*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4335693 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ilek05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Που θα μας στείλουν φέτος;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7896 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:02:21 μμ »
Οταν ειμαι πληροφορικος και κανω αιτηση μεταθεσης πχ για Α Θεσσαλονικης και εξ αρχης ξερω οτι εκει δεν πεφτει καρφυτσα με την ελπιδα οτι αν και σε διαθεση καπου θα χωθω ΔΕΝ ευθυνεται το υπουργειο ευθυνομαι εγω.

Συνάδελφε,

την ύστατη στιγμή πολλά τραγούδια λέμε.  Εννοείς συνάδελφε ότι θα είμαι σε δυσπρόσιτο και δεν θα δηλώσω την περιοχή συμφερόντων μου, αλλά θα προτιμήσω να παραμείνω στο δυσπρόσιτο με κίνδυνο να μην ξαναβγάλει μεταθέσεις για την περιοχή μου τα επόμενα πέντε χρόνια.  Υπάρχει κάποιος συνάδελφος που λειτούργησε ποτέ έτσι;  Δεν είναι ευθύνη του υπουργείου και είναι δική μου.  Πιστεύεις ότι δεν είναι παράλογο να βγάζει μεταθέσεις χωρίς να ανακοινώνει τα κενά.  Εγώ νόμιζα ότι μου έκαναν πλάκα όταν μου είπαν τη διαδικασία μεταθέσεων.  Δεν πίστευα ότι δηλώνω στην τύχη τις περιοχές μετάθεσης.  Πραγματικά έχουμε δώσει τον καλύτερο εαυτό μας τις τελευταίες μέρες για να βρίσκουμε επιχειρήματα που θα στηρίξουν τις θέσεις μας.

ενννοω απλα οτι οταν κανω μεταθεση σε μια περιοχη που δεν εχει θεσεις τοτε αναλαμβανω και το ρισκο μου. οπως και οταν βλεπω οτι στις υποχρεωτικες μεταταξεις λεει καθαρα στην διευκρινηση οτι ΠΡΩΤΑ εξυπηρετειται το ΠΥΣΔΕ ΤΟΠΙΚΑ και μετα ολα τα αλλα και εκει αναλαμβανω το ρισκο μου. η μονη περιπτωση που ισως καποιος εχει δικαιο ειναι να εκανε την αιτηση πριν δοθουν οι διευκρινησεις

Δλδ εννοείς πως όσοι είμαστε σε ειδικότητες όπου δεν υπάρχουν οργανικά κενά πουθενά, δεν θα έπρεπε να κάνουμε αίτηση για μετάθεση, έτσι; Διορίστηκα σε περιοχή που δεν είχε οργανικό κενό, είμαι στη διάθεση από την πρώτη μέρα. Από πού κι ως πού να μην θέλω να κάνω μια προσπάθεια να είμαι στην διάθεση της περιοχής όπου πραγματικά θέλω να είμαι; Ειδικά αφού μέχρι τώρα δεν υπήρχαμε στην πρωτοβάθμια παρά μόνο αφού μας έστελναν από δευτεροβάθμια. Ώρες υπήρχαν και το ξέραμε.

Όσο για τις διευκρινήσεις, αν θεωρείς εσύ λογικά να βγήκαν μια μέρα πριν την προθεσμία και πιστεύεις πως περιμέναμε όλοι την τελευταία στιγμή (με τον φόβο να κολλήσει το σύστημα κτλ), ε, οκ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:53:15 »

Αποσυνδεδεμένος dreaming

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7897 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:03:24 μμ »
  Δηλαδή ειναι δικη μου ευθυνη που ειμαι στη διαθεση;Διοριστηκα πριν 9 Χρονια με ΑΣΕΠ σε νησι που ειχε ηδη 8 στη διαθεση .Απο τοτε μεχρι σημερα ο αριθμος αυτων που ειναι στη διαθεση πρεπει να ειναι γυρω στα 45 ατομα.Καθε χρόνο υποβαλαμε αιτησεις οριστικης τοποθετησης και τα κενα ηταν μηδαμινα .Αν δεν ειχε κενα γιατι μας διορισε;Η αληθεια ειναι οτι καθε χρονο συμπληρωνα το ωραριο μου σε λειτουργικα κενα.Καθε ΠΥΣΔΕ ξερει απο την εμπειρια του οτι πρεπει να εχει στη διαθεση για να καλυψει εκτακτες αναγκες.Αν δεν εχει πιστωσεις για αναπληρωτες και εχει δωσει σε ολους μεταταξη τι θα κανει αν εμφανιστουν κενα;Και καλα τα κενα ειναι στην κολοπετινιτσα .Αν ομως αφορα σχολειο στο Μαρουσι η στη Γλυφαδα τι θα κανει;

