*

Αποστολέας Θέμα: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών  (Αναγνώστηκε 108680 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 24, 2006, 12:17:38 μμ »
Για τις ενστάσεις ας συζητήσουμε σε αυτό το θέμα:

http://www.pde.gr/index.php?topic=406.0

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:54:42 »

Αποσυνδεδεμένος kasta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 24, 2006, 12:30:28 μμ »
pollux και σε εμένα συμαβαίνει το ίδιο.
kasta τσέκαρα τον πίνακα και είναι 5 άτομα τα οποία ΔΕΝ έχουν πάει φαντάροι αλλά επειδή στον διοριστέων αυτό δεν μετράει εντάξει με περνάνε. (ενω στον αναπληρωτών τα περνάω.)
επίσης υπάρχουν 2 άτομα που είναι στον διοριστέων αλλά δεν είναι στον αναπληρωτών. Αυτό πάλι γιατί?
Μπορείτε να βρείτε λόγους?? ο ένας λόγοι είναι οι φαντάροι. Άλλος??
Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι κάποιοι δε δήλωσαν περιοχές πρόσληψης στην αίτησή τους  είτε γιατί είναι σίγουροι ότι διορίζονται είτε γιατί εργάζονται ήδη αλλού και τους ενδιαφέρει απλά να ¨ μετρήσουν τις δυνάμεις τους¨, με αποτέλεσμα να ενταχθούν μόνο στον πίνακα διορισμών. :-\

Επίσης σε όλα τα άτομα που έχουν γκρί χρώμα που σημαίνει δυσπρόσιτα τα διπλά τους μόρια έχουν βγεί. (τουλάχιστον δείχνει πως έχουν λιγότερα απο των αναπληρωτων).

ποιοί άλλοι λόγοι υπάρχουν που μπορεί κάποιος να έχει λιγότερα μόρια στον  αναπληρωτων και στον διορισμών να ανεβαίνει θέση κατα 40 άτομα.
Ανεβαίνουν στη σειρά κατάταξης  σίγουρα όσοι είχαν μόνο προυπηρεσία και υστερούσαν σε μόρια από ΑΣΕΠ και αντίστροφα πέφτουν όσοι είχαν μόρια ΑΣΕΠ. Το παράδοξο είναι να έχεις τα ίδια μόρια και στους δύο πίνακες και να είσαι χαμηλότερα στον πίνακα διορισμών. ???
Ακόμα και τα φανταράκια που είπα λίγο πρίν έπρεπε η θέση μου θα έπρεπε να έχει πέσει κατα 5 γιατί η θέση μου έπεσε κατα 40??
 ???

Μια ακόμη ερώτηση.
Στην ένσταση τι γράφουμε??
τα μόρια μου είναι σωστά.Οι απορίες μου είναι η παραπάνω και τα άτομα που ενώ δεν είναι στον αναπληρωτών είναι στον πίνακα διοριστέων.
Αν τα μόριά σου είναι σωστά δεν έχεις λόγο να κάνεις ένσταση εφόσον δεν έχεις στοιχεία αδικίας σε βάρος σου. Πρώτα ενημερώσου ζήτα εξηγήσεις και λύσε τις απορίες σου. Στη θέση σου θα απευθυνόμουν στον ΠΕΑ. ;)(www.anaplirotes.gr)

Τι γράφουμε? Δίνω ονόματα??
Σύγνώμη για την άγνοια και ευχαριστώ.

Ευχαριστώ.
Παρακαλώ :D

Αποσυνδεδεμένος agerovas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 24, 2006, 09:05:20 μμ »
Για την περιοδο 2005-2006 ειχαν διοριστει απο τον πινακα αναπληρωτων με το 40% και 18 επιτυχοντες του ΑΣΕΠ. Αυτες οι κενες θεσεις καλυφθηκαν στους συμπληρωματικους διορισμους του Νοεμβριου 2005 με τους 47 διορισθεντες ? Φετος παλι αναμενεται να διοριστουν απο τον πινακα με το 40% γυρω στους 10 επιτυχοντες του ΑΣΕΠ.Δηλαδη θα εχουμε και συν αυτες τις  θεσεις (18 + 10) απο τον πινακα αναπληρωτων φετος συμπληρωματικα ? Στους ΠΕ 19 αναφερομαι.

