*

Αποστολέας Θέμα: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών  (Αναγνώστηκε 108747 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 22, 2006, 11:30:43 πμ »
Στους ΠΕ 19 θα διοριστουν απο τον πινακα αναπληρωτων 209 ατομα. Στους πρωτους 209 ειναι και διοριστεοι του ΑΣΕΠ. Αν αυτοι διοριστουν ως επιτυχοντες του ΑΣΕΠ ΤΟΤΕ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ Ο 210 , 211 , 212 κλπ. Αν διοριστουν με το 40% του πινακα αναπληρωτων τοτε αυτες οι θεσεις χανονται ή θα διορστουν επιπλεον ατομα στη θεση τους με τους συμπληρωματικους διορισμους ?
Οι θέσεις αυτές θα πάνε μαζί με τα υπόλοιπα κενά του ΑΣΕΠ και θα διοριστούν από τον πίνακα. Τώρα αν αυτό θα γίνει με την ίδια ή με δεύτερη εγκύκλιο για συμπληρωματικούς διορισμούς δεν το ξέρω. Στην αναμονή και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:36:16 »

Αποσυνδεδεμένος ola kala!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 0
  • Φύλο: Άντρας
  • ola kala.
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 22, 2006, 11:42:12 πμ »

.
Αυτο που λέω, και επιμένω είναι ότι έχεις παιδαγωγική επάρκεια δεν μεταφέρεται.
Αν ξέρεις να διδάσκεις Φιλολογικα δεν σημαίνει οτι ξέρεις να διδάσκεις και πληροφορική!

Μην το κουράζεις όσο και να σου φαίνεται απίθανο ή πως δεν στέκει.
Θέλεις να σου πώ όνομα??
Είχε τελειώσει Μαθηματικός ήρθε με κατατακτήριες στο ΤΕΙ πήρε το πτυχίο πέρσι Μάρτιο του ΤΕΙ και κάνοντας τα χαρτιά της βρέθηκε στους διορισμένους του 40%.
Δυο αδερφές.
Αν θές σου λέω και τα ονόματα.

Αποσυνδεδεμένος gravamaria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
  • To the faithful departed......
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 22, 2006, 12:15:52 μμ »
ρε παιδιά αν είστε σίγουροι για αυτά, πρέπει να γίνει κάτι....

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 22, 2006, 12:56:54 μμ »
My8e exw krathsei mono toys eisakteous sthn aspaite thessalonikis apo perysi.Gia poia eidikothta endiaferesai? Pes mou na sou steilw email an theleis ki an tha se boithisei katholou.

Για κοίτα αν δεν σου κάνει κόπο αν κάποιοι με πτυχίο του 2005 ήταν στην ΑΣΠΑΙΤΕ Θεσ/νίκης (ΠΕ19, ΠΕ20). Θενκς.

Καλημέρα Μύθε,

κοίταξα στον πίνακα των περυσινών εισαχθέντων στην ΑΣΠΑΙΤΕ Θεσσαλονίκης και βρήκα μία κοπελιά ΠΕ20 με πτυχίο 10/5/2005. Οι υπόλοιποι ΠΕ 19 και ΠΕ 20 είχαν πτυχίο από 1995 εως 2004.Να σου θυμίσω όμως ότι πέρυσι στην ΑΣΠΑΙΤΕ Θεσσαλονίκης οι ΠΕ 19 κι οι ΠΕ 20 μπήκαν πολλοί από αυτούς μόνο με το πτυχίο και μια ξένη γλώσσα Ενδεικτικά στους ΠΕ 20 μόνο ένας είχε επαγγελματική πειρά 10 μόρια και δεν βρίσκεται καν στον πίνακα (ενδεχομένως να μην τον ενδιαφέρει). Όλοι οι υπόλοιποι διέθεταν μόνο πτυχίο και μία ξένη γλώσσα και μια κοπελιά 2 ξένες γλώσσες.Ούτε μεταπτυχιακό,ούτε επαγγελματική εμπειρία.Διδακτική εμπειρία διέθεταν 2 στους 5.
Στους ΠΕ19 διαφοροποιόυνται λίγο τα πράγματα. 4 στους 10 διέθεταν Μεταπτυχιακό, 3 στους 10 επαγγελματική εμπειρία και μόλις 2 στους 10 διδακτική εμπειρία. 'Ολοι διέθεταν τουλάχιστον μία ξένη γλώσσα.
Ελπίζω να σε βοήθησαν οι πληροφορίες αυτές.  :)
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:36:16 »

Αποσυνδεδεμένος ArchAngel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 22, 2006, 01:21:51 μμ »
Θα συμπληρώθουν από πίνακα τα κενά του ΑΣΕΠ, αυτό είναι το σίγουρο. Το θέμα είναι αν οι διορισμοί γίνουν όλοι μαζί ή θα πρέπει να περιμένουμε για άλλη εγκύκλιο για συμπληρωματικούς διορισμούς??  ???

