*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4385748 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος christina_g

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3556 στις: Αύγουστος 13, 2013, 11:49:01 μμ »
christina_g,
προφανώς η συνάδελφος δεν έχει οριστική τοποθέτηση έτσι;

έχει κανονικά οργανική στο Λύκειο, όπως κι εγώ έχω στο Γυμνάσιο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:53:15 »

Αποσυνδεδεμένος vadi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3557 στις: Αύγουστος 13, 2013, 11:56:19 μμ »
Επειδή έχεις εσύ την θέση στο Γυμνάσιο που έχει ώρες συμβαίνει αυτό. Επειδή όμως ζούμε στη μπανανία συμφωνώ και με τα γραφόμενα του guestteacher ίσως πρέπει να το επανεξετάσεις για να είσαι 100% σίγουρη. Ρώτησε και στη ΔΔΕ που ανήκεις
Κανείς δε μπορεί να μάθει ό,τι νομίζει πώς ξέρει ήδη. Επίκτητος

Αποσυνδεδεμένος idefix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3558 στις: Αύγουστος 13, 2013, 11:58:09 μμ »
πρέπει να κάνουμε υποχρεωτικά αίτηση; θα είναι η επιλογή μας πανελλαδικά;

Αποσυνδεδεμένος christina_g

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3559 στις: Αύγουστος 13, 2013, 11:58:41 μμ »
Επειδή έχεις εσύ την θέση στο Γυμνάσιο που έχει ώρες συμβαίνει αυτό. Επειδή όμως ζούμε στη μπανανία συμφωνώ και με τα γραφόμενα του guestteacher ίσως πρέπει να το επανεξετάσεις για να είσαι 100% σίγουρη. Ρώτησε και στη ΔΔΕ που ανήκεις

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ που μπήκατε στον κόπο ν' απαντήσετε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:53:15 »

Αποσυνδεδεμένος vadi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3560 στις: Αύγουστος 14, 2013, 12:00:45 πμ »
Τίποτα συνάδελφε, να είσαι καλά!
Κανείς δε μπορεί να μάθει ό,τι νομίζει πώς ξέρει ήδη. Επίκτητος

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3561 στις: Αύγουστος 14, 2013, 12:02:26 πμ »
καλησπέρα καλησπέρα.....

1η απορία: η bitch που είναι; που έχει χαθεί για να μας δώσει τα φώτα της;  : :o ??? ???
2η απορία-παρατήρηση: αναφέρονται υπεράριθμοι(πλεονάζοντες φιλόλογοι και φυσικοί) για τους οποίους δεν δίνει καμιά, μα καμία θέση σε διοικητικές θέσεις στις β/βάθμιες. Αυτοί οι συνάδελφοι θα πάνε σπίτια τους;

δυσκολεύομαι να το πιστέψω....  α) μήπως δεν έδωσαν όλες οι δευτεροβάθμιες πλεονάζοντες-κενά ακόμη; αυτό θα φανεί αν ανοίξει το σύστημα. Αν είναι έτσι τα νούμερα, τότε σε πυσδε που δεν έχει κενό, δε θα πρέπει να δέχεται δήλωση επιλογής για μετάταξη για τα γραφεία-διοίκηση
                                                    β) μήπως τους κρατούν καβάντζα για να συμπληρώσουν τα λειτουργικά κενά;

3η απορία-παρατήρηση: τα νούμερα που  ανακοινωθηκαν τον ιούλιο για τους πλεονάζοντες α) κατά την εκτίμηση των πυσδε και β) σύμφωνα με τον αλγόριθμο, δεν έχουν καμιά σχέση με τα τωρινά του υπουργείου...

αυτό σημαίνει ότι α) τρεις λαλούν και δυο χορεύουν στο υπουργείο-προχειρότητες
                            β) είναι ένας τρόπος έμμεσου εξαναγκασμού για να δηλώσουν θέσεις μετακίνησης οι   
                                πλεονάζοντες και σύμφωνα με τις δηλώσεις θα δουν τι θα κάνουν.....τρέχα γύρευε
                           
όπως και αν έχει, ψυχραιμία συνάδελφοι....ψυχραιμία....

