*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4385861 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος praitor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8764 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:08:05 πμ »
Παρατήρησα ότι σε μεγάλα αστικά κέντρα έχουν πάρει μετάθεση άτομα από νησιά.
Δεδομένου ότι μάλλον είναι απίθανο να μην καλύφτηκαν οι αιτήσεις από το οίκειο πύσδε, είναι προφανές ότι έπεσε χοντρό βύσμα.
Γιαυτό το λόγο άλλωστε και τέτοια μυστικοπάθεια , και η μη παρουσίαση μορίων και πυσδε προέλευσης.

ΕΜΠΡΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΑ ΒΥΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΡΟΜΠΑ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:39:14 »

Αποσυνδεδεμένος Emmortal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8765 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:08:43 πμ »
Ξέρει κανείς απο αυτούς που πήραν μετάταξη τι διαδικασία ακολουθούμε απο εδώ και πέρα;;

Αποσυνδεδεμένος John_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8766 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:09:27 πμ »
Βρε παιδιά, επειδή διαβάζω από πολλούς ότι δεν πήραν μετάταξη ενώ άτομα με λιγότερα μόρια από αυτούς πήραν, μήπως αυτό συμβαίνει επειδή εσείς αιτηθήκατε να μεταταχθείτε σε περιοχή/ διεύθυνση/ νομό άλλο απ' το/τη δικό/ή σας, ενώ οι άλλοι ήταν ήδη εκεί που εσείς θέλατε να πάτε, γι' αυτό προηγήθηκαν;

Όχι. Ξέρω τουλάχιστον 2 που πήραν για Β Αθήνας και ανήκουν στην περιοχή μου (νησιά)!!Με λιγότερα μόρια από μένα..

Έχω γίνει έξαλλη!!!!!!!!!!!!Όλη η περιοχή μου έχει πάει Β Αθήνας!!!!!!!!!!Με λιγότερα μόρια από μένα!!!!!Οι 2 έγιναν 3! Και όλες με αποσπάσεις στο παρελθόν σε γραφεία της περιοχής μετάταξης. ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαχα! Συγγνώμη παιδιά!! Έχω πάθει παράκρουση!!! Οι 3 έγιναν 4!!!Άδειασε η περιοχή μου!!!!Κυριολεκτικά! Και πήγε όλη Β Αθήνας!!!!Εκτός από μένα!!!!!!!!!!!!

Καλά εσύ στο πηγάδι κατούρησες; (που έλεγε και ο παππούς μου)

Αποσυνδεδεμένος shva

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8767 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:10:58 πμ »
--------------------------------------------------------------
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 12, 2015, 10:44:46 μμ από shva »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:39:14 »

dd2

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8768 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:11:11 πμ »
Βρε παιδιά, επειδή διαβάζω από πολλούς ότι δεν πήραν μετάταξη ενώ άτομα με λιγότερα μόρια από αυτούς πήραν, μήπως αυτό συμβαίνει επειδή εσείς αιτηθήκατε να μεταταχθείτε σε περιοχή/ διεύθυνση/ νομό άλλο απ' το/τη δικό/ή σας, ενώ οι άλλοι ήταν ήδη εκεί που εσείς θέλατε να πάτε, γι' αυτό προηγήθηκαν;

Όχι. Ξέρω τουλάχιστον 2 που πήραν για Β Αθήνας και ανήκουν στην περιοχή μου (νησιά)!!Με λιγότερα μόρια από μένα..

Έχω γίνει έξαλλη!!!!!!!!!!!!Όλη η περιοχή μου έχει πάει Β Αθήνας!!!!!!!!!!Με λιγότερα μόρια από μένα!!!!!Οι 2 έγιναν 3! Και όλες με αποσπάσεις στο παρελθόν σε γραφεία της περιοχής μετάταξης. ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαχα! Συγγνώμη παιδιά!! Έχω πάθει παράκρουση!!! Οι 3 έγιναν 4!!!Άδειασε η περιοχή μου!!!!Κυριολεκτικά! Και πήγε όλη Β Αθήνας!!!!Εκτός από μένα!!!!!!!!!!!!

Καλά εσύ στο πηγάδι κατούρησες; (που έλεγε και ο παππούς μου)

Ψάξτο πολύ καλά ! Η Β' Αθήνας είναι super αριστοκρατία.!

