*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4386571 φορές)

0 μέλη και 15 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3066 στις: Αύγουστος 11, 2013, 12:25:35 πμ »
Καλά το υπουργείο γουστάρει να μαζεύει αιτήσεις μας κάθε τρεις και λίγο. Σου λέει: κα΄θεσαι το καλοκαίρι κι εγώ ανησυχώ για την υγεία σου! Πέρνα μία από τη δ/νση να καταθέσεις κανένα δικαιολογητικό για να μάθω νέα σου! Βέβαια, ο ληξίαρχος και ο υπα΄λληλος του ΚΕΠ διόλου δε χαίρονται που με βλέπουν κάθε 2 μήνες,αλλά τι να γίνει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:52:14 »

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3067 στις: Αύγουστος 11, 2013, 12:28:11 πμ »
και σας παραθετω και μια ακομη πληροφορία που ισως κανενας δεν προσεξε με την υπογραφη του ιδιου του Αρβανιτόπουλου
"Διευκρινίζουμε ότι όσοι εκπαιδευτικοί της ανωτέρω β περίπτωσης ΠΕ05, ΠΕ07, ΠΕ08, ΠΕ19-20, ΠΕ32 υποβάλουν αίτηση απόσπασης από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ και έχουν υποβάλει και αίτηση μετάταξης από τη δευτεροβάθμια στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση πρέπει να λάβουν υπόψη τους τα ακόλουθα:
Μετά την επικύρωση των πινάκων των υπό μετάταξη εκπαιδευτικών από το ΚΥΣΠΕ για την οποία θα υπάρξει από την υπηρεσία μας σχετική ενημέρωσή τους, θα πρέπει να υποβάλουν, εφόσον επιθυμούν, άμεσα νέα αίτηση απόσπασης από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ. Για το λόγο αυτό πρέπει απαραίτητα να αναγράψουν στην αίτηση απόσπασης e-mail και τηλέφωνο επικοινωνίας, ώστε να ενημερωθούν και να τους δοθεί η δυνατότητα απόσπασης από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ.
Στην αίτηση αυτή πρέπει να δηλώνεται αν συμφωνούν με τις μονάδες της αίτησης από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ που καταχωρίσθηκε στο Ολοκληρωμένο Ηλεκτρονικό Σύστημα Συλλογής και Διαχείρισης Αιτήσεων Απόσπασης και να συνυποβάλλεται και η υπογεγραμμένη αίτηση, ώστε να μην απαιτείται εκ νέου υποβολή δικαιολογητικών μοριοδότησης. Σε περίπτωση διαφωνίας αυτό να αναγράφεται και να υποβάλλονται όλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, τα οποία και πρέπει να αποστέλλονται από το Διεύθυνση  υποβολής απευθείας στο αρμόδιο τμήμα της Κ.Υ. του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων. Τέλος, τονίζουμε ότι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ πρέπει να αναγράφονται στην αίτηση τα ΠΥΣΠΕ της Α/θμιας εκπαίδευσης που επιθυμούν οι εκπαιδευτικοί να αποσπαστούν, αφού στην ουσία πρόκειται για νέα αίτηση. Οι προηγούμενες αιτήσεις τους ως εκπαιδευτικοί δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης θα ακυρωθούν.


