*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4386477 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος www.gr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 406
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5138 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:14:42 μμ »
Το υπουργείο λέει: "...καλούνται από την 14-8-2013 έως και την 23-8-2013, να υποβάλουν σχετική αίτηση προτίμησης, προκειμένου να συνταχθούν οι αξιολογικοί πίνακες βάσει των οποίων θα πραγματοποιηθούν οι υποχρεωτικές μετατάξεις."

Λοιπόν οι πίνακες ονομάτων για υποχρεωτική μετάταξη θα συνταχθούν από όσους κάνουν αίτηση.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει καμία ασάφεια σε αυτό. Και επειδή όπως καταλαβαίνετε (με δύο μόνο επιλογές) οι περισσότεροι δεν θα πάνε εκεί που θα επιλέξουν όσοι κάνουν αίτηση παραδίδουν εαυτόν στη διάθεση του ελληνικού έθνους.

Με αυτή τη λογική θα πρέπει να είναι πολύ βλάκας αυτός που θια κάνει αίτηση.Υπάρχει λόγος?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:39:12 »

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5139 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:16:04 μμ »
θα έλεγα να μην παραμυθιάζεστε με αυτό το τσιτάτο του "οι οργανικές μας ειναι στο υπουργείο". Η - πάρα πολύ πρόσφατη - ιστορία απέδειξε ότι άνθρωποι με οργανική σε σχολείο και περίπου 30 χρόνια υπηρεσίας έφαγαν χοντρό σουτ εν μία νυκτί και καθόλου η ύπαρξη οργανικής τους δεν στάθηκε εμπόδιο σε αυτό....
αυτό δεν είναι τσιτάτο, με την ισχύουσα νομοθεσία θα ξαναπώ, είναι γεγονός,
όσον αφορά τους συναδέλφους, εκεί όλοι ξέρουμε ότι καταργήθηκαν όλες οι οργανικές των κλάδων τους,
άρα από αυτό έχουμε όλοι κρατήσει ποιος είναι ο εύκολος δρόμος εξόδου προς διαθεσιμότητα,
τώρα περπατάμε στον πιο δύσκολο (όχι προφανή) δρόμο.

Συμφωνώ απολύτως. ΔΕΝ μπορούσε να θέσει σε διαθεσιμότητα με άλλον τρόπο γι' αυτό κατέφυγε στην κατάργηση κλάδων (προφανώς όχι μόνο στον τομέα των εκπαιδευτικών) Νομίζω ότι γνωρίζοντας το νομικό πλαίσιο (ότι δε μπορεί να κάνει άλλες απολύσεις - διαθεσιμότητες) έκανε και τη φοβερή δήλωση ότι δεν θα απολυθεί φέτος κανένας άλλος εκπαιδευτικός. Το θέμα είναι μήπως βρήκαν έναν ΑΛΛΟΝ τρόπο και προσπαθούν να μας τον πασάρουν με περιτύλιγμα...
 
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

Αποσυνδεδεμένος telos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5140 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:16:59 μμ »
αυριο θα δωθουν διευκρινησεις σε ολες τις δευτεροβαθμιες  για τις μεταταξεις συμφωνα με πληροφοριες,
ειμαστε σε αναμονη.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5141 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:17:08 μμ »
σε σχέση με αυτό που αναρτήθηκε απο Γατόπαρδο ... σας δίνω food for thought....

ο Κώδικας Ορθής Διοικητικής Διαδικασίας αλλά και το Πειθαρχικό Δίκαιο ( κυρίως αυτό) των Δημοσιων Υπαλλήλων αναφέρει ότι συνιστά σοβαρό πειθαρχικό παράπτωμα η διεκπεραίωση νεώτερων υποθέσεων εις βάρος παλαιότερων....

