*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4374785 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10780 στις: Οκτώβριος 15, 2013, 04:02:37 μμ »
όχι, απλά πήρα σήμερα τηλέφωνο να δω τι γίνεται και μου απάντησαν ότι το έστειλαν σήμερα. χθες που είχα πάρει πάντως και ρωτούσα μου απάντησαν  ότι οι ενστάσεις (προφανώς  επί των ενστάσεων) μαζεύονται και θα αποσταλούν στο αρμόδιο τμήμα.

Το κακό είναι ότι μαζεύονται ΑΠΟ το αρμόδιο τμήμα για να αποσταλλούν στο γραφείο του Αρβι και να έχουν την ίδια γαστρονομική τυχη:

"Μετατάξεις φλαμπέ με σως βυσματόμουρο" συνοδευόμενες από "Σαλάτα μορίων". ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΟΡΕΞΗ! :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:42:32 »

Αποσυνδεδεμένος nikliani

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10781 στις: Οκτώβριος 15, 2013, 05:40:08 μμ »
Μπράτης από Fb

Η απόφαση για τις μετατάξεις των εκπκών της βθμιας στην πε έχει υπογραφεί από τον υπουργό και πάει για ΦΕΚ.
Οι ενστάσεις επί των ενστάσεων διαβιβάζονται από το αρμόδιο τμήμα στο γραφείο του υπουργού για επανεξέταση.
Για β φάση μετατάξεων δεν υπάρχει κάτι ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10782 στις: Οκτώβριος 15, 2013, 09:20:11 μμ »
@bitch ή όποιος άλλος γνωρίζει
SOS SOS SOS
Στη Δ' Αθήνας, επειδή "περισσέψαμε" 5 άτομα, 3 με απόσπαση κ.π. στην α/θμια (με διάθεση), μας ξαναστέλνουν πίσω στη δ/θμια, όπου έμαθα πως παίζει να μας στείλουν α/θμια Α' Πειραιά. Εκεί παίζει ακόμη κι η Σαλαμίνα και το Πέραμα.
α) έχουν το δικαίωμα να μας εξαναγκάσουν σε υποχρεωτική μετακίνηση όντες με απόσπαση και μάλιστα κατά προτεραιότητα (σύζυγοι ενστόλων) ?
β) εάν τελικά το καταφέρουν, στις τοποθετήσεις εκεί πάλι θα είμαστε τελευταίοι, καθώς προηγούνται, όπως εγώ το καταλαβαίνω, όσοι στέλνονται (σήμερα κιόλας) με διάθεση από τη δ/θμια Πειραιά ?
Τα φώτα σας συνάδελφοι...

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10783 στις: Οκτώβριος 15, 2013, 09:32:29 μμ »
@bitch ή όποιος άλλος γνωρίζει
SOS SOS SOS
Στη Δ' Αθήνας, επειδή "περισσέψαμε" 5 άτομα, 3 με απόσπαση κ.π. στην α/θμια (με διάθεση), μας ξαναστέλνουν πίσω στη δ/θμια, όπου έμαθα πως παίζει να μας στείλουν α/θμια Α' Πειραιά. Εκεί παίζει ακόμη κι η Σαλαμίνα και το Πέραμα.
α) έχουν το δικαίωμα να μας εξαναγκάσουν σε υποχρεωτική μετακίνηση όντες με απόσπαση και μάλιστα κατά προτεραιότητα (σύζυγοι ενστόλων) ?
β) εάν τελικά το καταφέρουν, στις τοποθετήσεις εκεί πάλι θα είμαστε τελευταίοι, καθώς προηγούνται, όπως εγώ το καταλαβαίνω, όσοι στέλνονται (σήμερα κιόλας) με διάθεση από τη δ/θμια Πειραιά ?
Τα φώτα σας συνάδελφοι...