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8769 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:11:55 πμ »
στη γ αθήνας καλύφθηκαν όλα τα κενά αγγλικής και γυμναστών:
32 πε 05 μετατάχθηκαν σε σύνολο 51 πλεοναζόντων και 33 κενών
29 πε 06 (όλοι)
53 ΠΕ 011(όλοι)
94 ΠΕ 19-20μετατάχθηκαν σε σύνολο 133 πλεοναζόντων και 94 κενών
 ΠΕ 13 ως πλεονάζοντες δόθηκαν 6
αλλά δε μετατάχθηκε κάποιος στις 2 κενές διοικητικές θέσεις της Γ Διεύθυνσης (ΠΕ ή ΔΕ?) που είχαν δοθεί στους ΠΕ 13
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 01:34:38 πμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8770 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:12:30 πμ »
Παράθεση
Συνάδελφοι καλησπέρα αυτή τη δύσκολή νύχτα...

αναρρωτιέμαι δεν σας προβληματίζει το γεγονός ότι η λίστα με τα ονόματα των μεταταγμένων δεν περιλαμβάνει ούτε τα μόρια του καθενός ούτε και το ΠΥΣΔΕ από το οποίο προέρχεται ο κάθε μεταταγμένος (για να μπορούμε να δούμε τουλάχιστον πόσοι είναι από το ίδιο ΠΥΣΔΕ ή έρχονται από άλλο ΠΥΣΔΕ); Είναι φυσιολογικό και δίκαιο αυτό ή τελικά έγινε επί σκοπού;
Εννοειται πως μας προβληματιζει ιδιαιτερα,και οχι μονο μας προβληματιζει,αλλα ειναι και ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ,διοτι ακομα και στην εγκυκλιο /κουρελοχαρτο των υποχρεωτικων,ελεγε ο τι ΘΑ ΣΥΝΤΑΧΘΕΙ ΑΞΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΩΝ ΑΙΤΟΥΝΤΩΝ.Και μαλιστα η διαδοχη ηταν ΠΡΩΤΑ και μμεταθα βγουνε τα αποτελεσματα,οπως και πρεπει να γινετε και γινεται παντα σε αυτες τις διαδικασιες.
ΠΡΟΣΒΑΛΕΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ Εναι περα για περα παρανομη,απο την αρχη μεχρι το τελος..Απο τα κενα και τα πλεονασματα που εδωσαν,απο το γεγονος οτι ετρεχαν οι εθελοντικες,απο το γεγονος οτι ενω σε προυπαρχουσες ειδικοτητες δεν ειχαν κανει μεταθεσεις(βλεπε αγγλικων,γυμνατικης,μουσικης),διοτι δεν υπηρχαν κενα...εδωσαν κενα για τις υποχρεωτικες,μεχρι το οτι δεν συνταχθηκε κανενας αξιολογικος πινακας.
Ρε παιδια οκ,ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΛΕΜΕ για την τροικα και την υποσχε4ση του αρβι στον σαμαρα.Και τα εκαναν οπως ηθελαν.
Εομαστε μονο νουμερα για αυτους.Αλλα θα την βρουν απο τα νουμερα ομως..και ολοι οσοι προσπαθουν να αρπαξουν για τον εαυτο τους.
ΥΓ.Πολυ γνωστος μουμ,πηρε μεταταξη ενω ΔΕΝ ειχε δωσει πλεονασμα η δ/θμια μας.Δηλαδη ηταν ειδικοτητα του ΠΥΣΔΕ μου, που κανονικα δεν επρεπε να συμμετεχει στις υποχρεωτικες.Δεν εδωσε πλεοανασμα ουτε κενα.Την πηρε σε αλλο νομο.Αθηνα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 01:15:45 πμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος bookfreak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8771 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:12:36 πμ »
Βρε παιδιά, επειδή διαβάζω από πολλούς ότι δεν πήραν μετάταξη ενώ άτομα με λιγότερα μόρια από αυτούς πήραν, μήπως αυτό συμβαίνει επειδή εσείς αιτηθήκατε να μεταταχθείτε σε περιοχή/ διεύθυνση/ νομό άλλο απ' το/τη δικό/ή σας, ενώ οι άλλοι ήταν ήδη εκεί που εσείς θέλατε να πάτε, γι' αυτό προηγήθηκαν;

Όχι. Ξέρω τουλάχιστον 2 που πήραν για Β Αθήνας και ανήκουν στην περιοχή μου (νησιά)!!Με λιγότερα μόρια από μένα..

Έχω γίνει έξαλλη!!!!!!!!!!!!Όλη η περιοχή μου έχει πάει Β Αθήνας!!!!!!!!!!Με λιγότερα μόρια από μένα!!!!!Οι 2 έγιναν 3! Και όλες με αποσπάσεις στο παρελθόν σε γραφεία της περιοχής μετάταξης. ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαχα! Συγγνώμη παιδιά!! Έχω πάθει παράκρουση!!! Οι 3 έγιναν 4!!!Άδειασε η περιοχή μου!!!!Κυριολεκτικά! Και πήγε όλη Β Αθήνας!!!!Εκτός από μένα!!!!!!!!!!!!

