*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4387271 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maria2013

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5068 στις: Αύγουστος 19, 2013, 09:00:00 μμ »
Θεσεις για την κεντρικη υπηρεσια και τις διευθυνσεις δεν εβγαλαν γιατι ακομη παραμενει στην αναμονη για να παρει υπογραφη αριθμος 100 εκπαιδευτικων στην κεντρικη υπηρεσια και αλλων 300 στις διευθυνσεις οι οποιοι εκαναν αιτηση περσι τον Μαρτιο με τον Ν. 4057/2012 που ελεγε οτι οσοι ηταν αποσπασμενοι απο την ημερομηνια του νομου 4024/2011 ( οκτωβριος-νοεμβριος 2011) ως Μαρτιο του 2012, μπορουσαν να κανουν αιτηση να γινουν διοικητικοι στον φορεα που ηταν αποσπασμενοι
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2013, 09:01:37 μμ από maria2013 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:35:31 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5069 στις: Αύγουστος 19, 2013, 09:00:23 μμ »
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν τα μόρια με τις μετατάξεις σε διοικητικές θέσεις. Δηλαδή κάποιος που έχει 2 παιδιά που σπουδάζουν θα προσπεράσει σε μόρια κάποιον που τυχαίνει να είναι ήδη στη ΔΔΕ και να κάνει σωστά τη δουλειά του.
Το θέατρο του παραλόγου.

πολλώ δε μάλλον όταν για να πάρεις μετάταξη στη διοίκηση διά της κανονικής οδού χρειάζεται πέραν του βιογραφικού αξιολογική έκθεση του Προϊσταμένου και σύμφωνη γνώμη του τριμελούς ΠΥΣ. Αλλά θα  μου πεις εδώ μετατάχθηκαν με το έτσι θέλω οι πολύτεκνοι εκεί θα κολλήσουμε ;( ειρήσθω εν παρόδω, ουδείς εξ αυτών δεν ήταν σήμερα στην ΔΔΕ μας ενώ θα περίμενα τουλάχιστον κάποιοι να εκμεταλλευτούν αυτό το "ψιλο-νεκρό" διάστημα για να ενημερωθούν έστω για τα βασικά.... Ωραία που θα περάσουμε πάλι φέτος...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5070 στις: Αύγουστος 19, 2013, 09:01:18 μμ »
Γατόπαρδε και συνδημότισσα αθηναία !!  με προκαλείς να σου απαντήσω αναλόγως!! Στην ερώτηση "εγώ τι θα πάρω τελικά..; " νομιζω η απάντηση είναι εμφανής!!!  :P :P ;D ;D ;D ;D ;D

αυτό για τον αριθμό πριν την ημερομηνία υποβολής δεν το έχω δει - εξάλλου μόλις 5 αιτήσεις μας ήρθαν σήμερα.... θα το κοιτάξω αύριο μπας και βγάλω άκρη... αλλά το 11000 μου φαίνεται πολύ μεγάλο νούμερο για να είναι αληθινό....
ναι..καταλαβα τι παιρνω..μην αγχωνεσαι! ;D ;D ;D
Τελεια!17 χρονια σε αυτο το νησι,επειδη ειχα τις πεποιθησεις μου για αποκεντρωση,για ζωη πιο αγνη,καποια στιγμη η ερμη ειπα,οκ..δεν παει αλλο,να παω καπου κοντα στην αθηνα(αλλα οχι αθηνα),και μετα απο 17 ολοκληρα χρονια,αποφασιζω να κανω μεταθεση,(ποτε δεν ειχα ξανακανει αιτηση για μεταθεση,)παιρνω..αυτα που πηρα,παρολο που ημουν πρωτη πανελλαδικα στα μορια στον κλαδο μου,σε οσους εκαναν αιτηση μεταθεσης,κανω και εθελοντικη μεταταξη στην α/θμια στον νομο που θελω(κοντα στην αθηνα ΟΧΙ αθηνα που εχω και εντοπιοτητα και ειμαι και δημοτισσα),οπου ειχα σιγουρη την θεση που ηθελα ,μαλλον τις ακυρωνουν,και τωρα απο τον φοβο της διαθεσιμοτας με υποχρεωνουν να κανω αιτηση  στις υποχρεωτικες μεταταξεις στην α/θμια..παρολο που εχω τα 1823 μορια,διοτι αν δεν κανω..μπορει να κριθει ο κλαδος με τα μορια ασεπ/επετηριδας,οποτε καιε κει θα παρω τα γνωστα,αν κανω και δεν την παρω,παλι μπορει να παρω τα γνωστα .
Μπας καιε χω μπαρμπα τον μπαμπα μητσοτακη;Πολυ τυχερη με κοβω.. ;D
Ενα ειναι σιγουρο.Αν ειμαι τελικα σε κανενα σχολειο..σαν την τρελη του σαγιό θα ειμαι,που ελεγαν και στο χωριο της μανας μου. :o :o :o
ΥΓ.Συγνωμην για την εξομολογιση...ενιωσα την αναγκη να την κανω.. :(

