*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4334381 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6020 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:22:17 πμ »
Ωραια την περναμε την πανσεληνο του αυγουστου ρε παιδια . Εγω ειχα βαλει μια σκηνουλα σε μια παραλια .Εδω που ειναι και το σχολειο μου στα εξωτικα νησια να χαλαρωσω ετσι 6-7 μερες . και ηρθε αυτη η εγκυκλιος και μας εν κυκλωσε ολους και αντι για το φως της πανσεληνου να μας φωτιζει τη μουρη  μας τη φωτιζει μια lcd οθονη 1024χ768 αναλυση .

λετε να το κανανε επιτιδες τωρα μην σεληνιαστουμε?
Εγω καλη μου..ειμαι με 3 πιατα και 5 πηρουνια,καθως ειχα σιγουρη την μεταταξη των 900.Ολο το καλοκαιρι κατεστραμενο...ελπιζω να μην ειναι και η ζωη μας για καποιους.. :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:10:36 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6021 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:24:00 πμ »
Ο Πάνας τελικά έχει την τιμητική του....

Ο πανικός ορισμένων δεν έχει τελειωμό...

η άποψη μου είναι ότι κακός τρέχουν όλοι να κάνουν αίτηση για κάτι που δεν ξέρουν καν τι είναι και δεν ξέρετε τι είναι με ΕΠΙΛΟΓΗ του Υπουργείου !


1. Είναι δυνατόν να σας λένε θα βγει NON-PAPER για να λύσει απορίες για τις υπ. μετατάξεις και εσείς ακόμα να συζητάτε αν κάνετε την σωστή επιλογή?????
2. Σας λέει η άλλη συνάδελφος ότι οι αποσπασμένοι της Κ.Υ. έχουν σνομπάρει την διαδικασία,
3. σας λένε ότι δεν ξέρουμε ποιος προηγείται ποιου (τα μόρια, το πύσδε, η περιφέρεια κλπ),
4. σας λένε ότι δεν πάτε σε οργανικές θέσεις αλλά θα ανήκετε σε περιφέρεια και όχι σε περιοχή μετάθεσης και οι θέσεις στα ΕΑΑΠ έχουν ημερομηνία λήξης,
5. σας λένε ότι οι θέσεις στις δ/νσεις και στα ιεκ είναι προσωποπαγείς και ότι μια αλλαγή στο οργανόγραμμα ή μια συγχώνευση θα σας πετάξει έξω ευκολότερα από όσο φαντάζεστε
6. σας λένε ότι αν δεν πάρετε την θέση που επιθυμείτε θα μπορεί να σας στείλει όπου θέλει και θα ανήκετε σε μια λίστα πλεοναζόντων και με την βούλα

ρε παιδιά τα μισά να έλεγαν εγώ θα έλεγα το κλασικό "που πας ρε καραμήτρο;"

Συνάδελφος παραπάνω επικαλείται νόμο (υποχρ. μεταθέσεων) που δεν υπάρχει και έβγαλε συμπέρασμα ότι είναι πλεονάζων και άρα θα πάρει υποχρεωτική μετάθεση κλπ  ΕΛΕΟΣ συνάδελφε με την υπ. μετάταξη αν δεν πάρεις εκεί που θες την έχεις σίγουρη την "μετάθεση" σου εκεί που δεν θες

Συνάδελφοι ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ τι ανάγκες θα έχει μια περιοχή σε εκπαιδευτικούς. ΚΑΝΕΙΣ ! Έχουν να βγουν ακόμα μετατάξεις, αποσπάσεις, άδειες (ανατροφής, ανευ αποδοχών κλπ), συνταξιοδοτήσεις. Το Σεπτέμβριο θα φανούν τα δεδομένα. Τότε μετράμε τα κουκιά.