Κοίταξε τον πίνακα με τα κενά της α'θμιας Πειραιά στην ειδικότητά σου, τον οποίον έχω αναρτήσει σε προηγούμενη σελίδα. Η Σαλαμίνα και το Πέραμα 'παίζουν', αλλά υπάρχουν και άλλα κενά. Όσο για τους διατεθέντες γαλλικών από την β'θμια Πειραιά στην α'θμια, είναι μόνο 5.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:42:32 »

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10784 στις: Οκτώβριος 15, 2013, 09:46:09 μμ »
@nikitas μου το ξέρω, χίλια ευχαριστώ, το είδα, όμως...
Τελικά σε ανακοινοποίηση στην πράξη της ΔΙΔΕ Πειραιά είναι τελικά 6 τα άτομα που πάνε α/θμια. Τα δε κενά αυτά αναρτήθηκαν πριν την τελική τοποθέτηση με τις συζεύξεις των μεταταγμένων του Σεπτεμβρίου. Άσε, σου λέω, τα έχω δει, και γι'αυτό και τα έχω βάψει μαύρα...

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10785 στις: Οκτώβριος 15, 2013, 09:59:28 μμ »
Παιδιά, στο esos βγήκε η υπουργική απόφαση που θα δημοσιευθεί σε ΦΕΚ για τις μετατάξεις της περασμένης Δευτέρας...Ναι, ναι, με όλους αυτούς με τα λιγότερα μόρια από πολλούς από εμάς!
Προσέξτε ένα άλλο πονηρό σημείο! Σα να κατάλαβα ότι η διαπιστωτική πράξη που είχε αναρτηθεί την περασμένη εβδομάδα με τα κενά και τα πλεονάσματα για μετατάξεις, που όλοι μεταφράσαμε σαν προάγγελο β' φάσης μετατάξεων, αναφέρεται στην ανωτέρω υπουργική απόφαση, ότι βάση αυτής της διαπιστωτικής πράξης ανακοινώνονται αυτά τα ονόματα! Διορθώστε με , αν κάνω λάθος : μήπως τελικά αυτή η διαπιστωτική πράξη αναφερόταν στις ενστάσεις της περασμένης  Δευτέρας ? :-\

Αποσυνδεδεμένος maria2013

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10786 στις: Οκτώβριος 15, 2013, 10:59:19 μμ »

http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%87%CF%81%CE%B5%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BE%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%B4%CE%B5-%CF%83%CE%B5-%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%80%CE%B5

Έχεις δικιο, την επικαλειται:
2.   Την αριθμ. 144049/Δ2/07-10-2013 (ΑΔΑ: ΒΛΛΩ9-ΩΘ4) διαπιστωτική πράξη του Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων,
3.   Την υπ’ αριθμ. 144051/Δ1/07-10-2013 (ΦΕΚ 2531/8-1-2013/τ.Β’) απόφαση του Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων καθορισμού
                αριθμού θέσεων για μετάταξη εκπαιδευτικών στην Π.Ε.

Αρα, λογικα αφαιρουμε απο την διαπιστωτικη αυτους που μεταταχθηκαν μετα απο ενσταση. Και τωρα τι;;;Θα περιμενουμε την τοποθετηση αυτων, την γνωστοποιηση εκ νεου των κενων απο τις διευθυνσεις προκειμενου να προχωρησουν σε αποσπασεις (β φαση);;; Θα παμε σε νεο κυκλο μεταταξεων αμεσα;;; Δε θα γινει τιποτα απο τα δυο;;;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10787 στις: Οκτώβριος 15, 2013, 11:26:45 μμ »
άσχετο αλλά κάπου πρέπει να γράψω τον πόνο μου :
βλέπω την ειδοποίηση για περίπου καμιά 20ρια  π.μ. τα οποία ομως δεν μπορώ να ανοίξω... Μόνο δύο ή τρία άνοιξα χθες και τα υπόλοιπα τίποτα. Μάλλον πρόκειται για ιοσάρα του κερατά - ελπίζω να διορθωθεί γρήγορα. Το γράφω αυτό εδώ για να ξέρουν΄οσοι μου έστειλαν π.μ. ότι δεν τους "γράφω" απλά δεν μπορώ να δω τα μηνύματά τους. Αυτά! Καλό βράδυ σε όλους !!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10788 στις: Οκτώβριος 15, 2013, 11:31:58 μμ »
Δείτε στην ανακοίνωση του esos

http://www.esos.gr/article/eidisis-defterovathmia-ekpaidefsi/apofaseis-ypoxreotikon-metataxeon-tropopoihseis-anaklhseis-katopin-enstaseon

