*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4329786 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16100 στις: Μάιος 22, 2015, 11:11:13 μμ »
Εκτός από υπαινιγμούς, δίκες προθέσεων και «μεγάλα μυστικά», έχεις να προσφέρεις κάτι πιο χειροπιαστό στη συζήτηση; Διότι πολύ απλά εκτός από ΔΟΕ, ΟΛΜΕ, αιρετούς ΚΥΣΔΕ/ΚΥΣΠΕ, προέδρους των επιστημονικών ενώσεων πάρα πολλοί συνάδελφοι, και στις 1150 σελίδες αυτού του νήματος, έχουν εισφέρει καταρχήν ενημερώνοντας-αποκαλύπτοντας και τον τελευταίο καιρό και με δημιουργικές προτάσεις επίλυσης…

Είναι αλήθεια ότι ειμαι οπισθοδρομικό και όχι δημιουργικό στοιχείο της κοινωνίας...και αλλά πολλά...αρνητικά.
Ούτε τις ανακοινώσεις των επιστημονικών μας ενώσεων μπορώ να διαβάσω και να κατανοήσω...τόσο πίσω είμαι... Συνέχισε λοιπόν να γράφεις για βύσματα, κομματική πελατεία κλπ....
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:05:44 »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16101 στις: Μάιος 22, 2015, 11:24:09 μμ »
Νομίζω πως σε ένα ανώνυμο φόρουμ είναι άκομψο να κάνουμε επώνυμες αναφορές (πλην των θεσμικών προσώπων).
Από την άλλη αν λέμε και τίποτα, ακυρώνουμε το νόημα του νήματος.
Είναι κρίμα να έχει υπάρξει σημείο τομής και για συγκεκριμένους λαγούς (που έλεγα) να τραβάμε στα άκρα.
Γιατί η απαίτηση για κουκούλωμα και  μη δημοσιοποίηση, άκρο είναι
Βρε καλέ μου φίλε , που θα έλθω το καλοκαίρι στο νησί που είσαι να με κεράσεις καφέ, έγραψα εγώ για κουκούλωμα;;
Τι έγραφα χτες με μαύρα έντονα γράμματα; Εγώ δεν δέχομαι να υποστώ οτιδήποτε προκειμένου να βγουν λάδι όσοι έκαναν ο,τι έκαναν και αν το έκαναν. Καθαρές λύσεις, και όχι τελικές λύσεις (καταλαβαίνεις τι εννοώ)
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος forschung

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16102 στις: Μάιος 22, 2015, 11:26:13 μμ »
Να και μια σωστή πρωτοβουλία από τις ΕΛΜΕ της Θεσσαλονίκης! Μακάρι κι άλλοι να αναλάβουν τέτοιες πρωτοβουλίες….

Συνάντηση – συζήτηση με εκπαιδευτικούς από μετάταξη στην Π.Ε. την Δευτέρα 25/5, στις 7.00 μ.μ. στην ΕΔΟΘ. Η συνάντηση οργανώνεται από την Α΄, Γ΄, Ε΄ ΕΛΜΕ και έχει απευθυνθεί πρόταση συμμετοχής και προς τις άλλες ΕΛΜΕ και τους Συλλόγους Π.Ε.

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16103 στις: Μάιος 22, 2015, 11:42:49 μμ »
Βρε καλέ μου φίλε , που θα έλθω το καλοκαίρι στο νησί που είσαι να με κεράσεις καφέ, έγραψα εγώ για κουκούλωμα;;
Τι έγραφα χτες με μαύρα έντονα γράμματα; Εγώ δεν δέχομαι να υποστώ οτιδήποτε προκειμένου να βγουν λάδι όσοι έκαναν ο,τι έκαναν και αν το έκαναν. Καθαρές λύσεις, και όχι τελικές λύσεις (καταλαβαίνεις τι εννοώ)
Σύμφωνα με την ενημέρωση που έγινε από τους μεταταγμένους αμέσως μετά τη συνάντηση με τον Υφυπουργό την Τρίτη 19-05-2015 όλοι αυτοί έχουν ήδη μπει σε κινητικότητα και δεν αποκλείστηκε το γεγονός οι θέσεις των μεταταγμένων να μπουν σε διαπραγματευση με τους θεσμούς..... Μετά από αυτό το νησί και τη β/θμια θα τα διεκδικείτε.... αλλά περασμένα μεγαλεία.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:05:44 »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16104 στις: Μάιος 22, 2015, 11:48:03 μμ »
Σύμφωνα με την ενημέρωση που έγινε από τους μεταταγμένους αμέσως μετά τη συνάντηση με τον Υφυπουργό την Τρίτη 19-05-2015 όλοι αυτοί έχουν ήδη μπει σε κινητικότητα και δεν αποκλείστηκε το γεγονός οι θέσεις των μεταταγμένων να μπουν σε διαπραγματευση με τους θεσμούς..... Μετά από αυτό το νησί και τη β/θμια θα τα διεκδικείτε.... αλλά περασμένα μεγαλεία.....

Κανείς δεν είναι ικανοποιημένος από την τύχη του, ακόμα κι αν είναι η καλύτερη. Και κανείς δεν είναι δυσαρεστημένος από το μυαλό του, ακόμα κι αν είναι το χειρότερο. (Ισπανός συγγραφέας Baltasar Gracian)
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16105 στις: Μάιος 22, 2015, 11:56:17 μμ »
Κανείς δεν είναι ικανοποιημένος από την τύχη του, ακόμα κι αν είναι η καλύτερη. Και κανείς δεν είναι δυσαρεστημένος από το μυαλό του, ακόμα κι αν είναι το χειρότερο. (Ισπανός συγγραφέας Baltasar Gracian)
Για να ελπίζει στο αύριο πρέπει να μαθαίνει κανείς από το χθες....