Προσωπικά δεν θα τσιμπούσα ακόμα και αν ήθελα να επιστρέψω σπίτι μου. Θεωρώ ότι το να βγει σε διαθεσιμότητα κάποιος πλεονάζον συνάδελφος πολύ δυσκολότερο από όσο να του συμβεί το ίδιο αν πάρει αυτή την υποχρεωτική μετάταξη. Απίστευτο ρίσκο με όλα τα δεδομένα εναντίον σου. Που πας ρε καραμήτροοοοο
 
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2013, 01:25:42 πμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6022 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:27:20 πμ »
Στην ιστοσελίδα της δ/σης σου θάπρεπε να έχουν τις υπεραριθμίες ανά σχολείο που έβγαλαν, καθώς και το που τοποθετήθηκαν προσωρινά (και ονομαστικά) για το καλοκάιρι αυτοί που είναι στη διάθεση.
ναι το γνωρίζω ότι έχουν και μένα ονομαστικά αλλά σε διαβεβαιώνω ότι δεν είμαι στους πλεονάζοντες ;)
μόρια μετάθεσης δεν ισούται με μόρια μετάταξης που συζητάμε εδώ,
άρθρο 82 παρ 11 νόμου 4172/13 όπως τροποποιήθηκε από παρ 2 άρθρου 73 του 4174/13, διάβασε τα και τα ξαναλέμε ;)
και όπως είπαμε υποχρεωτικές μεταθέσεις δεν υπάρχουν μέχρι νεωτέρας (φεκ πδ) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2013, 01:30:34 πμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6023 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:28:33 πμ »
Ο Πάνας τελικά έχει την τιμητική του....

Ο πανικός ορισμένων δεν έχει τελειωμό...

η άποψη μου είναι ότι κακός τρέχουν όλοι να κάνουν αίτηση για κάτι που δεν ξέρουν καν τι είναι και δεν ξέρετε τι είναι με ΕΠΙΛΟΓΗ του Υπουργείου !


1. Είναι δυνατόν να σας λένε θα βγει NON-PAPER για να λύσει απορίες για τις υπ. μετατάξεις και εσείς ακόμα να συζητάτε αν κάνετε την σωστή επιλογή?????
2. Σας λέει η άλλη συνάδελφος ότι οι αποσπασμένοι της Κ.Υ. έχουν σνομπάρει την διαδικασία,
3. σας λένε ότι δεν ξέρουμε ποιος προηγείται ποιου (τα μόρια, το πύσδε, η περιφέρεια κλπ),
4. σας λένε ότι δεν πάτε σε οργανικές θέσεις αλλά θα ανήκετε σε περιφέρεια και όχι σε περιοχή μετάθεσης και οι θέσεις στα ΕΑΑΠ έχουν ημερομηνία λήξης,
5. σας λένε ότι οι θέσεις στις δ/νσεις και στα ιεκ είναι προσωποπαγείς και ότι μια αλλαγή στο οργανόγραμμα ή μια συγχώνευση θα σας πετάξει έξω ευκολότερα από όσο φαντάζεστε
6. σας λένε ότι αν δεν πάρετε την θέση που επιθυμείτε θα μπορεί να σας στείλει όπου θέλει και θα ανήκετε σε μια λίστα πλεοναζόντων και με την βούλα

ρε παιδιά τα μισά να έλεγαν εγώ θα έλεγα το κλασικό "που πας ρε καραμήτρο;"

Συνάδελφος παραπάνω επικαλείται νόμο (υποχρ. μεταθέσεων) που δεν υπάρχει και έβγαλε συμπέρασμα ότι είναι πλεονάζων και άρα θα πάρει υποχρεωτική μετάθεση κλπ  ΕΛΕΟΣ συνάδελφε με την υπ. μετάταξη αν δεν πάρεις εκεί που θες την έχεις σίγουρη την "μετάθεση" σου εκεί που δεν θες

Συνάδελφοι ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ τι ανάγκες θα έχει μια περιοχή σε εκπαιδευτικούς. ΚΑΝΕΙΣ ! Έχουν να βγουν ακόμα μετατάξεις, αποσπάσεις, άδειες (ανατροφής, ανευ αποδοχών κλπ), συνταξιοδοτήσεις. Το Σεπτέμβριο θα φανούν τα δεδομένα. Τότε μετράμε τα κουκιά.

