*

Αποστολέας Θέμα: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών  (Αναγνώστηκε 108385 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anthoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #154 στις: Μάιος 24, 2007, 06:49:56 μμ »
Και σ'αυτή την στήλη θα ήθελα να μου πεί κάποιος πώς θα βρώ την σειρά μου σε κάποιο πίνακα...... Είμαι ΠΕ03 και έχω προυπηρεσία από ενισχυτική και Π.Δ.Σ. Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:07:09 »

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #155 στις: Μάιος 24, 2007, 08:05:42 μμ »
Θα πας στο http://e-aitisi.sch.gr και στον πινακα αναπληρωτων Β/θμιας ή στον ενιαίο πίνακα διορισμώνμε την προϋπόθεση οτι έχεις προϋπηρεσία του 2005-2006 θα βρεις το ονομά σου
Επεξεργασία-Εύρεση και χτυπάς το ονομά σου.
Η φετινή προϋπηρεσία θα περαστεί όταν κάνουμε τις αιτήσεις
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 24, 2007, 08:09:17 μμ από vikoulaki »

Αποσυνδεδεμένος viologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #156 στις: Μάιος 29, 2007, 05:10:53 μμ »
Σας παρακαλώ βρε παιδια, λύστε μου μια απορία γιατί έχω μπερδευτεί..ποια η διαφορά του Ενιαίου Πίνακα Αναπληρωτών και του Ενιαίου Πίνακα Διορισμών;Γιατί ενώ έχω τα ίδια μόρια από προυπηρεσία, έχω άλλη θέση στον έναν και άλλη στον άλλον; Ποιος βγαίνει πρώτος και ποιος δεύτερος; Απο τον έναν γίνεσαι αναπληρωτής και από τον άλλον διοριζεσαι μόνιμα; Συγγνώμη αν οι απορίες μου είναι ανόητες αλλά δεν είμαι εξοικειωμένη ακόμα με αυτα. Και κάτι άλλο..πες ότι έχεις θέση 40 στον Ενιαίο Πίνακα Διορισμών, πώς ξέρεις αν διορίζεσαι ή όχι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #157 στις: Μάιος 29, 2007, 05:20:03 μμ »
Στον ενιαίο πίνακα διορισμών είναι αυτοί με καθαρή προϋπηρεσία.Απο εκει διορίζεται το 40% των μονίμων+για φέτος επιπλέον και οι 30μηνίτες
Στον πίνακα των αναπληρωτών έχουμε και τα μόρια απο ΑΣΕΠ 2007 + μισά μόρια 2005 και πιθανό διπλασιασμό απο δυσπρόσιτο.Σαφώς και είναι λογικό στους 2 πίνακες να έχεις διαφορετική σειρά.Τι ειδικότητα είσαι?
Μάλλον είσαι βιολόγος.Απο ΑΣΕΠ θα πάρει 85 σε 2 ετη  ,αρα απο τον πίνακα θα πάρει 57 δηλ το 2007 θα πάρει 43 απο ΑΣΕΠ και 29 απο τον πίνακα
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 29, 2007, 05:23:44 μμ από vikoulaki »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:07:09 »

Αποσυνδεδεμένος viologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #158 στις: Μάιος 29, 2007, 06:10:06 μμ »
vikoulaki ευχαριστώ πολύ. Είδα κιόλας ότι το ερώτημά μου έχει συζητηθεί ξανά.. :-[
Μήπως μπορείς να μου πεις τι ακριβώς είναι οι συμπληρωματικοί διορισμοί και πότε γίνονται;
Ευχαριστώ και πάλι. Και ναι είμαι βιολόγος, έδωσα ΑΣΕΠ και είμαι τέταρτη επιλαχούσα, έχασα τον διορισμό για 0,16 ???

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #159 στις: Μάιος 29, 2007, 06:51:56 μμ »
Οι συμπληρωματικοί διορισμοί γίνονται όταν από τους διοριστέους του ΑΣΕΠ ή του πίνακα κάποιοι δεν αποδέχονται τελικά το διορισμό ή ενώ είναι επιτυχόντες δεν συμπληρώνουν την αίτηση για διορισμό οπότε μένουν κενές θέσεις. Συνήθως οι συμπληρωματικοί διορισμοί γίνονται καμιά εβδομάδα μετά την ημερομηνία πυ μπορούν να παρουσιαστούν στα σχολεία οι διορισμένοι.

Αποσυνδεδεμένος silver

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #160 στις: Μάιος 29, 2007, 07:21:23 μμ »
Αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει στο εξής: Σε περίπτωση που βρεθώ στον Ενιαίο Πίνακα Διορισμών, θα πρέπει να έχω - από το Νόμο - κάποιο ελάχιστο χρόνο υπηρεσίας (νομίζω 2 πλήρη σχολικά έτη) για να διοριστώ; Κάπου έχω ακούσει ότι πρέπει να έχω ελάχιστα 18 μόρια για να διοριστώ με το 40%, αληθεύει; Ευχαριστώ και μεριμένω την απάντησή σας.