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7898 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:03:48 μμ »
.. η μονη περιπτωση που ισως καποιος εχει δικαιο ειναι να εκανε την αιτηση πριν δοθουν οι διευκρινησεις

Και αυτό το θεωρείς λεπτομέρεια;
Μάλιστα...
Αφού λοιπόν θέλει η τροίκα μπορούμε να καταργήσουμε οτιδήποτε νόμιμο σε αυτή τη χώρα.
Η άποψη μου είναι ότι πρέπει να κινηθούμε σε δύο επίπεδα. Να συμμετέχουμε στις κινητοποιήσεις αλλά και νομικά.
Αυτά τα δύο πάνε μαζί. Έτσι πρέπει να γίνεται.
Την Πέμπτη έχει κινητοποιήσει σε όλη τη χώρα. Κατεβείτε σε μια από αυτές. Βρείτε ανθρώπους να συζητήσετε και που ξέρεις, μπορεί κάποιοι να έχουν ήδη οργανωθεί και να προσπαθούν να αντιδράσουν με κάποιο τρόπο.
Μην ψαρώνουμε από ανθρώπους που καταπατούν τους νόμους. Ξέρουν και οι ίδιοι ότι όλα όσα προσπαθούν να περάσουν δεν ευσταθούν, απλά στηρίζονται στο άραγμα μας και στην παραίτηση μας. Έ όχι αυτό, όσο με αφορά, δεν πρόκειται να το δεχτώ ποτέ. Είμαι ζωντανός ακόμη...

Κάποιοι από αυτούς που συμμετέχουν σε κινητοποιήσεις συμμετέχουν για το γενικό καλό ή για την πάρτη τους;
Για να πετύχεις κάτι πρέπει να έχεις ιδανικά και ομοψυχία.
Τα βλέπεις συνάδελφε πουθενά αυτά;

ΥΓ. Off topic again! Sorry!


Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7899 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:05:38 μμ »
Ευχαριστούμε tzamalou!
’ντε να ξεμπερδεύουμε σιγά σιγα με αυτό...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:53:15 »

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7900 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:08:40 μμ »
Παράθεση
Τι είναι αυτά που γράφετε; Υποτίθεται ότι έχουμε μια αρμόδια αρχή η οποία λειτουργεί με βάση το νόμο. Μου φαίνεται ότι έχουμε αρχίσει και σκεφτόμαστε όπως αυτοί που βρίζουμε. Ή μήπως πάντα έτσι σκεφτόμασταν και εγώ αιθεροβατώ; 
Φιλε,τον νομο βλεπω τον επικαλεισαι οπου σε βολευει ναι;;Δεν σε ειδα ομως να επικαλεισαι τον νομο,οταν εκανες αιτηση στις υποχρεωτικες,οι οποιες υποχρεωτικες ειναι περα για περα παρανομες,εφοσον βρισκοταν σε εξελιξη ηδη τοσο καιρο οι εθελοντικες μεταταξεις.Ειναι περα για περα παρανομη αυτη η διαδικασια,και ομως εσυ συμμετειχες και σε αυτην,αδιαφοροντας παντελως αν με αυτην σου την πραξη τους νομιμοποιησες να αυθαιρετουν και να καταστρατηγισουν τα δικαιωματα αυτων που απολυτα νομιμα και με τις σωστες διαδικασιες συμμετειχαν στις εθελοντικες.ΑΦΟΥ ΟΛΟΙ ΤΟ ΒΛΕΠΑΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.ΠΩς ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ;;Και τωρα θες ,αν δεν πιασεις την προτιμηση σου να την πληρωσουν αυτοι που ΠΟΤΕ δεν συμμετειχαν σε αυτην την παρανομια;Που ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΠΙΚΥΡΡΩΣΑΝ και ζητας και τα ρεστα κιολας;Συμμετειχες σε μια παρανομια που επικηρωνε αυτην την παρανομια εις βαρων αλλων.ΠΟΥ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΑ ΛΈΓΑΜΕ ΚΙΟΛΑΣ.Ας υποστεις λοιπον τη συνεπεια αυτης της πραξης σου.Αλλα οχι να την πληρωσουν αυτοι ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ.
ΤΟΝ ΝΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΕΠΙΚΑΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ οταν μας βολευει.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2013, 03:16:04 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7901 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:12:22 μμ »
.. η μονη περιπτωση που ισως καποιος εχει δικαιο ειναι να εκανε την αιτηση πριν δοθουν οι διευκρινησεις

