*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1548705 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

asi

  • Επισκέπτης
Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« στις: Νοέμβριος 29, 2007, 09:21:19 πμ »
παιδιά μήπως ξέρει κανείς πότε θα ξεκινήσουν οι πληρωμές των ωρομίσθιων καθηγητών στα Ι.Ε.Κ?
πέρσι δεν άργησαν παραπανω από δύο μήνες...φετος βρε παιδια λέτε να ΄γίνουν σε ...κανενα χρονο απο τώρα   
 : :( :'( :'( (υπόψην ..εργάζομαι ωρομίσθια σε ιεκ περιφέρειας..δεν ξέρω αν αυτό παιζει ρόλο? ???
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2016, 08:36:28 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:57:34 »

aeee

  • Επισκέπτης
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 29, 2007, 12:18:04 μμ »
ξέρω άτομο που φέτος πήρε τα λεφτά του 2004 εάν σου λέει κάτι

Αποσυνδεδεμένος temi_pe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro spero!!!
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 29, 2007, 12:59:13 μμ »
Εγώ πάντως που δούλεψα πέρισυ σε ΙΕΚ της περιφέρειας δεν έχω πληρωθεί ακόμη!!!
Καλό κουράγιο λοιπόν... ;)

Αποσυνδεδεμένος TOX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 02, 2008, 12:25:17 μμ »
Εχω δουλεψει σε δημοσιο ΙΕΚ το εαρινο εξαμηνο του 2006-2007 και δεν εχω πληρωθει ακομη.Μηπως ξερει κανεις ποτε θα μας πληρωσουν?Υπαρχει καποιο τηλεφωνο απο τα κεντρικα του ΟΕΕΚ για να ανακινησουμε το θεμα?Ευχαριστω.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2008, 01:11:20 μμ από TOX »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:57:34 »

Αποσυνδεδεμένος tagiw634

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 02, 2008, 09:34:27 μμ »
Στο ΙΕΚ που δουλευα φετος απο Σεπτεμβρη του 2007 μεχρι κ Ιουνιο του 2008 ξερω οτι τον Φεβρουαριο του '08, πληρωσανε τον Φεβρουαριο του '07. Οποτε καταλαβαινεις...
Αν και απο οτι καταλαβα απο ΙΕΚ σε ΙΕΚ διαφερουν τα πραγματα. Περυσι ημουν σε ΙΕΚ γειτονικης μου πολης και πληρωθηκα 2 μηνες μετα απο τη ληξη της συμβασης, πολυ νωρις δηλαδη για ΙΕΚ.

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 03, 2008, 11:27:09 πμ »
Στο ΙΕΚ που δουλευα φετος απο Σεπτεμβρη του 2007 μεχρι κ Ιουνιο του 2008 ξερω οτι τον Φεβρουαριο του '08, πληρωσανε τον Φεβρουαριο του '07. Οποτε καταλαβαινεις...
Αν και απο οτι καταλαβα απο ΙΕΚ σε ΙΕΚ διαφερουν τα πραγματα. Περυσι ημουν σε ΙΕΚ γειτονικης μου πολης και πληρωθηκα 2 μηνες μετα απο τη ληξη της συμβασης, πολυ νωρις δηλαδη για ΙΕΚ.

Απλήρωτος από ΙΕΚ από τον 3/06
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 03, 2008, 11:28:48 πμ »
 :P
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος TOX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 07, 2008, 03:17:42 μμ »
Απο το 2006 εχουν να πληρωσουν λοιπον....Ειναι δυνατον????Εγω προσωπικα δεν σκοπευω να ξαναασχοληθω με ΙΕΚ.Δεν αξιζει τελικα.....

