*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4329607 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος j.prin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17808 στις: Ιούλιος 25, 2015, 05:52:53 μμ »
Όταν αυτά τα λόγια προέρχονται από κάποιον σαν εσένα, είναι αληθινό παράσημο.

@marie
Έχεις δίκιο, αλλά όλοι οι άλλοι μουτζαχεντίν έχουν ηρεμήσει κάπως. Μόνο ένας δεν αφήνει αναπάντητο τίποτα, ακόμα και όταν δεν έχει κάτι ουσιαστικό να πει.

Τέλος πάντων, δεν θα διολισθήσω σε αυτό που κατακρίνω, κάνοντας το νήμα τσιφλίκι μου. Σταματάω εδώ.

Μείνετε συντονισμένοι, ακολουθεί ακαριαία (ένα ακόμα ανώφελο) μήνυμα επί προσωπικού από πολυγραφότατο μέλος...  ;)


@ j.prin
Έχετε επίπεδο αν μη τι άλλο. Οι χαρακτηρισμοί και το λεξιλόγιο σας αποκαλύπτουν επιστημονικό και κοινωνικό σας ύφος και ήθος
Κανείς δεν έχει δίκιο εκτός από εσάς........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:07:17 »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17809 στις: Ιούλιος 25, 2015, 07:35:52 μμ »

@ j.prin
Παράθεση
Έχεις δίκιο, αλλά όλοι οι άλλοι μουτζαχεντίν έχουν ηρεμήσει κάπως.

Συνέχισε να αποκαλύπτεσαι....ένα μονο με ανησυχεί με εσάς όλους.....το μίσος σας απέναντι στους μεταταγμένους και ο μικροκομματικός τρόπος που θελήσατε να μας ξαποστείλετε, όπως νομίζατε.....ή σκοπίμως σας υποσχέθηκαν.
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17810 στις: Ιούλιος 25, 2015, 08:28:22 μμ »
Δε μου αρέσει να κανω το δικηγόρο κανενός ομως πλέον μετα απο 1272!!! σελίδες ο Νόμιμος σε πείραξε και σου φαίνεται ανούσιος; Εχουν ουσία οι αντεγκλήσεις πλέον; ( όχι οτι είχαν ποτε)
Επίσης επειδή ελεχθη αν δεν απατώμαι οτι καλο ειναι να γράφουμε οταν έχουμε κατι να πούμε να πω κι εγω πως ειλικρινά οι βλακείες του Κουρακη που αναμασωνται και απο τον ίδιο και απο διαφορά σαιτς πολυ με κουράζουν οταν αναπαράγονται εδω. Κάποιοι ξεφεύγουν και μιλούν άσχημα και οσο κι αν εχω διαφωνήσει δε θελω να βλέπω επιθέσεις τέτοιου είδους απέναντι στον rollo ομως ο Νόμιμος παλεύει εδω μέσα μόνος ουσιαστικά να πει τα αυτονόητα: δεν ειμαστε ολοι βύσματα.
Βεβαια γιατι το κάνει ακόμα και απευθύνεται σε ωτα μη ακουόντων ο Θεός κι η ψυχή του...

Μα όπως θα έχεις προσέξει κάποιοι πολέμιοι των μετατάξεων ότι γράφουν το γράφουν απλώς ως βιτρίνα. Τους ενοχλούν οι χαρακτηρισμοί, αλλά έχουν γεμίσει το θέμα με χιλιάδες χαρακτηρισμούς ατομικούς και μαζικούς, ειρωνίες, προσβολές και μάλιστα το βασικό τους επιχείρημα για την ανάκληση των μετατάξεων βασίζεται στη συκοφάντηση του συνόλου των μεταταγέντων ως "βυσμάτων". Βέβαια και οι ίδιοι έχουν συμμετάσχει σε υπηρεσιακές μεταβολές μέσα από τις οποίες (δυστυχώς) εξυπηρετήθηκαν και κάποια βύσματα, αλλά εκεί το πρόβλημα είναι ατομικό. Μόνο στις μετατάξεις το θέμα πρέπει να γίνει συνολικό και να συκοφαντηθούν όλοι απλά γιατί έτσι τους συμφέρει. Δεν έχει σημασία αν τα επιχειρήματα έχουν λογική ή νομική βάση, αρκεί να ακυρωθούν οι μετατάξεις. Οι μετατάξεις φταίνε ακόμα και για το φαινόμενο του θερμοκηπίου. Το θέμα έχει χάσει πλέον κάθε λόγο ύπαρξης, εκτός μόνο για να βγάζουν κάποιοι την εμπάθεια και τα απωθημένα τους. Ένα θέμα που θα είχε νόημα πλέον είναι η σύσταση οργανικών θέσεων στα δημοτικά σχολεία τύπου ΕΑΕΠ και η καθιέρωση τους ως αποκλειστικό τύπου σχολείου για όλα τα δημοτικό από 6θέσια και άνω.