4η απορία-παρατήρηση:  αίτηση σε όλη την επικράτεια ή στον ίδιο νομό; Σύμφωνα με παρατήρηση συναδέλφου σε προηγούμενο σχόλιο, φαίνεται πως υπάρχουν πχ πλεονάζοντες 2 θεολόγοι....ανοίγουν κενά 2 θεολόγων σε διοίκηση κτλ....(τυχαίο το παράδειγμα)
από αυτό νομίζω πως μάλλον το ανακάτεμα της τράπουλας θα γίνει εντός νομού....

εξάλλου γιατί βιαζόμαστε; Και του χρόνου θα μετατάξουν...θα απολύσουν.....κτλ κτλ....  όσοι απομείναμε, παράταση ζωής πήραμε , άλλος για 1 άλλος για 2 χρόνια..  :( :'(

η Παναγιά να βάλει το χέρι Της και α) να τους μουτζώσει για τα χάλια τους στο υπουργείο και β) να τους φωτίσει τους αφώτιστους να μη καταδικάσουν και άλλες οικογένειες σε δυστυχία!




Αποσυνδεδεμένος cyanesky

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
  • Ανεβάστε τα πανιά, κατεβάστε τα κουπιά...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3562 στις: Αύγουστος 14, 2013, 12:04:52 πμ »
Παιδιά πέρισυ είχα 6 ώρες στη ΔΕ κ  με διάθεση 15 ώρες στην ΠΕ. Τα ίδια κ φετο με μια μικρη αλλαγή. Είμαι ΠΕ 08. Άρα είμαι υπεραριθμος σωστά? Τι ια γίνει όμως αν δεν κάνω καθόλου αίτηση για μετάταξη? Επίσης είδα ότι ο αριθμός πλεοναζοντων ΠΕ08 στη ΔΕ του νομού εντοπιότητας μου είναι ο ίδιος με τον αριθμό κενών στη ΠΕ. Αυτό δε σημαίνει ότι ια καλυφθούν τα κενά από συναδέλφους του νομού αυτού (διοριστικα το 2011 κ έχω λίγα Μορια) ? Τελοςπαντων η ερώτηση μου είναι αν δεν έχω πιθανότητα να πάω στο τόπο μου, χάνω κάτι αν δεν κάνω καθόλου αίτηση? Ευχαριστώ...

Αποσυνδεδεμένος ninja

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3563 στις: Αύγουστος 14, 2013, 12:08:29 πμ »
κάθε Αύγουστο μέσα στο άγχος και την ανασφάλεια...  ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ...

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3564 στις: Αύγουστος 14, 2013, 12:09:04 πμ »
Συνάδελφε με πρόλαβες.Εχω την αίσθηση πως θα κρατήσουν τις κύριες ειδικότητες καβάντζα για τα λειτουργικά κενά.Περισσευούν 70 φιλόλογοι Δ.Ελλάδα κ 10 Β.Αιγαίο.Αυτούς τους κόβω να οργώνουν τη χώρα φέτος απλώς μας το κρατάει για έκπληξη γύρω Οκτώβριο που θα φανούν τα κενά ,όπου δε θα υπάρχουν πια υπεράριθμοι θα πάνε αυτοί.Εικασίες κάνω αλλά νομίζω πως αυτή είναι η λογική του υπουργείου.Όσο για τις άλλες ειδικότητες που γίνονται οι μετατάξεις σαν εξοβελίζονται λίγο οι δάσκαλοι που τα έκαναν όλα αυτά μέχρι τώρα.

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3565 στις: Αύγουστος 14, 2013, 12:10:46 πμ »
καλησπέρα καλησπέρα.....


4η απορία-παρατήρηση:  αίτηση σε όλη την επικράτεια ή στον ίδιο νομό; Σύμφωνα με παρατήρηση συναδέλφου σε προηγούμενο σχόλιο, φαίνεται πως υπάρχουν πχ πλεονάζοντες 2 θεολόγοι....ανοίγουν κενά 2 θεολόγων σε διοίκηση κτλ....(τυχαίο το παράδειγμα)
από αυτό νομίζω πως μάλλον το ανακάτεμα της τράπουλας θα γίνει εντός νομού....

εξάλλου γιατί βιαζόμαστε; Και του χρόνου θα μετατάξουν...θα απολύσουν.....κτλ κτλ....  όσοι απομείναμε, παράταση ζωής πήραμε , άλλος για 1 άλλος για 2 χρόνια..  :( :'(

η Παναγιά να βάλει το χέρι Της και α) να τους μουτζώσει για τα χάλια τους στο υπουργείο και β) να τους φωτίσει τους αφώτιστους να μη καταδικάσουν και άλλες οικογένειες σε δυστυχία!