Καλά εσύ στο πηγάδι κατούρησες; (που έλεγε και ο παππούς μου)

Απλά δεν είχα βύσμα!!!! Για να παίρνω τα μόρια των μικρότερων νησιών και να υπηρετώ σε ΔΔΕ στην Αθήνα, υπηρετούσα βλέπεις στα νησιά, και να μου πουν τώρα τι έπρεπε να δηλώσω!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος vkvl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8772 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:15:45 πμ »
Βρε παιδιά, επειδή διαβάζω από πολλούς ότι δεν πήραν μετάταξη ενώ άτομα με λιγότερα μόρια από αυτούς πήραν, μήπως αυτό συμβαίνει επειδή εσείς αιτηθήκατε να μεταταχθείτε σε περιοχή/ διεύθυνση/ νομό άλλο απ' το/τη δικό/ή σας, ενώ οι άλλοι ήταν ήδη εκεί που εσείς θέλατε να πάτε, γι' αυτό προηγήθηκαν;

Όχι. Ξέρω τουλάχιστον 2 που πήραν για Β Αθήνας και ανήκουν στην περιοχή μου (νησιά)!!Με λιγότερα μόρια από μένα..

Έχω γίνει έξαλλη!!!!!!!!!!!!Όλη η περιοχή μου έχει πάει Β Αθήνας!!!!!!!!!!Με λιγότερα μόρια από μένα!!!!!Οι 2 έγιναν 3! Και όλες με αποσπάσεις στο παρελθόν σε γραφεία της περιοχής μετάταξης. ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαχα! Συγγνώμη παιδιά!! Έχω πάθει παράκρουση!!! Οι 3 έγιναν 4!!!Άδειασε η περιοχή μου!!!!Κυριολεκτικά! Και πήγε όλη Β Αθήνας!!!!Εκτός από μένα!!!!!!!!!!!!

Καλά εσύ στο πηγάδι κατούρησες; (που έλεγε και ο παππούς μου)

Απλά δεν είχα βύσμα!!!! Για να παίρνω τα μόρια των μικρότερων νησιών και να υπηρετώ σε ΔΔΕ στην Αθήνα, υπηρετούσα βλέπεις στα νησιά, και να μου πουν τώρα τι έπρεπε να δηλώσω!!!!!!!!!

Τι ειδικοτητα εισαι, αν επιτρεπεται?

Αποσυνδεδεμένος antonispe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8773 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:16:15 πμ »
Συγγνώμη για να καταλάβω
στην Γ Αθήνας οι μεταταγέντες έπιασαν τον αριθμό 94? δηλαδή πήραν όλοι όσοι έπρεπε?
γιατί βλέπω οτι στην πρωτοβάθμια Γ αθήνας δεν καλύφθηκαν όλες οι θέσεις. Μου φαίνεται απίθανο γιατί υποθέτω ότι όλο και κάποιοι από νησιά θα την είχαν δηλώσει

παρεπιπτόντως να ΔΩΣΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΤΗΣ ΠΕΚΑΠ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ Δ ΑΘΗΝΑΣ.

Αλήθεια πόσα μόρια είχε? ρωτάω γιατί εγώ έχω σχεδόν 100 είχα δηλώσει Δ Αθήνας και δεν πήρα μετάταξη


Το μήνυμα αυτό αναφέρεται στον jtsop και είναι προϊόν παρεξήγησης του antonispe20, όπως αναφέρει και ο ίδιος τελικά:

Παράθεση
Kalimera
Xrostao ena siggnomi ston jtsop pano ston ejkneyrismo mou ton stoxopoiisa
Pragmati yparxoun atoma stin d me ligotera moria

Ego eixa dilosei 2h epilogi magnisia kai me traviksan ekei xoris na lavoun ypopsin tin a epilogi mou
Profanos tha kano enstasi
O jtsop den exei kamia sxesi kai pali syggnomi
Sorry gia ta greeklish alla eimai ktel

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2013, 09:40:48 μμ από happiness »