και απ΄όσο ξέρουμε η προηγούμενη διαδικασία δεν έχει επισήμως ακυρωθεί με κάποιο έγγραφο....
Think about it.... εγώ πάω να την πέσω !!!  8)
Πολυ,μα παρα πολυ σημαντικο αυτο!
Μα ειμαι σιγουρη οτι υπαρχει εδω παρανομια και νομικο κωλυμα.Το θεμα ειναι..πως να το διεκδικησουμε γμτ.Ενας ενας δεν γινεται...ολοι μαζι..τι σκατα εχουμε τους συνδικαλιστες; :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:39:12 »

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5142 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:18:10 μμ »
Το υπουργείο λέει: "...καλούνται από την 14-8-2013 έως και την 23-8-2013, να υποβάλουν σχετική αίτηση προτίμησης, προκειμένου να συνταχθούν οι αξιολογικοί πίνακες βάσει των οποίων θα πραγματοποιηθούν οι υποχρεωτικές μετατάξεις."

Λοιπόν οι πίνακες ονομάτων για υποχρεωτική μετάταξη θα συνταχθούν από όσους κάνουν αίτηση.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει καμία ασάφεια σε αυτό. Και επειδή όπως καταλαβαίνετε (με δύο μόνο επιλογές) οι περισσότεροι δεν θα πάνε εκεί που θα επιλέξουν όσοι κάνουν αίτηση παραδίδουν εαυτόν στη διάθεση του ελληνικού έθνους.

Με αυτή τη λογική θα πρέπει να είναι πολύ βλάκας αυτός που θια κάνει αίτηση.Υπάρχει λόγος?

Ο μόνος λόγος που μπορώ να φανταστώ είναι είτε η επιθυμία να μην είναι σε σχολείο είτε η επιθυμία να πάει κοντά στην πατρίδα του (γιατί έτσι πως πάμε με τις μεταθέσεις - αποσπάσεις άστα...) Είναι λοιπόν το τυράκι στη φάκα που λέμε εδώ και κάποιες μέρες....
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5143 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:20:52 μμ »
θα έλεγα να μην παραμυθιάζεστε με αυτό το τσιτάτο του "οι οργανικές μας ειναι στο υπουργείο". Η - πάρα πολύ πρόσφατη - ιστορία απέδειξε ότι άνθρωποι με οργανική σε σχολείο και περίπου 30 χρόνια υπηρεσίας έφαγαν χοντρό σουτ εν μία νυκτί και καθόλου η ύπαρξη οργανικής τους δεν στάθηκε εμπόδιο σε αυτό....
αυτό δεν είναι τσιτάτο, με την ισχύουσα νομοθεσία θα ξαναπώ, είναι γεγονός,
όσον αφορά τους συναδέλφους, εκεί όλοι ξέρουμε ότι καταργήθηκαν όλες οι οργανικές των κλάδων τους,
άρα από αυτό έχουμε όλοι κρατήσει ποιος είναι ο εύκολος δρόμος εξόδου προς διαθεσιμότητα,
τώρα περπατάμε στον πιο δύσκολο (όχι προφανή) δρόμο.

Συμφωνώ απολύτως. ΔΕΝ μπορούσε να θέσει σε διαθεσιμότητα με άλλον τρόπο γι' αυτό κατέφυγε στην κατάργηση κλάδων (προφανώς όχι μόνο στον τομέα των εκπαιδευτικών) Νομίζω ότι γνωρίζοντας το νομικό πλαίσιο (ότι δε μπορεί να κάνει άλλες απολύσεις - διαθεσιμότητες) έκανε και τη φοβερή δήλωση ότι δεν θα απολυθεί φέτος κανένας άλλος εκπαιδευτικός. Το θέμα είναι μήπως βρήκαν έναν ΑΛΛΟΝ τρόπο και προσπαθούν να μας τον πασάρουν με περιτύλιγμα...