Αποσυνδεδεμένος pollux

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 24, 2006, 11:22:44 μμ »
Ρε παιδιά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω το εξής:
Στον πίνακα διορισμών είμαι 100 θέσεις παρακάτω από ότι στον πίνακα των αναπληρωτών.
Εφόσον στον πίνακα των διορισμών αφαιρούνται τυχόν ποσαυξήσεις από δυσπρόσιτα, καθώς και τα μόρια του ΑΣΕΠ (όπου υπάρχουν), λογικά θα έπρεπε να είμαι σε καλύτερη θέση, όχι σε χειρότερη!!!!!
Σημειωτέον ότι εγώ δεν έχω τέτοιες προσαυξήσεις και έχω τα ίδια μόρια και στους δύο πίνακες.
Μπορεί κανείς να εξηγήσει αυτό το παράδοξο;

Πράγματι παράδοξο και ανεξήγητο ... Μου κέντρισες την περιέργεια pollux. Γιατί δεν ελέγχεις ενδεικτικά τι θέση είχαν στον πίνακα αναπληρωτών κάποιοι που τα ονόματά τους  βρίσκονται πάνω από το δικό σου στον πίνακα διορισμών ;



Δεν μπορώ να το ψάξω τόσο, γιατί είμαι σε θέση μεγαλύτερη του 1000.Επίσης έκανα λάθος, είμαι 60 θέσεις χαμηλότερα, όχι 100, όπως είπα αρχικά, κατά λάθος.
Πάντως δείτε ενδεικτικά:
Ο συνάδελφος στη θέση 1100 των αναπληρωτών είναι στη θέση 1150 των διορισμών, με τα ίδια μόρια.
Ο συνάδελφος στη θέση 1000 των αναπληρωτών είναι στη θέση 1041 των διορισμών, με τα ίδια μόρια.
Η συνάδελφος στη θέση 900 των αναπληρωτών είναι στη θέση 931 των διορισμών, με τα ίδια μόρια.
Η συνάδελφος στη θέση 800 των αναπληρωτών είναι στη θέση 814 των διορισμών, με τα ίδια μόρια.
Ο συνάδελφος στη θέση 700 των αναπληρωτών είναι στη θέση 707 των διορισμών, με τα ίδια μόρια.

Φαίνεται βέβαια πως όσο ανεβαίνουμε σε θέσεις, η απόσταση μικραίνει, αλλά μου φαίνεται ανεξήγητο!!!
Έχει κανείς καμμία εξήγηση;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:54:42 »

Αποσυνδεδεμένος pollux

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 24, 2006, 11:36:54 μμ »
Συνεχίζοντας το θέμα των διαφορών, ανακάλυψα άτομα που βρίσκονται μεν στον πίνακα των διορισμών, όχι όμως στον πίνακα των αναπληρωτών.
Επειδή δε μου αρέσει η συνωμοσιολογία, δίνω εγώ μια εξήγηση που μου ήρθε τώρα:
Μπορεί τα άτομα αυτά να δήλωσαν μόνο για ωρομίσθιοι και όχι για αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος ola kala!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 0
  • Φύλο: Άντρας
  • ola kala.
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 25, 2006, 12:31:59 πμ »
..... δίνω εγώ μια εξήγηση που μου ήρθε τώρα:
Μπορεί τα άτομα αυτά να δήλωσαν μόνο για ωρομίσθιοι και όχι για αναπληρωτές.

Σωστό και αυτό.

Αποσυνδεδεμένος kasta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #62 στις: Ιούλιος 25, 2006, 01:13:13 πμ »
Όπως σχολίασα και νωρίτερα ...
Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι κάποιοι δε δήλωσαν περιοχές πρόσληψης στην αίτησή τους  είτε γιατί είναι σίγουροι ότι διορίζονται είτε γιατί εργάζονται ήδη αλλού και τους ενδιαφέρει απλά να ¨ μετρήσουν τις δυνάμεις τους¨, με αποτέλεσμα να ενταχθούν μόνο στον πίνακα διορισμών. :-\

Επίσης, στον πίνακα των αναπληρωτών εντάσσονται και οι ωρομίσθιοι.

