*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4358482 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10836 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 05:32:39 μμ »
 Δεν θα μπορούσε όμως να αναλάβει ο δ/ντής Πρωτοβάθμιας να τους ενημερώσει και να τους ξεκαθαρίσει οτι πλέον ανήκει εκεί; Ας τα έβρισκαν οι δύο διευθυντές μεταξύ τους!
  

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:53:54 »

Αποσυνδεδεμένος oikat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10837 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 11:13:16 μμ »


Επισης, το νεότερο που έχουμε ειναι πως τελικά πάπαλα οι οργανικές για όλους καθώς το σχέδιο έφαγε πόρτα απ΄το ΥΠΔΗΜΗΔ που θεώρησε απαράδεκτο να δοθούν οργανικές των δύο και τριών ωρών.


Αυτό το άκουσες προφορικά ή το είδες γραπτά; σήμερα στο alfavita σε άρθρο αναφέρεται κανονικά το θέμα των οργ.θέσεων στα σχολεία.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10838 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 12:01:06 πμ »
 Σήριαλ κατάντησαν οι οργανικές!! Όπου πάντως ακούς πολλά κεράσια..... ;)
  

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10839 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 12:18:48 πμ »
Σήριαλ κατάντησαν οι οργανικές!! Όπου πάντως ακούς πολλά κεράσια..... ;)

Δε λες πάλι καλά, φίλε; Σε περίπτωση, δηλαδή, που το σενάριο οργανικών για όλους έχει εγκαταλειφθεί οριστικά. Το φαντάζεσαι να σου 'χει οργανική με 3 - 4 ώρες σε σχολείο; Μετά κάλλιστα θα μπορούσε να πει το ΥΗΔΔΜ ή η τρόικα: 'μα υπάρχει οργανική με 4 ώρες; Τι κοροϊδία είναι αυτή. Για τζους... για τζους'!
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:53:54 »

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10840 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 03:46:47 μμ »
Δεν θα μπορούσε όμως να αναλάβει ο δ/ντής Πρωτοβάθμιας να τους ενημερώσει και να τους ξεκαθαρίσει οτι πλέον ανήκει εκεί; Ας τα έβρισκαν οι δύο διευθυντές μεταξύ τους!
Λοιπόν πήγα το πρωί από το λύκειο να παραδώσω τα κλειδιά και με πιάνει ο διευθυντής να κάνω λέει τις 2 ώρες project που έχω  ;D ;D Του εξηγώ οτι δεν γίνεται , γιατί ανήκω στην πρωτοβάθμια τώρα πια , μου λέει ότι έχει συνεννοηθεί με το ΠΥΣΔΕ  :-\ :-\ :-\  . Του εξηγώ πάλι την κατάσταση και του ζητώ εγγράφως την διαταγή αυτή  ;) όποτε και έληξε το ζήτημα . Στο ΠΥΣΔΕ τώρα , πάλι η ίδια ιστορία , να μη αφήσουμε ακάλυπτα τα σχολεία ,  να μείνω για λίγο εκεί κτλ ... Πολύ  ευγενικά και πάλι , τους εξηγώ οτι εμείς οι καθηγητές οφείλουμε να σεβαστούμε τις αποφάσεις του υπουργείου το οποίο κάνει ότι καλύτερο για τα σχολεία και τους μαθητές  8) 8) 8)  και η διαταγή του υπουργείου είναι να φύγω . Bye Bye  ;)

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10841 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 08:14:31 μμ »
Λοιπόν πήγα το πρωί από το λύκειο να παραδώσω τα κλειδιά και με πιάνει ο διευθυντής να κάνω λέει τις 2 ώρες project που έχω  ;D ;D Του εξηγώ οτι δεν γίνεται , γιατί ανήκω στην πρωτοβάθμια τώρα πια , μου λέει ότι έχει συνεννοηθεί με το ΠΥΣΔΕ  :-\ :-\ :-\  . Του εξηγώ πάλι την κατάσταση και του ζητώ εγγράφως την διαταγή αυτή  ;) όποτε και έληξε το ζήτημα . Στο ΠΥΣΔΕ τώρα , πάλι η ίδια ιστορία , να μη αφήσουμε ακάλυπτα τα σχολεία ,  να μείνω για λίγο εκεί κτλ ... Πολύ  ευγενικά και πάλι , τους εξηγώ οτι εμείς οι καθηγητές οφείλουμε να σεβαστούμε τις αποφάσεις του υπουργείου το οποίο κάνει ότι καλύτερο για τα σχολεία και τους μαθητές  8) 8) 8)  και η διαταγή του υπουργείου είναι να φύγω . Bye Bye  ;)

Δε μου λες, φίλε Petzi, όταν είπες στο ΠΥΣΔΕ ότι το υπουργείο κάνει ό,τι καλύτερο για σχολεία και μαθητές, πρόσεξες αν μεγάλωσε καθόλου η μύτη σου;  ;) ;)
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος katerina05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10842 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 08:23:01 μμ »
τι γίνεται ρε παιδιά με τις μετατάξεις ,κανα νεότερο?

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10843 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 08:51:59 μμ »
petzi !!!!

