*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4385572 φορές)

0 μέλη και 13 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5040 στις: Αύγουστος 19, 2013, 08:23:03 μμ »
έχω την βεβαιότητα ότι εσείς μπορείτε να δηλώσετε τον δήμο στον οποίο είστε δημότες καθώς και τονδήμο μόνιμης κατοικίας σας ανεξάρτητα αν δικαιούστε ή όχι τα αντίστοιχα μόρια  και εικάζω πως ίσως κληθούμε στις ΔΔΕ να αναζητήσουμε αυτεπάγγελτα τα στοιχεια που θα πιστοποιήσουν την χορήγηση ή όχι των αντίστοιχων μορίων. Ωστόσο, επειδή μιλάμε για αρκετά μεγάλο αριθμό αιτήσεων πανελλαδικά ίσως - προσωπική εκτίμηση και αυτό - αναζητήσουμε τελικά τα στοιχεία αυτά μόνο για όσους ισοβαθμίσουν στα υπόλοιπα κριτήρια.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:30:54 »

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5041 στις: Αύγουστος 19, 2013, 08:29:54 μμ »
έχω την βεβαιότητα ότι εσείς μπορείτε να δηλώσετε τον δήμο στον οποίο είστε δημότες καθώς και τονδήμο μόνιμης κατοικίας σας ανεξάρτητα αν δικαιούστε ή όχι τα αντίστοιχα μόρια  και εικάζω πως ίσως κληθούμε στις ΔΔΕ να αναζητήσουμε αυτεπάγγελτα τα στοιχεια που θα πιστοποιήσουν την χορήγηση ή όχι των αντίστοιχων μορίων. Ωστόσο, επειδή μιλάμε για αρκετά μεγάλο αριθμό αιτήσεων πανελλαδικά ίσως - προσωπική εκτίμηση και αυτό - αναζητήσουμε τελικά τα στοιχεία αυτά μόνο για όσους ισοβαθμίσουν στα υπόλοιπα κριτήρια.
και για να εχουμε καλο ρωτημα,εγω που ειμαι μεν αθηναια,δημοτισα αθηναια..αλλα αιωνες τωρα ζω στον τοπο που ειμαι διορισμενη,αλλα δεν εχω εντοπιοτητα,τι κερδιζω;Δεν θελω να βαλω αθηνα,στον τοπο που ειμαι διορισμενη θα βαλω αναγκαστικα,ως 2η επιλογη..αλλα δεν θα εχω ουτε εντοπιοτητα ουτε ειμαι δημοτης.Δηλαδη;Τιποτα δεν παιρνω; :o

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5042 στις: Αύγουστος 19, 2013, 08:29:58 μμ »
Έχουμε ζαλιστεί και εν πολλοίς αναμασάμε τα ίδια. Αλλά: Ας πούμε ότι κάνουν αίτηση σχεδόν όλοι. Κάποιοι ικανοποιούνται και κάποιοι όχι. Εν συνεχεία ακολουθεί και δεύτερη φάση (αναγκαστικά νομίζω αφού οι επιλογές είναι μόνο 2). Τελικώς περισσεύουν 300 κάτι από όλες τις ειδικότητες. Αυτοί νομίζω ότι δεν μπορούν να βγουν στη διαθεσιμότητα έτσι.... Θα πρέπει να αξιολογηθεί ΟΛΟΣ Ο ΚΛΑΔΟΣ με τα κριτήρια Κούλη. Οτιδήποτε άλλο είναι μια παγίδα η οποία και για γέλια είναι και νομικώς φαντάζομαι δεν ευσταθεί και τίποτα ιδιαίτερο εδώ που τα λέμε δεν τους προσφέρει (1300 διαθεσιμότητες δεν τους λύνουν το πρόβλημα)
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

Αποσυνδεδεμένος Kostakis1978

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5043 στις: Αύγουστος 19, 2013, 08:30:26 μμ »
Το συμπέρασμα της βραδιάς είναι αυτό κατά τη γνώμη μου: Κγω έτσι το καταλαβαίνω.

Το υπουργείο λέει: "...καλούνται από την 14-8-2013 έως και την 23-8-2013, να υποβάλουν σχετική αίτηση προτίμησης, προκειμένου να συνταχθούν οι αξιολογικοί πίνακες βάσει των οποίων θα πραγματοποιηθούν οι υποχρεωτικές μετατάξεις."

