*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4330370 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18410 στις: Νοέμβριος 09, 2016, 02:06:08 μμ »
Τρια χρόνια τώρα,δεν βαρεθήκατε?Εντάξει,είπαμε,οκ να σου έχει γίνει κάτι έμμονη ιδέα,αλλά πλέον η κατάσταση με ορισμένους αγγίζει τα όρια της σχιζοφρενικης ψύχωσης που απαιτεί φαρμακευτική αντιμετώπιση...Υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που πιστεύει οτι 3 χρόνια μετά,θα μας ''γυρίσουν πίσω''??Μη φάτε,έχει γλαρόσουπα...
Συναδελφε μεταταγμενος ΠΕ06 ειμαι και εγω. Απλά το αναφερω για πληροφορηση των συναδελφων. Οσο για το αποτελεσμα δε νομιζω να δικαιωθουν, αλλα στην χωρα που ζεις ποτε δεν ξερεις τι σου ξημερωνει. Εσυ εισαι βεβαιος;

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2016, 02:08:53 μμ από die »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:01:24 »

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18411 στις: Νοέμβριος 09, 2016, 09:52:13 μμ »
Συναδελφε μεταταγμενος ΠΕ06 ειμαι και εγω. Απλά το αναφερω για πληροφορηση των συναδελφων. Οσο για το αποτελεσμα δε νομιζω να δικαιωθουν, αλλα στην χωρα που ζεις ποτε δεν ξερεις τι σου ξημερωνει. Εσυ εισαι βεβαιος;
Συνάδελφε,συγγνώμη αν το κατάλαβες αλλιώς,αλλά με το β' ενικό δεν απευθύνθηκα προσωπικά σε σένα.Τώρα αν ρωτάς εμένα,είμαι βέβαιος οτι δεν θα δικαιωθούν,γιατί αν δικαιωθούν,θα μιλάμε για πραξικόπημα...

Αποσυνδεδεμένος enkm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18412 στις: Νοέμβριος 09, 2016, 10:10:56 μμ »
Εσύ μπορεί να το λες όπως επιθυμείς. Όμως κάποιοι οφείλουν να το παλέψουν μέχρι τέλους....γιατί πόσο σωστό είναι ο/η μεταταγμένος/η με τα πλαστά μόρια ή με τα 25 μόρια είναι δίπλα από το σπίτι του/της και κάποιος άλλος με 95 μόρια να μην μπορεί να έρθει σε όμορο νομό;;;;;Δεν είναι έμμονη ιδέα ή εμμονή, είναι υποχρέωση προς τα παιδιά μου που τόσα χρόνια κάθε καλοκαίρι, αντί για διακοπές, με ζουν να αγωνιώ αν θα πάρω απόσπαση και πού! Κάποιοι άλλοι με πλάγιο τρόπο ή με ανοχή, έχουν ξεχάσει αυτά τα συναισθήματα!
 
Τρια χρόνια τώρα,δεν βαρεθήκατε?Εντάξει,είπαμε,οκ να σου έχει γίνει κάτι έμμονη ιδέα,αλλά πλέον η κατάσταση με ορισμένους αγγίζει τα όρια της σχιζοφρενικης ψύχωσης που απαιτεί φαρμακευτική αντιμετώπιση...Υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που πιστεύει οτι 3 χρόνια μετά,θα μας ''γυρίσουν πίσω''??Μη φάτε,έχει γλαρόσουπα...

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18413 στις: Νοέμβριος 09, 2016, 10:26:33 μμ »
Εσύ μπορεί να το λες όπως επιθυμείς. Όμως κάποιοι οφείλουν να το παλέψουν μέχρι τέλους....γιατί πόσο σωστό είναι ο/η μεταταγμένος/η με τα πλαστά μόρια ή με τα 25 μόρια είναι δίπλα από το σπίτι του/της και κάποιος άλλος με 95 μόρια να μην μπορεί να έρθει σε όμορο νομό;;;;;Δεν είναι έμμονη ιδέα ή εμμονή, είναι υποχρέωση προς τα παιδιά μου που τόσα χρόνια κάθε καλοκαίρι, αντί για διακοπές, με ζουν να αγωνιώ αν θα πάρω απόσπαση και πού! Κάποιοι άλλοι με πλάγιο τρόπο ή με ανοχή, έχουν ξεχάσει αυτά τα συναισθήματα!

