*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1559421 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kami

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4172 στις: Δεκέμβριος 30, 2015, 09:52:40 μμ »
Η Ρόδος πληρώθηκε 19.21 το βράδυ.
Ανάσταση μέσα στον Δεκέμβριο.
Καλοφάγωτα και Καλή Χρονιά σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:59:31 »

Αποσυνδεδεμένος plir

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4173 στις: Δεκέμβριος 30, 2015, 10:21:36 μμ »
Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε....όσο είναι εφικτό αυτό...
Μια ερώτηση ρε παιδιά: οκ, πληρωθήκαμε..Υπολογίσατε το ποσό που μας έβαλαν???είναι όλο το εαρινό..σαν να μην μου βγαίνει κάτι σωστά...

Αποσυνδεδεμένος dmarin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Άντρας
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4174 στις: Δεκέμβριος 30, 2015, 10:24:01 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι και χρόνια πολλά!

Επιτέλους είδαμε λεφτά απο ΙΝΕΔΙΒΙΜ αλλά και πάλι νομίζω γίνεται ένας κακός χαμός. Εγώ προσωπικά άλλα περίμενα και άλλα μου ήρθαν, για το ποσό εννοώ. Δεν μπορώ να καταλάβω πραγματικά την λογική των πληρωμών εάν κάνω κάπου λάθος ας με διαφωτίσει κάποιος.

Και για τα δύο εξάμηνα που μας πέρασαν (2014Β και 2015Α) πήρα βεβαιώσεις εργοδότη απο το ΙΝΕΔΙΒΙΜ κατόπιν αίτησης για να δώ ακριβώς τί παίζει με τα ποσά και τί είναι να πέρνω.

Θεώρησα ότι θα έπαιρνα το ποσό που αντιστοιχεί με στοιχειώδη αριθμητική στην αφαίρεση ΣΥΝΟΛΙΚΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ - ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥ. Έλα ντε που δεν είναι έτσι, στην περίπτωση του 2014Β που πληρώθηκα 28/03/2015 πήρα ένα ποσό τραγικά μικρότερο απο το αναμενόμενο και στην περιπτωση του 2015Α που πληρώθηκα σήμερα 30/12/2015 και στις 28/08/2015 πήρα πάλι λιγότερα απο τα αναμενόμενα.

Δεν μπορώ να καταλάβω που κάνω λάθος στον υπολογισμό ή εάν κάνουν λάθος αυτοί του ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Φυσικά δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα, όχι σήμερα αλλά γενικά όσες φορές και αν πήρα στο λογιστήριο.


Αποσυνδεδεμένος Koma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4175 στις: Δεκέμβριος 30, 2015, 10:25:04 μμ »
Το Αγρινιο πληρωθηκε!!!!!!!!!!!! Καλη Πρωτοχρονια!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:59:31 »

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4176 στις: Δεκέμβριος 30, 2015, 11:07:01 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι και χρόνια πολλά!

Επιτέλους είδαμε λεφτά απο ΙΝΕΔΙΒΙΜ αλλά και πάλι νομίζω γίνεται ένας κακός χαμός. Εγώ προσωπικά άλλα περίμενα και άλλα μου ήρθαν, για το ποσό εννοώ. Δεν μπορώ να καταλάβω πραγματικά την λογική των πληρωμών εάν κάνω κάπου λάθος ας με διαφωτίσει κάποιος.

Και για τα δύο εξάμηνα που μας πέρασαν (2014Β και 2015Α) πήρα βεβαιώσεις εργοδότη απο το ΙΝΕΔΙΒΙΜ κατόπιν αίτησης για να δώ ακριβώς τί παίζει με τα ποσά και τί είναι να πέρνω.

Θεώρησα ότι θα έπαιρνα το ποσό που αντιστοιχεί με στοιχειώδη αριθμητική στην αφαίρεση ΣΥΝΟΛΙΚΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ - ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥ. Έλα ντε που δεν είναι έτσι, στην περίπτωση του 2014Β που πληρώθηκα 28/03/2015 πήρα ένα ποσό τραγικά μικρότερο απο το αναμενόμενο και στην περιπτωση του 2015Α που πληρώθηκα σήμερα 30/12/2015 και στις 28/08/2015 πήρα πάλι λιγότερα απο τα αναμενόμενα.

