*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4333486 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος el

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"ΕΛΥΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11550 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 12:05:25 πμ »
Συμφωνώ μαζί σου. Ναι, δεν έπρεπε να ακυρωθούν οι εθελούσιες μετατάξεις. Πρόκειται για μια μεγάλη αδικία εις βάρος σας και εις βάρος ατόμων που είχαν ήδη οργανική στη πρωτοβάθμια και για πολλά χρόνια πάλευαν να πάρουν μια μετάθεση πιο κοντά στο τόπο τους και ξαφνικά χάθηκαν οι θέσεις και έχουν βρεθεί εγκλωβισμένοι και μακριά. Αυτή είναι η μια όψη του νομίσματος. Να σου πω όμως και την άλλη. Υπήρξαν άτομα που έμαθαν ξαφνικά πως έπρεπε να κάνουν αίτηση μετάταξης γιατί δεν είχαν οργανική και γιατί κινδύνευαν να απολυθούν ή να βρεθούν αλλού γι' αλλού. Ξέρεις πώς είναι να κάνεις κάτι που αγαπάς για χρόνια και ξαφνικά να έρχονται να σου λένε, συγγνώμη, σε διόρισα κάπου που δεν σε ήθελα οπότε ή μάζευε τα μπογαλάκια σου ή κάνε μια αιτησούλα κι' οτι κάτσει? Αυτές οι μετατάξεις ήταν απ' την αρχή ένα λάθος...
Κάπως έτσι λοιπόν...
cease the day!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:41:03 »

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11551 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 07:18:33 πμ »
@Γατόπαρδε Καλημέρα,
Η όλη διαδικασία των μετατάξεων, είτε εθελοντικών είτε υποχρεωτικών ήταν, το λιγότερο, παράξενη! Προσπάθησε, σε παρακαλώ, να μη γενικεύεις, γιατί εγώ προσωπικά, έκανα αίτηση ΚΑΙ στις εθελοντικές  ΚΑΙ στις υποχρεωτικές, καθώς "μυρίστηκα" ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με τις εθελοντικές για τις οποίες τίποτα (και τελικά ποτέ) δεν είχε ακουστεί. Κανείς δεν σ'εμπόδισε να κάνεις το ίδιο. Μάλιστα το γεγονός ότι έλαβα μέρος και στις δύο διαδικασίες το είχα τονίσει στην πρώτη ένσταση που είχα κάνει το Σεπτέμβριο για τις μετατάξεις (αλλά προφανώς δεν μου έδωσαν σημασία)! Ναι, για όλους εμάς αυτές οι μετατάξεις είναι μια ελπίδα να βελτιωθεί η θέση μας που έχει γίνει κάτι παραπάνω από αβέβαιη μετά από πολλά χρόνια προϋπηρεσίας.
Αυτά τα ολίγα. Ελπίζω σήμερα ή αύριο, το αργότερο πια, να μάθουμε κάτι. Καλή δύναμη σε όλους μας!

Αποσυνδεδεμένος maman1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11552 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 08:18:59 πμ »
καλημερα μας με υπομονη !!!

Αποσυνδεδεμένος lautassari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11553 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 08:35:22 πμ »
Καλημέρα. Καλή δύναμη..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:41:03 »

