*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4385633 φορές)

0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7966 στις: Αύγουστος 27, 2013, 04:18:26 μμ »
Οι αιρετοί της Β/θμιας ασχολούνται με τις καρέκλες τους. Σχεδιάζουν απεργίες για να δικαιολογήσουν την ανεπάρκεια τους.

Είσαι κακοπροαίρετη. Ακούς εκεί ασχολούνται με τις καρέκλες τους!!!
Αφού είναι καλοκαίρι. Με τις ξαπλώστρες τους ασχολούνται!!!!


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:01:43 »

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7967 στις: Αύγουστος 27, 2013, 04:18:45 μμ »
Οι εθελοντικές δεν θα γινούν....
Αν ήταν να γίνουν δεν θα είχαν δώσει στις υποχρεωτικές και αυτές τις θέσεις.
Και το αναλύω:
π.χ. Στην Α Αθηνας είχαν δώσει για Πληροφορική 36 θέσεις και τα ολοήμερα ΕΑΕΠ ήταν περίπου 72, τα μισά.
Τώρα δίνουν 81 θέσεις για να καλύψουν τα ΕΑΕΠ και τα κλασικά ολοήερα.
Αλλα 36 άτομα τι να τα κάνουν Πρωτοβάθμια.
Κατάλαβαν ότι οι εθελονικές οδηγούσαν σε ανταλλαγή πληθυσμών... και με το πρόσχημα της Τροικας
το έκοψαν...
Αυτά πιστευώ... ο καιρός θα δείξει....

Αυτό που λες δεν ισχύει όμως για όλες τις Διευθύνσεις. Σε πολλές Διευθύνσεις (π.χ. σχεδόν όλες στην Κεντρική Μακεδονία) στις υποχρεωτικές έδωσαν πολύ λιγότερα κενά από τα κενά που υπάρχουν στα ΕΑΕΠ. Επίσης, με τις αποφάσεις και τα ΦΕΚ για τις εθελοντικές μετατάξεις ουσιαστικά ιδρύθηκαν οι νέοι κλάδοι στην Πρωτοβάθμια.

Πάντως, εάν ακυρωθούν, δεν θα το αφήσω έτσι. Θα προσφύγω όπου μπορώ και σε συνεργασία με άλλους συναδέλφους.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2013, 04:23:25 μμ από teacher_ »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7968 στις: Αύγουστος 27, 2013, 04:19:22 μμ »
Υπάρχει κάποιος ο οποίος να έχει κάποια σοβαρή πληροφόρηση για το πότε θα ανακοινωθούν???

Εχω βαρεθεί να διαβάζω συνεχώς για τον Μπράτη.. Οι αιρετοί της δευτεροβάθμιας τι ακριβώς κάνουν????? Στην τελική το θέμα των μετατάξεων αφορά σε πρώτο λόγο τη δευτεροβάθμια!Ελεος πια με την ανικανότητά τους! Πρέπει να είμαστε η μοναδική χώρα στην οποία ένας τόσο μεγάλος αριθμός δημοσίων υπαλλήλων προσπαθεί να ενημερωθεί για το μέλλον της εργασιακής του κατάστασης μέσω forum, sites και συζητήσεων μεταξύ μας! Για να μην αναφερθώ στο ότι για να βγει άκρη περί των λεπτομερειών της Υ.Α. ο ένας συνάδελφος έπαιρνε τον άλλον τηλ και μέσω συζητήσεων μόνο καταφέραμε να βγάλουμε έστω μία άκρη, που κι αυτή πολύ αμφιβάλλω αν είναι ορθή.. Τι να πω.. Κι όλ' αυτά μόλις μία εβδομάδα πριν την επίσημη αρχή της σχολικής χρονιάς!! Οταν συνειδητοποιήσουμε πόσο αναξιόπιστοι είναι όλοι εκείνοι που κινούν τα συγκεκριμένα νήματα, μόνο τότε θα σταματήσουμε να τρωγόμαστε μεταξύ μας (ακόμα και μέσα στα forum!?!) και θα αντιδράσουμε ! (όπως οφείλουμε, πρωτίστως στους εαυτούς μας αλλά και στο μαθητικό δυναμικό αυτής της χώρας.)
Αυτό τουλάχιστον το έχουμε συνειδητοποιήσει και με το παραπάνω!
  

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7969 στις: Αύγουστος 27, 2013, 04:43:31 μμ »
Υπάρχει κάποιος ο οποίος να έχει κάποια σοβαρή πληροφόρηση για το πότε θα ανακοινωθούν???