Για να τελειώνουμε ο κ. Κουρακης έκανε έλεγχο μορίων και δεν βρήκε τίποτα, αλλά ούτε τα ανακοίνωσε όπως υποσχέθηκε!!! Απλά υπόσχονταν στους πάντες τα πάντα. Οργανικές δόθηκαν σε όλους  προυπάρχοντες και μη
Καληνύχτα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2016, 10:34:36 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:01:24 »

Αποσυνδεδεμένος enkm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18414 στις: Νοέμβριος 09, 2016, 10:40:34 μμ »
Λάθος στα μόρια υπάρχουν για αυτό και "τρέχουν" κατά συγκεκριμένων ατόμων δικαστήρια.Ίσως σε νομούς που εσείς δε γνωρίζεται. Προσωπικά δεν μου υποσχέθηκε κανείς και προσμένω μόνο το δίκαιο! Θέλεις να μου πεις (προσωπικά) ότι καλώς περιμένω μετάθεση από το 2001, φτάνοντας στα 99 μόρια (πια), χωρίς πλαστά μόρια, χωρίς Άγιο Ευστράτιο, χωρίς γραφείο; Καληνύχτα!
 
Για να τελειώνουμε ο κ. Κουρακης έκανε έλεγχο μορίων και δεν βρήκε τίποτα, αλλά ούτε τα ανακοίνωσε όπως υποσχέθηκε!!! Απλά υπόσχονταν στους πάντες τα πάντα. Οργανικές δόθηκαν σε όλους  προυπάρχοντες και μη
Καληνύχτα

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18415 στις: Νοέμβριος 09, 2016, 10:50:49 μμ »
Το υπουργείο είπε --όχι εγώ--ότι δεν υπήρχαν λάθη και πλαστά μόρια...όσο για τις υποσχέσεις άλλο τίποτα- μέχρι και ολική ανάκλησή υπόσχονταν ---το διαδίκτυο είναι γεμάτο από όλα αυτά και τις επιστολές- ψηφίσματα προς τον τότε υπουργό με απαράδεκτες εκφράσεις πολλές φορές.
Σε γραφείο δεν υπηρέτησα ποτέ..αλλά δεν σημαίνει ότι όσοι υπηρετήσαν ή υπηρετούν είναι ένοχοι εκ των προτέρων....ψυχραιμία!!!
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18416 στις: Νοέμβριος 09, 2016, 10:58:49 μμ »
Λάθος στα μόρια υπάρχουν για αυτό και "τρέχουν" κατά συγκεκριμένων ατόμων δικαστήρια.Ίσως σε νομούς που εσείς δε γνωρίζεται. Προσωπικά δεν μου υποσχέθηκε κανείς και προσμένω μόνο το δίκαιο! Θέλεις να μου πεις (προσωπικά) ότι καλώς περιμένω μετάθεση από το 2001, φτάνοντας στα 99 μόρια (πια), χωρίς πλαστά μόρια, χωρίς Άγιο Ευστράτιο, χωρίς γραφείο; Καληνύχτα!
 
Περίμενε το...Ερχεται τρέχοντας...
Ε,ρε,μυαλά που υπάρχουν....

Αποσυνδεδεμένος enkm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18417 στις: Νοέμβριος 09, 2016, 11:18:54 μμ »
Πες το στα παιδιά μου....ή πώς θα το έλεγες στα δικά σου παιδιά!!!!

Περίμενε το...Ερχεται τρέχοντας...
Ε,ρε,μυαλά που υπάρχουν....

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18418 στις: Νοέμβριος 09, 2016, 11:25:57 μμ »
Πες το στα παιδιά μου....ή πώς θα το έλεγες στα δικά σου παιδιά!!!!
Γιατί ο κ. Κουράκης δεν ανακοίνωσε ποτέ τα μόρια; Γιατί ανέχθηκε να χαρακτηρίζονται συλλήβδην όλοι ρουσφετολόγοι για χάρη εστω ελάχιστων τους οποιους θα μπορούσε να είχε αποπέμψει;
Απάντηση δεν προκειται να πάρω ...αλλά πανεύκολα πετάς την κατηγορία περί πλαστών μορίων γενικά και αόριστα.
Δεν εχεις εσύ μόνο παιδιά έχουν και οι μεταταγμένοι που διάβαζαν και άκουγαν διάφορα για τους γονείς τους...
Όχι δυο μέτρα και δυο σταθμά.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2016, 11:34:11 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος enkm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18419 στις: Νοέμβριος 11, 2016, 03:50:32 μμ »
Άτομο δήλωσε κάτοχος διδακτορικού, το οποίο έλαβε 1 χρόνο μετά (το 2014)και τα μόρια προσμετρήθηκαν κανονικά στα μόρια μετάταξή της /του. Αυτά δεν είναι πλαστά; Με αυτό το "λάθος" δικαιώθηκαν στις ενστάσεις άλλοι 25.

"Απάντηση δεν προκειται να πάρω ...αλλά πανεύκολα πετάς την κατηγορία περί πλαστών μορίων γενικά και αόριστα."

