*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4328116 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7686 στις: Αύγουστος 26, 2013, 09:05:33 μμ »
 Δεν βλέπω να στρώνει το πρόγραμμα στα σχολεία πριν τις παρελάσεις της 28ης Οκτωβρίου!
  

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:17:58 »

Αποσυνδεδεμένος nisiotisa12

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7687 στις: Αύγουστος 26, 2013, 09:09:35 μμ »
Δεν βλέπω να στρώνει το πρόγραμμα στα σχολεία πριν τις παρελάσεις της 28ης Οκτωβρίου!

Τα σχολεία πρέπει να ανοίξουν για να φανεί η γύμνια τους

Αποσυνδεδεμένος kamia elpida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τρέλανε μας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7688 στις: Αύγουστος 26, 2013, 09:09:49 μμ »
Δεν βλέπω να στρώνει το πρόγραμμα στα σχολεία πριν τις παρελάσεις της 28ης Οκτωβρίου!
?...καλα με την καμία όμως --- κάτσε να δεις ότι θα πάρουν και αναπληρωτές στις ειδικοτητες που είπαν ότι πλεοναζουν...και τρέλανε μας λέμε

Αποσυνδεδεμένος Kounavi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7689 στις: Αύγουστος 26, 2013, 09:10:00 μμ »
Πες τα Γατόπαρδος, συνάδελφοι να βγουν πρώτα οι μετατάξεις και μετά τα βρίσκεται τα μοριάκια!!!!Και επίσης θεωρώ ότι καλό θα ήταν να μην βιαζόμαστε για τους πίνακες των μετατάξεων...κανονικά επειδή έχουν γίνει λάθη σε αρκετές αιτήσεις θα πρέπει να μην βιαστούν να βγάλουν σήμερα τα αποτελέσματα....γιατί μέσα σε δύο μέρες και μάλιστα ΣΚ δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει σοβαρή δουλειά και να εξεταστούν 5.500 αιτήσεις και τα αιτήματα λαθών ή παραλείψεων....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:17:58 »

Αποσυνδεδεμένος dkerami

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος seisaxtheia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7691 στις: Αύγουστος 26, 2013, 09:16:22 μμ »
Αντε παλι με τις τοποθετησεις και τα μορια.Αμ..διαθεσιμοτητα μας χρειαζεται,για να καταλαβαινουμε ποια ειναι τα σοβαρα,που ο νους μας αμεσως στο ποιος προηγηται απο τον αλλον για να φαμε εμεις το καλυτερο σχολειο.Κατσε καλη μου να παρεις την μεατταξη,κατσε μην βρεθεις σε καμια λιστα περιεργη,και μετα σκεφτεσε και την τοποθετιση.
Αμ το αλλο;Θυμαστε πότε κανατε αιτηση στις υποχρεωτικες;;Μηπως την προηγουμενη βδομαδα;;Και λετε οτι περιμενετε πολυ καιρο για τα αποτελεσματα;;Οι αιτησεις για τις εθελοντικες θυμαστε ποτε εγιναν;;που ξεροσταλασαμε ολο το καλοκαιρι και ακομα τιποτα;
Λοιπον αντε σοβαρευτητε μερικοι,γιατι οκ..προκαλευτε ασυστολα.

Φίλε μου, πολλοί έκαναν μετάταξη στην Α/θμια για να αποκτήσουν οργανική θέση σε σχολείο που επιθυμούν και είναι κοντά τους για να σταματήσουν επιτέλους να ξοδεύουν όλα τα χρήματά τους στο πήγαινε-έλα. Διότι σε πολλά μέρη της Ελλάδος έχει πολλά απομακρυσμένα σχολεία μέσα στον ίδιο νομό.
Οπότε ναι, μερικούς τους ενδιαφέρει να ξέρουν με ποια μόρια θα γίνει η τοποθέτηση, γιατί είχαν πολλά μόρια και δεν τίθεται καν θέμα να μην πάρουν μετάταξη ή να βρεθούν στα κατσάβραχα. Δεν είναι θέμα ποιος θα "φάει" το καλύτερο σχολείο. Τι εννοείς " καλύτερο" σχολείο; Ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια για το σχολείο που επιθυμεί. Άλλος αυτό που δίνει μόρια, άλλος αυτό που είναι στο κοντά στο σπίτι του και άλλος αυτό που  έχει καλό σύλλογο κτλ κτλ.

Αποσυνδεδεμένος ferari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • __! ! ! Ferari ! ! !__
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7692 στις: Αύγουστος 26, 2013, 09:18:09 μμ »
Εμαθα γιατί υπάρχει η καθυστέρηση:
Ο υπουργος επειδή δεν εμπιστεύεται κανένα ΠΕ19/20 τους έδιωξε όλους από την παρασκευή και προσπαθεί ακόμα με τους συμβούλους του να βρεί πως ανοίγει ο υπολογιστής για να τρέξει το πρόγραμμα...
Δεν είναι μόνο οι ΠΕ19-20 ικανοί.
Τώρα χρήση της εφαρμογής και επεξεργασία δεδομένων θα γίνει.
Αυτό το κάνουν άνετα και άλλοι συνάδελφοι.