Αποσυνδεδεμένος el

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"ΕΛΥΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11554 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 11:34:47 πμ »
Καλημέρα σε όλους...Οποιος έχει κάτι νεότερο ας ειδοποιήσει... ??? :-\
cease the day!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11555 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 11:37:54 πμ »
@Γατόπαρδε Καλημέρα,
Η όλη διαδικασία των μετατάξεων, είτε εθελοντικών είτε υποχρεωτικών ήταν, το λιγότερο, παράξενη! Προσπάθησε, σε παρακαλώ, να μη γενικεύεις, γιατί εγώ προσωπικά, έκανα αίτηση ΚΑΙ στις εθελοντικές  ΚΑΙ στις υποχρεωτικές, καθώς "μυρίστηκα" ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με τις εθελοντικές για τις οποίες τίποτα (και τελικά ποτέ) δεν είχε ακουστεί. Κανείς δεν σ'εμπόδισε να κάνεις το ίδιο. Μάλιστα το γεγονός ότι έλαβα μέρος και στις δύο διαδικασίες το είχα τονίσει στην πρώτη ένσταση που είχα κάνει το Σεπτέμβριο για τις μετατάξεις (αλλά προφανώς δεν μου έδωσαν σημασία)! Ναι, για όλους εμάς αυτές οι μετατάξεις είναι μια ελπίδα να βελτιωθεί η θέση μας που έχει γίνει κάτι παραπάνω από αβέβαιη μετά από πολλά χρόνια προϋπηρεσίας.
Αυτά τα ολίγα. Ελπίζω σήμερα ή αύριο, το αργότερο πια, να μάθουμε κάτι. Καλή δύναμη σε όλους μας!
Καλημερα και απο μενα.
Να μου επιτρεψεις ομως να σου πω οτι:Η διαδικασια των εθελοντικων μεταταξεων καθολου παραξενη δεν ηταν και μην τη βαζουμε στο ιδιο σακι με τις υποχρεωτικες.
Ηταν η συσταση νεων κλαδων,τον απριλη κληθηκαμε οσοι θελαμε να κανουμε αιτηση σε αυτες,οταν οι αλλοι μας κοροιδευαν που νθελουμε να παμε σε δημοτικα,με μια εγκυκλιο διαμαντι,κατατοπιστικοτατη με σαφεστατα κριτηρια κλπ,κλπ..
Εγω σαφως δεν κατηγορω αυτους που ελαβαν μερος στις υποχρεωτικες,δεν φταινε αυτοι για τις μαμακιες του υπουργειου.Εγω απλα επισημαινω οιτι ηταν κατι εκτακτο,ηταν βασικα δωρο εξ ουρανου για καποιους(σαφως οχι ολους-αλλα σιγουρα για αυτους που κανουν ενστασεις..για να παρουν την μεταταξη,νομιζω ολοι το καταλαβαινουμε αυτο,διοτι προφανως και την θελουν,οποτε το επιχειρημα οτι καποιο αναγκαστικα πηγαν καπου που δεν ηθελαν,σαφως δεν ισχυει για αυτους που κανουν ενσταση για να την παρουν),οποτε το να ορυονται ,να γκρινιαζουν και να το παιζουν θυματα,διοτι ειναι και καλα φτυσμενοι,οι τελευταιοι και ολα τα συναφη..ειναι τουλαχιστον προκλητικο,οταν εντελως ξαφνικα και εκτακτα τους δωθηκε το δικαιωμα της μεταθεσης,διοτι μεταθεση ειναι,εις βαρος της νομιμης διαδικασια των εθελοντικων,της συστασης δηλαδη των νεων κλαδων,που προυπηρχε και που ποτε δεν ακυρωθηκε.
Μην τα θελουν καποιοι ολα δικα τους.
Να εχουν υπομονη,διοτι ενδεχεται να παρουν μια μεταθεση ενω κανονικα δεν θα την ειχαν παρει.Να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους παρακαλω.
Οσον αφορα το σχόλιο.,.οτι κανενας δεν εμποδισε αυτους των εθελοντικων να λαβουν μερος στις υποχρεωτικες να πω οτι:
1ον)Οταν εχεις λαβεις μερος στη συσταση νεων κλαδων στη  α/θμια..και μετα λενε και για υποχρεωικες μεταταξεις πλεοναζοντος προσωπικου,καταλαβαινεις αυτο που ειναι λογικο και σωστο.Οτι ειναι αλλη η μια διαδικασια και αλλη η αλλη.ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΛΕΟΝΑΖΟΝ,ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙς ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΟΙ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΕς ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕς.
2ον)Στις επιμονες ερωτησεις των ενωσεων των καθηγητων που συμμετειχαν στις εθελοντικες,προς το υπουργειο..τι θα γινουν οι εθελοντικες,ειτε δεν απανταγαν καθολου,ειτε ελεγαν(ανεπισημα) οτι μπορει να βγουν μαζι και οι δυο διαδικασιες
3ον)Ποτε δεν ακυρωθηκε η διαδικασια της συστασης νεων κλαδων(εθελοντικες),ουτε εγινε καποια ενημερωση ΩΣ ΟΦΕΙΛΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ),ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙς ΜΕΡΟς ΣΕ ΑΥΤΕς.
4ον)ΟΧΙ..δεν μπορουσαν ολοι να λαβουν μερος.Και δεν μπορουσαν,διοτι επρεπε ο νομός σου να δινει πλεονασμα στην ειδικοτητα σου,και επισης να δινει κενα στον νομο που θες να πας.Οποτε καλη μου,δεν δωθηκε το δικαιωμα σε ολους οσους ειχαν κανει αιτηση στις εθελοντικες να συμμετεχουν και στις υποχρεωτικες.