Λοιπόν οι πίνακες ονομάτων για υποχρεωτική μετάταξη θα συνταχθούν από όσους κάνουν αίτηση.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει καμία ασάφεια σε αυτό. Και επειδή όπως καταλαβαίνετε (με δύο μόνο επιλογές) οι περισσότεροι δεν θα πάνε εκεί που θα επιλέξουν όσοι κάνουν αίτηση παραδίδουν εαυτόν στη διάθεση του ελληνικού έθνους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:30:54 »

Αποσυνδεδεμένος elenhb

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5044 στις: Αύγουστος 19, 2013, 08:31:31 μμ »
έχω να πω ότι κυριαρχεί το απόλυτο μπάχαλο παντού!! Κανείς δεν ξέρει τίποτα. Σήμερα το τηλέφωνό μου δεν σταμάτησε να χτυπάει και αισθάνθηκα πολύ άσχημα που έπρεπε να απαντάω με " δεν ξέρω - τι να σας πω..." !!

Ως τώρα άκουσα τα εξής από τρία διαφορετικά άτομα του υπουργείου :
α. όσοι δεν λάβουν μετάταξη θα βγουν σε διαθεσιμότητα
β. όσοι δεν κάνουν αίτηση θα διατεθούν πανελλαδικά όπου υπάρξει κενό
γ. όσοι έχουν οργανική και κάνουν αίτηση και δεν λάβουν μετάταξη θα βγουν στον τάκο της διάθεσης και των πλεοναζόντων ( ουσιαστικά χάνοντας οικειοθελώς την οργανική τους)....

με τόσο ράδιο αρβύλα νομίζω ειναι επιτακτικό να βγει μια διευκρινιστική ΑΜΕΣΑ. Τα νεύρα μου ειναι κρόσια απ΄το πρωί, προσπαθώ να βγάλω μια άκρη αλλά κανείς δεν ξέρει τίποτα... Θα σύστηνα να περιμένετε δυο τουλάχιστον μέρες ακόμα μπας και βγει κάτι και μετά κάντε ό,τι σας φωτίσει ο Κύριος.

μην κράζετε την ΔΔΕ Αιτ/νίας -τουλάχιστον οι χριστιανοί έβγαλαν δυο ανακοινώσεις και γλυτώνουν πολύ κόσμο απο έξοδα και μετακινήσεις... δεν το λες και λίγο.... άντε να ακολουθούμε κι άλλοι σιγά σιγά....
Ναι,αλλά το α δεν έχει νόημα,γιατί αν γίνουν 25000 αιτήσεις και δεν πάρουν μετάταξη οι 20000,αυτοί οι 20000 θα βγούν σε διαθεσιμότητα??Και κάτι άλλο:στον αριθμό πρωτοκ το πρώτο νούμερο πριν την ημερομηνία είναι ο αριθμός όσων έχουν κάνει αίτηση?Γιατί χθές που έκανα αίτηση,ο αριθμός αυτός ήταν κοντά στο 11000...

πραγματικά θα με ενδιέφερε και εμένα αυτό το ζήτημα με τον αριθμό πρωτοκόλλου!!!διότι αν οι αιτήσεις προσεγγίζουν τις 11000 μάλλον κάτι δείχνει! τα παίζουμε όλα για όλα ή πραγματικά είναι "μονόδρομος" η α/θμια???
απλά καταθέτω προβληματισμούς μου!!!!

Αποσυνδεδεμένος mariacurie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5045 στις: Αύγουστος 19, 2013, 08:31:58 μμ »
Από τη στιγμή που μπαίνουν οι λέξεις υποχρεωτικός, μετακίνηση. Είναι μορφή κινητικότητας άρα θα πρέπει να εφαρμόσει τα κριτήρια του ΔΜ
Επιτρεψε μου να σου πω οτι το ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ..ειναι ντροπη να λεγεται απο συναδελφους.Δεν θα επεκταθω αλλο.

Το ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ δεν είναι πρόσωπική μου εκτίμηση και συγνώμη αν το πήρες έτσι ή ότι θέλω να συμβεί κάτι τέτοιο το λέω σύμφωνα με αυτά που ψηφίζουν. Τώρα αν αργότερα θα ψηφίσουν άλλα θα σου λέω ΠΡΕΠΕΙ με τα άλλα που ψηφίζουν

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5046 στις: Αύγουστος 19, 2013, 08:33:03 μμ »
πράγμα το οποίο όμως Damien δεν αντιβαίνει στην ισχύουσα νομοθεσία που ορίζει ότι οι μετατάξεις γίνονται επί οργανικών θέσεων ;

