*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4324820 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vlemma

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κυνηγος-τροφοσυλλεκτης
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7336 στις: Αύγουστος 25, 2013, 12:50:07 μμ »
H ΟΛΜΕ δεν έχει πλέον μεγάλη δύναμη, ούτε και την εμπιστοσύνη μεγάλου μέρους των εκπαιδευτικών!

προτιμω τα δικαστηρια
αν εχω καποιο προβλημα...

απο τους ανθρωπους της ολμε
και των υποσυνολων της
που ειναι απλως
ενα συνολο "ατομικοτητων"...

που παλευουν λεει για ΜΑΣ...

ΒΡΕ ΑΝΤΕ....


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:52:27 »

Αποσυνδεδεμένος razor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7337 στις: Αύγουστος 25, 2013, 12:56:19 μμ »
Αν θεωρήσουμε οτι όντως θα βγούν τη Δευτέρα, τότε δεν μπορεί παρά μια "κλειστή ομάδα" ίσως και ελάχιστων ατόμων στο υπουργείο να επεξεργάζεται όλο το Σ/Κ τα αποτελέσματα, διασταυρώνοντας και την εγκυρότητα των μορίων και των επιπλέον τίτλων που δήλωσε ο καθένας. Νομίζω πως όλα αυτά υπάρχουν στο survey για καθέναν από εμάς,  εκτός από στοιχεία που εμείς οι ίδιοι δεν έχουμε δηλώσει είτε από αμέλεια, είτε λόγω του οτι μια μεταβολή είναι πρόσφατη (π.χ. πρόσφατος γάμος, απόκτηση παιδιού, ή μεταπτυχιακός τίτλος). Εάν δεν συμβαίνει αυτό, δεν μπορώ να δω πώς τα αποτελέσματα των μετατάξεων θα βγούν τη Δευτέρα...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2013, 12:57:52 μμ από razor »

Αποσυνδεδεμένος jordan3791

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7338 στις: Αύγουστος 25, 2013, 01:03:24 μμ »
ερωτηση sos, ατομο που δεν υπηρετησε οργανικη μπορουσε να συμμετασχει στη διαδικασια;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7339 στις: Αύγουστος 25, 2013, 01:05:10 μμ »
αυτό που μπορεί να δει κανεις στο edata είναι μόρια συνολικής και διαβίωσης. Πτυχία,μεταπτυχιακά, παιδιά που γεννήθηκαν και γάμοι που πραγματοποιηθηκαν μετά την 31/1/2013 δεν έχουν καταχωριστεί στο σύστημα - ούτε στο survey πλήρως.
Επίσης δεν μας έχουν διιευκρινίσει αν για 2ο πτυχίο/μεταπτυχιακό/διδακτορικό μιλάμε για ήδη αναγνωρισμένα προσόντα ή προσόντα άρτι αποχτηθέντα ( και ενδεχομένως μη αναγνωρισθέντα). Επιπλέον, δεν γνωρίζουμε αν το πτυχιο ΑΣΠΑΙΤΕ για κάποιους κλάδους (πχ ΠΕ19) θεωρείται πρόσθετο - δεύτερο - πτυχίο ή εντάσσεται στο πρώτο καθώς αποτελεί προσόν διορισμού.

αν από τον διορισμό του δεν έχει υπηρετήσει την οργανική του όχι, αν στο μεταξύ πήρε μετάθεση και χρωστάει οργανική ναι. Βασικά αυτός που με τίποτα δεν μπορεί να συμμετάσχει είναι υπάλληλος που διανύει την δόκιμη υπηρεσία του ( διετία απο τον διορισμό του ) ή δεν έχει μονιμοποιηθεί για άλλους λόγους (πχ  άδεια άνευ αποδοχών )
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:52:27 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7340 στις: Αύγουστος 25, 2013, 01:06:31 μμ »
ερωτηση sos, ατομο που δεν υπηρετησε οργανικη μπορουσε να συμμετασχει στη διαδικασια;
Δηλαδή νεοδιόριστος; Μα φυσικά, γιατί ανήκει στην πρώτη γραμμή κινδύνου, έχοντας λίγα μόρια.
  