Για ολα αυτα λοιπον,χαλαρωστε..μην το παιζετε καποιοι θυματα,γιατι σε αυτην την περιπτωση τα θυματα ειναι οι ειδικοτητες των προυπαρχοντον κλαδων στην α/θμια και αυτοι των εθελοντικων και οχι εσεις,και αναφερομαι σε αυτους που κανουν ενστασεις και οχι σε ολους οσους συμμετειχαν στις υποχρεωτικες και απλα να εχετε την υπομονη να βγουν τα αποτελεσματα.
Τις αληθεις να τις λεμε οπως ειναι.
ΥΓ/.Και δεν ειναι ασχετα με το θεμα ολα αυτα που γραφω.Το θεμα ειναι για τις μεταταξεις,και μαλιστα ξεκινησε για τις μεταξεις τις παγειες και τις εθελοντικες και οχι για τις υποχρεωτικες,οποτε εντος θεματος ειμαστε.
Πολυ καλημερα σας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2014, 11:46:18 πμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος el

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"ΕΛΥΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11556 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 11:48:32 πμ »
Καλημερα και απο μενα.
Να μου επιτρεψεις ομως να σου πω οτι:Η διαδικασια των εθελοντικων μεταταξεων καθολου παραξενη δεν ηταν και μην τη βαζουμε στο ιδιο σακι με τις υποχρεωτικες.
Ηταν η συσταση νεων κλαδων,τον απριλη κληθηκαμε οσοι θελαμε να κανουμε αιτηση σε αυτες,οταν οι αλλοι μας κοροιδευαν που νθελουμε να παμε σε δημοτικα,με μια εγκυκλιο διαμαντι,κατατοπιστικοτατη με σαφεστατα κριτηρια κλπ,κλπ..
Εγω σαφως δεν κατηγορω αυτους που ελαβαν μερος στις υποχρεωτικες,δεν φταινε αυτοι για τις μαμακιες του υπουργειου.Εγω απλα επισημαινω οιτι ηταν κατι εκτακτο,ηταν βασικα δωρο εξ ουρανου για καποιους(σαφως οχι ολους-αλλα σιγουρα για αυτους που κανουν ενστασεις..για να παρουν την μεταταξη,νομιζω ολοι το καταλαβαινουμε αυτο,διοτι προφανως και την θελουν,οποτε το επιχειρημα οτι καποιο αναγκαστικα πηγαν καπου που δεν ηθελαν,σαφως δεν ισχυει για αυτους που κανουν ενσταση για να την παρουν),οποτε το να ορυονται ,να γκρινιαζουν και να το παιζουν θυματα,διοτι ειναι και καλα φτυσμενοι,οι τελευταιοι και ολα τα συναφη..ειναι τουλαχιστον προκλητικο,οταν εντελως ξαφνικα και εκτακτα τους δωθηκε το δικαιωμα της μεταθεσης,διοτι μεταθεση ειναι,εις βαρος της νομιμης διαδικασια των εθελοντικων,της συστασης δηλαδη των νεων κλαδων,που προυπηρχε και που ποτε δεν ακυρωθηκε.
Μην τα θελουν καποιοι ολα δικα τους.
Να εχουν υπομονη,διοτι ενδεχεται να παρουν μια μεταθεση ενω κανονικα δεν θα την ειχαν παρει.Να λεμε τα πραγμνατα με το ονομα τους παρακαλω.