Υπάρχει κάποιος νόμος ή εγκύκλιος που να λέει ότι είναι υποχρεωτικό, ή έγκειται στη διάθεση του υπουργείου και τις ανάγκες που έχει??? Ξέρει κανείς τίποτα γι αυτό?

Αποσυνδεδεμένος chal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 22, 2006, 01:25:58 μμ »
Είμαι ΠΕ20 στη θέση 146.

Σταυρώνω τα δάχτυλα και ευελπιστώ σε κάποιο θαύμα.

Συχγαρητήρια στους επιτυχόντες! :)
Let's See Who Goes Down First

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 22, 2006, 03:58:29 μμ »
Ενδεικτικα περισυ στη ΑΣΠΑΙΤΕ Θεσ/νικης οπου κατεθεσα τα χαρτια μου δεν ειχαν προσμετρησει την προϋπηρεσια μου.Ημουν σιγουρη οτι θα με περναν αφου διαθετω ενα πτυχιο σχεδον αριστα + ξενη γλωσσα+ επαγγελαμτικη+ διδακτικη πειρα. Όταν βγηκαν τα αποτελεσματα δεν υπηρχε το ονομα μου στους επιτυχοντες αλλα ημουν 3 στους "αναπληρωματικους". Εκανα ενσταση. Μετα απο ενα μηνα οταν ξαναπηγα να δω τι εγινε με την ενσταση ειδα να παρακαλουθει το τμημα μια γνωστη κοπελια που ουτε ηταν στους πινακες των επιτυχοντων αλλα ουτε και στους δευτερευοντες. Απο κοινο γνωστο, αργοτερα, εμαθα οτι  κρατουσε κρυφο το οτι παρακολουθει γιατι την εβαλε μεσα ενας βουλευτης.Φυσικα, μου απορριψαν την ενσταση.Λοιπον, αν εχεις τυχη διαβεναι και ριζικο περπατα...Χωρις δοντι δυσκολα μπαινεις στο τμημα και ιδιως οταν οι θεσεις ειναι ελαχιστες...

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 22, 2006, 04:04:14 μμ »
Οσον αφορα τις θεσεις (ρωτηστε και κανεναν παλιο...)μην πανικοβληθειτε αν δειτε να αλλαζει η σειρα σας μεχρι τον Σεπτεμβρη...θα γινουν πολλες αλλαγες...
Προσωπικα, το προηγουμενο ετος ειχα αλλαξει τρεις φορες σειρα μεχρι τον τελικο πινακα ???

Αποσυνδεδεμένος Karabill

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 22, 2006, 06:25:46 μμ »
Θα συμπληρώθουν από πίνακα τα κενά του ΑΣΕΠ, αυτό είναι το σίγουρο. Το θέμα είναι αν οι διορισμοί γίνουν όλοι μαζί ή θα πρέπει να περιμένουμε για άλλη εγκύκλιο για συμπληρωματικούς διορισμούς??  ???

Υπάρχει κάποιος νόμος ή εγκύκλιος που να λέει ότι είναι υποχρεωτικό, ή έγκειται στη διάθεση του υπουργείου και τις ανάγκες που έχει??? Ξέρει κανείς τίποτα γι αυτό?
EΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΘΝ.ΠΑΙΔΕΙΑΣ Αθήνα : 7-6-2006
ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ Αριθ.Πρωτ. : 57193/Δ2
ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΣ/ΚΟΥ Δ.Ε.
ΤΜΗΜΑ A΄ (ΔΙΟΡΙΣΜΩΝ)
Μητροπόλεως 15
101 85 ΑΘΗΝΑ


Fax: 3235443, 3248264



Απαντώντας σε σχετική αίτησή σας, σας γνωρίζουμε τα εξής:

Σύμφωνα με τις διατάξεις της παρ. 2 του άρθρου 6 του Ν. 3255/2004 (ΦΕΚ 138 Α΄) οι διορισμοί εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στις κενές οργανικές θέσεις πραγματοποιούνται σε ποσοστό αα) 60% από το διαγωνισμό του Α.Σ.Ε.Π. και κατά τη σειρά βαθμολογίας και ββ) σε ποσοστό 40% από τον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών, ο οποίος συντάσσεται για κάθε έτος και στον οποίο κατατάσσονται με αίτησή τους οι υποψήφιοι εκπαιδευτικοί κατά σειρά που εξαρτάται από την πραγματική προϋπηρεσία προσωρινού αναπληρωτή ή ωρομισθίου εκπαιδευτικού σε δημόσια σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, αρμοδιότητας του ΥΠΕΠΘ. Αν δεν υπάρχουν υποψήφιοι για διορισμό στην κατηγορία της υποπεριπτώσεως αα΄ οι κενές θέσεις πληρούνται, μέχρι να εξαντληθούν, με διορισμό υποψηφίων της κατηγορίας της υποπεριπτώσεως ββ.