κ αν ειναι ετσι στη δικια μου διεθυνση εβγαλε 35 πλεοναζοντες κ κανενα κενο... τι κανουμε??? παμε σπιτια μας???

κ με ποιο σκεπτικο αν εγω εχω περισσοτερα μορια απο καποιον σε αλλο νομο?? με τα πτυχια μου, τα μεταπτυχιακα μου, την ανα ολη την Ελλαδα περιοδεια μου κ χιλια δυο αλλα???

δεν γινονται αυτα τα πραγματα!!! ανα νομο γιατι ετσι βολευει καποιους...


Αποσυνδεδεμένος efakigal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3566 στις: Αύγουστος 14, 2013, 12:11:15 πμ »
Ψαχνοντας βρηκα τα παρακάτω.

Στις 900 είχαν δώσει 2 θέσεις Ζακύνθο και 2 Λευκάδα σε πληροφορική. Σημερα δεν δίνουν τιποτα. Αρα τι έγινα αυτές??  Μάλλον οι 900 συνεχιζουν και τρέχουν.

Στη Ζάκυνθο συγκεκριμένα που ξέρω υπήρχαν πάνω από 10 πλεονάζοντες πληροφορικοί, ενώ τώρα δεν δίνουν κανέναν.. και 25 γυμναστές πλεονάζοντες, ενώ τώρα είναι μόνο 7... Δεν είναι λίγο περίεργο??

Αποσυνδεδεμένος dimari

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3567 στις: Αύγουστος 14, 2013, 12:14:02 πμ »
Το περίεργο είναι που δεν τους παίρνουμε με τις πέτρες >:(

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3568 στις: Αύγουστος 14, 2013, 12:18:29 πμ »
καλησπέρα καλησπέρα.....


4η απορία-παρατήρηση:  αίτηση σε όλη την επικράτεια ή στον ίδιο νομό; Σύμφωνα με παρατήρηση συναδέλφου σε προηγούμενο σχόλιο, φαίνεται πως υπάρχουν πχ πλεονάζοντες 2 θεολόγοι....ανοίγουν κενά 2 θεολόγων σε διοίκηση κτλ....(τυχαίο το παράδειγμα)
από αυτό νομίζω πως μάλλον το ανακάτεμα της τράπουλας θα γίνει εντός νομού....

εξάλλου γιατί βιαζόμαστε; Και του χρόνου θα μετατάξουν...θα απολύσουν.....κτλ κτλ....  όσοι απομείναμε, παράταση ζωής πήραμε , άλλος για 1 άλλος για 2 χρόνια..  :( :'(

η Παναγιά να βάλει το χέρι Της και α) να τους μουτζώσει για τα χάλια τους στο υπουργείο και β) να τους φωτίσει τους αφώτιστους να μη καταδικάσουν και άλλες οικογένειες σε δυστυχία!

κ αν ειναι ετσι στη δικια μου διεθυνση εβγαλε 35 πλεοναζοντες κ κανενα κενο... τι κανουμε??? παμε σπιτια μας???

κ με ποιο σκεπτικο αν εγω εχω περισσοτερα μορια απο καποιον σε αλλο νομο?? με τα πτυχια μου, τα μεταπτυχιακα μου, την ανα ολη την Ελλαδα περιοδεια μου κ χιλια δυο αλλα???

δεν γινονται αυτα τα πραγματα!!! ανα νομο γιατι ετσι βολευει καποιους...

μα εικασίες έκανα... όπως βλέπεις η ανακοίνωση του υπουργείου, γιατί εγκύκλιο δε τη λες με το χάλι που έχει...μπάζει από παντού!
δεν είπα πως πάμε σπίτια μας..... αν είναι έτσι, θα είμαι από τους πρώτους που θα πάω :'(
μάλλον θα υπάρξει διορθωτική..... όπως έγραψα παραπάνω, μάλλον είναι τρεις λαλούν και δυο χορεύουν στο υπουργείο....προχειροδουλειά έκαναν!

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #3569 στις: Αύγουστος 14, 2013, 12:19:44 πμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2013, 09:41:17 μμ από glory3 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 774
Σύνολο: 784

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.