*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4330198 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kripintiris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9170 στις: Αύγουστος 30, 2013, 06:01:48 μμ »
Γνωρίζει κανείς αν μπορούσαμε να κάνουμε αίτηση σε φορέα που είχε κενές θέσεις αλλά δεν είχε για την ειδικότητά μας?

πλακα μας κανεις ετσι;
Ποια πλάκα.
Ασφαλώς και έκανα αίτηση στις ΔΔΕ της Γ' Αθήνας και Δ' Αθήνας που δεν είχαν βγάλει θέσεις.
Επετράπει από το σύστημα και θεωρώ ότι εξεδήλωσα την επιθυμία μου.
Φυσικά δεν πήρα μετάταξη στις παραπάνω ΔΔΕ όπως αναμενόταν, αλλά προφανώς έχω λόγο (και πάτημα) να κάνω ένσταση σε περίπτωση που γίνουν αποσπάσεις εκπαιδευτικών στις εν λόγω ΔΔΕ.
Τόσο καιρό μας κοροιδεύουν και γεμίσανε τις θέσεις στις Διευθύνσεις με κοπέλες ΔΕ Πληροφορικής  από Ολυμπιακή Αεροπορία, να μην τους κοροιδέψω κι εγώ;;;

Κακώς συνάδελφε αναρωτιέσαι αν μας κάνει πλάκα ο φίλος. Έκανε σαφή ερώτηση. Αν είχε το δικαίωμα να κάνει. Εγώ ήμουν ακόμα χειρότερος και έκανα όχι εκεί που δεν είχε θέσεις για την ειδικότητά μου, αλλά εκεί που δεν είχε θέσεις καθόλου.
Κουκουρούκου Εγκύκλιος - Κουκουρούκου κι εγώ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:58:32 »

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9171 στις: Αύγουστος 30, 2013, 06:03:39 μμ »
μας βρισκω προχωρημενους!! ανεβαζουμε επιπεδο ......

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9172 στις: Αύγουστος 30, 2013, 06:11:17 μμ »
Pamela, υποθέτω ότι μετατάσσεσαι στην California, στη θρυλική ομάδα του Babewatch, ουπς, sorry, του Baywatch ήθελα να πω. Δώσε χαιρετίσματα στον παλιόφιλο το Mitch Buchannon, κατά κόσμον David Hasseholff. Ελπίζω εσύ και η παλιοπαρέα να παρατηρείτε τους λουόμενους με μάτι άγρυπνο. Θα μαθαίνουμε τα κατορθώματά σας από την TV.

συγνωμη που καποιοι αγωνιουν κ βλεπουν ασχτες αναρτησεις αλλα με εκανε λιγο να ξεφυγω αλλα απο αυτον τον πανικο που ζω κ να μεταφερθω για λιγο στην Καλιφορνια... Τι καλα θα ηταν...

Ελπίζω να μην προσβλήθηκαν κάποιοι με την ανάρτησή μου, παρ' όλα αυτά δε μετανιώνω και τολμώ να ομολογήσω ότι μερικές φορές ενσυνείδητα το γυρίζω λίγο στην... παλαβή, για να μετριάσω τη μαυρίλα.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9173 στις: Αύγουστος 30, 2013, 06:11:59 μμ »
Γνωρίζει κανείς αν μπορούσαμε να κάνουμε αίτηση σε φορέα που είχε κενές θέσεις αλλά δεν είχε για την ειδικότητά μας?

πλακα μας κανεις ετσι;
Ποια πλάκα.
Ασφαλώς και έκανα αίτηση στις ΔΔΕ της Γ' Αθήνας και Δ' Αθήνας που δεν είχαν βγάλει θέσεις.
Επετράπει από το σύστημα και θεωρώ ότι εξεδήλωσα την επιθυμία μου.
Φυσικά δεν πήρα μετάταξη στις παραπάνω ΔΔΕ όπως αναμενόταν, αλλά προφανώς έχω λόγο (και πάτημα) να κάνω ένσταση σε περίπτωση που γίνουν αποσπάσεις εκπαιδευτικών στις εν λόγω ΔΔΕ.
Τόσο καιρό μας κοροιδεύουν και γεμίσανε τις θέσεις στις Διευθύνσεις με κοπέλες ΔΕ Πληροφορικής  από Ολυμπιακή Αεροπορία, να μην τους κοροιδέψω κι εγώ;;;