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18420 στις: Νοέμβριος 11, 2016, 05:04:34 μμ »
@enkm

Μάλλον διαβάζεις επιλεκτικά και απαντάς επιλεκτικά στα σχόλια μου.

Παράθεση
Αυτό το διάβασες;
Γιατί ο κ. Κουράκης δεν ανακοίνωσε ποτέ τα μόρια; Γιατί ανέχθηκε να χαρακτηρίζονται συλλήβδην όλοι ρουσφετολόγοι για χάρη έστω ελάχιστων τους όποιους θα μπορούσε να είχε αποπέμψει;

Η ευθύνη ανήκει σε αυτούς που διενέργησαν τους έλεγχους. Αν έχεις έννομο συμφέρον έπρεπε να έχεις προσφύγει στην δικαιοσύνη για απάτη

Επίσης μετά τον ελεγχο επί Κουρακη μεταξύ άλλων για τα μόρια ανακοινώθηκαν τα εξής από την τότε επιτροπή.

Kατά τον έλεγχο που διενεργήθηκε από τις υπηρεσίες του Υπουργείου στις αιτήσεις για υποχρεωτική μετάταξη, ευρέθησαν 247 δηλώσεις με περισσότερα μόρια και 208 με λιγότερα.
Για τα λάθη αυτά δεν υπάρχει και δεν καταλογίζεται δόλος από τις υπηρεσίες του υπουργείου.


Επομένως τι προς εμε;
 
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος edesta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Έκπληξη
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18421 στις: Νοέμβριος 11, 2016, 09:22:21 μμ »
Ερώτηση: Ας υποθέσουμε ότι κάποιος με λιγότερα μόρια παίρνει μετάταξη ενώ κάποιος με περισσότερα δεν παίρνει (έχουν δηλωθεί σωστά δηλαδή). Αυτός που έχει περισσότερα κάνει ένσταση και τελικά παίρνει και εκείνος μετάταξη, άλλος πάλι κάνει ένσταση γιατί ανήκει στην ίδια περίπτωση (έχει δηλαδή περισσότερα) αλλά δε "δικαιώνεται". Βλέπετε να υπάρχει κάποιος δόλος στη διαδικασία; (Τα μόρια σε όλες τις περιπτώσεις είναι σωστά, αυτοί που είχαν περισσότερα το έμαθαν από προσωπικό τους ψάξιμο). Όλα τα λάθη είναι τυχαία; Η μη ανακοίνωση είναι τυχαία; Στις μεταθέσεις άραγε γίνονται τόσα λάθη ώστε να ικανοποιούνται πολλές ενστάσεις;

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18422 στις: Νοέμβριος 11, 2016, 09:47:23 μμ »
Συνάδελφοι γιατί δεν πηγαίνετε μέχρι το Μαρούσι...δημοκρατική κυβέρνηση έχουμε που υποσχέθηκε και του πουλιού το γάλα. Αντί να αναλωνόσαστε σε αερομαχίες ....ζητήστε να δείτε τα μόρια ....και ας σταματήσουμε τις υποθέσεις εργασίας. Προεκλογικά μερικοί μερικοί είχαν ανεβεί στα κεραμίδια, ο υπουργός υποσχέθηκε ανακοίνωση μορίων και προτιμήσεων και δεν το έπραξε..Ακολούθησε άκρα του τάφου σιωπή συνοδευόμενη με ίδρυση 1200 περίπου  οργανικών θέσεων για τις προυπάρχουσες ειδικότητες.
Σημειωτέον οτι δεν έχουμε δει και τις προτιμήσεις του καθενός...επομένως δεν μπορούμε να εξάγουμε ασφαλή συμπεράσματα. Οι αρμόδιοι άλλα υποσχέθηκαν άλλα έκαναν...με σενάρια συνωμοσίας δεν μπορούμε να ζούμε.....
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος edesta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Έκπληξη
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18423 στις: Νοέμβριος 11, 2016, 11:46:07 μμ »
Δε συνηθίζω να γράφω σε αυτό το thread, είμαι συνειδητοποιημένος όμως για το πώς λειτουργεί το Ελληνικό Δημόσιο σε ένα μεγάλο βαθμό. Για τις μετατάξεις σε σχολεία υπήρχαν μόρια όμως σε όλους τους άλλους φορείς (βλέπε υπουργεία) τίποτα!!! Εκεί δηλαδή είναι όλα καλά; Το πρόβλημα θα λυθεί αν υπάρχει πλήρης διαφάνεια. Τα ίδια τα μόρια μεταθέσεων δεν ανήκουν σε αυτή την κατηγορία. Θα είχε ενδιαφέρον να φαίνεται πώς παίρνουν νόμιμα κάποιοι εξ' αποστάσεως τα μόρια από "διαθέσεις". Αυτά τα ολίγα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 310
Σύνολο: 310

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.