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5071 στις: Αύγουστος 19, 2013, 09:03:14 μμ »
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν τα μόρια με τις μετατάξεις σε διοικητικές θέσεις. Δηλαδή κάποιος που έχει 2 παιδιά που σπουδάζουν θα προσπεράσει σε μόρια κάποιον που τυχαίνει να είναι ήδη στη ΔΔΕ και να κάνει σωστά τη δουλειά του.
Το θέατρο του παραλόγου.

πολλώ δε μάλλον όταν για να πάρεις μετάταξη στη διοίκηση διά της κανονικής οδού χρειάζεται πέραν του βιογραφικού αξιολογική έκθεση του Προϊσταμένου και σύμφωνη γνώμη του τριμελούς ΠΥΣ. Αλλά θα  μου πεις εδώ μετατάχθηκαν με το έτσι θέλω οι πολύτεκνοι εκεί θα κολλήσουμε ;( ειρήσθω εν παρόδω, ουδείς εξ αυτών δεν ήταν σήμερα στην ΔΔΕ μας ενώ θα περίμενα τουλάχιστον κάποιοι να εκμεταλλευτούν αυτό το "ψιλο-νεκρό" διάστημα για να ενημερωθούν έστω για τα βασικά.... Ωραία που θα περάσουμε πάλι φέτος...

Υποθετω οι περισσοτεροι θα διεκδικησουν να πανε σε σχολικες μοναδες για γραμματειακη υποστηριξη.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:35:31 »

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5072 στις: Αύγουστος 19, 2013, 09:04:03 μμ »
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν τα μόρια με τις μετατάξεις σε διοικητικές θέσεις. Δηλαδή κάποιος που έχει 2 παιδιά που σπουδάζουν θα προσπεράσει σε μόρια κάποιον που τυχαίνει να είναι ήδη στη ΔΔΕ και να κάνει σωστά τη δουλειά του.
Το θέατρο του παραλόγου.

Έτσι κι αλλιώς δεν έχει νόημα: Λογικότερο θα ήταν: οι λίστες πλεοναζόντων ως έχουν (ας πούμε ότι συντάχθηκαν σωστά κλπ.) από εκεί και πέρα: στην Α'θμια οκ αυτοί που είναι. Στις διευθύνσεις: θέλω 10 άτομα στον Έβρο, 8 στη Χαλκίδα και πάει λέγοντας.... Γιατί να θέλει αμάν αμάν στις ΔΔΕ τόσους θεολόγους, τόσους Γαλλικών κλπ.
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5073 στις: Αύγουστος 19, 2013, 09:05:42 μμ »

Υποθετω οι περισσοτεροι θα διεκδικησουν να πανε σε σχολικες μοναδες για γραμματειακη υποστηριξη.

δεν μπορούν!! έχουν μεταταχθεί ως ΠΕ!! και ως γνωστόν δεν μπορείς να μετακινήσεις ΠΕ για γραμματειακή υποστήριξη ( εκτός αν πρόκειται για ειδικού τύπου σχολεία - πχ μουσικα/ πειραματικά  τα οποία όμως εμεις τα έχουμε ήδη καλύψει... )
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5074 στις: Αύγουστος 19, 2013, 09:07:43 μμ »
Έτσι κι αλλιώς δεν έχει νόημα: Λογικότερο θα ήταν: οι λίστες πλεοναζόντων ως έχουν (ας πούμε ότι συντάχθηκαν σωστά κλπ.) από εκεί και πέρα: στην Α'θμια οκ αυτοί που είναι. Στις διευθύνσεις: θέλω 10 άτομα στον Έβρο, 8 στη Χαλκίδα και πάει λέγοντας.... Γιατί να θέλει αμάν αμάν στις ΔΔΕ τόσους θεολόγους, τόσους Γαλλικών κλπ.

