάνοντας την πιθανότητα επιστροφής μου στην έδρα μου.

Αλλά αν θέλετε ας μείνουμε στο σενάριο του ενός έτους σε δυσπρόσιτο να δούμε αν γίνεται...πιστεύυω πως η κουβέντα αυτή αφορά πολύ κόσμο άσχετα από το πόσο ψηλά βρίσκεται στην λίστα πόσο μάλλον αυτούς που βρίσκονται χαμηλότερα. Χαμηλότερα από εμένα αποκλείεται πάντως.

Καλή μέρα να έχετε. Σήμερα έχει επίσκεψη στο Μουσείο της Ακρόπολης...για εμάς τους επαρχιώτες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 546
Σύνολο: 546

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.