*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4363892 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9856 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 11:37:15 πμ »
Αν μέσα στην εβδομάδα δεν κινηθεί το θέμα πιθανότατα πάει για τη νέα σχολική χρονιά...αυτό λέει η λογική γιατί ο παραλογισμός κυριαρχεί...
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:11:06 »

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9857 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 12:52:34 μμ »
Κάτσε πρώτα να δούνε ενστάσεις να δούνε τι θα κάνουν με τα λοιπά των υποχρεωτικών για ΙΕΚ, του 4057, του 1824 και με τη νέα χρονιά γιατί το 2013 είναι γρουσούζικο μπορεί να κάνουν και νέα φάση... ;D ;D ;D
@guestteacher @victoryhope
Έχετε και οι δύο απόλυτο δίκιο! Κι εγώ πλέον το βλέπω για την επόμενη σχολική χρονιά τη δικαίωση των ενστάσεων. Αυτό πάντως που είναι πραγματικά απίστευτο, είναι ότι ξέρω για συνολικά έξι άτομα, τρία στην πρώτη μου προτίμηση κι άλλα τρία στη δεύτερή μου προτίμηση, που πήραν μετάταξη με λιγότερα μόρια από εμένα, με βάση τουλάχιστον μία λίστα που κυκλοφόρησε σε σάιτ της ειδικότητάς μου. Στην ένστασή μου δεν τα κατονόμασα, γιατί δεν μπορούσα να στοιχειοθετήσω καταγγελία, καθώς τα μόριά τους ΠΟΤΕ δεν ανακοινώθηκαν επισήμως (μαζί με τυχόν μεταπτυχιακά ή διδακτορικά). Βρίσκονται τώρα σε σχολεία, προφανώς και μετά την εξέταση των ενστάσεών μας (ΕΦΟΣΟΝ κι ΑΝ γίνει ποτέ) θα παραμείνουν εκεί, γιατί δεν έχω ξαναδεί ποτέ ΦΕΚ να βγαίνει με ακύρωση τοποθέτησης! Η παρανομία και το παράλογο σε όλο το μεγαλείο τους! Έλεος πια... :( >:(

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9858 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 12:54:48 μμ »
Αγαπητή και πραγματικά ενημερωμένη @bitch
μήπως ξέρεις τι θα μπορούσαμε να κάνουμε περαιτέρω, εφόσον γνωρίζουμε με βάση παλαιότερη λίστα μορίων ότι κάποιοι πήραν μετάταξη με λιγότερα μόρια από εμάς, εάν τελικά δεν δικαιωθεί η ένστασή μας ? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων... :)

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9859 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 02:54:44 μμ »
Βρε παιδια, ακομα τιποτα;!
Αυτες οι Β' μεταταξεις μας εχουν στοιχειώσει!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:11:06 »

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9860 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 03:05:30 μμ »
@elenam βεβαιωσου πρωτα οτι τα ατομα που πηραν δεν ηταν απο το οικειο πυσδε η απο την οικεια περιφερεια διοτι δυστυχως ειχαν προτεραιοτητα. Επισης στο φεκ φαινεται απο ποιο πυσδε προερχονται οποτε μπορεις να δεις τα μορια τους με λιγο ψαξιμο βεβαια   ;)  Τελος η ενσταση πρεπει να ειναι οσο πιο συγκεκριμενη γινεται μου ειπε δικηγορος. Μια ενσταση γενικα κατα της διαδικασιας δεν εχει πολλες πιθανοτητες συμφωνα με το δικηγορο μου παντα- μη σε παρω στο λαιμο μου.

Αποσυνδεδεμένος nikliani

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9861 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 03:32:32 μμ »
Νεότερα από Μπράτη
Για τις ενστάσεις επί των μετατάξεων λένε πως θα τις ανακοινώσουν σήμερα ή αύριο.Πολλές φορές ,βέβαια,το είπαν αυτό ως τώρα!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9862 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 03:36:48 μμ »
Νεότερα από Μπράτη
Για τις ενστάσεις επί των μετατάξεων λένε πως θα τις ανακοινώσουν σήμερα ή αύριο.Πολλές φορές ,βέβαια,το είπαν αυτό ως τώρα!