Παίδες,

μην παρασυρόμαστε από ενθουσιασμό. Το ότι δεν προλάβαινε να αξιολογήσει δεν σημαίνει ότι δνε μπορεί να διώξει μερικούς ανά ειδικότητα. Δεν λέω ότι θα το κάνει απλά λέω ότι δεν προλάβαινε. Και επαναλαμβάνω οι οργανικές δεν είναι στο Υπουργείο. Οπως έδειξαν οι λίστες οι πλεονάζοντες βγαίνουν σε επίπεδο περιοχής διορισμού. Εστω και αν ο - είσαι πολύ ωραίος τύπος κύριε μου - δεν έχει καταλάβει ακόμα ότι άλλο περιοχή διορισμού και άλλο Νομός. Π.χ. θα ήθελα να μου πει κάποιος όταν λέει Δωδεκάνησα ποιες περιοχές εννοεί ο ποιητής που έγραψε το δελτίο τύπου (συγχαρητήρια στον/στην συνάδελφο που το πρωτοείδε επί της ευκαιρίας και το ανέφερε νομίζω εξαρχής)... ;D ;D ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2013, 11:25:59 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος kguest

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5144 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:30:05 μμ »
Το υπουργείο λέει: "...καλούνται από την 14-8-2013 έως και την 23-8-2013, να υποβάλουν σχετική αίτηση προτίμησης, προκειμένου να συνταχθούν οι αξιολογικοί πίνακες βάσει των οποίων θα πραγματοποιηθούν οι υποχρεωτικές μετατάξεις."

Λοιπόν οι πίνακες ονομάτων για υποχρεωτική μετάταξη θα συνταχθούν από όσους κάνουν αίτηση.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει καμία ασάφεια σε αυτό. Και επειδή όπως καταλαβαίνετε (με δύο μόνο επιλογές) οι περισσότεροι δεν θα πάνε εκεί που θα επιλέξουν όσοι κάνουν αίτηση παραδίδουν εαυτόν στη διάθεση του ελληνικού έθνους.

Με αυτή τη λογική θα πρέπει να είναι πολύ βλάκας αυτός που θια κάνει αίτηση.Υπάρχει λόγος?

ΔΕΝ προκυπτει από πουθενα, οτι εαν κανεις αιτηση και δεν ικανοποιηθει η προτιμηση σου, θα εισαι υποψηφιος
για αλλου. Ο πανικος το λεει αυτό. Ηρεμήστε...

ΑΞΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ θα συνταχθούν.


Αποσυνδεδεμένος mariacurie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5145 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:37:08 μμ »
Τότε τι νόημα έχει να λέει τη λέξη υποχρεωτικές μετατάξεις. Μέχρι στιγμής έτσι όπως μας τα λέει όλα εθελοντικά γίνονται. Ο καθένας δηλώνει ότι θέλει από όπου θέλει. Τέλος πάντων νομίζω ότι αυριο θα βγάλει την εγκύκλιο και ισως έτσι ξεκαθαρισει το τοπίο.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5146 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:38:03 μμ »

Παίδες,

μην παρασυρόμαστε από ενθουσιασμό. Το ότι δεν προλάβαινε να αξιολογήσει δεν σημαίνει ότι δνε μπορεί να διώξει μερικούς ανά ειδικότητα. Δεν λέω ότι θα το κάνει απλά λέω ότι δεν προλάβαινε. Και επαναλαμβάνω οι οργανικές δεν είναι στο Υπουργείο. Οπως έδειξαν οι λίστες οι πλεονάζοντες βγαίνουν σε επίπεδο περιοχής διορισμού. Εστω και αν ο - είσαι πολύ ωραίος τύπος κύριε μου - δεν έχει καταλάβει ακόμα ότι άλλο περιοχή διορισμού και άλλο Νομός................
Να δεχθούμε τότε οτι ο όρος "διάθεση ΠΥΣΔΕ" σημαίνει οργανική στο οικείο ΠΥΣΔΕ χωρίς οριστική τοποθέτηση σε σχολείο? Γιατί μόνιμος Δ.Υ. χωρίς οργανική θέση δεν γίνεται.....
  