Οσον αφορα το σχόλιο.,.οτι κανενας δεν εμποδισε αυτους των εθελοντικων να λαβουν μερος στις υποχρεωτικες να πω οτι:
1ον)Οταν εχεις λαβεις μερος στη συσταση νεων κλαδων στη  α/θμια..και μετα λενε και για υποχρεωικες μεταταξεις πλεοναζοντος προσωπικου,καταλαβαινεις αυτο που ειναι λογικο και σωστο.Οτι ειναι αλλη η μια διαδικασια και αλλη η αλλη.ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΛΕΟΝΑΖΟΝ,ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙς ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΟΙ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΕς ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕς.
2ον)Στις επιμονες ερωτησεις των ενωσεων των καθηγητων που συμμετειχαν στις εθελοντικες,προς το υπουργειο..τι θα γινουν οι εθελοντικες,ειτε δεν απανταγαν καθολου,ειτε ελεγαν(ανεπισημα) οτι μπορει να βγουν μαζι και οι δυο διαδικασιες
3ον)Ποτε δεν ακυρωθηκε η διαδικασια της συστασης νεων κλαδων(εθελοντικες),ουτε εγινε καποια ενημερωση ΩΣ ΟΦΕΙΛΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ),ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙς ΜΕΡΟς ΣΕ ΑΥΤΕς.
4ον)ΟΧΙ..δεν μπορουσαν ολοι να λαβουν μερος.Και δεν μπορουσαν,διοτι επρεπε ο νομός σου να δινει πλεονασμα στην ειδικοτητα σου,και επισης να δινει κενα στον νομο που θες να πας.Οποτε καλη μου,δεν δωθηκε το δικαιωμα σε ολους οσους ειχαν κανει αιτηση στις εθελοντικες να συμμετεχουν και στις υποχρεωτικες.

Για ολα αυτα λοιπον,χαλαρωστε..μην το παιζετε καποιοι θυματα,γιατι σε αυτην την περιπτωση τα θυματα ειναι οι ειδικοτητες των προυπαρχοντον κλαδων στην α/θμια και αυτοι των εθελοντικων και οχι εσεις,και αναφερομαι σε αυτους που κανουν ενστασεις και οχι σε ολους οσους συμμετειχαν στις υποχρεωτικες και απλα να εχετε την υπομονη να βγουν τα αποτελεσματα.
Τις αληθεις να τις λεμε οπως ειναι.
ΥΓ/.Και δεν ειναι ασχετα με το θεμα ολα αυτα που γραφω.Το θεμα ειναι για τις μεταταξεις,και μαλιστα ξεκινησε για τις μεταξεις τις παγειες και τις εθελοντικες και οχι για τις υποχρεωτικες,οποτε εντος θεματος ειμαστε.
Πολυ καλημερα σας.
επέτρεψε μου να σου επισημάνω οτι τώρα μαλλον εσυ τα βάζεις όλα στο ίδιο σακί.
cease the day!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος lautassari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11557 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 02:00:56 μμ »
Τηλεφώνησα στο γραφείο Υπουργού. Μου είπαν να πάρω στο 3442335 αν δεν έχει φύγει η απόφαση για ανάρτηση να τους ρωτήσω συγκεκριμένα για το όνομα μου. Δεν έχω τη δύναμη να το κάνω.