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17811 στις: Ιούλιος 25, 2015, 08:33:54 μμ »
Δημιούργησα ένα νέο θέμα για τις οργανικές στα ΕΑΕΠ που νομίζω είναι και το πιο σημαντικό πλέον:
http://www.pde.gr/index.php?topic=32165.0

Παρακαλώ πολύ οι αντιπαραθέσεις να μείνουν εκτός του νέου θέματος.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2015, 09:09:51 μμ από perastikos_kav »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:07:17 »

Αποσυνδεδεμένος j.prin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17812 στις: Ιούλιος 25, 2015, 08:55:39 μμ »
Να το κάνω λίγο πιο εύληπτο: Όταν λέω μουτζαχεντίν περιλαμβάνω ανθρώπους και από τις δύο πλευρές.
Από την άλλη πλευρά ο αρχιμουτζαχεντίν είναι ο rollo.
Αλλά, επαναλαμβάνω, όλοι έχουν κάπως ηρεμήσει και δεν είναι σε φρενίτιδα ανούσιων δημοσιεύσεων.
Κατά τα άλλα το νέο μήνυμά σου, πως να το πω διακριτικά, ακολουθεί ευλαβικά το επίπεδο των υπολοίπων μηνυμάτων σου.
Δεν είσαι το κέντρο του κόσμου άνθρωπέ μου, δεν σε μισώ, μου είσαι παντελώς αδιάφορος.
Ούτε μισώ τους μεταταγμένους. Αυτοί δεν φταίνε σε τίποτε, νόμο του κράτους ακολούθησαν. Δεν υπάρχει ούτε συλλογική, ούτε ατομική ευθύνη.
Κάποια παρατράγουδα εμφανίσθηκαν με τις φάσεις που ακολούθησαν όταν μπήκαν φυτευτοί σε ελκυστικές περιοχές άνθρωποι με πολύ λίγα μόρια. Αλλά αυτές οι περιπτώσεις έχουν πάρει το δρόμο τους στα δικαστήρια. Όπως στην περίπτωσή μου, που έφυγαν από την περιοχή μου άτομα με λιγότερα μόρια και πήγαν εκεί που θέλω πάλι άτομα με λιγότερα.
Απλά τα ασταμάτητα ανούσια μηνύματά σου σπαταλούν το χρόνο μου στην προσπάθειά μου να ενημερωθώ για εξελίξεις και για τεκμηριωμένες απόψεις. Είσαι ο μόνος που το κάνεις πλέον.
Ουφ, βαρέθηκα, ΤΕΛΟΣ από μένα (οριστικό  :P ).

(ΥΓ: Και σταμάτα σε παρακαλώ να μου στέλνεις απαξιωτικά -έως και υβριστικά- πμ βρε αδερφέ, στο ζήτησα και με πμ αλλά δεν χαμπάριασες, στο ξαναζητάω και εδώ μήπως και μου κάνεις τη χάρη να σταματήσεις.)


