*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4373170 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος el

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"ΕΛΥΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8092 στις: Αύγουστος 28, 2013, 12:03:18 πμ »


 Να η ευκαιρία για όσους θέλουν να προσβάλουν νομικά την όλη διαδικασία να δοθεί άμεσα το όνομα της διεύθυνσης δευτεροβάθμιας και αύριο πρωί πρωί να καταγγελθεί η διαδικασία ως παρατυπη ή να αποκλειστούν όλες οι αιτήσεις απο αυτές τις 8 διευθύνσεις.


Εδώ να δώ την μαγκιά ορισμένων. Και οι υπάλληλοι που δεν εκτέλεσαν οδηγίες του υπουργείου να ελεγχθούν πειθαρχικά για ενδεχόμενο δόλο

επισης να ψωφησει κ η κατσικα του γειτονα..... :-X
[/quote]

Συγνώμη αλλα εάν είναι να ψοφήσει η δικιά μου κατσίκα 1000000000000 φορές να ψοφήσει του γείτονα.
Πρέπει ή δεν πρέπει να γίνει ταυτοπροσωπία για να είναι έγκυρη μια αίτηση;
Γιατί να μετρήσουν αυτές οι αιτήσεις;;;;;;;;;;
Και γιατι τέτοια αντίδραση; Μήπως στην δική σου δευτεροβάθμια έγινε;;;;;;;;;; Πες μας δεν θα το πούμε σε κανένα..................θα μείνει μεταξύ μας
[/quote]

συναδελφε γνωμη μου ειναι οτι ειμαστε ολοι φορτισμενοι με την ολη κατασταση κ βλεπουμε ο ενας στον αλλον ενα πιθανο εξιλαστηριο θυμα του θυμου μας.αυτο εννοω!και οχι δεν εγινε στη δικη μου.ελπιζω δηλαδη... ;)
cease the day!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:48:32 »

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8093 στις: Αύγουστος 28, 2013, 12:05:32 πμ »
Bitch σου εύχομαι το καλύτερο !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2013, 11:23:31 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος spk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8094 στις: Αύγουστος 28, 2013, 12:07:25 πμ »
Συνάδερφοι...

Μετά απο αυτά που έγιναν και ακούστηκαν....

Το Υπουργείο είναι υποχρεωμένο :

1.  να ανακοινώσει τα μόρια αυτών που πήραν Μετάταξη
2.  να ανακοινώσει απο ποιό ΠΥΣΔΕ φευγουν και σε ποιο ΠΥΣΠΕ πάνε
3.  να ανακοινώσει την πρώτη και την δεύτερη προτίμηση που δήλωσε ο καθένας
4.  να δώσει το δικαίωμα και τον χρόνο για ενστάσεις
5.  να ορίσει διαδικασία ελέγχου των μορίων, λάθη έγιναν σίγουρα είτε επίτηδες είτε κατά λάθος

Οχι ότι θα εξιλεωθεί ... αλλά τουλάχιστον θα είναι δυνατός ο έλεγχος
Ευπρόσδεκτο αυτό αν γίνει! Αν και κανονικά θα έπρεπε να είναι προαπαιτούμενο! ;)
Ήθελε διαφάνεια και νομιμότητα το υπουργείο; Αν ναι, ίσως αρκούσαν δύο βήματα: 1) ξεκάθαρη εγκύκλιος από την πρώτη στιγμή χωρίς την παραμικρή ασάφεια για κανέναν, 2) άμεση κοινοποίηση στο διαδίκτυο όλων των αιτήσεων, ανά κλάδο, σε φθίνουσα κατάταξη μορίων (συμπεριλαμβάνοντας τις προτιμήσεις του καθενός), με τη λήξη της προθεσμίας υποβολής (πριν τρέξει ο αλγόριθμος κατανομής σε θέσεις). Ούτε μομφές για ενδεχομένως ηθελημένες ασάφειες θα υπήρχαν, ούτε υπόνοιες για πιθανές αλχημείες. Όπως άπαντες γνωρίζουμε, δεν προέβη τελικώς σε κανένα από τα δύο βήματα. Έχω την αίσθηση ότι αρκετοί ενδιαφερόμενοι, θιγόμενοι και έχοντες έννομο συμφέρον δε θα κινηθούν μόνο με ενστάσεις όπως παλιότερα, για τις οποίες θα κληθεί να αποφανθεί εσωτερικά η διοίκηση σε οποιοδήποτε ιεραρχικό επίπεδο, αλλά ενδεχομένως δικαστικά και μαζικά (εφόσον κριθεί απαραίτητο - ασυλία έχουν μόνο οι βουλευτές και οι υπουργοί).
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2013, 12:19:51 πμ από spk »