Και αυτό το θεωρείς λεπτομέρεια;
Μάλιστα...
Αφού λοιπόν θέλει η τροίκα μπορούμε να καταργήσουμε οτιδήποτε νόμιμο σε αυτή τη χώρα.
Η άποψη μου είναι ότι πρέπει να κινηθούμε σε δύο επίπεδα. Να συμμετέχουμε στις κινητοποιήσεις αλλά και νομικά.
Αυτά τα δύο πάνε μαζί. Έτσι πρέπει να γίνεται.
Την Πέμπτη έχει κινητοποιήσει σε όλη τη χώρα. Κατεβείτε σε μια από αυτές. Βρείτε ανθρώπους να συζητήσετε και που ξέρεις, μπορεί κάποιοι να έχουν ήδη οργανωθεί και να προσπαθούν να αντιδράσουν με κάποιο τρόπο.
Μην ψαρώνουμε από ανθρώπους που καταπατούν τους νόμους. Ξέρουν και οι ίδιοι ότι όλα όσα προσπαθούν να περάσουν δεν ευσταθούν, απλά στηρίζονται στο άραγμα μας και στην παραίτηση μας. Έ όχι αυτό, όσο με αφορά, δεν πρόκειται να το δεχτώ ποτέ. Είμαι ζωντανός ακόμη...

Κάποιοι από αυτούς που συμμετέχουν σε κινητοποιήσεις συμμετέχουν για το γενικό καλό ή για την πάρτη τους;
Για να πετύχεις κάτι πρέπει να έχεις ιδανικά και ομοψυχία.
Τα βλέπεις συνάδελφε πουθενά αυτά;

ΥΓ. Off topic again! Sorry!

guestteacher προσωπικά, όταν κατεβαίνω σε κινητοποίηση, δεν κατεβαίνω για τον οποιοδήποτε συνδικαλιστή (δεν απαξιώνω το θεσμό του συνδικαλισμού ο οποίος είναι ιερός, τα πρόσωπα μας χαλάνε κατά καιρούς) αλλά για να πιέσω προς την εκπλήρωση ενός ευρύτερου στόχου (τη διατήρηση της δημόσιας εκπαίδευσης) ο οποίος όμως, περιλαμβάνει και τα δικά μου συμφέροντα. Δεν είναι κακό αυτό. Αυτό πρέπει να ξεκαθαρίσουμε μέσα μας. Προσωπικά, κατέβαινα σε κινητοποιήσεις όταν στο πρεδρείο της ΟΛΜΕ την πλειοψηφία την είχε το ΠΑΣΟΚ, κατέβαινα όταν την είχε η ΝΔ, κατεβαίνω και τώρα που την έχει ο ΣΥΡΙΖΑ. 

Στα περισσότερα μηνύματα σου επιμένεις να απαξιώνεις οποιαδήποτε κινητοποίηση, είτε είναι απεργία, είτε πορεία ή διαμαρτυρία, τα πάντα. Δεν μπορώ να ξέρω τι σκέφτεσαι ή τι είδους αγκυλώσεις έχεις (μπορεί και πολιτικές). Ότι κι αν σου συμβαίνει, αυτό στο οποίο (θέλω να πιστεύω) ότι καταλαβαίνουμε όλοι οι νοήμονες άνθρωποι είναι ότι πρέπει να αντιδράσουμε.