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5147 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:39:51 μμ »
@greedo

Εντάξει κοίτα αυτά ξέρω στις 19/8/2013 και ώρα 11:40 μμ

Γιατί αύριο στο Υπουργείο Βαπτίσεων και Εφεύρεσης νέων Ονομάτων που ανήκουμε μπορεί να ισχύουν άλλα.

YΓ. Επίσης καλύτερα να μιλάμε στην περιοχή τοποθέτησης (διορισμού ή μετάθεσης) και όχι ΠΥΣΔΕ. Δεν ξέρω π.χ. αν τα Δωδεκάνησα έχουν ένα διάθεση ΠΥΣΔΕ για όλες τις περιοχές τους. Και το λέω αυτό γιατί οι διάθεση ΠΥΣΔΕ παλιότερα στους νομούς που είχ υπηρετήσει έλεγαν διαθεση ΠΥΣΔΕ Α ...., διάθεση ΠΥΣΔΕ Β .... κ.ο.κ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2013, 11:52:51 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5148 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:40:37 μμ »
σε σχέση με αυτό που αναρτήθηκε απο Γατόπαρδο ... σας δίνω food for thought....

ο Κώδικας Ορθής Διοικητικής Διαδικασίας αλλά και το Πειθαρχικό Δίκαιο ( κυρίως αυτό) των Δημοσιων Υπαλλήλων αναφέρει ότι συνιστά σοβαρό πειθαρχικό παράπτωμα η διεκπεραίωση νεώτερων υποθέσεων εις βάρος παλαιότερων....

και απ΄όσο ξέρουμε η προηγούμενη διαδικασία δεν έχει επισήμως ακυρωθεί με κάποιο έγγραφο....
Think about it.... εγώ πάω να την πέσω !!!  8)
Πολυ,μα παρα πολυ σημαντικο αυτο!
Μα ειμαι σιγουρη οτι υπαρχει εδω παρανομια και νομικο κωλυμα.Το θεμα ειναι..πως να το διεκδικησουμε γμτ.Ενας ενας δεν γινεται...ολοι μαζι..τι σκατα εχουμε τους συνδικαλιστες; :(
από τη στιγμή που έχεις έννομο συμφέρον μπορείς να κινηθείς και μόνη σου, καλύτερα βέβαια σε αυτές τις περιπτώσεις οι ομαδικές κινήσεις, αλλά από την άλλη σκέψου ότι όπου λαλούν πολλά κοκκόρια αργεί να ξημερώσει..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος kguest

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5149 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:45:55 μμ »
Τότε τι νόημα έχει να λέει τη λέξη υποχρεωτικές μετατάξεις. Μέχρι στιγμής έτσι όπως μας τα λέει όλα εθελοντικά γίνονται. Ο καθένας δηλώνει ότι θέλει από όπου θέλει. Τέλος πάντων νομίζω ότι αυριο θα βγάλει την εγκύκλιο και ισως έτσι ξεκαθαρισει το τοπίο.