Προσωπικά δεν θα τσιμπούσα ακόμα και αν ήθελα να επιστρέψω σπίτι μου. Θεωρώ ότι το να βγει σε διαθεσιμότητα κάποιος πλεονάζον συνάδελφος πολύ δυσκολότερο από όσο να του συμβεί το ίδιο αν πάρει αυτή την υποχρεωτική μετάταξη. Απίστευτο ρίσκο με όλα τα δεδομένα εναντίον σου. Που πας ρε καραμήτροοοοο
Συμφωνω μαζι σου.Και ξαναλεω(τον χαβα μου εγω..)Ειδικα οσοι εχουν οργανικη και εχουν κανει αιτηση στις εθελοντικες...να το σκεφτουν διπλα και τριπλα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:10:36 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6024 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:29:07 πμ »
Συνάδελφος παραπάνω επικαλείται νόμο (υποχρ. μεταθέσεων) που δεν υπάρχει και έβγαλε συμπέρασμα ότι είναι πλεονάζων και άρα θα πάρει υποχρεωτική μετάθεση κλπ  ΕΛΕΟΣ συνάδελφε με την υπ. μετάταξη αν δεν πάρεις εκεί που θες την έχεις σίγουρη την "μετάθεση" σου εκεί που δεν θες
Συνάδελφοι ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ τι ανάγκες θα έχει μια περιοχή σε εκπαιδευτικούς. ΚΑΝΕΙΣ ! Έχουν να βγουν ακόμα μετατάξεις, αποσπάσεις, άδειες (ανατροφής, ανευ αποδοχών κλπ), συνταξιοδοτήσεις. Το Σεπτέμβριο θα φανούν τα δεδομένα. Τότε μετράμε τα κουκιά.
ελπίζω τώρα να γίνει αντιληπτό ;)
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6025 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:29:27 πμ »
@ kinegiros, πολύ σωστά έθεσες το όλο θέμα!!
  

Αποσυνδεδεμένος gkg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λατρεύει η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6026 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:33:18 πμ »
Στην ιστοσελίδα της δ/σης σου θάπρεπε να έχουν τις υπεραριθμίες ανά σχολείο που έβγαλαν, καθώς και το που τοποθετήθηκαν προσωρινά (και ονομαστικά) για το καλοκάιρι αυτοί που είναι στη διάθεση.
ναι το γνωρίζω ότι έχουν και μένα ονομαστικά αλλά σε διαβεβαιώνω ότι δεν είμαι στους πλεονάζοντες ;)
μόρια μετάθεσης δεν ισούται με μόρια μετάταξης που συζητάμε εδώ,
άρθρο 82 παρ 11 νόμου 4172/13 όπως τροποποιήθηκε από παρ 2 άρθρου 73 του 4174/13, διάβασε τα και τα ξαναλέμε ;)
και όπως είπαμε υποχρεωτικές μεταθέσεις δεν υπάρχουν μέχρι νεωτέρας (φεκ πδ) :)

Αφού σε έχουν αλλά δεν είσαι τότε γιατί ασχολείσαι με το θέμα! Δεν έχεις πρόβλημα εσύ.
Η Ζωή είναι ωραία