@ j.prin
Συνέχισε να αποκαλύπτεσαι....ένα μονο με ανησυχεί με εσάς όλους.....το μίσος σας απέναντι στους μεταταγμένους και ο μικροκομματικός τρόπος που θελήσατε να μας ξαποστείλετε, όπως νομίζατε.....ή σκοπίμως σας υποσχέθηκαν.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17813 στις: Ιούλιος 25, 2015, 09:04:13 μμ »
@ j.prin
 
Θα σου το πω ευγενικά, ανάρτησα την δικαστική απόφαση και το ΔΤ της ΔΟΕ και εμφανιστήκατε σαν τις μέλισσες απαξιωτικά, αναζητώντας δήθεν ενημέρωση..... Διάβασε μονο πάλι τα κοσμητικά που  έγραψες και άφησε τις εντυπώσεις κατά μέρος.

Παράθεση
Ούτε μισώ τους μεταταγμένους. Αυτοί δεν φταίνε σε τίποτε, νόμο του κράτους ακολούθησαν. Δεν υπάρχει ούτε συλλογική, ούτε ατομική ευθύνη
.

Πολύ αργά το κατάλαβες.......και εσύ και πολλοί άλλοι.....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2015, 10:42:40 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17814 στις: Ιούλιος 25, 2015, 11:17:40 μμ »
...ομως ο Νόμιμος παλεύει εδω μέσα μόνος ουσιαστικά να πει τα αυτονόητα: δεν ειμαστε ολοι βύσματα.
Δεν είμαστε χαζοί. Βλέπουμε την ιστορία του καθενός εδώ μέσα και καταλαβαίνουμε ότι στην 6η φάση σίγουρα ΔΕΝ είσαι βύσμα ή μάλλον για να το θέσω καλύτερα ΔΕΝ είσαι λαγός.
Ακόμα και όταν έγραψα με έντονα κόκκινα τη λέξη κάνοντας παράθεση σε σένα (νομίζω), σίγουρα ΔΕΝ εννοούσα εσένα, αλλά τους ΛΑΓΟΥΣ... Αυτούς που τράβηξαν μετά κι άλλους.
Μαζί σου διαφώνησα που υπερασπίστηκες τη διαδικασία, την οποία καταδίκαζες μέχρι το Δεκέμβρη.
Κατ εμέ θεμιτό και λογικό ακόμα και να είχες πιέσει με κάθε τρόπο όταν έχεις δει άλλες 5 φάσεις έτσι όπως έγιναν.
Άλλο όμως αυτό και άλλο να βαφτίζουμε το κρέας ψάρι.
Κάποια στιγμή ο Νόμιμος με ειρωνεύτηκε που είπα, εν όψει όσων έρχονται, να πάρετε οργανικές (χωρίς να μείνουν ανικανοποίητοι οι των υφιστάμενων). Κι όμως, αν κοιτάξετε όσα πρότεινα από τον Ιανουάριο-Φεβρουάριο, ήταν πάνω ακριβώς σε αυτό που ανησυχείτε αυτή τη στιγμή. Γιατί άλλο είναι να έχεις να κάνεις με τον Κατρούγκαλο και άλλο με τη Δρακουλέσκου. Ήταν η επέκταση των ΕΑΕΠ σε 6θέσια και άνω, δηλαδή Η ΟΡΓΑΝΙΚΗ τους αναγνώριση από το κράτος.
Ναι αυτό ακριβώς που έλεγε και ο Nym, να λειτουργούσαμε πληθωριστικά και συλλογικά. Ναι ήταν αυτό που έλεγα ότι θα ικανοποιούσε το 95-99% των ήδη μεταταγμένων, ενώ και οι υπόλοιποι 1-5% απλά θα πήγαιναν σε διπλανό νομό. Αλλά ήθελαν ατομικά ο καθένας διαβεβαίωση ότι θα πάνε στον τόπο τους. Δεν έβαζαν το νιονιό τους να δουλέψει πως με περισσότερα κενά (πλην των ΠΕ05 στο εμπορικό Λεκανοπέδιο) και με τους ίδιους συμμετέχοντες (άντε και τους εθελοντικούς) θα κέρδιζαν παρά θα έχαναν.
Τώρα αυτό δε θα γίνει. Για πολλούς λόγους που σχετίζονται και με επεκτάσεις στις αναθέσεις μαθημάτων που έγιναν και θα γίνουν...
Τι πρέπει να γίνει τώρα; ΤΩΡΑ όμως; Προλαβαίνεις να κάνεις σε 15 μέρες ότι μπορούσες άνετα 5 μήνες;