Αποσυνδεδεμένος BlackAdder

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 08, 2008, 12:03:01 πμ »
επικοινωνία με ΟΕΕΚ
http://www.oeek.gr/html/oeek_organogramma_table.html#a17

και καλά λένε ότι θα μας εξοφλήσουν μέχρι και τον ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ του 2008 από Σεπτέμβρη.
Τα χρήματα έχουν πιστωθεί, αλλά κάνουν έλεγχο στον ΟΕΕΚ.
Σε αρκετά ΙΕΚ έχουν πρόβλημα γιατί βρήκαν μερικούς να διδάσκουν σε μάθημα που δεν είναι σχετικό με το πτυχίο τους.
Σε άλλα δεν αναγνωρίζουν μερικά μεταπτυχιακά.
Με λίγα λόγια κάποιοι συνάδελφοι μπορεί να μην πάρουν τα χρήματα που γράφει η σύμβαση τους ή ακόμα χειρότερα θα δεν θα παρουν καθόλου χρήματα γιατί έγινε "έλεγχος".
Ο ΟΕΕΚ τα βρίσκει και κάνει γιατί όλοι οι εκπαιδευτικοί στα ΙΕΚ είναι πρόβατα (και γω μέσα).
Το καλύτερο το είχε πει μια συνάδελφος, "με πληρώσατε; τότε γιατί να σας δώσω βαθμολογία;".
Κάτι πρέπει να ταράξει τα νερά, αλλά επειδή όλοι φοβούνται ότι δεν θα τους ξαναπροσλάβουν το επόμενο εξάμηνο, σιωπούν.

Αποσυνδεδεμένος Nina P

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 869
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ18.02 (18.35) χαμόγελο-ευγένεια-εξυπηρέτηση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 08, 2008, 12:28:15 πμ »
Στο ΙΕΚ που διδάσκω εγώ πλήρωσαν τους συναδέλφους την άνοιξη για το 2006... ¨ ???
Και ναι παιδιά όταν στην δική μου ειδικότητα στο χειμερινό εξάμηνο δίδασκε "Μαγειρική Τέχνη 1" στην ειδικότητα "Τεχνικός Μαγειρικής Τέχνης" συνάδελφος...ξένων γλωσσών...ε ναι δεν είχε σχέση...ακόμα και εγώ έχω μικρή σχετικότητα ...έκανα 3 μαθήματα μόνο. Μάγειρας ή σεφ πρέπει να διδάξει το μάθημα...απλά επειδή είναι η Θεωρία του μαθήματος, και όχι το εργαστήριο...είμαι καλυμμένη...
Τα παιδιά όμως είχαν πολλά κενά (λόγο της ασχετοσύνης της συναδέρφου με το αντικείμενο),  που δεν θα έπρεπε να είχαν,  γιατί τα ανέλαβα στο εαρινό εξάμηνο, και έτρεχα να προλάβω να καλύψω και εκείνη την ύλη . :-X

Όσο για τα χρήματα δεν τα περιμένω πριν περάσουν το λιγότερο δύο χρόνια... :'(
Γίνε εσύ ο ίδιος η αλλαγή που θέλεις να φέρεις στον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος Nina P

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 869
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ18.02 (18.35) χαμόγελο-ευγένεια-εξυπηρέτηση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 08, 2008, 01:08:00 πμ »
Και μια πρόταση παράκληση προς τους συναδέλφους που διδάσκουν Γαλλικά στην δική μου ειδικότητα στα ΙΕΚ (ότι έχει σχέση με μαγειρική).

Μην τους κάνετε μάθημα σαν είναι να μάθουν Γαλλικά ...δεν θα μάθουν δεν προλαβαίνουν δλδ τα παιδιά άλλα ούτε και σεις.
 Αυτό που χρειάζονται είναι να μάθουν την ορολογία ακόμα και αν είναι παπαγαλία γιατί στην πιστοποίηση (στης εξετάσεις) τους τα δίνουν με την γαλλική ονομασία τα φαγητά (για να το πω απλά).


Η συνάδερφος που έκανε φέτος τη Γλώσσα στα παιδιά δεν με άκουσε και φυσικά δεν πρόλαβε να τους κάνει ούτε μια λέξη από ορολογία και έτρεχα εγώ, να ψάχνομαι, να τους τα λέω και να τους τα γράφω...(δεν είναι μόνο η λέξη αλλά είναι γραμμένα και στα γαλλικά, πως να την διαβάσουν?)?