Δεν μπορώ να καταλάβω που κάνω λάθος στον υπολογισμό ή εάν κάνουν λάθος αυτοί του ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Φυσικά δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα, όχι σήμερα αλλά γενικά όσες φορές και αν πήρα στο λογιστήριο.

Υπάρχουν και οι κρατήσεις από την εφορία. Παλιότερα ήταν 20%.

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1577
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4177 στις: Δεκέμβριος 30, 2015, 11:53:42 μμ »
Πλήρωσε και το ΔΙΕΚ Καρδίτσας...Να δω που θα τα επενδύσω τόσα λεφτά....... 8)

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4178 στις: Δεκέμβριος 31, 2015, 12:03:29 πμ »
ΣΥ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΕΙΟ ΚΙΟΛΑΣ πρέπει μικρός να διάβαζες πολύ ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ!!!


άντε..Why Not;;;..σε ΣΜΠΑΘΑΩ Συνάδελφε!...

Εξ' άλλου έπεσες μέσα σ' ένα κομμάτι της παιδικής μου και αιωνίως έφηβης βιβλιογραφίας μου....


..Τζόκερ να παίξεις!... Δυνατότητες ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ επιτυχίας 1 + 1 ... για παραπάνω Δύσκολο το κόβω...


Καλή καρδιά ... Καλή ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!...

Κι άντε να πιάσεις και τζακπότη
!...


Θ.

Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4179 στις: Δεκέμβριος 31, 2015, 12:39:34 πμ »
Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε....όσο είναι εφικτό αυτό...
Μια ερώτηση ρε παιδιά: οκ, πληρωθήκαμε..Υπολογίσατε το ποσό που μας έβαλαν???είναι όλο το εαρινό..σαν να μην μου βγαίνει κάτι σωστά...

Συνάδελφε , το   α π ό λ υ τ ο του περσινού Εαρινού , είν' η πρόσθεση Όσων χάρηκαν απόψε τα ATM μας , συν την προκαταβολή ελάχιστου Φλεβάρη & Πλήρους Μάρτη , που μας είχαν... ελεήσει Τέλη περασμένου Αυγούστου...

..Στα λοιπά, ΤΙ κρατήσεις ασφαλιστικών ανά ταμείο , Φόρων (που θα μας έρθουν ως επιστροφή στους πολλούς ,με τη φορολογική δήλωση '15..


...Ζόρικα λογιστικά , που δεν μπορώ να τα κάνω , καθώς ήρθα Πατρικλό Αγρίνιο με νετμπουκάκιον , καμένα πίξελς στη μισή οθόνη...


Πλερώθηκα... θα καταστρέψω κάποια εβρά , ώστε να ψωνίσω νέο λαπτόπιον...

Οπότε , επόμενες μερούλες ό,τι προβληματισμό εγείρεις , να τονε μελετήξσω διεξοδικώς και σε κανονικ΄λη οθόνη...


...................

Στα Λοιπά και ΚΑΙΡΙΑ...





Συνάδελφε Vazelos_13


Ερχόμενη Δευτέρα , ΜΗΝ περιμένεις έφκολη δλίτσα Ομάδας σου με ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ ΜΟΥ!...

(κεκλεισμένων)

άντε μην μου τη βιδώσει και κει που τό' χω για επιστροφή σπίτι Αθηνιστάν από το Πατρικό Αγρίνιο, περί τα Φώτα και μαζέψω όλα τα γούρια μου κι' ανέβω μισή  ΄μέρα Μόνο για ματς στα δημοσιογραφικά...



...  ΔΕΝ ξέρω ...ΔΕΝ με νοιάζει ΤΙ θα γίνει στη "συμπλοκή" ΜαρινακηδοΜελισσανιδηδωνΣαββλίδδηδωνΑλαφουζαλιων  κλπκ....

Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΜΟΥ Είναι ΜΑΚΡΥΆ ΑΠ'   ΟΛΟΥς ΣΑς...  (Ασχέτως των γεροντοπειοσμάτων του δικού μας Κωστούλα ...)

Ασχέτως αν θέλω να σε πικράνω σε πέντε μερούλες...


Καλή Χρονιά ΣΥΝΑΔΕΛΦΕΕΕΕΕΕΕ!!



Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος plir

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4180 στις: Δεκέμβριος 31, 2015, 10:42:25 πμ »
Συνάδελφε , το   α π ό λ υ τ ο του περσινού Εαρινού , είν' η πρόσθεση Όσων χάρηκαν απόψε τα ATM μας , συν την προκαταβολή ελάχιστου Φλεβάρη & Πλήρους Μάρτη , που μας είχαν... ελεήσει Τέλη περασμένου Αυγούστου...

..Στα λοιπά, ΤΙ κρατήσεις ασφαλιστικών ανά ταμείο , Φόρων (που θα μας έρθουν ως επιστροφή στους πολλούς ,με τη φορολογική δήλωση '15..


...Ζόρικα λογιστικά , που δεν μπορώ να τα κάνω , καθώς ήρθα Πατρικλό Αγρίνιο με νετμπουκάκιον , καμένα πίξελς στη μισή οθόνη...


Πλερώθηκα... θα καταστρέψω κάποια εβρά , ώστε να ψωνίσω νέο λαπτόπιον...

Οπότε , επόμενες μερούλες ό,τι προβληματισμό εγείρεις , να τονε μελετήξσω διεξοδικώς και σε κανονικ΄λη οθόνη...


...................

Στα Λοιπά και ΚΑΙΡΙΑ...





Συνάδελφε Vazelos_13


Ερχόμενη Δευτέρα , ΜΗΝ περιμένεις έφκολη δλίτσα Ομάδας σου με ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ ΜΟΥ!...

(κεκλεισμένων)

άντε μην μου τη βιδώσει και κει που τό' χω για επιστροφή σπίτι Αθηνιστάν από το Πατρικό Αγρίνιο, περί τα Φώτα και μαζέψω όλα τα γούρια μου κι' ανέβω μισή  ΄μέρα Μόνο για ματς στα δημοσιογραφικά...



...  ΔΕΝ ξέρω ...ΔΕΝ με νοιάζει ΤΙ θα γίνει στη "συμπλοκή" ΜαρινακηδοΜελισσανιδηδωνΣαββλίδδηδωνΑλαφουζαλιων  κλπκ....

Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΜΟΥ Είναι ΜΑΚΡΥΆ ΑΠ'   ΟΛΟΥς ΣΑς...  (Ασχέτως των γεροντοπειοσμάτων του δικού μας Κωστούλα ...)

Ασχέτως αν θέλω να σε πικράνω σε πέντε μερούλες...


Καλή Χρονιά ΣΥΝΑΔΕΛΦΕΕΕΕΕΕΕ!!

Χρόνια πολλά!!!!!
Τα πράγματα είναι απλά.. γνωρίζοντας τις συνολικές ώρες που έχουμε κάνει (μαθήματα-επιτηρήσεις-εαρινό 2015) μπορούμε να υπολογίσουμε το  συνολικό ποσό που πρέπει να μας καταβληθεί...πόσο είναι το ωρομίσθιο με μεταπτυχιακό???γνωρίζει κανείς??? 15 ευρώ??πάνω??κάτω??(καθαρό ποσό εννοώ)

Αποσυνδεδεμένος abla

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4181 στις: Δεκέμβριος 31, 2015, 04:22:52 μμ »
Για τα χρήματα υπολογίστε 20% εφορία και 5% ΑΚΑΓΕ
Δηλαδή για 15 ευρό μεικτά υπολογίστε 11.25 καθαρά.

Για ΚΔΒΜ Στερεάς Ελλάδας πληρώθηκε κανένας;

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4182 στις: Δεκέμβριος 31, 2015, 08:41:15 μμ »
Με προχειρους υπολογισμούς τα χρήματα είναι αρκετά λιγότερα των αναμενόμενων χρειάζεται διερεύνηση απο του χρόνου προς το παρόν καλή χρονιά σε όλους

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4183 στις: Ιανουάριος 06, 2016, 12:33:42 πμ »
Με προχειρους υπολογισμούς τα χρήματα είναι αρκετά λιγότερα των αναμενόμενων χρειάζεται διερεύνηση απο του χρόνου προς το παρόν καλή χρονιά σε όλους
Καλή χρονιά σε όλους
Τελικά η πληρωμή του δεύτερου εξαμήνου ήταν καθόλα οκ ως προς το ποσό (τουλάχιστον για μένα).