Αποσυνδεδεμένος demodos1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7902 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:12:29 μμ »
Γατοπάρδος
Σε παρακαλώ βάλε πάλι την παλιά εικόνα!

Αποσυνδεδεμένος altbreeze

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7903 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:12:44 μμ »
Σήμερα Τρίτη τελικά, σύμφωνα με τελευταίες πληροφορίες, θα ανακοινωθούν οι υποχρεωτικές μετατάξεις 4.600 εκπαιδευτικών


Θέμα λίγων ωρών είναι η ανακοίνωση των υποχρεωτικών μετατάξεων 4.600 εκπαιδευτικών απο την δευτεροβάθμια στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση της χώρας.  Το θέμα κρατάει σε αγωνία χιλιάδες εκπαιδευτικούς που έως σήμερα δεν ξέρουν που θα κληθούν να παρουσιαστούν την νέα χρονιά. Τα σχετικά ονόματα αναμένεται να ανακοινωθούν σήμερα το βράδυ ή -το πιθανότερο- αύριο.




Διαβάστε περισσότερα: http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%83%CE%AE%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B1-%CF%84%CF%81%CE%AF%CF%84%CE%B7-%CE%B7-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BE%CE%B5%CF%89%CE%BD-4600-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD#ixzz2dA1V487O
Follow us: @alfavita on Twitter | alfavita.gr on Facebook


Μας δουλεύουν?Λέει για σήμερα,αλλά μάλλον αύριο...Τα συμπεράσματα δικά σας.

θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε πόσα έσοδα από διαφημίσεις έχουν κάθε μέρα ιστότοποι όπως alfavita , esos ή και forums.
Έχω την υποψία ότι κάποιοι βγάζουν το κάτι τί τους από τα προβλήματα και τις αγωνίες των συνέλφων μέσω διασποράς φημών.
 

Αποσυνδεδεμένος WHITE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7904 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:13:00 μμ »
Δημήτρης Μπράτης
Μετατάξεις αύριο λένε πως θα ανακοινωθούν.
Αποσπάσεις τίποτε νεότερο.Το 1000 αποσπασεις συνολικά έχει βάση μ όσα άκουσα σήμερα στο υπουργείο...συμβούλιο ούτε την άλλη βδομάδα δεν έχει προσδιορισθεί.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7905 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:14:20 μμ »
.. η μονη περιπτωση που ισως καποιος εχει δικαιο ειναι να εκανε την αιτηση πριν δοθουν οι διευκρινησεις

Και αυτό το θεωρείς λεπτομέρεια;
Μάλιστα...
Αφού λοιπόν θέλει η τροίκα μπορούμε να καταργήσουμε οτιδήποτε νόμιμο σε αυτή τη χώρα.
Η άποψη μου είναι ότι πρέπει να κινηθούμε σε δύο επίπεδα. Να συμμετέχουμε στις κινητοποιήσεις αλλά και νομικά.
Αυτά τα δύο πάνε μαζί. Έτσι πρέπει να γίνεται.
Την Πέμπτη έχει κινητοποιήσει σε όλη τη χώρα. Κατεβείτε σε μια από αυτές. Βρείτε ανθρώπους να συζητήσετε και που ξέρεις, μπορεί κάποιοι να έχουν ήδη οργανωθεί και να προσπαθούν να αντιδράσουν με κάποιο τρόπο.
Μην ψαρώνουμε από ανθρώπους που καταπατούν τους νόμους. Ξέρουν και οι ίδιοι ότι όλα όσα προσπαθούν να περάσουν δεν ευσταθούν, απλά στηρίζονται στο άραγμα μας και στην παραίτηση μας. Έ όχι αυτό, όσο με αφορά, δεν πρόκειται να το δεχτώ ποτέ. Είμαι ζωντανός ακόμη...