Η ΤΜΗΜΑΤΑΡΧΗΣ
ΠΕ 20

Αποσυνδεδεμένος anetos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 22, 2006, 06:46:48 μμ »

Αν δεν υπάρχουν υποψήφιοι για διορισμό στην κατηγορία της υποπεριπτώσεως αα΄ οι κενές θέσεις πληρούνται, μέχρι να εξαντληθούν, με διορισμό υποψηφίων της κατηγορίας της υποπεριπτώσεως ββ.



Σωθήκαμε  ...  ;D

Έχουν όμως τη δυνατότητα να πούνε ότι υπάρχει πληρότητα θέσεων και έτσι τις κενές του ΑΣΕΠ δεν τις μεταφέρουμε σε επιπλέον διορισμούς από τον ενιαίο;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2006, 06:48:41 μμ από anetos »

Αποσυνδεδεμένος Karabill

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 23, 2006, 01:33:56 πμ »

Αν δεν υπάρχουν υποψήφιοι για διορισμό στην κατηγορία της υποπεριπτώσεως αα΄ οι κενές θέσεις πληρούνται, μέχρι να εξαντληθούν, με διορισμό υποψηφίων της κατηγορίας της υποπεριπτώσεως ββ.



Σωθήκαμε  ...  ;D

Έχουν όμως τη δυνατότητα να πούνε ότι υπάρχει πληρότητα θέσεων και έτσι τις κενές του ΑΣΕΠ δεν τις μεταφέρουμε σε επιπλέον διορισμούς από τον ενιαίο;

Για να έχουν τη δυνατότητα να πούνε κάτι τέτοιο, πρέπει να αλλάξουν το νόμο που αφορά τους διορισμούς καθηγήτων και οι θέσεις πρέπει να καλυφθούν με βάση το προγραματισμό
που έχει γίνει...
ΠΕ 20

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 23, 2006, 04:09:40 πμ »
Πάντως υπάρχουν αρκετοί με παιδαγωγική κατάρτηση σε σχέση με πέρυσι.

Μου έκανε και εμένα εντύπωση αυτο!
Πολλοί από αυτούς μάλιστα είναι με πτυχίο του 2005! Δεν είναι περίεργο πότε προλάβαν και κάνανε και παιδαγωγικα?

Όχι μόνο πότε πρόλαβαν αλλά και με τί μόρια έκαναν αίτηση στον ΑΣΠΑΙΤΕ και μπήκαν; Εγώ παρακολούθησα ΑΣΠΑΙΤΕ Αθήνας 2005-6 και δεν αναγνωρίζω κανένα όνομα από αυτούς με πτυχία του 2005. Και είναι μια ντουζίνα με πτυχίο 2005 και ΑΣΠΑΙΤΕ....!!!  ???  ???
Έχει κάποιος τα ονόματα των εισαχθέων ΑΣΠΑΙΤΕ από πέρσυ;

Με αφορμή το ποστ αυτό  μου δημιουργήθηκε κι εμένα η ίδια απορία γαι τους ΠΕ09. Πως  δηλαδή άτομο με πτυχίο 8/7/2005 έχει και ΑΣΠΑΙΤΕ και προϋπηρεσία έστω και μικρή;;; Πότε πρόλαβε να υποβάλλει καν τα χαρτιά για την ΑΣΠΑΙΤΕ δεδομένου ότι στον κλάδο των οικονομολόγων γίνεται πραγματική σφαγή και χωρίς μεταπτυχιακό καλύτερα να μην περάσεις ούτε καν από το κατώφλι της ΑΣΠΑΙΤΕ.

Μια ακόμα απορία που μου δημιουργήθηκε είναι η εξής;
Πίνακες διορισμού ωρομισθίων εκπαιδευτικών δημοσιεύονται; Για ΠΔΣ;

Και η ύστατη απορία μου, αν μπορεί κάποιος να μου την λύσει. Οι ωρομίσθιοι ή όσοι κάνουν ΠΔΣ τα μόρια τους διπλασιάζονται αν είναι σε δυσπρόσιτο;Γίνεται ΠΔΣ σε δυσπρόσιτα;

Απορώ γιατί βλέπεις ανθρώπους από το πουθενά στους πίνακες (τουλάχιστον δεν είχαν κληθεί πέρυσι ως αναπληρωτές) και είναι περίεργο