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4184 στις: Ιανουάριος 06, 2016, 01:47:00 πμ »
Χρόνια πολλά!!!!!
Τα πράγματα είναι απλά.. γνωρίζοντας τις συνολικές ώρες που έχουμε κάνει (μαθήματα-επιτηρήσεις-εαρινό 2015) μπορούμε να υπολογίσουμε το  συνολικό ποσό που πρέπει να μας καταβληθεί...πόσο είναι το ωρομίσθιο με μεταπτυχιακό???γνωρίζει κανείς??? 15 ευρώ??πάνω??κάτω??(καθαρό ποσό εννοώ)

Συνάδελφε Vazele_13
Στο Μπχκό , το ωρομίσθιο είν' κάπου στα 13 + εβρά (ΚΑΘΑΡΟ...)

..Στο λέω ντιπ πρόχειρα , από προηγούμενους υπολογισμούς ... μιας και Διότι είμ' έως τώρα και για λίγες ώρες ακόμα Πατρικό Αγρίνιο .. άρα ΔΕΝ έχω μπρος μου τη χαρτούρα Περσινών Ωρών , να κάνω επακριβώς Υπολογισμό....

....

Στα λοιπα (άσχετα..)

Με την επίθεση πού' χαμε ΚΑΙ Λεωφ. , ΑΝ ΔΕΝ μαραζώναμε Γνωστές Δυσκολίες ΤΕΛΙΚΗ Η Διπλούμπα ήτο πανεύκολη...

..ΜΕ τέτοια "άμυνα" , Ιδίως Αμυντικά χαφ... ΚΑΙ η ΔΟΞΑ Κρανούλας θά' βρισκε χαρά στα σκέλια της...

Τεσπά.. Ήταν και η μέρα τέτοια , ΠΟΥ ΔΕΝ μπόραγα ν' ανέβω πήγαιν' - έλα Αγρίνιο - Αμπελόκηποι - Αγρίνιο για ΈΝΑ Ματς , τα δημοσιογραφικά "κεκλεισμένων" , με τα γούρια μου... ώστε να ματάρθω αθηνιστάν σπίτι - δουλειά σήμερα - αύριο...

Κι έτσι μας κερδίσατε!...

ΤΙ να ΠΩ;;.. ΤΙ;;..

Καλημέεεερααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... 


Θ.

Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος gianna9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4185 στις: Ιανουάριος 06, 2016, 07:06:04 μμ »
Συνάδελφε Vazele_13
Στο Μπχκό , το ωρομίσθιο είν' κάπου στα 13 + εβρά (ΚΑΘΑΡΟ...)

..Στο λέω ντιπ πρόχειρα , από προηγούμενους υπολογισμούς ... μιας και Διότι είμ' έως τώρα και για λίγες ώρες ακόμα Πατρικό Αγρίνιο .. άρα ΔΕΝ έχω μπρος μου τη χαρτούρα Περσινών Ωρών , να κάνω επακριβώς Υπολογισμό....

....

Στα λοιπα (άσχετα..)

Με την επίθεση πού' χαμε ΚΑΙ Λεωφ. , ΑΝ ΔΕΝ μαραζώναμε Γνωστές Δυσκολίες ΤΕΛΙΚΗ Η Διπλούμπα ήτο πανεύκολη...

..ΜΕ τέτοια "άμυνα" , Ιδίως Αμυντικά χαφ... ΚΑΙ η ΔΟΞΑ Κρανούλας θά' βρισκε χαρά στα σκέλια της...

Τεσπά.. Ήταν και η μέρα τέτοια , ΠΟΥ ΔΕΝ μπόραγα ν' ανέβω πήγαιν' - έλα Αγρίνιο - Αμπελόκηποι - Αγρίνιο για ΈΝΑ Ματς , τα δημοσιογραφικά "κεκλεισμένων" , με τα γούρια μου... ώστε να ματάρθω αθηνιστάν σπίτι - δουλειά σήμερα - αύριο...

Κι έτσι μας κερδίσατε!...

ΤΙ να ΠΩ;;.. ΤΙ;;..

Καλημέεεερααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... 


Θ.




Αν δεν κάνω λάθος, το ωρομίσθιο για τους μεταπτυχιακούς είναι περίπου 15 ευρώ καθαρά (18 ευρώ μικτά). Εκτός και αν έχει αλλάξει κατι..
..αξίζεις φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159868
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 388
Σύνολο: 394

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.