Αποσυνδεδεμένος Pepe Le Kout

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Άντρας
  • καθηγητής πε19
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #63 στις: Ιούλιος 25, 2006, 01:59:33 πμ »
Επίσης, στον πίνακα των αναπληρωτών εντάσσονται και οι ωρομίσθιοι.

Νομίζω ότι στον πίνακα αναπληρωτών δεν εντάσσονται οι ωρομίσθιοι, αφού υπάρχει ξεχωριστός πίνακας για αυτούς.

Αποσυνδεδεμένος litsaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #64 στις: Ιούλιος 25, 2006, 02:47:45 πμ »
Εντάσσονται και οι ωρομισθιοι εφόσον έχουν κάνει αίτηση για αναπληρωτές.Κι εγώ ωρομίσθια είμαι εδώ και τρία χρόνια και κάθε χρόνο είμαι στον πίνακα  αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος kasta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #65 στις: Ιούλιος 25, 2006, 09:40:57 πμ »

Παράθεση
Νομίζω ότι στον πίνακα αναπληρωτών δεν εντάσσονται οι ωρομίσθιοι, αφού υπάρχει ξεχωριστός πίνακας για αυτούς.
Παράθεση

Έχεις δίκιο, πέρυσι υπήρχε και ξεχωριστός πίνακας για τους ωρομισθίους. Συνήθως βέβαια οι περισσότεροι κάνουν αίτηση και για τις δύο περιπτώσεις αλλά όχι κι όλοι. Στη δική μου περίπτωση για παράδειγμα υπήρχε μια διαφορά πέντε θέσεων από τον ένα στον άλλο.

Αποσυνδεδεμένος amanou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #66 στις: Ιούλιος 25, 2006, 10:56:37 πμ »
Καλημέρα και από μένα,

η εγκύκλιος των αναπληρωτών ανέφερε ξεκάθαρα ότι για να μπει κάποιος στον πίνακα διορισμών πρέπει να έχει κάνει υποχρεωτικά αίτηση για αναπληρωτής. Δεν αρκεί να έχει κάνει αίτηση για ωρομίσθιος, το ξέρω από προσωπική εμπειρία πέρυσι που ενώ είχα κάνει αίτηση για ωρομίσθιος αλλά όχι για αναπληρωτής όταν βγήκε ο πίνακας των διορισμών δεν ήμουν μέσα. Έκανα ένσταση κα μετά από 3 μέρες μου τηλεφώνησαν από το Υπουργείο και μου είπαν άν ήθελα να μπω στον πίνακα διορισμών να κάνω μια συμπληρωματική αίτηση αναπληρωτή επειδή ήταν δικό τους φταίξιμο και δεν το ανέφεραν πουθενά πέρυσι όταν έγιναν οι αιτήσεις αναπληρωτών.
Γι' αυτό και φέτος υπάρχει ξεκάθαρα στην επισήμανση στην αρχή της 5 σελίδας.

Οπότε κάτι άλλο είναι και όχι αυτό

Αποσυνδεδεμένος dkerami

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #67 στις: Ιούλιος 25, 2006, 12:28:58 μμ »
 Οι ασεπίτες ΠΕ20 που μείνανε για διορισμό δεν ήταν υποχρεωμένοι να κάνουν αίτηση για αναπληρωτές για να μπούν στον πίνακα διορισμών. Και στον πίνακα διορισμών και στον πίνακα αναπληρωτών υπάρχουν ΠΕ20 ασεπίτες 8 (τσεκαρισμένο) ενώ λένε ότι είναι 47  ??? ??? ??? ???
Δεν ισχύει γι'αυτούς το ίδιο  ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος dkerami

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 25, 2006, 12:30:12 μμ »
στον πίνακα διορισμών ?   :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος amanou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών (21-07-2006)
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 25, 2006, 12:37:30 μμ »
Μου φαίνεται τα έχεις μπερδέψει ....

Στον πίνακα διορισμών εμφανίζονται άτομα με προυπηρεσία γενικότερα και έχουν κάνει αίτηση για αναπληρωτές.

Δεν έχει να κάνει αν είναι επιτυχόντες ΑΣΕΠ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162160
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 573
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 496
Σύνολο: 510

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.