Εχω βαρεθεί να διαβάζω συνεχώς για τον Μπράτη.. Οι αιρετοί της δευτεροβάθμιας τι ακριβώς κάνουν????? Στην τελική το θέμα των μετατάξεων αφορά σε πρώτο λόγο τη δευτεροβάθμια!Ελεος πια με την ανικανότητά τους! Πρέπει να είμαστε η μοναδική χώρα στην οποία ένας τόσο μεγάλος αριθμός δημοσίων υπαλλήλων προσπαθεί να ενημερωθεί για το μέλλον της εργασιακής του κατάστασης μέσω forum, sites και συζητήσεων μεταξύ μας! Για να μην αναφερθώ στο ότι για να βγει άκρη περί των λεπτομερειών της Υ.Α. ο ένας συνάδελφος έπαιρνε τον άλλον τηλ και μέσω συζητήσεων μόνο καταφέραμε να βγάλουμε έστω μία άκρη, που κι αυτή πολύ αμφιβάλλω αν είναι ορθή.. Τι να πω.. Κι όλ' αυτά μόλις μία εβδομάδα πριν την επίσημη αρχή της σχολικής χρονιάς!! Οταν συνειδητοποιήσουμε πόσο αναξιόπιστοι είναι όλοι εκείνοι που κινούν τα συγκεκριμένα νήματα, μόνο τότε θα σταματήσουμε να τρωγόμαστε μεταξύ μας (ακόμα και μέσα στα forum!?!) και θα αντιδράσουμε ! (όπως οφείλουμε, πρωτίστως στους εαυτούς μας αλλά και στο μαθητικό δυναμικό αυτής της χώρας.)
... Έλεος πια με την "ικανότητα" τους!!!... περιμένουν να πάρουν το πράσινο φως εκ' των άνωθεν... τότε θα βγουν με χαρακτηριστική άνεση να κάνουν το νουμεράκι τους μπροστά σε κάποιον τηλεοπτικό φακό... μασώντας τα λόγια τους και ψάχνωντας μέσα σε έναν "πακο" από χαρτιά να βρουν ποιοί τους ωθήσανε ίσαμε εκεί όπου βρίσκονται... ουπσ!!! με συγχωρείτε... απλώς να ψάξουν να βρουν (ήθελα να πω)  για ποιό θέμα μιλούν... ή για το πόσοι έχοπυν βολευτεί (κατά την διάρκεια του χρυσού αιώνα) υπό την ιδιότητα του εκπαιδευτικού!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:01:43 »

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7970 στις: Αύγουστος 27, 2013, 04:50:47 μμ »
Οι αιρετοί της Β/θμιας ασχολούνται με τις καρέκλες τους. Σχεδιάζουν απεργίες για να δικαιολογήσουν την ανεπάρκεια τους.

Είσαι κακοπροαίρετη. Ακούς εκεί ασχολούνται με τις καρέκλες τους!!!
Αφού είναι καλοκαίρι. Με τις ξαπλώστρες τους ασχολούνται!!!!

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D μόνο με το χιούμορ την παλεύουμε !!

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7971 στις: Αύγουστος 27, 2013, 05:31:49 μμ »
Εντωμεταξύ έχουμε μια σύγχυση σε σχέση με ποιός είναι ο "καλός" συνδικαλιστής. Ο Μπράτης θεωρείται "καλός" επειδή είναι όλη την ημέρα στο facebook και δημοσιεύει ειδήσεις και εγκυκλίους που του δίνουν από το υπουργείο. Αυτός είναι ο "συνδικαλιστής"; Αυτός είναι ο συνδικαλισμός; Συνδικαλιστής είναι αυτός υπερασπίζεται τα συμφέρονται του κλάδου με κάθε μέσο και με κάθε προσωπικό κόστος. Εδώ ο κόσμος χάνεται και οι πρώην ΠΑΣΟΚοι κατέβηκαν στις εκλογές της ΔΟΕ σε μια παράταξη με ολίγον από ΠΑΣΟΚ. Δεν τόλμησαν να αποκυρήξουν (όχι επικοινωνιακά) τους άχρηστους που μας οδήγησαν έως εδώ. Τους κανονικοποιησαν στη συνείδηση των συναδέλφων. Συνδικαλιστής δεν είναι αυτός που μας λέει αν πήραμε απόσπαση, όσο κι αν αυτό θεωρούμε ότι μας διευκολύνει, ούτε αυτός που αναλώνεται σε "καλημέρες" και τραγουδάκια στο facebook.