Κακώς συνάδελφε αναρωτιέσαι αν μας κάνει πλάκα ο φίλος. Έκανε σαφή ερώτηση. Αν είχε το δικαίωμα να κάνει. Εγώ ήμουν ακόμα χειρότερος και έκανα όχι εκεί που δεν είχε θέσεις για την ειδικότητά μου, αλλά εκεί που δεν είχε θέσεις καθόλου.
Κουκουρούκου Εγκύκλιος - Κουκουρούκου κι εγώ...
Θεος!!!!!!!!!!!
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:58:32 »

Αποσυνδεδεμένος thea1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9174 στις: Αύγουστος 30, 2013, 06:21:06 μμ »
ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΤΗς ΠΕΡΙΟΧΗΕ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ (ΕΝΣΤΑΣΗ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΠΟΥ ΑΝΗΚΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΗΣΟΥΝ Κ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ  ΕΔΩ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΤΟΚΟΛΛΟ ΜΕ ΦΑΧ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ. 1.ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΑΝΗΚΩ  ΑΡΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΝΩ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΩ ΟΥΤΩς Η ΑΛΛΩς ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΟΥ. ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ Η ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ? ΤΟ ΠΡΟΤΟΚΩΛΛΟ ΑΝ ΦΤΑΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΘΑ ΜΠΕΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΣΤΕΙΛΑ Η ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ?

Αποσυνδεδεμένος thea1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9175 στις: Αύγουστος 30, 2013, 06:23:47 μμ »
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΑΣΕΙ ΤΗΝ 1ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΕΝΩ ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΚΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ 2ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΟΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΤΟΥ ΘΕΣΗ?

Αποσυνδεδεμένος pascale

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9176 στις: Αύγουστος 30, 2013, 07:50:09 μμ »
Γνωρίζει κανείς τι θα γίνει με τα εναπομείναντα κενά;
Θα μπορέσουμε να δούμε ποιά είναι αυτά αναλυτικά ή /και θα κληθούμε να κάνουμε εκ νέου αιτήσεις;

Αποσυνδεδεμένος td

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9177 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:04:47 μμ »
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΑΣΕΙ ΤΗΝ 1ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΕΝΩ ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΚΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ 2ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΟΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΤΟΥ ΘΕΣΗ?

Το ίδιο συνέβη και σε μένα. Μείνανε κενά στην πρώτη μου προτίμηση, όπου υπηρετεί ο σύζυγος μου, αλλά εμένα με μετατάξανε στη δεύτερη που είναι το οικείο μου ΠΥΣΔΕ σε νησί. Αγνοήθηκε η πρώτη μου επιλογή εντελώς. Μου φαίνεται αδιανόητο και σαδιστικό εκ μέρους του Υπουργείου.
Έχω καταθέσει ένσταση φυσικά. Μήπως να οργανωθούμε όσοι χάσαμε την πρώτη μας επιλογή έτσι και να διαμαρτηρηθούμε ομαδικά; Άλλος κανείς;

Αποσυνδεδεμένος kaloukakou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9178 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:24:03 μμ »
Μήπως γνωρίζει κανείς αν η τροποποιητική απόφαση

http://static.diavgeia.gov.gr/doc/%CE%92%CE%9B%CE%A909-0%CE%970

για τις μετατάξεις έχει πάρει ΦΕΚ και ποιο είναι αυτό;

Αποσυνδεδεμένος lbert

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9179 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:37:35 μμ »
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΑΣΕΙ ΤΗΝ 1ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΕΝΩ ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΚΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ 2ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΟΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΤΟΥ ΘΕΣΗ?

Ναι, το ιδιο εγινε και σε μενα. Εκανα ενσταση όμως γιατι εκτός όλων των άλλων λόγων, βρήκα άτομο που με τις ιδιες επιλογες και μαλλον λογοτερα μορια, πηγε στην 1η επιλογη....

Αποσυνδεδεμένος td

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9180 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:46:40 μμ »
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΑΣΕΙ ΤΗΝ 1ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΕΝΩ ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΚΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ 2ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΟΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΤΟΥ ΘΕΣΗ?