Παρακολουθώ τα posts σου, και οφειλω να ομολογησω οτι είναι όαση μεσα στον πανικό που επικρατει (και δικαιολογημενα)
εδώ μέσα.
Για μένα,  όρος υποχρεωτικές έχει νόημα μετα την ικανοποιηση των αιτησεων. Δλδ, στις θεσεις που δε θα καλυφθούν απο τις εθελοντικες αιτησεις, θα μεταταξει υποχρεωτικα αυτούς που εχουν τα χαμηλότερα μόρια ανεξαρτητα εαν κανανε ή οχι αίτηση.
Εύχομαι, αυτο να γίνει ανα διευθυνση πρωτα, μετα ανα περιφερεια και τελος πανελλαδικά.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5150 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:47:36 μμ »
μην παρασυρόμαστε από ενθουσιασμό. Το ότι δεν προλάβαινε να αξιολογήσει δεν σημαίνει ότι δνε μπορεί να διώξει μερικούς ανά ειδικότητα. Δεν λέω ότι θα το κάνει απλά λέω ότι δεν προλάβαινε. Και επαναλαμβάνω οι οργανικές δεν είναι στο Υπουργείο. Οπως έδειξαν οι λίστες οι πλεονάζοντες βγαίνουν σε επίπεδο περιοχής διορισμού.
ναι και μπορούν να δηλώσουν πανελλαδικά :P
ναι μπορεί να διώξει μερικούς από οποιαδήποτε ειδικότητα αλλά με διαδικασία κάπως χρονοβόρα (διαδικασία άρθρου 90)
οι οργανικές είναι στην επικράτεια (υπουργείο), οι μεταθέσεις, οι μετατάξεις (εθελοντικές/υποχρεωτικές), οι αποσπάσεις , βελτιώσεις, οριστικές τοποθετήσεις κλπ είναι διαδικασίες διαχείρισης του εκπαιδευτικού δυναμικού του Υ.ΠΑΙ.Θ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2013, 11:50:20 μμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5151 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:51:42 μμ »
μην παρασυρόμαστε από ενθουσιασμό. Το ότι δεν προλάβαινε να αξιολογήσει δεν σημαίνει ότι δνε μπορεί να διώξει μερικούς ανά ειδικότητα. Δεν λέω ότι θα το κάνει απλά λέω ότι δεν προλάβαινε. Και επαναλαμβάνω οι οργανικές δεν είναι στο Υπουργείο. Οπως έδειξαν οι λίστες οι πλεονάζοντες βγαίνουν σε επίπεδο περιοχής διορισμού.
ναι και μπορούν να δηλώσουν πανελλαδικά :P
ναι μπορεί να διώξει μερικούς από οποιδήποτε ειδικότητα αλλά με διαδικασία κάπως χρονοβόρα (διαδικασία άρθρου 90)
οι οργανικές είναι στην επικράτεια (υπουργείο), οι μεταθέσεις, οι μετατάξεις (εθελοντικές/υποχρεωτικές), οι αποσπάσεις , βελτιώσεις, οριστικές τοποθετήσεις κλπ είναι διαδικασίες διαχείρισης του εκπαιδευτικού δυναμικού του Υ.ΠΑΙ.Θ.

@silkcut

Εχω μια ένσταση για το επίπεδο Υπουργείου. Σίγουρα είναι σε επίπεδο Αβθμιας και Ββθμιας αλλά κολλάω στο ότι διοριστήκαμε σε περιοχές. Αρα οι οργανικές είναι κατανεμημένες σε περιοχές. Και είπα και σε προηγούμενο μήνυμα ότι αν ήταν σε επίπεδο Ββθμιας τότε δεν θα χρειαζόταν για οποιαδήποτε οργανική τοποθέτηση στην Ελλάδα να έχω πάρει πρώτα μετάθεση στην συγκεκριμένη περιοχή. Τέλος πάντων όσο και αν έχω ψάξει δεν έχω δει συγκεκριμένο έγγραφο που να τα ξεκαθαρίζει απόλυτα. Το σίγουρο είναι ότι η οργανική του εκπαιδευτικού δεν είναι σε σχολείο αλλιώς ξέρετε τι θα είχε γίνει Ιούλη μήνα...
Οσο για την αίτηση μετάταξης θεώρησε την ως αίτηση "πρόσληψης". Δηλώνεις περιοχές πρωτοβάθμιας και σε υποδέχεται το οικείο ΠΥΣΠΕ όπου πάλι σε βάζει σε περιοχή τοποθέτησης όπου μπορείς να διεκδικήσεις οργανικό κενό σε σχολείο....ουφ το είπα
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2013, 11:57:30 μμ από guestteacher »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162184
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 679
Σύνολο: 690

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.159 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.