*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1555276 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Evip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3892 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 08:56:58 μμ »
Για την ενημέρωση σας ότι ακούτε είναι δούλεμα από το ινεδεβιμ. Μίλησα με το γενικό λογιστήριο του κράτους και κατάφερα να μιλήσω με τον υπάλληλο που πιστώνει τα χρήματα στο υπουργείο για να μας πληρώσει το ινεδεβιμ. Δεν έχουν λάβει κανένα αίτημα για να μας πληρώσουν . Τα 4,1 εκ.  Πίστωθηκαν στις 20 Ιουλίου και εμείς πήραμε έναντι στις 25 Αυγούστου. Αύριο θα μιλήσω πάλι με το γενικό λογιστήριο και θα μάθω εάν έγινε το αίτημα και θα  σας ενημερώσω. Ο προϊστάμενος του λογιστηρίου  του Ινεδεβιμ δεν ασχολείται. Είναι αναξιόπιστοι. Σας παρακαλώ όλους βομβαρδίστε  τους στα τηλέφωνα μπορούν να μας πληρώσουν. Ότι τα χρήματα δεν υπάρχουν είναι ψέμα βάση του υπαλλήλου του γενικού λογιστηρίου. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:16:15 »

Αποσυνδεδεμένος Evip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3893 στις: Σεπτέμβριος 10, 2015, 02:03:43 μμ »
Επιτέλους το τμήμα οικονομικών του υπουργείου παιδείας έκανε αίτημα στο γενικό λογιστήριο για 15εκ. Νομίζω δημιούργησα ένα χάος ......... θα ξανατηλεφωνήσω την άλλη εβδομάδα να δω αν εγκρίθηκε. Με έχουν φέρει στο αμήν.Λοιπά με που το λέω αλλά δεν τους νοιάζει πότε θα πληρωθούμε

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3894 στις: Σεπτέμβριος 10, 2015, 02:10:27 μμ »
..με σαφήνεια (πιστεύω ότι ...) τό' γραψα...

αλλά ας το κάνω πιο τάληρα:

Από τις οικονομικές υπηρεσίες του Υπ. Παιδείας , λένε ότι Νέα Χρήματα στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ για ολοκλήρωση των πληρωμών μας ΔΕΝ έχουν σταλεί.

Ό,τι πληρωθήκαμε ως τώρα , ήταν από 4,1 εκατομμύρια που έλαβε το ΙΝΕΔΙΒΙΜ τέλη Ιούλη - Αρχές Αυγούστου.

Χρήματα για οριστική εξόφληση , μαζεύει για ΝΑ στείλει το υπουργείο , εντός ενάμιση επόμενου  έως δύο μηνών.

Αυτά τα χρήματα από το υπουργείο στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ , Μάλλον θα πάνε σε δυο Δόσεις

Οπότε έτσι θα πληρωθούμε Πάλι "έναντι" , ενδεχομένως Οκτώβρη, και θα εξοφληθούμε οριστικά κάπου στο Νοέμβρη..

Αυτά.
Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση.
Κατανοητά όλα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2015, 04:53:14 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3895 στις: Σεπτέμβριος 10, 2015, 07:47:59 μμ »
Επιτέλους το τμήμα οικονομικών του υπουργείου παιδείας έκανε αίτημα στο γενικό λογιστήριο για 15εκ. Νομίζω δημιούργησα ένα χάος ......... θα ξανατηλεφωνήσω την άλλη εβδομάδα να δω αν εγκρίθηκε. Με έχουν φέρει στο αμήν.Λοιπά με που το λέω αλλά δεν τους νοιάζει πότε θα πληρωθούμε
μακαρι ειλικρινα.... Σε ευχαριστουμε που το ψαχνεις τοσο μαζι με σενα βοηθας και τους υπολοιπους.... Πηρα και εγω τηλ και μου λενε τα ιδια και τα ιδια..... Το τελευταιο που μενει να κανω ειναι να τους βγω στα καναλια και να ουρλιαζω.... Εσυ εισαι με ικα?? Και προσπαθεις να παρουμε και τα υπολοιπα?? Αληθεια θα τους κανω μηνυση.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:16:15 »

Αποσυνδεδεμένος Evip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3896 στις: Σεπτέμβριος 10, 2015, 08:06:41 μμ »
Ναι είμαι με Ικα και προσπαθώ να πάρουμε όλοι τα υπόλοιπα

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3897 στις: Σεπτέμβριος 10, 2015, 08:32:24 μμ »
Ναι είμαι με Ικα και προσπαθώ να πάρουμε όλοι τα υπόλοιπα
δεν μπορεις να φανταστεις ποσες φορες εχω παρει τηλ και τι εχουν ακουσει ειλικρινα..... Νομιζα οτι μονο εγω ενοχλω τοσο πολυ.... Σκεψου οτι εμενα και αυτους τους 2 μηνες πηρα λιγα απο αυτα π περιμενα..... Τσαμπα δουλευαμε...