Ναι, το ιδιο εγινε και σε μενα. Εκανα ενσταση όμως γιατι εκτός όλων των άλλων λόγων, βρήκα άτομο που με τις ιδιες επιλογες και μαλλον λογοτερα μορια, πηγε στην 1η επιλογη....

Μήπως συμπληρώθηκαν τα κενά στο ΠΥΣΠΕ της περιοχής και έτσι εξετάστηκε και η πρώτη του επιλογή;

Αποσυνδεδεμένος papagena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9181 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:59:54 μμ »
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΑΣΕΙ ΤΗΝ 1ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΕΝΩ ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΚΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ 2ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΟΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΤΟΥ ΘΕΣΗ?

Το ίδιο συνέβη και σε μένα. Μείνανε κενά στην πρώτη μου προτίμηση, όπου υπηρετεί ο σύζυγος μου, αλλά εμένα με μετατάξανε στη δεύτερη που είναι το οικείο μου ΠΥΣΔΕ σε νησί. Αγνοήθηκε η πρώτη μου επιλογή εντελώς. Μου φαίνεται αδιανόητο και σαδιστικό εκ μέρους του Υπουργείου.
Έχω καταθέσει ένσταση φυσικά. Μήπως να οργανωθούμε όσοι χάσαμε την πρώτη μας επιλογή έτσι και να διαμαρτηρηθούμε ομαδικά; Άλλος κανείς;
Κι εγώ είχα το ίδιο ακριβώς θέμα!

Αποσυνδεδεμένος 2013

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9182 στις: Αύγουστος 30, 2013, 09:03:50 μμ »
@ troll

μπράβο για το αρχείο με όλα τα Μόρια - μας γλίτωσες πολλή δουλειά!  Τώρα μπήκα και το είδα. Σ΄ ευχαριστούμε!

* Βέβαια, θα μπορούσαμε να πληροφορηθούμε από την Διεύθυνση που ανήκουμε ΠΟΣΑ ΑΤΟΜΑ ΕΦΥΓΑΝ, αλλά!!     
Εγώ π.χ. τηλεφώνησα εχθές για μια άλλη πληροφορία και λέγοντας το όνομά μου, πριν ρωτήσω οτιδήποτε, μου είπαν ότι δεν πήρα μετάταξη. Αφού ρώτησα αυτό που χρειαζόμουν, σκέφτηκα να μάθω πόσοι της ειδικότητάς μου έφυγαν απ΄το νομό. Και τι μου απάντησαν??  Ότι δεν ήξεραν !!!! Μα αφού είχαν τη λίστα μπροστά και μ΄ενημέρωσαν μόλις μίλησα - χωρίς καν να ρωτήσω για να ψάξουν .... Προσέξτε, δε ρώτησα ποιοί, μόνο πόσοι. Ούτε και αυτό έχουμε δικαίωμα να μάθουμε ?!?
Αηδία έχει καταντήσει η κατάσταση!
Μήπως σε λίγο θα μας δένουν τα μάτια για να μας μεταφέρουν σε άγνωστο σχολείο, όπου και θα διδάξουμε μέχρι νεωτέρας (διαταγής..) ?

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9183 στις: Αύγουστος 30, 2013, 09:04:03 μμ »
Αυτό που αποδεικνύεται πλέον, είναι ότι έγινε κατάφωρη παραβίαση της μοριοδότησης.   Επίσης έχω την υποψία ότι εφαρμόσθηκε διαφορετικός αλγόριθμος σε διαφορετικές περιοχές.  Δεν υπονοώ ότι έγινε εσκεμμένα, αλλά ότι τα στοιχεία τα δούλευαν διαφορετικά άτομα χρησιμοποιώντας διαφορετικά κριτήρια.  Επίσης έχω την υποψία ότι έγιναν σε Excel, και μάλιστα με το χέρι.

 Έχω ζήσει παρόμοιες καταστάσεις το 2001 στο Υπουργείο όπου μας καλέσανε 25 άτομα με το χέρι να ταξινομήσουμε τις προϋπηρεσίες των αιτούντων για απόσπαση, όταν πλέον η προϋπηρεσία αποτελούσε κριτήριο για διορισμό. Ήμουν το μόνο αρσενικό μέσα σε 24 γυναίκες! Η καλύτερη μου εποχή στο Υπουργείο. Έμαθα και πλέξιμο. ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159814
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 369
Σύνολο: 377

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.