Κάποιοι από αυτούς που συμμετέχουν σε κινητοποιήσεις συμμετέχουν για το γενικό καλό ή για την πάρτη τους;
Για να πετύχεις κάτι πρέπει να έχεις ιδανικά και ομοψυχία.
Τα βλέπεις συνάδελφε πουθενά αυτά;

ΥΓ. Off topic again! Sorry!

guestteacher προσωπικά, όταν κατεβαίνω σε κινητοποίηση, δεν κατεβαίνω για τον οποιοδήποτε συνδικαλιστή (δεν απαξιώνω το θεσμό του συνδικαλισμού ο οποίος είναι ιερός, τα πρόσωπα μας χαλάνε κατά καιρούς) αλλά για να πιέσω προς την εκπλήρωση ενός ευρύτερου στόχου (τη διατήρηση της δημόσιας εκπαίδευσης) ο οποίος όμως, περιλαμβάνει και τα δικά μου συμφέροντα. Δεν είναι κακό αυτό. Αυτό πρέπει να ξεκαθαρίσουμε μέσα μας. Προσωπικά, κατέβαινα σε κινητοποιήσεις όταν στο πρεδρείο της ΟΛΜΕ την πλειοψηφία την είχε το ΠΑΣΟΚ, κατέβαινα όταν την είχε η ΝΔ, κατεβαίνω και τώρα που την έχει ο ΣΥΡΙΖΑ. 

Στα περισσότερα μηνύματα σου επιμένεις να απαξιώνεις οποιαδήποτε κινητοποίηση, είτε είναι απεργία, είτε πορεία ή διαμαρτυρία, τα πάντα. Δεν μπορώ να ξέρω τι σκέφτεσαι ή τι είδους αγκυλώσεις έχεις (μπορεί και πολιτικές). Ότι κι αν σου συμβαίνει, αυτό στο οποίο (θέλω να πιστεύω) ότι καταλαβαίνουμε όλοι οι νοήμονες άνθρωποι είναι ότι πρέπει να αντιδράσουμε.

Νο comment για τα προσωπικά. Είμαι ένα avatar που γράφω μηνύματα. Τα προσωπικά μου τα αφιερώνω σε ανθρώπους που με γνωρίζουν δια ζώσης και μπορούν να με κρίνουν. Απλά για την ιστορία αντιδράσαμε και ξαναψηφίσαμε τους ίδιους γιατι μια ζωή μόνο αντίδραση είμαστε. Τα σχέδια κοστίζουν και οι εναλλακτικές κοστίζουν. Και μάθαμε να τα έχουμε έτοιμα. Εγώ προσωπικά το κλείνω εδώ.

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2013, 02:20:41 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος Mouton

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7906 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:14:29 μμ »
.. η μονη περιπτωση που ισως καποιος εχει δικαιο ειναι να εκανε την αιτηση πριν δοθουν οι διευκρινησεις

Και αυτό το θεωρείς λεπτομέρεια;
Μάλιστα...
Αφού λοιπόν θέλει η τροίκα μπορούμε να καταργήσουμε οτιδήποτε νόμιμο σε αυτή τη χώρα.
Η άποψη μου είναι ότι πρέπει να κινηθούμε σε δύο επίπεδα. Να συμμετέχουμε στις κινητοποιήσεις αλλά και νομικά.
Αυτά τα δύο πάνε μαζί. Έτσι πρέπει να γίνεται.
Την Πέμπτη έχει κινητοποιήσει σε όλη τη χώρα. Κατεβείτε σε μια από αυτές. Βρείτε ανθρώπους να συζητήσετε και που ξέρεις, μπορεί κάποιοι να έχουν ήδη οργανωθεί και να προσπαθούν να αντιδράσουν με κάποιο τρόπο.
Μην ψαρώνουμε από ανθρώπους που καταπατούν τους νόμους. Ξέρουν και οι ίδιοι ότι όλα όσα προσπαθούν να περάσουν δεν ευσταθούν, απλά στηρίζονται στο άραγμα μας και στην παραίτηση μας. Έ όχι αυτό, όσο με αφορά, δεν πρόκειται να το δεχτώ ποτέ. Είμαι ζωντανός ακόμη...