Αποσυνδεδεμένος koz_driver

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11558 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 02:06:03 μμ »
Από Μπράτη στο facebook πριν από λίγο:

"166 νέες μετατάξεις, 92 τροποποιήσεις και 36 ανακλήσεις περιλαμβάνει η απόφαση που έχει υπογράψει ο υπουργός για τις υποχρεωτικές μετατάξεις από τη β/θμια στην α/θμια.
Πού έχει κολλήσει το θέμα;;; δεν έχουν αποφασίσει ακόμη αν θα μετακινηθούν τώρα οι εκπκοί ή στο τέλος του σχολικού έτους.Τι είχες Γιάννη ,τι είχα πάντα.Τα ίδια που κάνει και με τις αποσπάσεις..υπογράφει,αλλά δεν αποδεσμεύει τους συναδέλφους."

Αποσυνδεδεμένος el

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"ΕΛΥΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11559 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 02:18:28 μμ »
Τηλεφώνησα στο γραφείο Υπουργού. Μου είπαν να πάρω στο 3442335 αν δεν έχει φύγει η απόφαση για ανάρτηση να τους ρωτήσω συγκεκριμένα για το όνομα μου. Δεν έχω τη δύναμη να το κάνω.
Το ίδιο είπαν κ σε μενα εχθες κ όταν τηλ μου είπαν έχουν εντολή να μην πουν ονομαστικά αποτελέσματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2014, 02:20:03 μμ από el »
cease the day!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος gio67

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11560 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 02:21:58 μμ »
Το ίδιο είπαν κ σε μενα εχθες κ όταν τηλ μου είπαν έχουν εντολή να μην πουν ονομαστικά αποτελέσματα.
Μόλις μίλησα στο 3442335 και μου είπαν ακριβώς τα ίδια......

Αποσυνδεδεμένος WHITE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11561 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 02:37:49 μμ »
Από Μπράτη στο facebook πριν από λίγο:

"166 νέες μετατάξεις, 92 τροποποιήσεις και 36 ανακλήσεις περιλαμβάνει η απόφαση που έχει υπογράψει ο υπουργός για τις υποχρεωτικές μετατάξεις από τη β/θμια στην α/θμια.
Πού έχει κολλήσει το θέμα;;; δεν έχουν αποφασίσει ακόμη αν θα μετακινηθούν τώρα οι εκπκοί ή στο τέλος του σχολικού έτους.Τι είχες Γιάννη ,τι είχα πάντα.Τα ίδια που κάνει και με τις αποσπάσεις..υπογράφει,αλλά δεν αποδεσμεύει τους συναδέλφους."

Τι ;;δεν μπορεί να μην αφήσει τον κόσμο να μετακινηθεί...;; και να περιμένουν στο τέλος του σχολικού έτους. Αυτό δεν έχει ξαναγίνει.. Εδω μέχρι και καινούργιες αποσπάσεις κάνει σήμερα: http://www.minedu.gov.gr/home/themata-prosopikou-main/135-protobathmia-kai-deyterobathmia/10600-16-01-14-2013-2014.html
γιατί αυτούς τους αφήνει να μετακινηθούν.. δεν κατάλαβα.

Αποσυνδεδεμένος lautassari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11562 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 02:42:56 μμ »
Μόλις μίλησα στο 3442335 και μου είπαν ακριβώς τα ίδια......
Ρώτησες μήπως πότε θα βγούνε?

Αποσυνδεδεμένος gio67

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11563 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 02:46:33 μμ »
Ρώτησες μήπως πότε θα βγούνε?
Δεν ξέρουν.....Θα πάνε στο λογιστήριο του κράτους λέει και μετά για Φ.Ε.Κ......Αν αναρτηθούν πρώτα εξαρτάτε από την βούληση του υπουργού......

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159870
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 331
Σύνολο: 341

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.127 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.