και λεω εγω τωρα:
1. μέχρι που βγήκε και οσο διάστημα "έτρεχε" η εγκύκλιος σημαίνει ότι υπήρχε σχέδιο να γίνουν οι μετατάξεις απο το Υπουργείο και μάλιστα απο τον ίδιο τον Υπουργό...μάλιστα προνοήσανε να το γράψουν και μέσα στην εγκύκλιο των αποσπάσεων για να ενημερώσουν όλους αυτούς που έκαναν αίτηση...(και δεν μας εχουν συνηθήσει στην προνοητικότητα ούτε και για την ευαισθησία τους ) Άρα είχαν δεδομένο ότι θα γίνουν..Τέλος
2. Τώρα τί προέκυψε μεσα σόλα αυτα και έχουν βγει όλα αυτά τα σχέδια και η ανυπόστατες μη επίσημες πληροφορίες(που δεν εννοώ διόλου οτι θα γίνει έτσι) γιατί απλά πέρασε ο χρόνος ή γιατί άλλο να σε παρακαλάνε(τους αιρετούς) 900 άτομα και άλλο όταν έρθει η ώρα της κρίσης να επιλεχθείς  να παρακαλάνε άλλοι 5000 για μία θεσούλα..λέω εγώ τώρα
πιστεύω ότι όλα γίνονται για κάποιο σκοπό όχι σίγουρα πάντως για τον δικό μας..
Καπου το ειδα και εγω αυτο,αλλα με τοσο ψαξιμο στο ιντερνετ τα εχω χασει.Σημαντικο:Τι ημερομηνια εχει αυτη η δημοσιευση;
ΥΓ.Καλη μου..για αυτο φωναζω τοσο καιρο,μην ακουτε αυτα που λεει ο ενας και ο αλλος,μου ειπε ο μπατσανακης του θειου μου..εχω εγκειρες πληροφοριες απο τον μαναβη της γειτονιας κλπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2013, 12:31:17 πμ από Γατόπαρδος »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3068 στις: Αύγουστος 11, 2013, 12:28:46 πμ »
Εγώ αυτούς τους έχω ικανούς να έβγαλαν τις εθελοντικές για να κόψουν κίνηση. Σου λέει τι ζήτηση έχουμε;
Πέραν της πλάκας επαναλαμβάνω το δίκαιο είναι πρώτα οι εθελοντικές.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3069 στις: Αύγουστος 11, 2013, 12:33:38 πμ »
Εγώ αυτούς τους έχω ικανούς να έβγαλαν τις εθελοντικές για να κόψουν κίνηση. Σου λέει τι ζήτηση έχουμε;
Πέραν της πλάκας επαναλαμβάνω το δίκαιο είναι πρώτα οι εθελοντικές.
Μπα...οι εθελοντικες εγιναν γιατι ουτως η αλλως εκρεμουσαν ενα η δυο χρονια τωρα να δημιουργηθουν αυτοι οι κλαδοι στην α/θμια.Ετσι πιστευω.Απλα μετα προεκυψε η τροικα.Αυτοι σκεφτηκαν πονηρα.Να ενταξουν τις μεταταξεις στην κινητικοτητα,ελα ομως που η τροικα δεν το δεχτηκε..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:52:14 »

Αποσυνδεδεμένος thopapa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3070 στις: Αύγουστος 11, 2013, 12:34:46 πμ »
Γατοπόδαρε είναι απτην εγκύκλιο αποσπάσεων δηλ Μαρούσι,  12-07-2013  όχι και πολύς χρόνος έτσι όπως τον υπολογίζει το Υπουργείο,Σαν μια δυο μερούλες να πέρασαν..σαν προχθές δηλ..τι προχθες να μόλις χθές

Αποσυνδεδεμένος thopapa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3071 στις: Αύγουστος 11, 2013, 12:37:10 πμ »
Καλά το υπουργείο γουστάρει να μαζεύει αιτήσεις μας κάθε τρεις και λίγο. Σου λέει: κα΄θεσαι το καλοκαίρι κι εγώ ανησυχώ για την υγεία σου! Πέρνα μία από τη δ/νση να καταθέσεις κανένα δικαιολογητικό για να μάθω νέα σου! Βέβαια, ο ληξίαρχος και ο υπα΄λληλος του ΚΕΠ διόλου δε χαίρονται που με βλέπουν κάθε 2 μήνες,αλλά τι να γίνει...
μεκανες και γέλασα..τέτοιες ώρες χρειάζεται..