συναδερφε συμφωνω σε οσα λες αλλα εγω απλα σου λεω τι συμβαινει στην πραγματικοτητα καλως ή κακως δεν διαμορφωνω εγω τις εξεληξεις  και οσοι τεθηκαν σε διαθεσημοτητα δεν συμφωνουσαν αλλα η εντολη δοθηκε και τους θεσανε.

οσο για τις κινητοποιησεις οκ να κατεβουμε ολοι.......θελεις ομως να σου πω το αποτελεσμα;;;;; εφοσον ειναι αποσπασματικες σε επιπεδο κλαδου δεν θα εχουν αποτελεσμα. ισα ισα μια ακομα επιστρατευση και μετα θα βγουμε και θα πουμε οτι μπορουσαμε καναμε.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7907 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:17:33 μμ »
Παράθεση
Να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω!
Μας έβαλαν να παίξουμε σ' ένα παιγνίδι, όπου δεν φαίνεται να χάνουμε τίποτα!
Αν εγώ, από 500 χλμ. μακριά από το σπίτι μου, βρεθώ ξαφνικά στο σπίτι μου, θα μου έρθει άσχημα;
Να χ...σω τη Δευτεροβάθμια και όσα μου προσφέρει, από τη στιγμή που είμαι 40 χρόνων και δεν πρόκειται να δω οργανική στο σπίτι μου, μέχρι να γεράσω!
Κι όλα αυτά από τις μαλ...ίες των ιθυνόντων και συνδικαλιστών που ΠΑΝΤΑ φρόντιζαν να βολεύουν τους ημετέρους τους. ’ει σιχτίρ...
Ακριβως αυτο.Μπηκες σε αυτην την διαδικασια γιατι θεωρησες οτι ΕΣΥ δεν ειχες να χασεις τιποτα.Ομως ειχαν να χασουν ΟΙ ΑΛΛΟΙ,οσοι εκαναν  αιτησεις στις εθελοντικες.Τους σκεφτηκες αυτους;Σαφεστατα και οχι,γιατι σκεφτηκες την παρτη σου.
Να λεμε λοιπον τα πραγματα ωμα και οπως ειναι.
Μην επικαλουμαστε τους νομους οταν συμμτεχουμε σε μια παρανομια και κυριως μην λεμε οτι δεν ειχαμε να χασουμε κατι,ΟΤΑΝ ΜΕ ΑΥΤΗ ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΧΑΝΟΥΝ ΑΛΛΟΙ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΑΝ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7908 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:19:46 μμ »
Παράθεση
Τι είναι αυτά που γράφετε; Υποτίθεται ότι έχουμε μια αρμόδια αρχή η οποία λειτουργεί με βάση το νόμο. Μου φαίνεται ότι έχουμε αρχίσει και σκεφτόμαστε όπως αυτοί που βρίζουμε. Ή μήπως πάντα έτσι σκεφτόμασταν και εγώ αιθεροβατώ; 
Φιλε,τον νομο βλεπω τον επικαλεισαι οπου σε βολευει ναι;;Δεν σε ειδα ομως να επικαλεισαι τον νομο,οταν εκανες αιτηση στις υποχρεωτικες,οι οποιες υποχρεωτικες ειναι περα για περα παρανομες,εφοσον βρισκοταν σε εξελιξη ηδη τοσο καιρο οι εθελοντικες μεταταξεις.Ειναι περα για περα παρανομη αυτη η διαδικασια,και ομως εσυ συμμετειχες και σε αυτην,αδιαφοροντας παντελως αν με αυτην σου την πραξη τους νομιμοποιησες να αυθαιρετουν και να καταστρατηγισουν τα δικαιωματα αυτων που απολυτα νομιμα και με τις σωστες διαδικασιες συμμετειχαν στις εθελοντικες.ΑΦΟΥ ΟΛΟΙ ΤΟ ΒΛΕΠΑΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.ΠΩς ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ;;Και τωρα θες ,αν δεν πιασεις την προτιμηση σου να την πληρωσουν αυτοι που ΠΟΤΕ δεν συμμετειχαν σε αυτην την παρανομια;Που ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΠΙΚΥΡΡΩΣΑΝ και ζητας και τα ρεστα κιολας;Συμμετειχες σε μια παρανομια που επικηρωνε αυτην την παρανομια εις βαρων αλλων.ΠΟΥ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΑ ΛΈΓΑΜΕ ΚΙΟΛΑΣ.Ας υποστεις λοιπον τη συνεπεια αυτης της πραξης σου.Αλλα οχι να την πληρωσουν αυτοι ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ.
ΤΟΝ ΝΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΕΠΙΚΑΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ οταν μας βολευει.