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16106 στις: Μάιος 22, 2015, 11:56:49 μμ »
"Σύμφωνα με την ενημέρωση που έγινε από τους μεταταγμένους αμέσως μετά τη συνάντηση με τον Υφυπουργό την Τρίτη 19-05-2015 όλοι αυτοί έχουν ήδη μπει σε κινητικότητα και δεν αποκλείστηκε το γεγονός οι θέσεις των μεταταγμένων να μπουν σε διαπραγματευση με τους θεσμούς..... Μετά από αυτό το νησί και τη β/θμια θα τα διεκδικείτε.... αλλά περασμένα μεγαλεία....."
Κορρινα
Διάβασε πιο προσεκτικά τη δήλωση που έγινε από τη συντονιστική επιτροπή των μεταταγμένων μετά τη συνάντηση, μη λες ανακρίβειες κι επιτέλους...συγκράτησε τα συναισθήματα κακεντρέχειας. Για όνομα του Θεού, θα το πω για άλλη μια φορά, το παρόν φόρουμ δεν είναι για να επιτίθεται ο ένας στον άλλον, αλλά για να ανταλλάσσουμε πληροφορίες για θέματα που μας απασχολούν.

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16107 στις: Μάιος 23, 2015, 12:00:23 πμ »
"Σύμφωνα με την ενημέρωση που έγινε από τους μεταταγμένους αμέσως μετά τη συνάντηση με τον Υφυπουργό την Τρίτη 19-05-2015 όλοι αυτοί έχουν ήδη μπει σε κινητικότητα και δεν αποκλείστηκε το γεγονός οι θέσεις των μεταταγμένων να μπουν σε διαπραγματευση με τους θεσμούς..... Μετά από αυτό το νησί και τη β/θμια θα τα διεκδικείτε.... αλλά περασμένα μεγαλεία....."
Κορρινα
Διάβασε πιο προσεκτικά τη δήλωση που έγινε από τη συντονιστική επιτροπή των μεταταγμένων μετά τη συνάντηση, μη λες ανακρίβειες κι επιτέλους...συγκράτησε τα συναισθήματα κακεντρέχειας. Για όνομα του Θεού, θα το πω για άλλη μια φορά, το παρόν φόρουμ δεν είναι για να επιτίθεται ο ένας στον άλλον, αλλά για να ανταλλάσσουμε πληροφορίες για θέματα που μας απασχολούν.
Υπάρχει σχετικό ενημερωτικό βίντεο. Άκουσε το προσεκτικά.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16108 στις: Μάιος 23, 2015, 12:02:53 πμ »
Για να ελπίζει στο αύριο πρέπει να μαθαίνει κανείς από το χθες....

Όταν τα έγραφα αυτά εδώ, εσύ και κάποιοι άλλοι με ειρωνευοσαστε, οπότε όχι σε μένα υποδείξεις........
γιατί αυτή είναι δυστυχώς η γνώμη σου για τους συναδέλφους σου ή δεν τους θεωρείς συναδέλφους;;

Παράθεση
Μάιος 21, 2015, 09:03:31 μμ »
Λογικότατο και εύχομαι να επικρατήσει ως άποψη. Αν πάλι όχι, ευτυχώς Θεέ μου που είμαι στη β/θμια που πλέον έχει ΚΕΝΑ μιας και το μπούγιο έφυγε για το άγνωστο με βάρκα την ελπίδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 23, 2015, 12:12:16 πμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16109 στις: Μάιος 23, 2015, 12:03:02 πμ »
Πίστεψέ με, ξέρω πολύ καλά τι είπε η συντονιστική επιτροπή... (βίντεο, σχετικό δελτίο τύπου και προσωπική ενημέρωση). Μην επιμένεις.

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16110 στις: Μάιος 23, 2015, 12:09:06 πμ »
Πίστεψέ με, ξέρω πολύ καλά τι είπε η συντονιστική επιτροπή... (βίντεο, σχετικό δελτίο τύπου και προσωπική ενημέρωση). Μην επιμένεις.
... το λέει φωναχτά το βίντεο "....ότι φάνηκε από την κουβέντα και τα υπονοούμενα της κουβέντας..."

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16111 στις: Μάιος 23, 2015, 12:15:02 πμ »
.
Όσοι δεν εφαρμόζουν το fair play εμένα με θεωρούν συνάδελφο;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16112 στις: Μάιος 23, 2015, 12:15:23 πμ »
Ξαναδές το βίντεο, κάνε τον κόπο και μπες στα εκπαιδευτικά sites και διάβασε το δελτίο τύπου των μεταταγμένων για να καταλάβεις καλύτερα. Καληνύχτα.

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16113 στις: Μάιος 23, 2015, 12:17:52 πμ »
Ξαναδές το βίντεο, κάνε τον κόπο και μπες στα εκπαιδευτικά sites και διάβασε το δελτίο τύπου των μεταταγμένων για να καταλάβεις καλύτερα. Καληνύχτα.
Ελπίζω εσείς και το υπουργείο να έχετε καταλάβει τα ίδια. Καληνύχτα και σε σένα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159797
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 448
Σύνολο: 458

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.