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3072 στις: Αύγουστος 11, 2013, 12:37:23 πμ »
Γατοπόδαρε είναι απτην εγκύκλιο αποσπάσεων δηλ Μαρούσι,  12-07-2013  όχι και πολύς χρόνος έτσι όπως τον υπολογίζει το Υπουργείο,Σαν μια δυο μερούλες να πέρασαν..σαν προχθές δηλ..τι προχθες να μόλις χθές
Καλε ναι..τι συζηταμε τωρα.............σαν να μην περασε μια μερα..που λεει και το ασμα.. ;D

Αποσυνδεδεμένος thopapa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3073 στις: Αύγουστος 11, 2013, 12:37:51 πμ »
Εγώ αυτούς τους έχω ικανούς να έβγαλαν τις εθελοντικές για να κόψουν κίνηση. Σου λέει τι ζήτηση έχουμε;
Πέραν της πλάκας επαναλαμβάνω το δίκαιο είναι πρώτα οι εθελοντικές.

χαχα καλό..νασαι καλά

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3074 στις: Αύγουστος 11, 2013, 12:42:09 πμ »
@Γατοπαρδε

Πριν έκανα πλάκα τώρα ας μιλήσω στα σοβαρά. Και αυτοί και η τρόικα μια χαρά ήξεραν ότι οι μετατάξεις αντί για διαθεσιμότητες ήταν μπούρδες. Απλά πήγαν να το παίξουν ότι αγωνίζονται. Σοβαροί να είμαστε τώρα που περίμεναν τελευταία στιγμή να τους πει η Τρόικα ότι δεν ισχύει. Εδώ κάθε μέρα εντολές παίρνουν τι θα κάνουν.
Για να μιλήσω ξεκάθαρα.
Αν δεν γίνουν οι εθελοντικές τότε μπορειτε όσοι κάνατε αίτηση για αυτές να νιώσετε ... μην το πω βραδυάτικα. Με το Μ κεφαλαίο πάντως.
Αφού είδαν τις προτιμήσεις και δεν τους έβγαινε το παραμύθι  όπως ήθελαν αλλάζουν όλη την διαδικασία; Γιατί δηλαδή οι 900 δεν μπορούν να είναι μέρος των 5000 και να προηγηθούν;
Μπορεί να μας πει κάποιος σοβαρά και με επιχειρήματα;
Πάντως για την ιστορία ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ακόμα και να μπορούσα να κάνω αίτηση (επιθυμώ να μην αποκαλύψω την ειδικότητα μου) δεν θα έκανα.
Προτιμώ να μην χαλάσω μια μετάταξή εντός του Υπ. Παιδείας και να περιμένω 5 χρόνια για την επόμενη. Το έχω σιχαθεί το συγκεκριμένο Υπουργείο. εχει ξεπεράσει και το Δρακουμέλ στα βαπτίσια...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2013, 12:48:15 πμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3075 στις: Αύγουστος 11, 2013, 12:42:39 πμ »
Γατοπόδαρε είναι απτην εγκύκλιο αποσπάσεων δηλ Μαρούσι,  12-07-2013  όχι και πολύς χρόνος έτσι όπως τον υπολογίζει το Υπουργείο,Σαν μια δυο μερούλες να πέρασαν..σαν προχθές δηλ..τι προχθες να μόλις χθές
Συγνωμην βρε παιδια..αλλα πραγματικα κοντευουμε να χαζεψουμε τοσο καιρο τωρα παρακολουθωντας το ιντερνετ.Πειτε μου κατι.12/7/13..ειχε ανακοινωθει η αποφαση για τις υποχρεωτικες μεταταξεις;εχει πολυ μεγαλη σημασια αυτο.Αν θυμαται καποιος ας το γραψει.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3076 στις: Αύγουστος 11, 2013, 12:45:18 πμ »
Παράθεση
Γιατί δηλαδή οι 900 δεν μπορούν να είναι μέρος των 5000 και να προηγηθούν
Ακριβως αυτο.Ολα τα ειπες τωρα.