υ.γ.: Για να μην ακούσω πάλι τη γνωστή κασσέτα. Και μόρια να βγούνε και οι ψεύτες να απολυθούν (και όχι να επιστρέψουν στη Βθμια, ζήλεψε η ΟΛΜΕ και ήθελε στις τάξεις της τέτοια μπουμπούκια) και οι σωστοί να αποκατασταθούν ηθικά. Και όσο για τα κενά και τα πλεονάσματα πείτε μου εσείς τι πρέπει να γίνει, τα έχω χιλιοπεί, κούρασα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2015, 11:22:01 μμ από rollo_tomassi »

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17815 στις: Ιούλιος 25, 2015, 11:37:22 μμ »
Στις υποχρεωτικές υπήρχε μοριοδότηση και κριτήρια.Κακώς δεν δημοσιοποιήθηκαν.Πήγε και χαμένος ο έλεγχος.
Ήθελα νάξερα οι χτεσινές ''διαφανείς'' μετατάξεις σε διοικητικές θέσεις με τι κριτήρια έγιναν;
Ήδη μαζεύονται ενστάσεις!
Κατά τα άλλα το υποπαιθ είχε εισηγηθεί ολική ανάκληση των υποχρεωτικών λόγω αδιαφάνειας.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17816 στις: Ιούλιος 26, 2015, 12:14:13 πμ »
@ rollo_tomassi
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πόσο σε τυφλώνει το προσωπικό σου συμφέρον. Δεν έχουμε ανακλήσεις ούτε και οργανικές. Τελεία και παύλα. Φοβάσαι μήπως μας απολύσουν;; Ας μας απολύσουν......Θα πάρετε εσείς μετά τις θέσεις μας.
Όσο για τις ειρωνείες μου, αλλού τα κακαρίσματα και αλλού γεννούν οι κότες. Σου έγραψα σήμερα σχόλιο, το αντιπαρέχεσαι και προσπαθείς να αντιστρέψεις την κατάσταση. Αν θέλεις να αντιπαραβαλουμε τις ειρωνείες μου και όλες τις δικές σας ουδέν πρόβλημα....ένα φορτηγό  δεν τις σηκώνει τις δικές σας, βρες μια δική μου αν μπορείς. Όσο για την ηθική μας αποκατάσταση φροντίσατε με τους τόνους λάσπη που ρίξατε.....ούτε ένα συγνώμη. Μην κανεις πως δεν καταλαβαίνεις.... αίτηση θέλατε να κάνετε και μας σταυρώσατε.. Διάβασε  τι γράφει ο ster και τα όργανα που ηχούν στο νήμα για τις μετατάξεις σε διοικητικές θέσεις . Στο ίδιο έργο θεατές. Για μερικούς όλοι ειναι ύποπτοι.
ΥΓ. Την δικαστική απόφαση για την συνάδελφο ΠΕ11 και την προσπάθεια εξαπάτησης μας ουδέν σχόλιον.... Και για το 3ο μνημόνιο οι μεταταγμενοι φταίνε. Δεν περίμενα πάντως οτι ακόμα ευελπιστείς σε ανάκληση.

Εσύ έδρασες συλλογικά;;Μάλλον όχι....μάρτυρες τα μόρια σου και τα κείμενα διαμαρτυρίας!! Καληνύχτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2015, 12:35:42 πμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17817 στις: Ιούλιος 26, 2015, 12:33:56 πμ »
Έχεις ξεφύγει.-

Αποσυνδεδεμένος j.prin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17818 στις: Ιούλιος 26, 2015, 12:52:47 πμ »
Αφού δεν υπάρχουν μετρήσιμα κριτήρια για αυτές των διοικητικών θέσεων, πού μπορεί να πατήσει κάνεις για να κάνει ένσταση;

Στις υποχρεωτικές υπήρχε μοριοδότηση και κριτήρια.Κακώς δεν δημοσιοποιήθηκαν.Πήγε και χαμένος ο έλεγχος.
Ήθελα νάξερα οι χτεσινές ''διαφανείς'' μετατάξεις σε διοικητικές θέσεις με τι κριτήρια έγιναν;
Ήδη μαζεύονται ενστάσεις!
Κατά τα άλλα το υποπαιθ είχε εισηγηθεί ολική ανάκληση των υποχρεωτικών λόγω αδιαφάνειας.

