*

Αποστολέας Θέμα: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών  (Αναγνώστηκε 108755 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
  • Παντού υπάρχει ένας μύθος
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 21, 2006, 11:53:34 μμ »
Πάντως υπάρχουν αρκετοί με παιδαγωγική κατάρτηση σε σχέση με πέρυσι.

Μου έκανε και εμένα εντύπωση αυτο!
Πολλοί από αυτούς μάλιστα είναι με πτυχίο του 2005! Δεν είναι περίεργο πότε προλάβαν και κάνανε και παιδαγωγικα?

Όχι μόνο πότε πρόλαβαν αλλά και με τί μόρια έκαναν αίτηση στον ΑΣΠΑΙΤΕ και μπήκαν; Εγώ παρακολούθησα ΑΣΠΑΙΤΕ Αθήνας 2005-6 και δεν αναγνωρίζω κανένα όνομα από αυτούς με πτυχία του 2005. Και είναι μια ντουζίνα με πτυχίο 2005 και ΑΣΠΑΙΤΕ....!!!  ???  ???
Έχει κάποιος τα ονόματα των εισαχθέων ΑΣΠΑΙΤΕ από πέρσυ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:36:36 »

Αποσυνδεδεμένος kn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 22, 2006, 12:45:01 πμ »
 
  Είμαι περίπου στη θέση 105 με απόκλιση συν-πλην 2 θέσεις . ;D
  Εύχομαι οι προβλέψεις σας να είναι σωστές!!!
  Αντε να μας φύγει και το αγχος ρε παιδιά!!! ;)

  Οι αιτήσεις διορισμού πότε λέτε να γίνουν; ???
 
 

Αποσυνδεδεμένος pollux

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 22, 2006, 12:53:03 πμ »
Πάντως υπάρχουν αρκετοί με παιδαγωγική κατάρτηση σε σχέση με πέρυσι.

Μου έκανε και εμένα εντύπωση αυτο!
Πολλοί από αυτούς μάλιστα είναι με πτυχίο του 2005! Δεν είναι περίεργο πότε προλάβαν και κάνανε και παιδαγωγικα?

Όχι μόνο πότε πρόλαβαν αλλά και με τί μόρια έκαναν αίτηση στον ΑΣΠΑΙΤΕ και μπήκαν; Εγώ παρακολούθησα ΑΣΠΑΙΤΕ Αθήνας 2005-6 και δεν αναγνωρίζω κανένα όνομα από αυτούς με πτυχία του 2005. Και είναι μια ντουζίνα με πτυχίο 2005 και ΑΣΠΑΙΤΕ....!!!  ???  ???
Έχει κάποιος τα ονόματα των εισαχθέων ΑΣΠΑΙΤΕ από πέρσυ;

Μπορεί τα άτομα αυτά να είχαν τελειώσει νωρίτερα άλλη σχολή η οποία μετράει για παιδαγωγική κατάρτιση και στη συνέχεια να τέλειωσαν Πληροφορική, για να δούνε φως, αφού με το αρχικό πτυχίο (πχ Μαθηματικού) δεν θα είχαν ελπίδες. Βέβαια αυτό είναι μια υπόθεση, αλλά πιστεύω έχει βάση.

Αποσυνδεδεμένος sepouko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 22, 2006, 01:03:50 πμ »
Υπάρχει ατομο με πτυχίο ΠΕ20 26/9/2005 και ΑΣΠΑΙΤΕ ποτε έκανε αίτηση για να έχει ώρες και ποτε πήγε ΑΣΠΑΙΤΕ? Πως γίνεται τόσοι πολύ με πτυχίο 2005 να έχουν τόσα μόρια?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:36:36 »

Αποσυνδεδεμένος Karabill

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 22, 2006, 01:31:39 πμ »
Για τους ΠΕ20 είναι υπόλοιπο ΑΣΕΠ 74 άτομα. Άρα από τους 348 που θα διορίσει φέτος θα είναι 74 ΑΣΕΠ και 274 από πίνακα Β. Σωστά ???
Γνωριζει κάποιος αν οι συμπληρωματικοί διορισμοί γίνουν μαζί με τους 139? ή θα πρέπει να περιμένουμε νέα εγκύκλιο?
το λογικό είναι να γίνουν όλοι μαζί οι διορισμοί : πίνακες 40% + ΑΣΕΠ + κενά Ασεπ.
Είμαι 163 θέση στους ΠΕ20.
ΠΕ 20

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 22, 2006, 01:44:16 πμ »
My8e exw krathsei mono toys eisakteous sthn aspaite thessalonikis apo perysi.Gia poia eidikothta endiaferesai? Pes mou na sou steilw email an theleis ki an tha se boithisei katholou.
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος Pepe Le Kout

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Άντρας
  • καθηγητής πε19
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 22, 2006, 01:54:50 πμ »
Μπορεί τα άτομα αυτά να είχαν τελειώσει νωρίτερα άλλη σχολή η οποία μετράει για παιδαγωγική κατάρτιση και στη συνέχεια να τέλειωσαν Πληροφορική, για να δούνε φως, αφού με το αρχικό πτυχίο (πχ Μαθηματικού) δεν θα είχαν ελπίδες. Βέβαια αυτό είναι μια υπόθεση, αλλά πιστεύω έχει βάση.