H αλήθεια είναι όταν λες σήμερα ή αύριο είναι και εύκολο στο copy-paste. Οταν δίνεις πάλι ημερομηνίες μια αλλαγή κάθε φορά την θέλουν...

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9863 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 03:56:07 μμ »
@elenam βεβαιωσου πρωτα οτι τα ατομα που πηραν δεν ηταν απο το οικειο πυσδε η απο την οικεια περιφερεια διοτι δυστυχως ειχαν προτεραιοτητα. Επισης στο φεκ φαινεται απο ποιο πυσδε προερχονται οποτε μπορεις να δεις τα μορια τους με λιγο ψαξιμο βεβαια   ;)  Τελος η ενσταση πρεπει να ειναι οσο πιο συγκεκριμενη γινεται μου ειπε δικηγορος. Μια ενσταση γενικα κατα της διαδικασιας δεν εχει πολλες πιθανοτητες συμφωνα με το δικηγορο μου παντα- μη σε παρω στο λαιμο μου.
@mariefrance Ναι, το ξέρω, έχω τσεκάρει ότι  δεν ήταν από το οικείο πυσδε, ήταν το πρώτο που κοίταξα. Σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες πάντως.

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9864 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 03:56:58 μμ »
@guestteacher @victoryhope
Έχετε και οι δύο απόλυτο δίκιο! Κι εγώ πλέον το βλέπω για την επόμενη σχολική χρονιά τη δικαίωση των ενστάσεων. Αυτό πάντως που είναι πραγματικά απίστευτο, είναι ότι ξέρω για συνολικά έξι άτομα, τρία στην πρώτη μου προτίμηση κι άλλα τρία στη δεύτερή μου προτίμηση, που πήραν μετάταξη με λιγότερα μόρια από εμένα, με βάση τουλάχιστον μία λίστα που κυκλοφόρησε σε σάιτ της ειδικότητάς μου. Στην ένστασή μου δεν τα κατονόμασα, γιατί δεν μπορούσα να στοιχειοθετήσω καταγγελία, καθώς τα μόριά τους ΠΟΤΕ δεν ανακοινώθηκαν επισήμως (μαζί με τυχόν μεταπτυχιακά ή διδακτορικά). Βρίσκονται τώρα σε σχολεία, προφανώς και μετά την εξέταση των ενστάσεών μας (ΕΦΟΣΟΝ κι ΑΝ γίνει ποτέ) θα παραμείνουν εκεί, γιατί δεν έχω ξαναδεί ποτέ ΦΕΚ να βγαίνει με ακύρωση τοποθέτησης! Η παρανομία και το παράλογο σε όλο το μεγαλείο τους! Έλεος πια... :( >:(

Αυτό έγινε κατά κόρον. Αν είσαι ΠΕ05, το να βρεις τα μόρια όλων από το pdf των μορίων μετάθεσης 2013 ήταν πανεύκολο. Οταν έφτασα σε άτομο που πήρε μετάταξη με 43 μορια λιγότερα από εμένα σταμάτησα. Το έχω ξαναγράψει...δεν υπήρξε καμμία νομιμότητα στην σειρά προτεραιότητας...έγιναν πολλά τραγελαφικά...
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9865 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 03:58:59 μμ »
Ναι, victoryhope, είμαι ΠΕ05. Έκανα αυτό που λες και ...έφριξα! Η πλήρης παρανομία σε όλο της το μεγαλείο! Αλλά, έλα βρε, "σήμερα, αύριο", όπως λένε...(χαχαχαχα :-[ :-[) θα μάθουμε για τις ενστάσεις! Βέβαια αυτό το "σήμερα, αύριο" το ακούμε και το διαβάζουμε εδώ και ένα μήνα...αλλά τέλος πάντων... >:(

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9866 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 04:02:47 μμ »
Αυτό έγινε κατά κόρον. Αν είσαι ΠΕ05, το να βρεις τα μόρια όλων από το pdf των μορίων μετάθεσης 2013 ήταν πανεύκολο. Οταν έφτασα σε άτομο που πήρε μετάταξη με 43 μορια λιγότερα από εμένα σταμάτησα. Το έχω ξαναγράψει...δεν υπήρξε καμμία νομιμότητα στην σειρά προτεραιότητας...έγιναν πολλά τραγελαφικά...