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17819 στις: Ιούλιος 26, 2015, 01:31:06 πμ »
Αφού δεν υπάρχουν μετρήσιμα κριτήρια για αυτές των διοικητικών θέσεων, πού μπορεί να πατήσει κάνεις για να κάνει ένσταση;

Στην πραγματικότητα πουθενά. Γι' αυτό και θεωρούσα ειρωνικό να μιλάνε κάποιοι για αδιαφάνεια στις υποχρεωτικές μετατάξεις και να ζητούν να πραγματοποιηθούν με την πάγια διαδικασία. Η πάγια διαδικασία μιλάει γενικά και αόριστα για εκτίμηση της υπηρεσιακής πορείας αυτού που κάνει αίτηση. Πρώτα από όλα δεν υπάρχει ένα στάνταρ κριτήριο για το ποιους θα αποδεσμεύσει το ΠΥΣΔΕ. Μπορεί πχ στον Α να πούνε ότι θα δημιουργηθεί κενό, γιατί έχουμε ελλείψεις στην ειδικότητα σου, αλλά σε κάποιον άλλο όχι. Θα μπορούσε να ορίζεται συγκεκριμένα πχ ότι πρέπει να υπάρχει εκπαιδευτικός στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ που ανήκει ο αιτών στην ίδια ειδικότητα. Τότε θα ήταν συγκεκριμένο. Τώρα όμως άλλοτε το ΚΥΣΔΕ λέει ότι για τις ανάγκες της υπηρεσίας δεν τον αποδεσμεύει, ενώ άλλοτε ότι τον αποδεσμεύει. Επίσης από όσο ξέρω το υπουργείο δεν έχει προχωρήσει στο οργανόγραμμα των θέσεων στις υπηρεσίες του, ώστε να είναι γνωστό πόσες θέσεις υπάρχουν προς κάλυψη σε κάθε διεύθυνση ή στην κεντρική υπηρεσία και τις ειδικότητες που χρειάζεται.  Οι υποχρεωτικές μετατάξεις παρόλα τα πολλά προβλήματα και ελλείψεις, δυστυχώς ή ευτυχώς είχανε καλύτερη διαδικασία και οργάνωση από τις μετατάξεις με την πάγια διαδικασία, τουλάχιστον στο ότι συντάχθηκε ένας πίνακας με ανάγκες πανελλαδικά και ένας πίνακας με περιοχές που είχαν δυνατότητα να φύγει προσωπικό. Το πρόβλημα ήταν ότι ο πίνακας δεν τηρήθηκε απαρέγκλιτα, αλλά και πάλι το τελικό αποτέλεσμα ήταν πολύ πιο ορθολογικό από αυτό που γίνεται με την πάγια διαδικασία.

Αποσυνδεδεμένος anasteli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17820 στις: Ιούλιος 31, 2015, 10:43:11 πμ »
Σήμερα, έλαβα επιτέλους απάντηση στην τελευταία ένσταση που είχα κάνει (Ιανουάριος 2014 ). Αυτό που μου λένε είναι ότι επειδή εγώ είχα οργανική θέση όταν έκανα την αίτηση, ΔΕΝ συμπεριληφθηκα καθόλου στη διαδικασία (παρόλο που μου έδινε το δικαίωμα και έκανα κανονικά αίτηση), που προφανως έγινε μόνο για αυτούς που ήταν στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ. Τελειώνοντας λένε ότι έχουν θέσει το θέμα των υποχρεωτικών γενικά στη νέα πολιτική ηγεσία και η ένσταση εκκρεμεί εν αναμονή οδηγιών.

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17821 στις: Ιούλιος 31, 2015, 11:09:32 πμ »
ότι να ναι σου ειπαν, ξερω τουλάχιστον 3-4 που μεταταχτηκαν με οργανικη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159796
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 403
Σύνολο: 410

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.