Αποσυνδεδεμένος lostinspace

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8095 στις: Αύγουστος 28, 2013, 12:08:01 πμ »
Πάμε στοίχημα οτι θα πάμε και σε δευτερο γύρο μετατάξεων??Μην σας πω και σε τρίτο...Γενικά βλέπω να πέφτει πολύ μετακίνηση στο χώρο της Παιδείας τα προσεχή χρόνια!Δεν μας βλέπω να την γλιτώνουμε!Τουλαχιστον προσωπική μου εκτιμηση είναι οτι δεν θα υπάρξουν περαιτέρω διαθεσιμότητες στους εκπαιδευτικούς.Αν και πολλοί θα αναγκαστούν να παραιτηθούν έτσι όπως θα μας καταντήσουν αλλα αυτό είναι ένα άλλο θέμα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:48:32 »

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8096 στις: Αύγουστος 28, 2013, 12:09:28 πμ »
Φαίνεται πως πείραξα την "ιερή αγελάδα" του forum! Συγγνώμη ,δεν το ήξερα.Δεν μπορείς να τα βάζεις με το "θρησκευτικό" φανατισμό.

Εκτός από στάση πληρωμών στο πυσδε της εν λόγω κυρίας,θα έχει πρόβλημα  και  το PDE με την αποχώρηση; :o ;D ;D ;D
έτσι , συνέχισε να δείχνεις  το επίπεδό σου .....
Bitch σου εύχομαι το καλύτερο !!!

++++++++++++++.
Eνα καλο παιδια μου εχει αυτη η κριση.,Ενα και μοναδικο.Εδω φαινονται οι Ανθρωποι....και τα ανθρωπακια. :)

Αποσυνδεδεμένος Mouton

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8097 στις: Αύγουστος 28, 2013, 12:11:28 πμ »
Και μην μου παραπονιεσαι χρυσο μου,εσυ ανεπαρκη μου,γιατι ΕΣΥ πριν ελεγες οτι το υπουργειο ειναι νομιμοτατο,οτι προσπαθει να βαλει ταξη στο μπαχαλο ..και εγινες ενα μαζι τους.
Μηπως τωρα αρχιζει και σου ξυνιζει;;Μηπως αν και οταν βγουν τα αποτελεσματα,θα τους βριζεις και θα λες ποσο μεσα στην παρανομια και παρατυπια ηταν;

Ετσι ειναι.Μας ενοχλουν οι παρατυπιες οταν αφορουν εμας.Στους αλλους δεν μας νοιαζει.
Μωρε τι ωραια που τα λεμε..αρε αρβι,.,τριβεις τα χερακια σου τωρα! ;D

Ακου "συναδερφησσα" εαν δεν γουσταρες να κανεις υποχρεωτικες καλα εκανες και δεν εκανες. Εαν στην πορεια το εχεις μετανιωσει γιατι ειδες οτι οι εθελοντικες τελος και φοβασαι μην σου φανε την θεση τοτε πανε στην δικαιοσυνη πανε οπου θες και διεκδικησε οτι θες.