Και για να μην υπάρχει παρεξήγηση δεν λέω να μην γίνει μια εισαγωγή στην γλώσσα…αλλά να μην μένουμε στην εισαγωγή…και στα «γάτα» και «σκύλος»…
Καλύτερα είναι το «καλά ψημένο», «μέτρια ψημένο» και «καλοψημένο»…(αν πάτε στη Γαλλία άμα παραγγείλετε μπριζόλα και την θέλετε καλοψημένη να τους πείτε καμένη γιατί θα σας έρθει μέτρια ψημένη).

Όσο για την συνάδερφο που είχε πάρει το μάθημα στο προηγούμενο εξάμηνο από μένα …ήταν της Αγγλικής Φιλολογίας να καταλάβετε…τι μάθημα να κάνει??? Δεν τους έδειξε τίποτα γιατί δεν ήξερε να τους δείξει…δλδ έπρεπε να τους ξεκινήσει με τον χώρο της κουζίνας, πως είναι η σωστή διαρρύθμιση , τα μαχαίρια που χρησιμοποιούμε πως τα χρησιμοποιούμε, τα σκεύη της επαγγελματικής μαγειρικής, απλά πράγματα και τα παιδιά δεν ήξεραν τίποτα από αυτά…ούτε για την καθαριότητα δεν τους είπε ..έλεος δλδ. Και το συνέχισε αυτό και μετά πχ στην ύλη που έπρεπε να κάνουν ήταν  το πως λέγονται τα διάφορα κοψίματα των λαχανικών είναι από τα πρώτα που θα πρέπει να μάθουν…
Τρέξε Νίνα λοιπόν να καλύψεις την ύλη την δική σου και της προηγούμενης …
Νομίζω πρώτη φορά γράφω τόσο μεγάλο μήνυμα…σας ζητώ συγνώμη άλλα τα θυμήθηκα και συγχύστηκα…στο καλό με τα βύσματα τους…

Υγ1: Δδλ ρε παιδιά έναν Τσελεμεντέ να άνοιγε κάτι θα μάθαινε…
Υγ2: εκτός θέματος είμαι αλλά έπρεπε να τα πω...

Γίνε εσύ ο ίδιος η αλλαγή που θέλεις να φέρεις στον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος TOX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 08, 2008, 02:00:57 πμ »
Δεν το καταλαβα αυτο.Δηλαδη μπορουν να πουν ετσι απλα οτι δεν θα εκτελεσουν τη συμβαση που συνυπεγραψαν οι ιδιοι και να μην πληρωσουν καποιον ή να του δωσουν λιγοτερα χρηματα?????Τοτε,για ποιο λογο υπογραφουμε συμβασεις???Ελεος πια......

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 12, 2008, 10:18:22 πμ »
Τα εξαμηνα που χρωσταν τα ΙΕΚ ειναι στην Αθηνα για εκκαθαριση...Μαλλον θα αρχισουν να πληρώνουν απο τον Οκτωμβριο και μετα...Υπομονη!!!
Οσο για την καλυψη των μαθηματων αν δεν υπαρχει ενδιαφέρον απο καποιον εκπαιδευτη που εχει τα κυρια προσόντα να διδαξει ενα μαθημα παίρνουν καποιον αλλον με λιγοτερα προσόντα. Αυτο που τους ενδιαφέρει ειναι να βγει το μαθημα...Φυσικα αυτο που έχει υα λιγότερα προσόντα θα πάρει και λιγότερο αντιμίσθιο. Απ΄ότι πάρχει μεγαλο πρόβλημα στα μαθήμα των ξένων γλωσσών...

Αποσυνδεδεμένος P.elsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • HAVE A GREAT DAY......!!!!
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 10:47:06 πμ »
Γεια παιδιά,
μια ερώτηση εχω να σας θέσω....κάνω τα χαρτιά μου για ωρομίσθια στα Δημόσια ΙΕΚ. Άκουσα πως πληρώνουν μετά απο 2 χρόνια!!!!!!!!!!
Ισχύει κάτι τέτοιο??? Γνωρίζει κανείς...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2008, 11:23:11 πμ από P.elsa »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 479
Σύνολο: 486

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.