Δεν ισχύει αυτό! Αν τελειώσεις Μαθηματικό και μετα Πληροφορική σου αναγνωρίζουν παιδαγωγική κατάρτηση για το μαθηματικά αλλά όχι για την πληροφορική.
Η λογική είναι οτι μπορεί να έχεις κάνει στο μαθηματικό παιδαγωγικά και διδακτική των μαθηματικών αλλά δεν έχεις κάνει διδακτική στην πληροφορική.

Απ'όσο ξέρω ο μόνος τρόπος να πάρεις παιδαγωγική επάρκεια για την πληροφορική είναι να κάνεις ΑΣΠΑΙΤΕ. Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι άλλο!

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 22, 2006, 02:20:10 πμ »
Λάθος κάνεις pepe.Αν έχεις πτυχίο από οποιαδήποτε ''καθηγητική'' σχολή έχεις παιδαγωγική επάρκεια.

Είναι και κάτι καταπληκτικές κυρίες ΠΕ04 με πτυχία 2002-2003 και βαθμούς πτυχίου κάτω από 6, που έχουν χτυπήσει κάτι ωραιότατα εννιάρια (μόρια) τα τελευταία χρόνια και έχουν 18 με 27 μόρια!Πολύ θα ήθελα να τα γνωρίσω αυτά τα κορίτσια να μου πουν και μένα πώς τα κατάφεραν.
Και είναι και κάποιοι κύριοι με πτυχία 1975 που φέτος τα κατάφεραν!Θα διοριστούν!Μάζεψαν 80 μόρια!Συγχαρητήρια για την υπομονή σας.Και σας θα ήθελα να γνωρίσω για να σας ρωτήσω ''πώς είναι να διορίζεσαι στα 50 σου;''

Οι περισσότεροι είστε πληροφορικάριοι εδώ αλλά είπα να κάνω αυτή τη παρατήρηση...έτσι για να δείτε τα χειρότερα και να χαρείτε όσοι διορίζεστε και να μη στενοχωριέστε όσοι δε τα καταφέρατε.Με 4 μόρια στον ΠΕ04 είσαι στη θέση 1730 στο πίνακα διορισμών.

Αποσυνδεδεμένος bilstef

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Να είμαστε όλοι καλά
    • Προφίλ
    • Μαθηματικά
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 22, 2006, 03:20:01 πμ »
Επειδή υπάρχει πολύ σύγχυση σχετικά με τους πίνακες …….

Υπάρχουν 2 πίνακες στο http://e-aitisi.sch.gr/

1.   ο  Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006) ,
http://e-aitisi.sch.gr/eniaios_diorismwn_06  , στον οποίο μετράνε ΜΟΝΟ οι πραγματικές προϋπηρεσίες (χωρίς ΑΣΕΠ και διπλά μόρια από δυσπρόσιτα) και ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ θα διοριστεί το 40% των διορισμών (το άλλο 60% διορίζεται από το ΑΣΕΠ .Επίσης μέχρι και το 2007-2008  θα διοριστούν  και οι 30 μηνίτες δηλ αυτοί που στις 30-6-2004 είχαν 30 μήνες τουλάχιστον προϋπηρεσία )
2. ο Προσωρινός Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (21-07-2006)  στο http://e-aitisi.sch.gr/eniaiosd_2006/  όπου μετράνε ΑΘΡΟΙΣΤΙΚΑ
 α)τα μόρια του ασεπ 2005 πάνω από 60 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΣΥΝ
 β) τα μόρια του ασεπ 2002 ΜΙΣΑ τα πάνω από 60 και
γ) τα μόρια της πραγματικής προϋπηρεσίας (Τα των δυσπροσίτων μετρούν ΔΙΠΛΑ) .
Από αυτόν τον πίνακα θα πάρουν ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ.

Αργότερα θα βγούν και
3.   πίνακας αυτών με μηδενική προϋπηρεσία και ΟΧΙ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ στο ασεπ

ΚΑΙ των 2,3 παραπάνω επίσης θα βγουν πίνακες ωρομισθίων

Αποσυνδεδεμένος agerovas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 22, 2006, 03:35:54 πμ »
Στους ΠΕ 19 θα διοριστουν απο τον πινακα αναπληρωτων 209 ατομα. Στους πρωτους 209 ειναι και διοριστεοι του ΑΣΕΠ. Αν αυτοι διοριστουν ως επιτυχοντες του ΑΣΕΠ ΤΟΤΕ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ Ο 210 , 211 , 212 κλπ. Αν διοριστουν με το 40% του πινακα αναπληρωτων τοτε αυτες οι θεσεις χανονται ή θα διορστουν επιπλεον ατομα στη θεση τους με τους συμπληρωματικους διορισμους ?