Aυτό θα ήταν το πιό λογικό, αλλά δεν μπορούμε να περιμένουμε λογική σε αυτή την κατάσταση!
  

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1723
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5075 στις: Αύγουστος 19, 2013, 09:08:07 μμ »
Θεσεις για την κεντρικη υπηρεσια και τις διευθυνσεις δεν εβγαλαν γιατι ακομη παραμενει στην αναμονη για να παρει υπογραφη αριθμος 100 εκπαιδευτικων στην κεντρικη υπηρεσια και αλλων 300 στις διευθυνσεις οι οποιοι εκαναν αιτηση περσι τον Μαρτιο με τον Ν. 4057/2012 που ελεγε οτι οσοι ηταν αποσπασμενοι απο την ημερομηνια του νομου 4024/2011 ( οκτωβριος-νοεμβριος 2011) ως Μαρτιο του 2012, μπορουσαν να κανουν αιτηση να γινουν διοικητικοι στον φορεα που ηταν αποσπασμενοι
Δεν γνωρίζω για την Κ.Υ. αλλά για τις Διευθύνσεις (ΠΔΕ/ΔΔΕ/ΔΠΕ) νομίζω οι εμπρόθεσμες αιτήσεις (όσες έγιναν μέχρι 14-05-2012) ήταν περίπου 230. Αυτές που έγιναν φέτος κανονικά δεν θα πρέπει να εξετασθούν γιατί απλά είναι εκπρόθεσμες.

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5076 στις: Αύγουστος 19, 2013, 09:08:18 μμ »
Έτσι κι αλλιώς δεν έχει νόημα: Λογικότερο θα ήταν: οι λίστες πλεοναζόντων ως έχουν (ας πούμε ότι συντάχθηκαν σωστά κλπ.) από εκεί και πέρα: στην Α'θμια οκ αυτοί που είναι. Στις διευθύνσεις: θέλω 10 άτομα στον Έβρο, 8 στη Χαλκίδα και πάει λέγοντας.... Γιατί να θέλει αμάν αμάν στις ΔΔΕ τόσους θεολόγους, τόσους Γαλλικών κλπ.

Δε συνταχθηκαν σωστα ενω ειναι καταδηλη η παρεμβαση πολιτικου δακτυλου στα αριθμητικα μεγεθη τοσο των πλεονασματων οσο και των κενων θεσεων ορισμενων περιοχων.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5077 στις: Αύγουστος 19, 2013, 09:09:22 μμ »
Έτσι κι αλλιώς δεν έχει νόημα: Λογικότερο θα ήταν: οι λίστες πλεοναζόντων ως έχουν (ας πούμε ότι συντάχθηκαν σωστά κλπ.) από εκεί και πέρα: στην Α'θμια οκ αυτοί που είναι. Στις διευθύνσεις: θέλω 10 άτομα στον Έβρο, 8 στη Χαλκίδα και πάει λέγοντας.... Γιατί να θέλει αμάν αμάν στις ΔΔΕ τόσους θεολόγους, τόσους Γαλλικών κλπ.

Aυτό θα ήταν το πιό λογικό, αλλά δεν μπορούμε να περιμένουμε λογική σε αυτή την κατάσταση!