Φυσικα, γι' αυτο το λογο μαλιστα ικανοποιουνται ελαχιστες αιτησεις μεταταξης απο βαθμιδα σε βαθμιδα εκπ/σης και μονο σε ακριτικες περιοχες οπου υποτιθεται καταγραφονται κενες οργανικες θεσεις. Ομως, η υπερρεαλιστικη πραγματικοτητα των μπαχαλακηδων μυστικοσυμβουλων του υπουργου μας ξεπερναει.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5047 στις: Αύγουστος 19, 2013, 08:33:27 μμ »
Παιδιά σας το έχω ξαναπεί αν αναγκαστεί να βγάλει ονομαστική λίστα πλεοναζόντων τότε θα πρέπει να το κάνει με τη λίστα Μητσοτάκη. Το Υπουργείο Παιδείας δεν θέλει με τίποτα να εμπλέξει το θέμα του ΑΣΕπ για αυτό και το αφήνει έτσι ασαφές. Το μόνο νομικό πλαίσιο που έχει το Υπ Παιδείας είναι αυτό του 82 το οποιό είναι ακριβώς ασαφές. Φαίνεται δεν περιμέναν από το Παιδείας ότι ο Μητσοτάκης θα έβαζε θέμα ΑΣΕΠ.

Συμφωνώ και εγώ, αυτό που έμαθε είναι ότι άλλο είχαν στο μυαλό τους στο Παιδείας αλλά τους πρόλαβε ο Μητσοτάκης την Παρασκευή βάζοντας τελικά θέμα ΑΣΕΠ

Ποια Παρασκευή; Αφού γι' αυτά έχει ψηφιστεί νόμος (4172/13) από τα τέλη Ιουλίου, ενώ η υπουργική απόφαση του Διοικ. Μετ. έχει βγει από τις 2 Αυγούστου.
Μιλάμε πάντα για τα κριτήρια επιλογής αυτών που θα βγαίνουν σε διαθεσιμότητα, όχι για τις μετατάξεις (χωρίς διαθεσιμότητα) του Παιδείας, για τις οποίες έχουν θεσπιστεί ειδικά κριτήρια στον ίδιο νόμο. Αυτά τα ειδικά κριτήρια αποτελούν υβρίδιο των καθιερωμένων για τους εκπαιδευτικούς  (μονάδες μετάθεσης) και κάποιων "αξιολογικών" (μεταπτυχιακά).
Θεωρώ κι εγώ, πάντως, ότι στο Παιδείας θέλουν να αποφύγουν, σε κάθε περίπτωση, το κριτήριο του τρόπου διορισμού.

Για τις αιτήσεις: Νομίζω ότι δεν πρόκειται να δώσουν καμία διευκρίνιση, αν δουν ότι γίνονται αρκετές αιτήσεις. Αντίθετα, αν δουν ότι δεν υπάρχει κίνηση, ίσως αναγκαστούν να πουν κάτι. Γι' αυτό, όπως είπαν κι άλλοι, καλό είναι, τουλάχιστον ως την Τετάρτη, να μην κάνει κανείς αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5048 στις: Αύγουστος 19, 2013, 08:34:25 μμ »
Αν είχε δικαίωμα να απολύσει (διαθεσιμότητα) κάποιους από ένα κλάδο είχε την ευκαιρία τον Ιούνιο (με εκείνες τις λίστες πλεονασμάτων) να καθαρίσει 12.500 από την αρχή και να τελειώνει. Μάλιστα και το γενικότερο κλίμα εκείνη την εποχή τον βόλευε.... Νομίζω...
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5049 στις: Αύγουστος 19, 2013, 08:35:32 μμ »
Γατόπαρδε και συνδημότισσα αθηναία !!  με προκαλείς να σου απαντήσω αναλόγως!! Στην ερώτηση "εγώ τι θα πάρω τελικά..; " νομιζω η απάντηση είναι εμφανής!!!  :P :P ;D ;D ;D ;D ;D

αυτό για τον αριθμό πριν την ημερομηνία υποβολής δεν το έχω δει - εξάλλου μόλις 5 αιτήσεις μας ήρθαν σήμερα.... θα το κοιτάξω αύριο μπας και βγάλω άκρη... αλλά το 11000 μου φαίνεται πολύ μεγάλο νούμερο για να είναι αληθινό....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος sympe40

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5050 στις: Αύγουστος 19, 2013, 08:36:29 μμ »

Η εντοπιότητα είναι η "κλασική" εντοπιότητα των μεταθέσεων (δηλαδή δημότης από διετίας) ή μήπως επειδή δεν έχει μόρια για την αίτηση μπορούμε να βάλουμε και εντοπιότητα χωρίς να έχουν παρέλθει δύο έτη από τη μεταδημότευση;