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #161 στις: Μάιος 29, 2007, 08:32:40 μμ »
Αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει στο εξής: Σε περίπτωση που βρεθώ στον Ενιαίο Πίνακα Διορισμών, θα πρέπει να έχω - από το Νόμο - κάποιο ελάχιστο χρόνο υπηρεσίας (νομίζω 2 πλήρη σχολικά έτη) για να διοριστώ; Κάπου έχω ακούσει ότι πρέπει να έχω ελάχιστα 18 μόρια για να διοριστώ με το 40%, αληθεύει; Ευχαριστώ και μεριμένω την απάντησή σας.
Μπορείς να διοριστείς από τον πίνακα ακόμα κι αν έχεις μόνο μία ώρα διδακτικής προϋπηρεσίας.

Αποσυνδεδεμένος tempo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #162 στις: Μάιος 29, 2007, 08:35:55 μμ »
Στον ενιαίο πίνακα διορισμών είναι αυτοί με καθαρή προϋπηρεσία.Απο εκει διορίζεται το 40% των μονίμων+για φέτος επιπλέον και οι 30μηνίτες
Στον πίνακα των αναπληρωτών έχουμε και τα μόρια απο ΑΣΕΠ 2007 + μισά μόρια 2005 και πιθανό διπλασιασμό απο δυσπρόσιτο.Σαφώς και είναι λογικό στους 2 πίνακες να έχεις διαφορετική σειρά.Τι ειδικότητα είσαι?
Μάλλον είσαι βιολόγος.Απο ΑΣΕΠ θα πάρει 85 σε 2 ετη  ,αρα απο τον πίνακα θα πάρει 57 δηλ το 2007 θα πάρει 43 απο ΑΣΕΠ και 29 απο τον πίνακα

διαφωτίστε με σας παρακαλώ για να καταλάβω κάτι.....
Για τον ΑΣΕΠ είδαμε ότι οι κλάδοι ΠΕ04 διαχωρίστηκαν. Έτσι άλλες οι προσλήψεις που αφορούν φυσικούς, άλλες οι προσλήψεις των χημικών κ.ο.κ. Αυτός ο διαχωρισμός ισχύει και για τις προσλήψεις απο τον Ενιαίο Πίνακα Διορισμών ή όχι? Δηλ. θα πάρει το 40% απο την κάθε ειδικότητα ή θα πάρει τον πίνακα και θα διορίσει όσους έχει ορίσει με τη σειρά?

ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #163 στις: Μάιος 29, 2007, 08:44:03 μμ »
Παράθεση
θα πάρει το 40% απο την κάθε ειδικότητα ή θα πάρει τον πίνακα και θα διορίσει όσους έχει ορίσει με τη σειρά?
Παράθεση

ευχαριστώ

Aυτό δεν το γνωρίζω ακριβώς αλλά για να γίνει αυτός ο διαχωρισμός μάλλον θα πάρει απο κάθε ειδικότητα ξεχωριστά

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #164 στις: Μάιος 29, 2007, 08:45:01 μμ »
Λογικά θα πάρει από ξεχωριστούς πίνακες για κάθε επιμέρους ειδικότητα.

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #165 στις: Μάιος 29, 2007, 08:48:43 μμ »

έδωσα ΑΣΕΠ και είμαι τέταρτη επιλαχούσα, έχασα τον διορισμό για 0,16 ???
Μην απογοητευεσαι.Μπορεί κάποιος να αρνηθει και να είσαι τυχερή,αλλά δεν είναι και σίγουρο.Εξάλου μπορεί να πας αναπληρώτρια.ολα παίζονται.
Προϋπηρεσία έχεις?Μήπως είσαι τρίτεκνη?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 29, 2007, 08:59:07 μμ από vikoulaki »

Αποσυνδεδεμένος silver

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #166 στις: Μάιος 29, 2007, 09:09:41 μμ »
Αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει στο εξής: Σε περίπτωση που βρεθώ στον Ενιαίο Πίνακα Διορισμών, θα πρέπει να έχω - από το Νόμο - κάποιο ελάχιστο χρόνο υπηρεσίας (νομίζω 2 πλήρη σχολικά έτη) για να διοριστώ; Κάπου έχω ακούσει ότι πρέπει να έχω ελάχιστα 18 μόρια για να διοριστώ με το 40%, αληθεύει; Ευχαριστώ και μεριμένω την απάντησή σας.
Μπορείς να διοριστείς από τον πίνακα ακόμα κι αν έχεις μόνο μία ώρα διδακτικής προϋπηρεσίας.
Όπως καταλαβαίνω, θεωρητικά από τον Ενιαίο Πίνακα Διορισμών με 8 μόρια που αντιστοιχούν σε 8 μήνες προϋπηρεσία, μπορώ άνετα να διοριστώ. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος viologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #167 στις: Μάιος 29, 2007, 09:37:36 μμ »

έδωσα ΑΣΕΠ και είμαι τέταρτη επιλαχούσα, έχασα τον διορισμό για 0,16 ???
Μην απογοητευεσαι.Μπορεί κάποιος να αρνηθει και να είσαι τυχερή,αλλά δεν είναι και σίγουρο.Εξάλου μπορεί να πας αναπληρώτρια.ολα παίζονται.
Προϋπηρεσία έχεις?Μήπως είσαι τρίτεκνη?

Εχω πολύ μικρή προυπηρεσία απο 2 χρονια ΠΔΣ και ούτε είμαι τρίτεκνη.Είμαι μικρή ακόμα και ήταν η πρώτη φορά που έδωσα ΑΣΕΠ.Μακάρι να μπω αναπληρώτρια όπως λες και εσύ :-\

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161774
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 463
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 419
Σύνολο: 432

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.