αυτό στο τέλος

1. Οι ανωτέρω μετατάσσονται με τον κατεχόμενο βαθμό και Μ.Κ. και τίθενται στη διάθεση των οικείων Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, για να τοποθετηθούν σε κενές θέσεις των σχολείων, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 3 του Π.Δ. 50/96, όπως αντικαταστάθηκε με το άρθρο 3  παρ. 3ε του Π.Δ. 100/97.
2. Οι Διευθυντές Β/θμιας Εκπαίδευσης των περιοχών από τις οποίες μετατάσσονται οι εκπαιδευτικοί παρακαλούνται να εκδώσουν τα κοινοποιητήρια των μετατάξεων.
Η απόφαση αυτή να δημοσιευτεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.
 (Αριθμός βεβαίωσης ύπαρξης πίστωσης ΥΔΕ /Υ.ΠΑΙ.Θ.: 13046/14-10-2013).
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2013, 11:34:43 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10789 στις: Οκτώβριος 15, 2013, 11:46:23 μμ »
Παιδιά τζάμπα ξεροσταλιάζουμε...Δεν διαφαίνεται να γίνει β' φάση μετατάξεων...Εγινε! Ηταν οι ενστάσεις...μην το ψάχνετε...
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος oikat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10790 στις: Οκτώβριος 15, 2013, 11:54:17 μμ »
άσχετο αλλά κάπου πρέπει να γράψω τον πόνο μου :
βλέπω την ειδοποίηση για περίπου καμιά 20ρια  π.μ. τα οποία ομως δεν μπορώ να ανοίξω... Μόνο δύο ή τρία άνοιξα χθες και τα υπόλοιπα τίποτα. Μάλλον πρόκειται για ιοσάρα του κερατά - ελπίζω να διορθωθεί γρήγορα. Το γράφω αυτό εδώ για να ξέρουν΄οσοι μου έστειλαν π.μ. ότι δεν τους "γράφω" απλά δεν μπορώ να δω τα μηνύματά τους. Αυτά! Καλό βράδυ σε όλους !!

αν δεν έχει άλλο πρόβλημα ο η/υ σου μήπως το mailbox είναι γεμάτο και πρέπει να σβήσεις κάποια από αυτα τα μηνύματα που έλαβες;

Αποσυνδεδεμένος anapli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10791 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 12:25:21 πμ »
Έχω την αίσθηση ότι τα ονόματα που είχαν ανακοινωθεί τη προηγούμενη εβδομάδα για ενστάσεις των μετατάξεων,
δεν είναι ακριβώς τα ίδια σε σχέση με αυτά που πάνε για ΦΕΚ.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10792 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 12:35:59 πμ »
Με μια πρόχειρη ματιά είχαμε μια ανακληση λιγότερη καθώς και μια λιγότερη νέα μετάταξη...δεν ξέρω αν συνδυάζονται μεταξύ τους όπως και δεν ξέρω αν πέρα από τα νούμερα έχουμε και ποιοτικές διαφορές (βλέπε ονόματα και τοποθεσίες).

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10793 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 08:29:22 πμ »
Με μια πρόχειρη ματιά είχαμε μια ανακληση λιγότερη καθώς και μια λιγότερη νέα μετάταξη...δεν ξέρω αν συνδυάζονται μεταξύ τους όπως και δεν ξέρω αν πέρα από τα νούμερα έχουμε και ποιοτικές διαφορές (βλέπε ονόματα και τοποθεσίες).
Ποιοί δεν αναφέρονται ? Σε ποιες ειδικότητες ?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161732
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 426
Σύνολο: 444

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.127 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.