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7341 στις: Αύγουστος 25, 2013, 01:11:04 μμ »
στις ΔΔΕ δεν ζητήθηκε να κάνουν έλεγχο των αναγραφόμενων. Μόνο τον αριθμό πρωτοκόλλου επιβεβαιώναμε στην ταυτοποίηση και φυσικά τα ονομαστικά στοιχεία του αιτούντος με επίδειξη της ταυτότητάς του. ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!!
Αν θα γίνει έλεγχος σε μετέπειτα φάση δεν γνωρίζουμε. Κανονικά πρέπει να γίνει πάντως. Σε εμάς υπηρξαν ήδη δύο περιστατικά που κατέθεσαν υπεύθυνη δήλωση ότι εκ παραδρομής αντί να αναγράψουν μόρια συνολικής υπηρεσίας ( δηλαδή 2.5 για κάθε έτος υπηρεσίας ) έγραψαν σύνολο μορίων ( συνολική και διαβίωσης) όπως αναγράφεται στην αίτηση μετάθεσης.

Αυτό ειναι ένα κοινό λάθος που είμαι σίγουρη ότι έκαναν αρκετοί. Αυτό όμως παραποιεί τα μόρια προς τα επάνω.
Επισης αρκετοί ήταν αυτοί που έβαλαν μόρια "2ου πτυχίου" για κατοχή πιστοποιητικών γλωσσομαθειας και χρήσης υπολογιστών. 

Πολύ φοβάμαι ότι δε θα ειναι τόσο απλό να ανακοινωνθούν τα αποτελέσματα αύριο αλλά ούτε και να διασταυρωθούν μέσω edata... για να δούμε...

απο ηλιθιοτητα μαλλον..ζωα εκπαιδευτικοι υπαρχουν σε αφθονια..εδω μια απλη εγκυκλιος ερχεται κ δεν μπορουν να κατανοησουν τα αυτονοητα..
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7342 στις: Αύγουστος 25, 2013, 01:17:47 μμ »
καλέ golum...
κακία Κυριακάτικα!!  ;D ;D ;D  ( το κακό ειναι πως και οι δύο συγκεκριμένοι θελουν μετάταξη στη Διοίκηση.... )  ::)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Lechuck

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
  • Με Κατέλη υπουργό Παιδείας, κα Βας Βας Πρωθυπουργό
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7343 στις: Αύγουστος 25, 2013, 01:20:23 μμ »
Αναρωτιέμαι όσοι μεταταγούν σε διοικητικές θέσεις, ΙΕΚ και Δνσεις, ποιο είναι το καθεστώς μεταθέσεών τους? Βγαίνουν μεταθέσεις κάθε χρόνο και για αυτούς? Αν μεταταγείς ας πούμε σε μια Δνση Δωδ/νήσου, έμεινες εκεί μέχρι τα γεράματα?

Αποσυνδεδεμένος razor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7344 στις: Αύγουστος 25, 2013, 01:22:37 μμ »
Επίσης θέλω να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος...

Όσοι πάρουν μετάταξη, παίρνουν τη μετάταξη σε κάποιο ΠΥΣΠΕ και όχι σε συγκεκριμένο σχολείο. Τα επιπλέον μόρια (πέρα από τα "κλασσικά" συνολικής υπηρεσίας-οικογενειακά-δυσμενών συνθηκών), όπως επιπλέον τίτλος, μεταπτυχιακό, διδακτορικό προστίθενται μόνο για τη διαδικασία της μετάταξης. Σωστά?
Μετά τη μετάταξη σε κάποιο ΠΥΣΠΕ ( για όσους μεταταχθούν τελικά), για τη διαδικασία της τοποθέτησής τους σε σχολεία, είτε σε οργανικά, είτε σε λειτουργικά κενά, αυτά τα επιπλέον μόρια δεν θα παίξουν ρόλο. Σωστά? Απλά τα "κλασσικά"  μόρια (συνολικής υπηρεσίας-οικογενειακά-δυσμενών συνθηκών) που είχαν στη Β/Βάθμια θα προσαρμοστούν σε μόρια Α/Βάθμιας και έτσι θα γίνουν οι τοποθετήσεις σε σχολεία εντός ΠΥΣΠΕ, λαμβανομένων υπ'όψην και τυχόν συνυπηρετήσεων-εντοπιοτήτων. Σωστά?