Αποσυνδεδεμένος kami

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3898 στις: Σεπτέμβριος 13, 2015, 08:54:29 πμ »
Τι έγινε ρε παιδιά,κανένα νέο για τις υπόλοιπες πληρωμές.Για να σας παρηγορήσω σας λέω ότι το ΙΕΚ του ΕΚΑΒ μου χρωστάει χρήματα εδω και 2,5 Χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3899 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 12:25:34 μμ »
Καλά σε αυτά καν αίτηση δε κάνουμε.Είχα πάει πέρυσι ζήτησα αριθμό πρωτοκόλλου και μου λέει ο υπάλληλος..Καλά δε  με εμπιστεύεσαι;Ως επι το πλείστον βύσματα μπαίνουν..

Αποσυνδεδεμένος Βebis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3900 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 12:43:54 μμ »
Μίλησα με το Λογιστήριο του Ινεδιβιμ.  Είμαι με τσμεδε και αεδ.  (Είχα ξαναρωτήσει στο φόρουμ, δίχως απάντηση, οπότε ενημερώνω αφού έχω νέα.)

Δεν έχουμε πληρωθεί ακόμα.  Εχει γίνει καταγγελία στο Ινεδιβιμ, γιατί το ίδιο δεν καταβάλει εισφορές στο Τσμεδε (η καταγγελία έγινε από συναδέλφους μηχανικούς).  Πλήρωσε το Ινεδιβιμ πρόστιμο για αυτό το λόγο.  Οι πληρωμές για το 15α, για τους 2 μήνες (Φεβρ + Μαρτ), θα γίνει μέχρι την ερχόμενη εβδομάδα, διότι το τσμεδε τους έστειλε σήμερα λίστα με τους εγγεγραμμενους μηχανικούς, ποιοι είναι ασφαλιστικά ενήμεροι και ποιοι όχι.  Για τους υπόλοιπους μήνες οι πληρωμή θα γίνει μετα τις εκλογές όταν έρθουν.

MUSTANG

  • Επισκέπτης
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3901 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 01:08:53 μμ »
Τι έγινε ρε παιδιά,κανένα νέο για τις υπόλοιπες πληρωμές.Για να σας παρηγορήσω σας λέω ότι το ΙΕΚ του ΕΚΑΒ μου χρωστάει χρήματα εδω και 2,5 Χρόνια.
Καλημέρα, είναι σίγουρο αυτό..διότι τα ΙΕΚ πληρώνουν στο δίμηνο...συνήθως..εχω μαρτυρίες συναδέλφων..για ξαναψαξτε το λογαρισμο ταμειυετηριου σας...

Αποσυνδεδεμένος Evip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3902 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 12:21:42 μμ »
Μίλησα με το γενικό λογιστήριο του κράτους και τα χρήματα έχουν πιστωθούν στο υπουργείο παιδείας για την πληρωμή μας. Το λογιστήριο του υπ. Παιδείας περιμένει την υπογραφή του υπουργού για να πιστώσει τα χρήματα στο ινεδεβιμ. Θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη στο τέλος της εβδομάδας.  Αμήν.............

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3903 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 04:16:07 μμ »
Μίλησα με το γενικό λογιστήριο του κράτους και τα χρήματα έχουν πιστωθούν στο υπουργείο παιδείας για την πληρωμή μας. Το λογιστήριο του υπ. Παιδείας περιμένει την υπογραφή του υπουργού για να πιστώσει τα χρήματα στο ινεδεβιμ. Θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη στο τέλος της εβδομάδας.  Αμήν.............
εννοεις για τα υπολοιπα που μας χρωστανε εμεις που ειμαστε με ικα??? Μακαρι..... Εαν εχεις καποιο νεοτερο ενημερωσε μας.... Σε ευχαριστουμε πολυ διοτι εχεις κανει αγωνα για ολους μας.....

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3904 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 04:32:59 μμ »
Γενικά όντως τα ΙΕΚ μετά το 2012 δεν καθυστερούσαν τις πληρωμές σχεδόν καθόλου..Τώρα τα πήρε η μπάλα

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3905 στις: Σεπτέμβριος 16, 2015, 11:28:01 πμ »
Μίλησα με το γενικό λογιστήριο του κράτους και τα χρήματα έχουν πιστωθούν στο υπουργείο παιδείας για την πληρωμή μας. Το λογιστήριο του υπ. Παιδείας περιμένει την υπογραφή του υπουργού για να πιστώσει τα χρήματα στο ινεδεβιμ. Θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη στο τέλος της εβδομάδας.  Αμήν.............

Ευχαριστούμε

Γνωρίζεις
Με τα ένσημα τι γίνεται; Για το Α' εξάμηνο 2015


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 351
Σύνολο: 351

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.