Αποσυνδεδεμένος thopapa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3077 στις: Αύγουστος 11, 2013, 12:49:30 πμ »
Γατοπόδαρε είναι απτην εγκύκλιο αποσπάσεων δηλ Μαρούσι,  12-07-2013  όχι και πολύς χρόνος έτσι όπως τον υπολογίζει το Υπουργείο,Σαν μια δυο μερούλες να πέρασαν..σαν προχθές δηλ..τι προχθες να μόλις χθές
Συγνωμην βρε παιδια..αλλα πραγματικα κοντευουμε να χαζεψουμε τοσο καιρο τωρα παρακολουθωντας το ιντερνετ.Πειτε μου κατι.12/7/13..ειχε ανακοινωθει η αποφαση για τις υποχρεωτικες μεταταξεις;εχει πολυ μεγαλη σημασια αυτο.Αν θυμαται καποιος ας το γραψει.
Βρε ειναι απο την εγκύκλιο αποσπάσεων λέμε...
ΘΕΜΑ: «Πρόσκληση εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για υποβολή αιτήσεων αποσπάσεων από ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ, Μουσικά Γυμνάσια-Λύκεια, Καλλιτεχνικά Γυμνάσια-Λύκεια,  Διαπολιτισμικά Σχολεία και Εκκλησιαστικά Σχολεία για το διδακτικό έτος 2013-2014».
σελίδα 4
κουρκουτιασε το μυαλο..παει (δικαιολογημένα βέβαια)
και μάλιστα υπογράφει ο γνωστός...(και όχι ο Παπαθεοδώρου )
                             
                             Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ


              ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΡΒΑΝΙΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2013, 12:52:38 πμ από thopapa »

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3078 στις: Αύγουστος 11, 2013, 12:51:33 πμ »
Γατοπόδαρε είναι απτην εγκύκλιο αποσπάσεων δηλ Μαρούσι,  12-07-2013  όχι και πολύς χρόνος έτσι όπως τον υπολογίζει το Υπουργείο,Σαν μια δυο μερούλες να πέρασαν..σαν προχθές δηλ..τι προχθες να μόλις χθές
Συγνωμην βρε παιδια..αλλα πραγματικα κοντευουμε να χαζεψουμε τοσο καιρο τωρα παρακολουθωντας το ιντερνετ.Πειτε μου κατι.12/7/13..ειχε ανακοινωθει η αποφαση για τις υποχρεωτικες μεταταξεις;εχει πολυ μεγαλη σημασια αυτο.Αν θυμαται καποιος ας το γραψει.
Βρε ειναι απο την εγκύκλιο αποσπάσεων λέμε...
ΘΕΜΑ: «Πρόσκληση εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για υποβολή αιτήσεων αποσπάσεων από ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ, Μουσικά Γυμνάσια-Λύκεια, Καλλιτεχνικά Γυμνάσια-Λύκεια,  Διαπολιτισμικά Σχολεία και Εκκλησιαστικά Σχολεία για το διδακτικό έτος 2013-2014».
σελίδα 4
κουρκουτιασε το μυαλο..παει (δικαιολογημένα βέβαια)
Πως να μην κουρκουτιασει με ολα αυτα; ;D
Αλλα και παλι..δεν μου απανταει κανενας.Ειχαν βγει οι ανακοινωσεις για υποχρεωτικες μεταταξεις;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2013, 12:53:06 πμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος thopapa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3079 στις: Αύγουστος 11, 2013, 12:55:07 πμ »
οχι μόλις είχε αναλάβει ο κυρ.Μητσοτάκης και μιλούσε για εθελουσίες για αρχή και βλέπομε...και τότε σκόνταψε στην Τρόικα και καλά και έγινε της ανακοίνωσης το μπάχαλο...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2013, 12:56:41 πμ από thopapa »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162190
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 718
Σύνολο: 731

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.