++++++++++++++
Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος FKark

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7972 στις: Αύγουστος 27, 2013, 05:45:59 μμ »
Παρακολουθώ το θέμα εδώ και μέρες αλλά σήμερα έχω χάσει κάθε ιδέα. Φερόμαστε σαν τους παππούδες στα προπατζίδικα που βλέπουν έναν αγώνα ποδοσφαίρου και οι μισοί έχουν παίξει 1 και οι άλλοι μισοί 2 και περιμένουν και οι μεν και οι δε να το μπει το γκολ για να πουν "στα ' λεγα εγώ". Έλα όμως που το ματς είναι στημένο να κάτσει στο 0-0 και να πάνε όλοι κουβά.
Μπήκαμε σε μια διαδικασία αυγουστιάτικα να τζογάρουμε με τις ζωές μας και τη δουλειά μας, με οδηγίες και διευκρινίσεις που στόχο έχουν να μας μπερδέψουν, την ώρα που "μαγειρεύονται" τα προγράμματα σε Λύκεια και ΕΠΑΛ και με μία διάτρητη από όλες τις απόψεις διαδικασία. Ο καθένας ερμήνευσε με κάποιον τρόπο τις μετατάξεις και μετά από σκέψη και υπολογισμούς αποφάσισε να κάνει ή να μην κάνει αίτηση. Εγώ π.χ. είμαι σε διάθεση ΠΥΣΔΕ στην περιοχή που θέλω αλλά δεν έχω αρκετά μόρια ώστε να πιάνω κοντινό Δημοτικό, οπότε ερμηνεύοντας ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΡΟΠΟ κυρίως τις προθέσεις τους και όχι τη νομοθεσία (αφού δεν τους δεσμεύει τίποτα και δεν εμπιστεύομαι τα δικαστήρια) και θεωρώντας παράτυπη τη διαδικασία αποφάσισα να μην κάνω αίτηση. ΤΖΟΓΑΡΑ λοιπόν όπως όλοι μας (εκτός αν κάποιος είχε inside info). Και τώρα στο παρά 1 των αποτελεσμάτων αντί να τα βάλουμε με αυτούς που μας έβαλαν στη διαδικασία φαγωνόμαστε μεταξύ μας για το ποιος ερμήνευσε σωστά τους χρησμούς της Πυθίας.
Κρίμα και νόμιζα ότι ο Σεπτέμβρης θα μας βρει ενωμένους σε κινητοποιήσεις, είμαστε άξιοι της μοίρας μας και καλά μας κάνουν!
 

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7973 στις: Αύγουστος 27, 2013, 05:52:23 μμ »
Για ποιο λόγο καθυστερεί η ανακοίνωση των μετατάξεων; Δεν τους βγαίνουν τα νούμερα; Έχει κάποιος καμία πληροφορία;

Αποσυνδεδεμένος el

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"ΕΛΥΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7974 στις: Αύγουστος 27, 2013, 06:02:05 μμ »
Δηλαδή ειναι δικη μου ευθυνη που ειμαι στη διαθεση;Διοριστηκα πριν 9 Χρονια με ΑΣΕΠ σε νησι που ειχε ηδη 8 στη διαθεση .Απο τοτε μεχρι σημερα ο αριθμος αυτων που ειναι στη διαθεση πρεπει να ειναι γυρω στα 45 ατομα.Καθε χρόνο υποβαλαμε αιτησεις οριστικης τοποθετησης και τα κενα ηταν μηδαμινα .Αν δεν ειχε κενα γιατι μας διορισε;
+++++
cease the day!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος kamia elpida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τρέλανε μας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7975 στις: Αύγουστος 27, 2013, 06:16:19 μμ »
Δηλαδή ειναι δικη μου ευθυνη που ειμαι στη διαθεση;Διοριστηκα πριν 9 Χρονια με ΑΣΕΠ σε νησι που ειχε ηδη 8 στη διαθεση .Απο τοτε μεχρι σημερα ο αριθμος αυτων που ειναι στη διαθεση πρεπει να ειναι γυρω στα 45 ατομα.Καθε χρόνο υποβαλαμε αιτησεις οριστικης τοποθετησης και τα κενα ηταν μηδαμινα .Αν δεν ειχε κενα γιατι μας διορισε;
+++++
.....Angela ξέρεις γιατί σε διόρισε και είσαι στη διάθεση?? γιατί κάτι κορόιδα έμειναν στα νησιά και τα λαμόγια με αποσπασουλες μάζεψαν τα μορια με τον παλιό νομο --- όταν το σκα&€€&ο χτύπησε το φράχτη τσιμπησαν και τις οργανικές και τώρα μας το παίζουν και ιστοριες κιόλας ,,,αι σιχτηρ πλέον

Αποσυνδεδεμένος sgav

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7976 στις: Αύγουστος 27, 2013, 06:21:14 μμ »
Και μια που μιλάμε για πρωτοβάθμια είπα και εγώ να κάνω εδώ δημόσια μια συνεδρία.