Η εντοπιότητα στις μετατάξεις δεν σου δίνει μόρια όπως στις μεταθέσεις.Στην μετάθεση εγώ έχω εντοπιότητα στον δήμο Κοζάνης από μεταδημότευση, αλλά δεν πήρα τα μόρια της εντοπιότητας γιατί δεν είχα συμπληρώσει την 2ετία.Άλλο εντοπιότητα και άλλο βεβαίωση μόνιμης κατοικίας.Αλλά δεν μετράνε τα μόρια εντοπιότητας στην μετάταξη.
Αν κάνεις μεταδημότευση σε άλλον δήμο τότε έχεις από την επόμενη μέρα εντοπιότητα στον καινούριο σου δήμο αλλά δεν μπορείς να πάρεις τα μόρια της εντοπιότητας γιατί δεν έχεις συμπληρώσει διετία.

Το γνωρίζω αυτό για τα μόρια και τη διετία. Το θέμα είναι αν στην αίτηση για μετάταξη μπορούμε να δηλώσουμε εντοπιότητα από μεταδημότευση χωρίς συμπλήρωση της επιπλέον διετίας.

Ε ναι αυτόθα κάνεις γιατί άσχετα με την διετία τώρα πλέον ανήκεις και έχεις εντοπιότητα στον δήμο που έκανες μεταδημότευση.

Αποσυνδεδεμένος nisiotisa12

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5051 στις: Αύγουστος 19, 2013, 08:36:42 μμ »
Aλλο φρουτο οι πλεοναζοντες για διαθεσιμοτητα και αλλο οι πλεοναζοντες για υποχρεωτικη μεταταξη ή και υποχρεωτικη μεταθεση.

Έχει περάσει ασχολίαστο προς το παρόν ... άποψη ή γνωρίζεις κάτι σχετικά; Γιατί αυτό απαντάει σε κάποια ερωτηματικά.

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 05, 2014, 07:05:11 μμ από Ritsa-ki »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5052 στις: Αύγουστος 19, 2013, 08:37:02 μμ »
Έχουμε ζαλιστεί και εν πολλοίς αναμασάμε τα ίδια. Αλλά: Ας πούμε ότι κάνουν αίτηση σχεδόν όλοι. Κάποιοι ικανοποιούνται και κάποιοι όχι. Εν συνεχεία ακολουθεί και δεύτερη φάση (αναγκαστικά νομίζω αφού οι επιλογές είναι μόνο 2). Τελικώς περισσεύουν 300 κάτι από όλες τις ειδικότητες. Αυτοί νομίζω ότι δεν μπορούν να βγουν στη διαθεσιμότητα έτσι.... Θα πρέπει να αξιολογηθεί ΟΛΟΣ Ο ΚΛΑΔΟΣ με τα κριτήρια Κούλη. Οτιδήποτε άλλο είναι μια παγίδα η οποία και για γέλια είναι και νομικώς φαντάζομαι δεν ευσταθεί και τίποτα ιδιαίτερο εδώ που τα λέμε δεν τους προσφέρει (1300 διαθεσιμότητες δεν τους λύνουν το πρόβλημα)
Σε αυτό το σημείο έχω κι εγώ την απορία, τι γίνεται αν κάνουν αίτηση όλοι? Αυτοπροσδιορίζονται ως υπεράριθμοι και όσοι δεν μετατάσσονται βγαίνουν σε διαθεσιμότητα με κίνδυνο απόλυσης??
  

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5053 στις: Αύγουστος 19, 2013, 08:37:13 μμ »
Απ οτι καταλαβαίνω εγω πριν καταργήσουν τους κλάδους ο Αρβανιτοπουλος παρουσίασε την πρόταση των υποχρεωτικών μεταταξεων αλλα η τροικα το απέρριψε. Δεν ξερουμε ακομα γιατι δεν εγινε δεκτό ως κινητικότητα και μπαίνουν κατι υποψίες πως αυτους που θα περισσεύουν απο τις μεταταξεις θα τους θέσει σε διαθεσιμότητα. Απορρίφθηκε τοτε το αίτημα γιατι επρεπε να αξιολογηθει όλος ο κλάδος και τοτε ηταν αδύνατον να γινει. Κατι μου λεει οτι τοτε ειχε μια λιστα με 2000+ πλεοναζοντες και τωρα τους μείωσε στους 1300. Ελπίζω να πέφτω εξω
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 762
Σύνολο: 772

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.