Όσοι είχαν το κουράγιο και έκαναν ένσταση, ή άλλοι θα κινηθούν νομικά, πραγματικά τους βγάζω το καπέλο και τους καμαρώνω. Προσωπικά δεν έχω το κουράγιο και πλέον δεν πιστεύω ότι όλοι θα δικαιωθούν. Λέτε το υπουργείο να μην ήξερε τι μπορεί να επακολουθήσει; Αν και όταν βγουν οι ενστάσεις πόσες πιστεύετε ότι θα δικαιωθούν από τις 1700;; Δεν θέλω να κάνω την Κασσάνδρα αλλά δεν πιστεύω σε αξιόλογο νούμερο. Και πάλι μακάρι να κάνω λάθος και να δικαιωθούν όλοι όσοι αδικήθηκαν. Πιστεύω ότι δυστυχώς είμαστε σε θολά νερά πλέον σε ότι αφορά αυτά που ξέραμε ως τώρα και πρέπει να έχει κάποιος γερά νεύρα για να αντέξει όλο αυτό που γίνεται...Την πλήρη εξαθλίωση και υποβάθμισή μας ως επιστήμονες!
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9867 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 04:07:16 μμ »
Ναι, victoryhope, είμαι ΠΕ05. Έκανα αυτό που λες και ...έφριξα! Η πλήρης παρανομία σε όλο της το μεγαλείο! Αλλά, έλα βρε, "σήμερα, αύριο", όπως λένε...(χαχαχαχα :-[ :-[) θα μάθουμε για τις ενστάσεις! Βέβαια αυτό το "σήμερα, αύριο" το ακούμε και το διαβάζουμε εδώ και ένα μήνα...αλλά τέλος πάντων... >:(

Σημερινή πληροφόρηση που είχα από το υπουργείο (ανεπίσημα βέβαια...περισσότερο λόγια των διαδρόμων που όμως καμμιά φορά έχουν ισχυρή δόση αλήθειας), όταν ρώτησα τι θα γίνει με τις ενστάσεις πήρα ως απάντηση γέλια...όταν ρώτησα τι θα γίνει με β' φάση μου είπαν ότι θα γίνει... Όπως τα έμαθα έτσι τα μεταφέρω...μπορεί να μην ισχύει και τίποτα απολύτως από αυτά.
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος corsair05

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9868 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 04:10:43 μμ »
Προσωπικα πιστευω οτι θα ικανοποιησει μικρο αριθμο ενστασεων γιατι αλλιως θα παραδεχεται οτι η διαδικασια ηταν χαλια...κ πιστευω παραλληλα θα βγει η β φαση ωστε να σου δωσει την ψεδαισθηση της δευτερης ευκαιριας...  Δεν εχω πληροφοριες δικη μου εκτιμηση... 

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9869 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 04:14:26 μμ »
Προσωπικα πιστευω οτι θα ικανοποιησει μικρο αριθμο ενστασεων γιατι αλλιως θα παραδεχεται οτι η διαδικασια ηταν χαλια...κ πιστευω παραλληλα θα βγει η β φαση ωστε να σου δωσει την ψεδαισθηση της δευτερης ευκαιριας...  Δεν εχω πληροφοριες δικη μου εκτιμηση...

και η δική μου εκτίμηση αυτή ήταν και είναι και απλώς ανεπίσημα με ενημερώνουν συνάδελφοι από το υπουργείο και επιβεβαιώνω τις σκέψεις μου. Ωστόσο μπορεί κι όλα αυτά να μην ισχύσουν και να δούμε κάτι εντελώς διαφορετικό. Ας μην έχουμε παράπονο...όλο στην ίντριγκα και στην διαπλοκή είναι η ταινία στην οποία συμμετέχουμε... 8) 8) :o :o :o
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161191
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 562
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 563
Σύνολο: 582

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.