Παρακαλώ ας με διορθώσει κάποιος όπου κάνω λάθος στον συλλογισμό μου. Thanks

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7345 στις: Αύγουστος 25, 2013, 01:23:05 μμ »
Νομίζω για μια 5ετία τουλάχιστον . Αν είναι παραμεθόρια περιοχή έχω την εντύπωση ότι είναι 10ετία!

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7346 στις: Αύγουστος 25, 2013, 01:23:30 μμ »
καλέ golum...
κακία Κυριακάτικα!!  ;D ;D ;D  ( το κακό ειναι πως και οι δύο συγκεκριμένοι θελουν μετάταξη στη Διοίκηση.... )  ::)

ωωωωωωχ κατακαημενη bitch τι εχουν να δουν τα ματακια σου...απο την πλευρα μου, να σου ευχηθω να την κανεις με ελαφρα οπως δηλωσες εχθες!!θα μας λειψεις..σιγουρα θα ειναι απωλεια για τη διοικηση, αλλα ΚΑΝΤΗΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7347 στις: Αύγουστος 25, 2013, 01:29:43 μμ »
Αναρωτιέμαι όσοι μεταταγούν σε διοικητικές θέσεις, ΙΕΚ και Δνσεις, ποιο είναι το καθεστώς μεταθέσεών τους? Βγαίνουν μεταθέσεις κάθε χρόνο και για αυτούς? Αν μεταταγείς ας πούμε σε μια Δνση Δωδ/νήσου, έμεινες εκεί μέχρι τα γεράματα?

μεταθέσεις για διοικητικούς βγαίνουν κάθε χρόνο. Μετατίθενται υποχρεωτικά στην έδρα της περιφέρειας εκτός αν δηλώσουν το αντίθετο. Βασική προϋποθεση για την μετάθεσή τους είναι η ύπαρξη κενής οργανικής θέσης εκεί που θέλουν να πάνε. Δεδομένου ότι με τον 4024 καταργήθηκαν όλες οι κενές οργανικές θέσεις του δημοσίου και δεν έχουν γίνει επίσημα οργανογράμματα σε πολλές υπηρεσίες όλοι πάμε βλέποντας και κάνοντας.
Δεν ξέρω τι θα παίξει με "μεταφορά" θεσης - αλλά νομίζω κι εκεί χρειάζεται 5ετία ( όπως και σε μετάταξη σε άλλη υπηρεσία ).

golum

όσο περνάνε οι μέρες, τόσο πιο κοντά στην απόφαση αυτή έρχομαι....  Ο μονος λόγος που κρατάω στάση αναμονής είναι γιατί περιμένω μία ανακοίνωση  απόφασης - αν βγει έχει καλώς... αν όχι.... έφυγα πετώντας!!
Πραγματικά πάντα πίστευα ότι οι εκπαιδευτικοι θα πρέπει να καλύψουν μεγάλο μέρος των διοικητικών θέσεων... αλλά όχι οποιοσδήοτε εκπαιδευτικός... δεν κάνουν όλοι για διοίκηση και σαφέστατα τα μόρια δυσμενών δεν ειναι  ποιοτικό και αξιολογήσιμο κριτήριο....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Caravan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7349 στις: Αύγουστος 25, 2013, 02:12:29 μμ »
άρα μιλάμε
α. όντως για μεταφορά των οργανικών στα σχολεια και
γ. για μεταθέσεις σε σχολικές μονάδες και όχι σε ΠΥΣΔΕ.... εγώ τουλάχιστον αυτο καταλαβαίνω.... μάλιστα...

κάλλιο να πάω για μπανάκι!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159633
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 441
Σύνολο: 454

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.