???  :-\  :o

Υ.Γ. άν κάποιος έχει κρατήσει αρχείο με τους εισακτέους σε ΑΣΠΑΙΤΕ (εκτός από Θεσσαλονίκη) για το 2005-2006 ας ρίξει μια ματιά να μου πει για τους ΠΕ09, αν σε κάποιο παράρτημα έχουν πάρει ΠΕ09 χωρίς μεταπτυχιακό. Έτσι για την ιστορία. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.  :)
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 23, 2006, 12:58:22 μμ »

Μια ακόμα απορία που μου δημιουργήθηκε είναι η εξής;
Πίνακες διορισμού ωρομισθίων εκπαιδευτικών δημοσιεύονται; Για ΠΔΣ;

Και η ύστατη απορία μου, αν μπορεί κάποιος να μου την λύσει. Οι ωρομίσθιοι ή όσοι κάνουν ΠΔΣ τα μόρια τους διπλασιάζονται αν είναι σε δυσπρόσιτο;Γίνεται ΠΔΣ σε δυσπρόσιτα;

Απορώ γιατί βλέπεις ανθρώπους από το πουθενά στους πίνακες (τουλάχιστον δεν είχαν κληθεί πέρυσι ως αναπληρωτές) και είναι περίεργο

Ακόμα κι αν είσαι ωρομίσθιος τα μόρια που παίρνεις μπαίνουν στον πίνακα των αναπληρωτών. Επομένως δεν βγαίνει ξεχωριστός πίνακας διορισμού για ωρομίσθιους. Είτε είσαι αναπληρωτής , είτε ωρομίσθιος είτε ωρομίσθιος σε ΠΔΣ μπαίνεις στον πίνακα διορισμών.
Ναι και τα μόρια των ωρομισθίων και της ΠΔΣ σε δυσπρόσιτο διπλασιάζονται για τον πίνακα των αναπληρωτών. Στον πίνακα διορισμών όμως μπαίνουν χωρίς διπλασιασμό.
Ναι γίνεται ΠΔΣ σε δυσπρόσιτα. Συνήθως βέβαια εκεί παίρνουν τους ντόπιους και οι θέσεις δημιουργούνται καθαρά για να καλύψουν τις ανάγκες αυτών των ντόπιων κι όχι απαραίτητα γιατί το χρειάζονται τα παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος Pepe Le Kout

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Άντρας
  • καθηγητής πε19
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 23, 2006, 02:25:21 μμ »

Μια ακόμα απορία που μου δημιουργήθηκε είναι η εξής;
Πίνακες διορισμού ωρομισθίων εκπαιδευτικών δημοσιεύονται; Για ΠΔΣ;

Και η ύστατη απορία μου, αν μπορεί κάποιος να μου την λύσει. Οι ωρομίσθιοι ή όσοι κάνουν ΠΔΣ τα μόρια τους διπλασιάζονται αν είναι σε δυσπρόσιτο;Γίνεται ΠΔΣ σε δυσπρόσιτα;

Απορώ γιατί βλέπεις ανθρώπους από το πουθενά στους πίνακες (τουλάχιστον δεν είχαν κληθεί πέρυσι ως αναπληρωτές) και είναι περίεργο


Ακόμα κι αν είσαι ωρομίσθιος τα μόρια που παίρνεις μπαίνουν στον πίνακα των αναπληρωτών. Επομένως δεν βγαίνει ξεχωριστός πίνακας διορισμού για ωρομίσθιους. Είτε είσαι αναπληρωτής , είτε ωρομίσθιος είτε ωρομίσθιος σε ΠΔΣ μπαίνεις στον πίνακα διορισμών.
Ναι και τα μόρια των ωρομισθίων και της ΠΔΣ σε δυσπρόσιτο διπλασιάζονται για τον πίνακα των αναπληρωτών. Στον πίνακα διορισμών όμως μπαίνουν χωρίς διπλασιασμό.
Ναι γίνεται ΠΔΣ σε δυσπρόσιτα. Συνήθως βέβαια εκεί παίρνουν τους ντόπιους και οι θέσεις δημιουργούνται καθαρά για να καλύψουν τις ανάγκες αυτών των ντόπιων κι όχι απαραίτητα γιατί το χρειάζονται τα παιδιά.

Οταν λές πίνακάς διορισμού ωρομισθίων εννοείς μόνιμου διορισμού ή απλά ως ωρομίσθιος?
Αν λές για μόνιμο διορισμό ισχύουν αυτά που έγραψε η matina.
Αν εννοείς διορισμο ως ωρομίσθιος βγαίνει ξεχωριστός πίνακας ( ο πίνακας ωρομίσθιων).
Δεν περιέχει διαφορετικά μόρια από αυτόν με τους αναπληρωτές.
Περιέχει όμως λιγότερους καθηγητές (είναι πολλοι που καναν αιτηση για αναπληρωτές αλλά όχι για ωρομίσθιοι)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162195
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 509
Σύνολο: 522

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.