Προσωπικες επιθεσεις απο ατομα που ειναι εκτος εαυτου δεν δεχθηκα ποτε και ουτε θα δεχθω.
Τα προβληματα σου με το υπουργειο και την διαδικασια που επελεξε να τα λυσεις μονη σου 


Αποσυνδεδεμένος Mouton

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8098 στις: Αύγουστος 28, 2013, 12:14:33 πμ »


 Να η ευκαιρία για όσους θέλουν να προσβάλουν νομικά την όλη διαδικασία να δοθεί άμεσα το όνομα της διεύθυνσης δευτεροβάθμιας και αύριο πρωί πρωί να καταγγελθεί η διαδικασία ως παρατυπη ή να αποκλειστούν όλες οι αιτήσεις απο αυτές τις 8 διευθύνσεις.


Εδώ να δώ την μαγκιά ορισμένων. Και οι υπάλληλοι που δεν εκτέλεσαν οδηγίες του υπουργείου να ελεγχθούν πειθαρχικά για ενδεχόμενο δόλο

επισης να ψωφησει κ η κατσικα του γειτονα..... :-X

ς


Πρέπει ή δεν πρέπει να γίνει ταυτοπροσωπία για να είναι έγκυρη μια αίτηση;
Γιατί να μετρήσουν αυτές οι αιτήσεις;;;;;;;;;;
Και γιατι τέτοια αντίδραση; Μήπως στην δική σου δευτεροβάθμια έγινε;;;;;;;;;; Πες μας δεν θα το πούμε σε κανένα..................θα μείνει μεταξύ μας
[/quote]

συναδελφε γνωμη μου ειναι οτι ειμαστε ολοι φορτισμενοι με την ολη κατασταση κ βλεπουμε ο ενας στον αλλον ενα πιθανο εξιλαστηριο θυμα του θυμου μας.αυτο εννοω!και οχι δεν εγινε στη δικη μου.ελπιζω δηλαδη... ;)
[/quote]

συναδελφε πλακιτσα κανω.
χαλαρωσε..........μην γινεσαι σαν μερικους μερικους

παιρνω πισω την φραση για το γαϊδουρι του γειτονα

να φυγει το γαϊδουρι λοιπον..............
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2013, 12:16:47 πμ από pe20_aneparkis »

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8099 στις: Αύγουστος 28, 2013, 12:17:11 πμ »
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
......


ΘΕΜΑ: Να είστε καλά και εις άλλα με υγεία

Με το παρόν ο κός Υπουργός Αρβαν....... θέλει να σας ευχαριστήσει έναν έναν προσωπικά γιατί δώσατε νόημα στην ζωή και στο έργο του.
Ποτέ άλλοτε ένα δελτίο τύπου και μια αμφιλεγόμενη διαδικασία δεν έχει ξαναοδηγήσει τόσους ανθρώπους για τόσες ημέρες να ασχολούνται με το τι ήθελε να πει, να περιμένουν με τις ώρες πάνω σε έναν υπολογιστή και τέλος να σκοτώνονται μεταξύ τους για το αύριο.

Με εκτίμηση,

..............

Υπουργός Παιδείας....


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Έτσι... έτσι... να πέφτουν οι μάσκες επιτέλους! Πάντα είχα τη 'φριχτή' υποψία ότι ο υπουργός παρακολουθούσε τα λεγόμενά μας από... πρώτο χέρι! Βέβαια, για να πω τη μαύρη αλήθεια μου, νόμιζα ότι ήταν ο Patreas. Τόσες επιβεβαιωμένες προβλέψεις, ούτε η χαρτορίχτρα η Αμινά, που λέει και η Λιζέτα Καλημέρη. Στη ζωή όμως σου έρχεται από κει που δεν το περιμένεις. Και εις ανώτερα, Κώτσο! Για πες μας τι θα γίνει με τις μετατάξεις. Τόσοι συνάδελφοι αγωνιούν εδώ μέσα, δεν τους λυπάσαι; (Ωραία το σύνδεσα, κύριε διαχειριστά; Μη με λογοκρίνετε, περικαλώ)!

Τι να σας πω και εγώ. Σάμπως διάβασα την διαδικασία; Αλλος την έγραψε αλλοι θα την εφαρμόσουν. Εγώ απλά υπογράφω.

ΥΓ. Θα δω και εγώ το fb του γνωστού άγνωστου να δω τι θα υπογράψω αύριο.... ;D ;D ;D ;D

+++++
Να σαι καλά, μας έκανες και γελάσαμε λίγο....