Αποσυνδεδεμένος vermoudakias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8774 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:17:38 πμ »
Λοιπόν έχω την αίσθηση ότι οι μετατάξεις έγιναν με τις εξής προτεραιότητες:
ΠΥΣΔΕ> ΠΥΣΠΕ (αν υπήρχε σε κάποια από τις δύο προτιμήσεις)
Περιφέρεια >ΠΥΣΠΕ (Μόνο στην πρώτη προτίμηση)
Πανελλαδικά > ΠΥΣΠΕ (Μόνο στην πρώτη προτίμηση)
Ταυτόχρονα το σύστημα πετούσε εκτός όλους όσους είχαν δηλώσει περιοχές που είχαν καλυφθεί από τις πρώτες τους προτιμήσεις και όλους όσους ανήκαν σε ΠΥΣΔΕ που συμπληρώθηκε ο αριθμός των πλεοναζόντων που είχαν δηλωθεί.
Έτσι λοιπόν εξηγείται πως κάποιος με λιγότερα μόρια πήρε μετάταξη σε μια περιοχή που είχε δηλώσει και κάποιος με πολλά μόρια Απλά ο ένας την είχε πρώτη προτίμηση και ο άλλος την είχε δεύτερη.
Γενικά πάντως η διαδικασία ήθελε οπωσδήποτε περισσότερες διευκρινήσεις και φαίνεται ότι κάποιοι μπορεί να γνώριζαν τον τρόπο που θα πραγματοποιηθούν οι συγκεκριμένες μετατάξεις.

Αποσυνδεδεμένος abcde

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8775 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:19:04 πμ »
Γνωρίζουμε τηλέφωνο και fax του αρμόδιου τμήματος στο υπουργείο; Με βλέπω για ένσταση αύριο...

Αποσυνδεδεμένος bookfreak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8776 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:19:40 πμ »
Βρε παιδιά, επειδή διαβάζω από πολλούς ότι δεν πήραν μετάταξη ενώ άτομα με λιγότερα μόρια από αυτούς πήραν, μήπως αυτό συμβαίνει επειδή εσείς αιτηθήκατε να μεταταχθείτε σε περιοχή/ διεύθυνση/ νομό άλλο απ' το/τη δικό/ή σας, ενώ οι άλλοι ήταν ήδη εκεί που εσείς θέλατε να πάτε, γι' αυτό προηγήθηκαν;

Όχι. Ξέρω τουλάχιστον 2 που πήραν για Β Αθήνας και ανήκουν στην περιοχή μου (νησιά)!!Με λιγότερα μόρια από μένα..

Έχω γίνει έξαλλη!!!!!!!!!!!!Όλη η περιοχή μου έχει πάει Β Αθήνας!!!!!!!!!!Με λιγότερα μόρια από μένα!!!!!Οι 2 έγιναν 3! Και όλες με αποσπάσεις στο παρελθόν σε γραφεία της περιοχής μετάταξης. ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαχα! Συγγνώμη παιδιά!! Έχω πάθει παράκρουση!!! Οι 3 έγιναν 4!!!Άδειασε η περιοχή μου!!!!Κυριολεκτικά! Και πήγε όλη Β Αθήνας!!!!Εκτός από μένα!!!!!!!!!!!!

Καλά εσύ στο πηγάδι κατούρησες; (που έλεγε και ο παππούς μου)

Απλά δεν είχα βύσμα!!!! Για να παίρνω τα μόρια των μικρότερων νησιών και να υπηρετώ σε ΔΔΕ στην Αθήνα, υπηρετούσα βλέπεις στα νησιά, και να μου πουν τώρα τι έπρεπε να δηλώσω!!!!!!!!!

Τι ειδικοτητα εισαι, αν επιτρεπεται?

ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος mrgl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8777 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:20:31 πμ »
32 πε 05 μετατάχθηκαν σε 51 κενά που είχαν δοθεί

Σχετικά με τους ΠΕ05 στη γ' αθήνας, θα ήθελα να επισημάνω ότι οι θέσεις για την Πρωτοβάθμια ήταν 33 και ότι τελικά πήρε 32 άτομα. Γιατί περίσσεψε αυτή η μία θέση; Σας διαβεβαιώνω ότι αιτήσεις υπήρχαν γιατί κι εγώ που είμαι της ειδικότητας είχα βάλει ως πρώτη επιλογή μου τη γ' αθήνας και παρόλο που είχα πολλά μόρια η αίτησή μου δεν ικανοποιήθηκε. Επίσης, στη β' αθήνας στην ειδικότητά μου περισσεύουν 5 θέσεις και στην α' αθήνας 2 θέσεις και ξέρω από συναδέλφους ότι είχαν κάνει αίτηση για εκεί και δεν ικανοποιήθηκαν. Τι ακριβώς συνέβει λοιπόν;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 768
Σύνολο: 777

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.