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6027 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:33:33 πμ »
@ kinegiros, πολύ σωστά έθεσες το όλο θέμα!!
ας ελπίσουμε αυτός να πετύχει εκεί που οι άλλοι αποτύχαμε, αλλιώς βλέπω αύριο ανακοίνωση υπουργείου του τύπου:
"καταργούνται χ θέσεις (όσοι είμαστε ζωή νάχουμε) εκπαιδευτικών και απολύονται άνευ διαθεσιμότητας ισάριθμοι λόγω αφέλειας" :P :P :P
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2013, 01:37:08 πμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6028 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:36:01 πμ »
Αφού σε έχουν αλλά δεν είσαι τότε γιατί ασχολείσαι με το θέμα! Δεν έχεις πρόβλημα εσύ.
εσύ είσαι σίγουρος ότι έχεις πρόβλημα?
το μόνο πρόβλημα που βλέπω είναι έλλειψη ενημέρωσης, διάβασε αυτά που σου είπα και δε θα χάσεις (στα λέω αυτά καθαρά συναδελφικά)
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος gkg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λατρεύει η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6029 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:36:39 πμ »
Συνάδελφος παραπάνω επικαλείται νόμο (υποχρ. μεταθέσεων) που δεν υπάρχει και έβγαλε συμπέρασμα ότι είναι πλεονάζων και άρα θα πάρει υποχρεωτική μετάθεση κλπ  ΕΛΕΟΣ συνάδελφε με την υπ. μετάταξη αν δεν πάρεις εκεί που θες την έχεις σίγουρη την "μετάθεση" σου εκεί που δεν θες
Συνάδελφοι ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ τι ανάγκες θα έχει μια περιοχή σε εκπαιδευτικούς. ΚΑΝΕΙΣ ! Έχουν να βγουν ακόμα μετατάξεις, αποσπάσεις, άδειες (ανατροφής, ανευ αποδοχών κλπ), συνταξιοδοτήσεις. Το Σεπτέμβριο θα φανούν τα δεδομένα. Τότε μετράμε τα κουκιά.
ελπίζω τώρα να γίνει αντιληπτό ;)

Χωρίς να θέλω να προσβάλω κάποιον και με όλη την καλή διάθεση, αν αναφέρεστε σε μένα μάλον δε καταλάβατε τι είπα
Η Ζωή είναι ωραία

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6030 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:38:16 πμ »
σε διαβεβαιώ ότι καταλάβαμε πολύ καλά (χωρίς παρεξήγηση και πάλι)
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6031 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:46:48 πμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2013, 09:38:12 μμ από glory3 »

Αποσυνδεδεμένος gkg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λατρεύει η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6032 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:52:36 πμ »
Το ΦΕΚ θέλει υπογραφή μόνο. 2 δευτερόλεπτα δουλειά. Αλλά προσωπικά ποτέ δε θα μπορούσα να μπω σε ένα φόρουμ ατελείωτες ώρες, που λέει για.....πατάτες π.χ. όταν εγώ δε τις τρώω
Η Ζωή είναι ωραία

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6033 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:57:14 πμ »
Συνάδελφος παραπάνω επικαλείται νόμο (υποχρ. μεταθέσεων) που δεν υπάρχει και έβγαλε συμπέρασμα ότι είναι πλεονάζων και άρα θα πάρει υποχρεωτική μετάθεση κλπ  ΕΛΕΟΣ συνάδελφε με την υπ. μετάταξη αν δεν πάρεις εκεί που θες την έχεις σίγουρη την "μετάθεση" σου εκεί που δεν θες
Συνάδελφοι ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ τι ανάγκες θα έχει μια περιοχή σε εκπαιδευτικούς. ΚΑΝΕΙΣ ! Έχουν να βγουν ακόμα μετατάξεις, αποσπάσεις, άδειες (ανατροφής, ανευ αποδοχών κλπ), συνταξιοδοτήσεις. Το Σεπτέμβριο θα φανούν τα δεδομένα. Τότε μετράμε τα κουκιά.
ελπίζω τώρα να γίνει αντιληπτό ;)

Χωρίς να θέλω να προσβάλω κάποιον και με όλη την καλή διάθεση, αν αναφέρεστε σε μένα μάλον δε καταλάβατε τι είπα

δεν μιλούσα για εσένα αλλά για αυτό το μήνυμα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159885
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 523
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 519
Σύνολο: 529

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.