Αποσυνδεδεμένος Mouton

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8100 στις: Αύγουστος 28, 2013, 12:18:28 πμ »
αυτό αυριο θα το δόσουν ως διευκρινηστική εγκύκλιο;;;;;;;;;;;;;; :P :P :P :P :P :P :P
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2013, 11:24:04 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος klay-mobil

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω το καλοκαίρι στην εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8101 στις: Αύγουστος 28, 2013, 12:19:56 πμ »
Φαίνεται πως πείραξα την "ιερή αγελάδα" του forum! Συγγνώμη ,δεν το ήξερα.Δεν μπορείς να τα βάζεις με το "θρησκευτικό" φανατισμό.

Εκτός από στάση πληρωμών στο πυσδε της εν λόγω κυρίας,θα έχει πρόβλημα  και  το PDE με την αποχώρηση; :o ;D ;D ;D
έτσι , συνέχισε να δείχνεις  το επίπεδό σου .....
Bitch σου εύχομαι το καλύτερο !!!

++++++++++++++.
Eνα καλο παιδια μου εχει αυτη η κριση.,Ενα και μοναδικο.Εδω φαινονται οι Ανθρωποι....και τα ανθρωπακια. :)

Διάβασες τι έγραψε η κυρία;Προσέβαλε τους συναδέλφους που τους στέλνουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ στα γραφεία.Εκεί που πήγαιναν μόνο τα βύσματα δηλαδή παίρνοντας και τα μόρια από ξερονήσια!Και έχουν το θράσος και μιλάνε!!!

Αυτό έχει σχέση με την κρίση και τα ανθρωπάκια.Εγώ απλώς κατακρίνω τέτοιου είδους ανθρώπους.

Καταλαβαίνω πως συμπεριφέρεστε σαν να έθιξα το Ρουβά στις Ρουβίτσες αλλά θα περίμενα από εκπαιδευτικούς τουλάχιστον να διαβάσουν πριν γράψουν και στοιχειώδη λογική.
Τι έγινε με τη γνωμοδότηση του ΝΣΚ;

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8102 στις: Αύγουστος 28, 2013, 12:25:52 πμ »
Ξέφυγε νομίζω η συζήτηση!  ;)
  

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8103 στις: Αύγουστος 28, 2013, 12:27:49 πμ »
Ξέφυγε νομίζω η συζήτηση!  ;)
Εδω και κατι χρονια!Στοχοποιουνται συγεκριμενα ατομα..απο διπλους και τριδιπλους λογαριασμους βεβαια
Οσο και αν ποναει η αληθεια..εχουμε δικαιωμα να την λέμε.Τι να κανουμε;
Το ποιος δε, ειναι εκτος εαυτου..φαινεται .. ;D ;D ;D
Μωρε χαμπαρι και οι πετρες σας πηραν.
Φιλουμπες!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2013, 12:29:31 πμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος ieremias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8104 στις: Αύγουστος 28, 2013, 12:40:44 πμ »
Μπράτης fb:
Μετατάξεις αύριο λένε πως θα ανακοινωθούν.Αποσπάσεις τίποτε νεότερο.Το 1000 αποσπασεις συνολικά έχει βάση μ όσα άκουσα σήμερα στο υπουργείο...συμβούλιο ούτε την άλλη βδομάδα δεν έχει προσδιορισθεί.

Αποσυνδεδεμένος kamia elpida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τρέλανε μας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8105 στις: Αύγουστος 28, 2013, 12:45:18 πμ »
Μπράτης fb:
Μετατάξεις αύριο λένε πως θα ανακοινωθούν.Αποσπάσεις τίποτε νεότερο.Το 1000 αποσπασεις συνολικά έχει βάση μ όσα άκουσα σήμερα στο υπουργείο...συμβούλιο ούτε την άλλη βδομάδα δεν έχει προσδιορισθεί.
....και χθες τα ιδια ελεγε χεχεχε (copy paste)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32326
  • Τελευταία: Maria Eirini
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161663
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 372
Σύνολο: 373

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.