Γατόπαρδε ως ένα σημείο δέχομαι την κριτική σου και αναγνωρίζω ότι έχεις δίκιο. Απ' ότι θυμάμαι όλοι μας (και εσύ ακόμη) είμασταν σε δίλημμα για το τι θα κάνουμε. Έκανα την αίτηση χωρίς να έχω στο μυαλό μου ότι η ενέργεια μου αυτή ακυρώνει τις εθελοντικές μετατάξεις. Σε καμία περίπτωση. Ίσα ίσα που στις περιοχές που έκανα είχαν αφαιρεθεί οι θέσεις που είχαν δοθεί με τις εθελοντικές. Αν έχω μια ενοχή δεν είναι γιατί η ενέργεια μου αυτή ακύρωνε τις εθελοντικές μετατάξεις αλλά γιατί η όλη διαδικασία αποτελεί μια συνέχεια των εθελοντικών μεταθέσεων και γενικότερα όλων όσων εφαρμόζονται, εντελώς απαράδεκτα στην παιδεία. Διαφωνώ ότι λειτούργησα εις βάρος κάποιου. Πιστεύαμε ότι θα ανακοινωθούν ΚΑΙ οι εθελοντικές και οι υποχρεωτικές.

Αποσυνδεδεμένος Mouton

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7909 στις: Αύγουστος 27, 2013, 02:21:14 μμ »
  Δηλαδή ειναι δικη μου ευθυνη που ειμαι στη διαθεση;Διοριστηκα πριν 9 Χρονια με ΑΣΕΠ σε νησι που ειχε ηδη 8 στη διαθεση .Απο τοτε μεχρι σημερα ο αριθμος αυτων που ειναι στη διαθεση πρεπει να ειναι γυρω στα 45 ατομα.Καθε χρόνο υποβαλαμε αιτησεις οριστικης τοποθετησης και τα κενα ηταν μηδαμινα .Αν δεν ειχε κενα γιατι μας διορισε;Η αληθεια ειναι οτι καθε χρονο συμπληρωνα το ωραριο μου σε λειτουργικα κενα.Καθε ΠΥΣΔΕ ξερει απο την εμπειρια του οτι πρεπει να εχει στη διαθεση για να καλυψει εκτακτες αναγκες.Αν δεν εχει πιστωσεις για αναπληρωτες και εχει δωσει σε ολους μεταταξη τι θα κανει αν εμφανιστουν κενα;Και καλα τα κενα ειναι στην κολοπετινιτσα .Αν ομως αφορα σχολειο στο Μαρουσι η στη Γλυφαδα τι θα κανει;

θελεις να σου πω οτι θα σ αρεσε να ακουσεις ή την αληθεια.;;;;;;

Η αληθεια οσο και να ποναει ειναι οτι καποιοι κλαδοι μεσα σ αυτους και η πληροφορικη εχουν γεμισει απο το 2003 και μετα δεν επρεπε να  διορηστει κανεις νεος εκπαιδευτικος αλλα διορισανε σ αυτο δεν φταις εσυ αλλα το κρατος που ηθελε ψηφους.

Οσο και να ποναει η ζωη δεν ειναι δικαιη με κανεναν δυστυχως σε διορισανε οπως και πολλους αλλους για να εχουν πελατεια τωρα που τελειωσε το παρτι και τους κοστιζουμε ολοι μας θελουν να βρουν εναν τροπο να μας ξεφορτωθουν στην αρχη με πλαγια μεσα και μετα με λιγοτερο πλαγια.

Και δυστυχως οποιος μπηκε τελευταιος φευγει πρωτος. Δεν φταις εσυ ουτε το ΠΥΣΔΕ αλλα οσοι επετρεψαν να γινουν διορισμοι σε γεματους κλαδους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 509
Σύνολο: 518

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.