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
  • Παντού υπάρχει ένας μύθος
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 22, 2006, 10:43:31 πμ »
My8e exw krathsei mono toys eisakteous sthn aspaite thessalonikis apo perysi.Gia poia eidikothta endiaferesai? Pes mou na sou steilw email an theleis ki an tha se boithisei katholou.

Για κοίτα αν δεν σου κάνει κόπο αν κάποιοι με πτυχίο του 2005 ήταν στην ΑΣΠΑΙΤΕ Θεσ/νίκης (ΠΕ19, ΠΕ20). Θενκς.

Αποσυνδεδεμένος Pepe Le Kout

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Άντρας
  • καθηγητής πε19
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 22, 2006, 10:48:45 πμ »
Λάθος κάνεις pepe.Αν έχεις πτυχίο από οποιαδήποτε ''καθηγητική'' σχολή έχεις παιδαγωγική επάρκεια.

Ναι! Αν τελειώσεις καθηγητική σχολή έχεις παιδαγωγική επάρκεια αλλά μόνο για το αντικείμενο της σχολής.

Αν πχ τελειώσεις Φιλόλογος και μετά πληροφορική (λέμε τώρα!) έχεις παιδαγωγική επάρκεια για τα φιλολογικά αλλά όχι για την πληροφορική!

Θα ψάξω να βρώ και το άρθρο που το έχω διαβάσει!

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
  • Παντού υπάρχει ένας μύθος
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 22, 2006, 10:57:34 πμ »
Μπορεί τα άτομα αυτά να είχαν τελειώσει νωρίτερα άλλη σχολή η οποία μετράει για παιδαγωγική κατάρτιση και στη συνέχεια να τέλειωσαν Πληροφορική, για να δούνε φως, αφού με το αρχικό πτυχίο (πχ Μαθηματικού) δεν θα είχαν ελπίδες. Βέβαια αυτό είναι μια υπόθεση, αλλά πιστεύω έχει βάση.

Δεν ισχύει αυτό! Αν τελειώσεις Μαθηματικό και μετα Πληροφορική σου αναγνωρίζουν παιδαγωγική κατάρτηση για το μαθηματικά αλλά όχι για την πληροφορική.
Η λογική είναι οτι μπορεί να έχεις κάνει στο μαθηματικό παιδαγωγικά και διδακτική των μαθηματικών αλλά δεν έχεις κάνει διδακτική στην πληροφορική.

Απ'όσο ξέρω ο μόνος τρόπος να πάρεις παιδαγωγική επάρκεια για την πληροφορική είναι να κάνεις ΑΣΠΑΙΤΕ. Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι άλλο!

Πιστεύω ότι ισχύει τελικά και έχεις λάθος Pepe. Είδα ότι η εγκύκλιος καθαρά λέει ότι πτυχίο παιδαγωγικής κατάρτισης μπορεί να αντικατασταθεί από αυτά καθηγητικών σχολών κλπ...

Αποσυνδεδεμένος Pepe Le Kout

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Άντρας
  • καθηγητής πε19
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 22, 2006, 11:03:03 πμ »
Μπορεί τα άτομα αυτά να είχαν τελειώσει νωρίτερα άλλη σχολή η οποία μετράει για παιδαγωγική κατάρτιση και στη συνέχεια να τέλειωσαν Πληροφορική, για να δούνε φως, αφού με το αρχικό πτυχίο (πχ Μαθηματικού) δεν θα είχαν ελπίδες. Βέβαια αυτό είναι μια υπόθεση, αλλά πιστεύω έχει βάση.

Δεν ισχύει αυτό! Αν τελειώσεις Μαθηματικό και μετα Πληροφορική σου αναγνωρίζουν παιδαγωγική κατάρτηση για το μαθηματικά αλλά όχι για την πληροφορική.
Η λογική είναι οτι μπορεί να έχεις κάνει στο μαθηματικό παιδαγωγικά και διδακτική των μαθηματικών αλλά δεν έχεις κάνει διδακτική στην πληροφορική.

Απ'όσο ξέρω ο μόνος τρόπος να πάρεις παιδαγωγική επάρκεια για την πληροφορική είναι να κάνεις ΑΣΠΑΙΤΕ. Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι άλλο!

Πιστεύω ότι ισχύει τελικά και έχεις λάθος Pepe. Είδα ότι η εγκύκλιος καθαρά λέει ότι πτυχίο παιδαγωγικής κατάρτισης μπορεί να αντικατασταθεί από αυτά καθηγητικών σχολών κλπ...

Ναι αλλά οι σχολές πληροφορικής δεν έιναι καθηγητικές. Η εγκύκλιος αναφέρει ποιες είναι καθηγητικές.
Αυτο που λέω, και επιμένω είναι ότι έχεις παιδαγωγική επάρκεια δεν μεταφέρεται.
Αν ξέρεις να διδάσκεις Φιλολογικα δεν σημαίνει οτι ξέρεις να διδάσκεις και πληροφορική!

(χμμμ....μάλλον βγήκαμε εκτός θέματος !!! Sorry Dr Michael  :-\)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2006, 11:08:46 πμ από Pepe Le Kout »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162199
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 368
Σύνολο: 382

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.