Νιώθω ότι περπατώ μες το δάσος (όταν ο λύκος δεν είναι εδώ)... όπου υπάρχουν πολλά μονοπάτια... και πρέπει κάθε φορά να επιλέξω τη σωστή διαδρομή... (λύκε λύκε είσαι δω?)

ΥΓ1 Γιατρέ μου είμαι καλά?
ΥΓ2 Ποιους θα φάει ο λύκος? οεο?
ΥΓ3 Το τραγουδάκι τελειώνει με τον στίχο "Παίρνω την μαγκούρα μου και σας κυνηγώ". Τυχαίο δεν νομίζω...
ΥΓ4 Ήταν μακράν το χειρότερο καλοκαίρι μου με όλη αυτή την αβεβαιότητα...  :(

Αποσυνδεδεμένος Selanik

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7977 στις: Αύγουστος 27, 2013, 06:21:33 μμ »
Και τώρα στο παρά 1 των αποτελεσμάτων αντί να τα βάλουμε με αυτούς που μας έβαλαν στη διαδικασία φαγωνόμαστε μεταξύ μας για το ποιος ερμήνευσε σωστά τους χρησμούς της Πυθίας.
Κρίμα και νόμιζα ότι ο Σεπτέμβρης θα μας βρει ενωμένους σε κινητοποιήσεις, είμαστε άξιοι της μοίρας μας και καλά μας κάνουν!
 

Φιλαράκι, ντουζ πουάν από εμένα.

ΥΓ Όχι μόνο είμαστε άξιοι της τύχης μας αλλά και βαρναλικά μοιραίοι βρίζοντας την ΟΛΜΕ και του "κακούς συνδικαλιστές", που φταίνε "για το ζαβό το ριζικό μας".

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7978 στις: Αύγουστος 27, 2013, 06:28:32 μμ »
Δηλαδή ειναι δικη μου ευθυνη που ειμαι στη διαθεση;Διοριστηκα πριν 9 Χρονια με ΑΣΕΠ σε νησι που ειχε ηδη 8 στη διαθεση .Απο τοτε μεχρι σημερα ο αριθμος αυτων που ειναι στη διαθεση πρεπει να ειναι γυρω στα 45 ατομα.Καθε χρόνο υποβαλαμε αιτησεις οριστικης τοποθετησης και τα κενα ηταν μηδαμινα .Αν δεν ειχε κενα γιατι μας διορισε;
+++++
+++++++++και οχι μονο...απορρίψαμε άλλες θεσεις δημοσιου γιατί αγαπούσαμε την εκπαίδευση, στρώσαμε τη ζωή μας σύμφωνα με αυτο και ξαφνικά ήρθαν ολα τα πάνω κατω παιζουμε ρουλετα για το αν θα παραμείνουμε στο δημοσιο για να εχουμε ενα πιατο φαγητο.......έλεος δεν αντεχω άλλο

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7979 στις: Αύγουστος 27, 2013, 06:34:27 μμ »
Και μια που μιλάμε για πρωτοβάθμια είπα και εγώ να κάνω εδώ δημόσια μια συνεδρία.

Νιώθω ότι περπατώ μες το δάσος (όταν ο λύκος δεν είναι εδώ)... όπου υπάρχουν πολλά μονοπάτια... και πρέπει κάθε φορά να επιλέξω τη σωστή διαδρομή... (λύκε λύκε είσαι δω?)

ΥΓ1 Γιατρέ μου είμαι καλά?
ΥΓ2 Ποιους θα φάει ο λύκος? οεο?
ΥΓ3 Το τραγουδάκι τελειώνει με τον στίχο "Παίρνω την μαγκούρα μου και σας κυνηγώ". Τυχαίο δεν νομίζω...
ΥΓ4 Ήταν μακράν το χειρότερο καλοκαίρι μου με όλη αυτή την αβεβαιότητα...  :(
ΥΓ4 Ακριβως ετσι ειναι.....το χειροτερο!!!!
Ποιος ειναι ο λυκος;Χι χι δεν θα το βρειτε....  ;D
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 756
Σύνολο: 766

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.