Αποσυνδεδεμένος Mystirios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7693 στις: Αύγουστος 26, 2013, 09:22:37 μμ »

Φίλε μου, πολλοί έκαναν μετάταξη στην Α/θμια για να αποκτήσουν οργανική θέση σε σχολείο που επιθυμούν και είναι κοντά τους για να σταματήσουν επιτέλους να ξοδεύουν όλα τα χρήματά τους στο πήγαινε-έλα. Διότι σε πολλά μέρη της Ελλάδος έχει πολλά απομακρυσμένα σχολεία μέσα στον ίδιο νομό.
Οπότε ναι, μερικούς τους ενδιαφέρει να ξέρουν με ποια μόρια θα γίνει η τοποθέτηση, γιατί είχαν πολλά μόρια και δεν τίθεται καν θέμα να μην πάρουν μετάταξη ή να βρεθούν στα κατσάβραχα. Δεν είναι θέμα ποιος θα "φάει" το καλύτερο σχολείο. Τι εννοείς " καλύτερο" σχολείο; Ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια για το σχολείο που επιθυμεί. Άλλος αυτό που δίνει μόρια, άλλος αυτό που είναι στο κοντά στο σπίτι του και άλλος αυτό που  έχει καλό σύλλογο κτλ κτλ.
πάντα ο καθένας ψάχνει το καλύτερο για τον εαυτό του.
πίστεψέ με φίλη μου, μακάρι να ήμουν μέσα στο νομό μου κ ας πήγαινα κ στα κατσάβραχα.
το τι χιλιόμετρα έχω γράψει τόσα χρόνια (για να φτάσω στο νομό του σχολείου) δε θα το πιστέψεις.

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7694 στις: Αύγουστος 26, 2013, 09:23:37 μμ »
Παιδιά, μη σκοτώνεστε. Υπαρχουν και τα ναυτικά μίλια!

Αποσυνδεδεμένος Giannakas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7695 στις: Αύγουστος 26, 2013, 09:24:29 μμ »
Συνάδελφοι για να μην ξεχνιόμαστε.
Όπως έχει υπωθεί η Διαδικασία των Μετατάξεων είναι Έκνομη(αν δεν κινείται στα όρια νομιμότητας).
Να ένα σοβαρό σκεπτικό του Δημητρακόπουλου Αιρετού Πρωτοβάθμιας:
http://www.gdimitrakopoulos.gr/index.php/%CE%9F%CE%B9-%CE%95%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CF%85/1166-%CE%9C%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BE%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%98%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9,-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AC,-%CF%84%CE%BF-%CE%A5-%CE%A0%CE%91%CE%99-%CE%98

Τουλάχιστον στο Μπακάλικο ο Μπακάλης ξέρει να κάνει υπολογισμούς με κάποια Λογική-Σοβαρότητα.
Καλύτερα θα τα έκανε ο Μπακάλης της Γειτονιάς μας....

Αποσυνδεδεμένος WHITE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7697 στις: Αύγουστος 26, 2013, 09:41:20 μμ »
Ετοιμαζονται κ για επομενο γυρο μολις ακουσα στις ειδησεις, για αλλους 1500 εκπαιδευτικους εως 20 /9

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7698 στις: Αύγουστος 26, 2013, 09:41:58 μμ »
Για μετατάξεις; Μάλλον μείναν κενές περιοχές.

Αποσυνδεδεμένος seisaxtheia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7699 στις: Αύγουστος 26, 2013, 09:42:09 μμ »

Φίλε μου, πολλοί έκαναν μετάταξη στην Α/θμια για να αποκτήσουν οργανική θέση σε σχολείο που επιθυμούν και είναι κοντά τους για να σταματήσουν επιτέλους να ξοδεύουν όλα τα χρήματά τους στο πήγαινε-έλα. Διότι σε πολλά μέρη της Ελλάδος έχει πολλά απομακρυσμένα σχολεία μέσα στον ίδιο νομό.
Οπότε ναι, μερικούς τους ενδιαφέρει να ξέρουν με ποια μόρια θα γίνει η τοποθέτηση, γιατί είχαν πολλά μόρια και δεν τίθεται καν θέμα να μην πάρουν μετάταξη ή να βρεθούν στα κατσάβραχα. Δεν είναι θέμα ποιος θα "φάει" το καλύτερο σχολείο. Τι εννοείς " καλύτερο" σχολείο; Ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια για το σχολείο που επιθυμεί. Άλλος αυτό που δίνει μόρια, άλλος αυτό που είναι στο κοντά στο σπίτι του και άλλος αυτό που  έχει καλό σύλλογο κτλ κτλ.
πάντα ο καθένας ψάχνει το καλύτερο για τον εαυτό του.
πίστεψέ με φίλη μου, μακάρι να ήμουν μέσα στο νομό μου κ ας πήγαινα κ στα κατσάβραχα.
το τι χιλιόμετρα έχω γράψει τόσα χρόνια (για να φτάσω στο νομό του σχολείου) δε θα το πιστέψεις.

Συμφωνώ με όσα λες. Έχω υπηρετήσει κι εγώ στα νησιά και ήμουν χιλιόμετρα μακρυά από το νομό μου, στον οποίο και ποτέ δεν επέστρεψα. Απλά στο νομό που κατέληξα και αποφάσισα να μείνω διότι διαφορετικά δε γινόταν, και είμαι ήδη 5 χρόνια, πλέον αναζητώ ένα σχολείο που με "βολεύει".
Θεωρώ ότι είναι λογικό μετά από τόσα χρόνια, οι καταστάσεις αλλάζουν κι εσύ προσαρμόζεσαι και αναθεωρείς.
Εννοείται πως προτεραιότητα έχει να γυρίσεις στον τόπο σου ή σε όποιον τόπο επιθυμείς τέλος πάντων, αυτό ακόμα προσπαθεί και ο σύζυγός μου, απλά μετά, εφόσον σου δίνεται η ευκαιρία, επιλέγεις το καλύτερο για σένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2013, 09:44:02 μμ από seisaxtheia »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159780
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 648
Σύνολο: 664

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.