Συμφωνώ, η λογική έχει πάει περίπατο αλλά φαντάζομαι ότι τις δικαστικές προσφυγές τις ψιλοφοβούνται...
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

Αποσυνδεδεμένος kris_81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5078 στις: Αύγουστος 19, 2013, 09:09:34 μμ »
Γατόπαρδε και συνδημότισσα αθηναία !!  με προκαλείς να σου απαντήσω αναλόγως!! Στην ερώτηση "εγώ τι θα πάρω τελικά..; " νομιζω η απάντηση είναι εμφανής!!!  :P :P ;D ;D ;D ;D ;D

αυτό για τον αριθμό πριν την ημερομηνία υποβολής δεν το έχω δει - εξάλλου μόλις 5 αιτήσεις μας ήρθαν σήμερα.... θα το κοιτάξω αύριο μπας και βγάλω άκρη... αλλά το 11000 μου φαίνεται πολύ μεγάλο νούμερο για να είναι αληθινό....
To πιο πιθανό είναι να είναι ο κωδικός της δευτεροβάθμιας από όπου ανήκει. οργανικά..
Εάν θυμάμαι καλά η κάθε διεύθυνση έχει έναν κωδικό..
Προφανώς κι εδώ έχει μπει ένας αριθμός ανά διεύθυνση στη βάση τους..

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5079 στις: Αύγουστος 19, 2013, 09:10:00 μμ »

Υποθετω οι περισσοτεροι θα διεκδικησουν να πανε σε σχολικες μοναδες για γραμματειακη υποστηριξη.

δεν μπορούν!! έχουν μεταταχθεί ως ΠΕ!! και ως γνωστόν δεν μπορείς να μετακινήσεις ΠΕ για γραμματειακή υποστήριξη ( εκτός αν πρόκειται για ειδικού τύπου σχολεία - πχ μουσικα/ πειραματικά  τα οποία όμως εμεις τα έχουμε ήδη καλύψει... )

Εχεις δικιο, ειναι ΠΕ.

http://www.pde.gr/index.php?page=6498
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5080 στις: Αύγουστος 19, 2013, 09:10:50 μμ »
Πολύ βασικό (και δε βλέπω να το πολυσυζητάμε) είναι το ποιοι είναι πλεονάζοντες:
Ας πούμε σε νομό με 7 πλεονάζοντες:
1. Είναι οι 7 τελευταίοι (σε μόρια) που είναι στη διάθεση;
2. Είναι οι 7 τελευταίοι (σε μόρια) που είναι σε διάθεση + όσοι κρίθηκαν υπεράριθμοι;
3. Είναι οι 7 τελευταίοι (σε μόρια) ασχέτως οργανικής;
Τα προηγούμενα χρόνια το ερώτημα θα ήταν λίγο άστοχο αλλά με τις ενοποιήσεις των διευθύνσεων κάποιος με πολλά μόρια σε μια Α περιοχή πιθανόν να ήταν στη διάθεση (κάνοντας φυσικά πλήρες ωράριο) και κάποιος στη Δ περιοχή με πολύ λίγα μόρια να είχε οργανική. Τώρα όλοι μαζί ανήκουν σε μια περιοχή άρα τα μόρια δεν ανταποκρίνονται στο ποιοι έχουν τις οργανικές...
Πολύ σωστός ο προβληματισμός, όπου καλο θα ήταν να υπάρξει μία σαφής απάντηση!
Η παρατήρηση με την ενοποίηση των περιοχών και τα μόρια εύστοχη! Ίσως είναι ένα θέμα που μπορεί να δημιουργήσει αδικίες με τον ένα ή τον άλλο τρόπο!
συνάδελφοι δεν είναι ακριβώς έτσι (νομίζω) αλλά μόνο προσεγγιστικά (τα μόρια μετάταξης δε συμπίπτουν  με τα μόρια μετάθεσης  βάσει των οποίων γίνονται οι τοποθετήσεις εντός περιοχής)
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος 2013

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5081 στις: Αύγουστος 19, 2013, 09:12:03 μμ »
 έλειψα για λίγες ώρες και έκανα μια γρήγορη ανασκόπηση να δω τι προέκυψε .. χαμός και το υπουργείο σιγήν ιχθύος...

@ bitch
αυτό που ανέφερες αρκετα νωρίτερα με το άρθρο 70 του υπαλληλικού κώδικα αναφέρει αρκετές φορές "ανώτερη θέση", με μπέρδεψε κάπως. Τι εννοεί "ανώτερη θέση" ή πώς κολλαει στην περίπτωσή μας και πώς μας επηρεάζει ?    ???

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2013, 09:13:50 μμ από 2013 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162208
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 567
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 425
Σύνολο: 426

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.