σε βλέπω να γίνεσαι τουλάχιστον Περιφερειάρχης διότι το χεις το ταλέντο να θες να μπινελικώσεις εσωτερικώς και να πέφτει το δούλεμα σύννεφο,  ασυστόλως, ανερυθριαστως και κυριως με μεγάλη επιτυχία εξωτερικώς!! Ακούς εκεί κάνει το Υπουργείο το καλύτερο που μπορεί!!!χαχαχαχαχα έχω λιώσει !! Να σαι καλά!! Πολύ θα ήθελα να ειμαι απο καμιά μεριά να το δω το σκηνικό!! Ειναι συλλεκτική η σκηνή! Παρακαλώ να την γυρίσεις την αναπαράσταση σε βίντεο και να την ανεβάσεις εδώ.. Θέλω οπωσδήποτε να δω τη στιγμή που το λες και δε σκας στα γέλια !!!  ;D ;D ;D ;D ;D

μακράν το καλύτερο σχόλιο που διάβασα τελευταία !! Άντε, καλοστέριωτος!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10844 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 09:41:09 μμ »
Λοιπόν πήγα το πρωί από το λύκειο να παραδώσω τα κλειδιά και με πιάνει ο διευθυντής να κάνω λέει τις 2 ώρες project που έχω  ;D ;D Του εξηγώ οτι δεν γίνεται , γιατί ανήκω στην πρωτοβάθμια τώρα πια , μου λέει ότι έχει συνεννοηθεί με το ΠΥΣΔΕ  :-\ :-\ :-\  . Του εξηγώ πάλι την κατάσταση και του ζητώ εγγράφως την διαταγή αυτή  ;) όποτε και έληξε το ζήτημα . Στο ΠΥΣΔΕ τώρα , πάλι η ίδια ιστορία , να μη αφήσουμε ακάλυπτα τα σχολεία ,  να μείνω για λίγο εκεί κτλ ... Πολύ  ευγενικά και πάλι , τους εξηγώ οτι εμείς οι καθηγητές οφείλουμε να σεβαστούμε τις αποφάσεις του υπουργείου το οποίο κάνει ότι καλύτερο για τα σχολεία και τους μαθητές  8) 8) 8)  και η διαταγή του υπουργείου είναι να φύγω . Bye Bye  ;)
Καλό!!! Εγώ πάλι περιφέρομαι στην ζώνη του Λυκόφωτος, κανείς δεν με θέλει.  >:(

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10845 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 11:14:16 μμ »
Δε μου λες, φίλε Petzi, όταν είπες στο ΠΥΣΔΕ ότι το υπουργείο κάνει ό,τι καλύτερο για σχολεία και μαθητές, πρόσεξες αν μεγάλωσε καθόλου η μύτη σου;  ;) ;)
η μύτη μου είχε φτάσει απέναντι  στην λεωφόρο , αλλά ποιος τολμούσε να το επισημάνει και να παραδεχτεί ότι από το υπουργείο  ξεκινάνε όλα στα στραβά   ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10846 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 11:19:52 μμ »
Πολύ θα ήθελα να ειμαι απο καμιά μεριά να το δω το σκηνικό!! Ειναι συλλεκτική η σκηνή! Παρακαλώ να την γυρίσεις την αναπαράσταση σε βίντεο και να την ανεβάσεις εδώ.. Θέλω οπωσδήποτε να δω τη στιγμή που το λες και δε σκας στα γέλια !!!  ;D ;D ;D ;D ;D

μακράν το καλύτερο σχόλιο που διάβασα τελευταία !! Άντε, καλοστέριωτος!!
όντως το απόλαυσα , χαχάνιζα στις σκαλες σαν μαθητούδι  και είχα ένα χαζό χαμόγελο όλη την ημέρα    ;D Αυτό το βλέμμα πρώτα της  έκπληξης  έπειτα της καχυποψίας ( βρε λες και με δουλεύει ...) ήταν όλα τα λεφτά .  ;)

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10847 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 03:26:22 μμ »
τελικα τι γινεται με τις μεταταξεις?? ουτε για ενστασεις επι των ενστασεων ειδαμε κατι, ουτε β γυρο...

εχει κανεις κανενα νεο??

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10848 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 05:13:50 μμ »
τελικα τι γινεται με τις μεταταξεις?? ουτε για ενστασεις επι των ενστασεων ειδαμε κατι, ουτε β γυρο...

εχει κανεις κανενα νεο??
Aκριβώς...SOS SOS SOS @bitch, μήπως άκουσες τίποτα καινούριο ? Τι συμβαίνει ? Γιατί δεν μιλάει κανείς για τις ενστάσεις επί των ενστάσεων των μετατάξεων...Τι γίνεται ? Είμαστε σε απόγνωση...

Αποσυνδεδεμένος enkm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10849 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 12:15:22 πμ »
...λοιπόν αυτό που συνεχίζει να με εκνευρίζει είναι ότι για να πάρω μετάθεση από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ δεν μετράνε ούτε άλλα πτυχία, ούτε διδακτορικά, ούτε μεταπτυχιακά. Για τους συναδέλφους που ήρθαν με μετάταξη, αυτά τα μόρια ήταν ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΑ!Μου θυμίζει η αδικία, την αντιμετώπιση των συναδέλφων που πρωτοδιορίστηκαν στην Αθμια και προσπαθούσαν να αποδείξουν ότι δεν ήταν ελέφαντες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και η γκρίνια μου!!!!!"

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160974
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 536
Σύνολο: 557

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.