*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4385855 φορές)

0 μέλη και 15 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος praitor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8834 στις: Αύγουστος 29, 2013, 02:45:10 πμ »
μπορεις να δεις εδώ τα μόρια μου: dide.dod.sch.gr

νομίζω ότι αυτό που κάνεις είναι λίγο καφρίλα ή μου φαίνεται; μπορεί να μην έχω 100, αλλά τα πλησιάζω.


Συγγνώμη για να καταλάβω
στην Γ Αθήνας οι μεταταγέντες έπιασαν τον αριθμό 94? δηλαδή πήραν όλοι όσοι έπρεπε?
γιατί βλέπω οτι στην πρωτοβάθμια Γ αθήνας δεν καλύφθηκαν όλες οι θέσεις. Μου φαίνεται απίθανο γιατί υποθέτω ότι όλο και κάποιοι από νησιά θα την είχαν δηλώσει

παρεπιπτόντως να ΔΩΣΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΤΗΣ ΠΕΚΑΠ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ Δ ΑΘΗΝΑΣ.

Αλήθεια πόσα μόρια είχε? ρωτάω γιατί εγώ έχω σχεδόν 100 είχα δηλώσει Δ Αθήνας και δεν πήρα μετάταξη

Ο άλλος όμως έχει 100.
Αν εσύ τα πλησιάζεις αλλά δεν έχεις 100, και παρόλαυτα του πήρες την θέση, τότε ποιος έκανε την καφρίλα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:36:35 »

Αποσυνδεδεμένος praitor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8835 στις: Αύγουστος 29, 2013, 02:53:06 πμ »
Εσύ πόσα μόρια έχεις; Πήρες μετάταξη;

Επειδή μιλάς επι προσωπικού να ξέρεις ότι εγώ δεν μπορώ να ευθύνομαι για την ηλιθιότητα του Υπουργείου.

σε ευχαριστώ petzi.

Απίστευτο, είμαι στη Μαγνησία, βάζω 1η επιλογή Δ Αθήνας και έχω σχεδόν 100 μόρια!!!!
και έρχεται ο άλλος από Λέρο με 72 μόρια και μου παίρνει τη θέση!!!

Μάλλον έπρεπε να γίνω γραμματέας της ΠΕΚΑΠ, τι λέτε?

Συγγνώμη για να καταλάβω
στην Γ Αθήνας οι μεταταγέντες έπιασαν τον αριθμό 94? δηλαδή πήραν όλοι όσοι έπρεπε?
γιατί βλέπω οτι στην πρωτοβάθμια Γ αθήνας δεν καλύφθηκαν όλες οι θέσεις. Μου φαίνεται απίθανο γιατί υποθέτω ότι όλο και κάποιοι από νησιά θα την είχαν δηλώσει

παρεπιπτόντως να ΔΩΣΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΤΗΣ ΠΕΚΑΠ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ Δ ΑΘΗΝΑΣ.

Αλήθεια πόσα μόρια είχε? ρωτάω γιατί εγώ έχω σχεδόν 100 είχα δηλώσει Δ Αθήνας και δεν πήρα μετάταξη

Αν   μιλάμε για τον ίδιο δες τα μόρια μετάθεσης  72 και κάτι  :o  του στο http://www.alfavita.gr/arthra/%CF%80%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CF%81%CE%AF%CF%89%CE%BD-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%80%CE%B505-%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CE%B519-20-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%80   ::)

Το ελάχιστο που πρέπει να κάνεις αν έφαγες την θέση συναδέλφου με 100 μόρια, είναι να καταγγείλεις επίσημα την μετάταξή σου, στην ιστοσελίδα της ΠΕΚΑΠ.

Αν δεν το κάνεις, τότε μάλλον συμμετείχες και εσύ στο κόλπο.

Προσωπικά μου φαίνεται περίεργο από όλη την περιφέρεια αττικής να μην ζήτησε κανείς Δ αθήνας, και να έφτασε ο αλγόριθμος να δέχεται άτομα πανελλαδικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 02:54:46 πμ από praitor »

Αποσυνδεδεμένος praitor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8836 στις: Αύγουστος 29, 2013, 02:58:16 πμ »
Καταρχήν συγχαρητήρια σε όσους γύρισαν στις οικογένειες τους, ή παρέμειναν σε αυτές.

Τα έχω παίξει με τον/την συνάδελφο από την Μαγνησία με τα 100 μόρια.

Ρε συνάδελφε σίγουρα το έβαλες πρώτη επιλογή, από μαγνησία, έκανες ταυτοπροσωπία, και όλα καλά;

Γιατί αν ισχύουν αυτά δεν μπορεί να έρθει ο άλλος από ΠΥΣΔΕ Δωδεκαννήσου και να στην φάει!!

Υ.Γ. έχω την εντύπωση ότι ο λόγος είναι ότι η μαγνησία έβγαλε 27 πλεονάζοντες, και 27 κενά, άρα
δεν επιτρέπει σε κανέναν σας να φύγετε.
Άδικο θα μου πεις γιατί μπορεί κάποιος άλλος να ήθελε να έρθει μαγνησία,
και να φύγεις εσύ, αλλά μάλλον αυτό έγινε!!


Σχεδόν όλες οι διευθύνσεις στους ΠΕ19-20 έβγαλαν κενά ίσα με τους πλεονάζοντες.
Άρα αυτό που λες δεν είναι λόγος.
Κάποιος άλλος πρέπει να είναι ο λόγος που κάποιος με 72 μόρια πέρασε κάποιον με 100.

Εγώ εξακολουθώ να έχω την απορία. Είναι δυνατόν κανείς από την περιφέρεια αττικής να μην ζήτησε Δ αθήνας, έτσι ώστε να υπάρξει κενή θέση και να την καταλάβει κάποιος από πανελλαδικά; Και αυτό και μόνο είναι περίεργο.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 01:07:10 μμ από praitor »

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8837 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:01:38 πμ »

'Όλες οι διευθύνσεις στους ΠΕ19-20 έβγαλαν κενά ίσα με τους πλεονάζοντες.
Άρα αυτό που λες δεν είναι λόγος.
Κάποιος άλλος πρέπει να είναι ο λόγος που κάποιος με 72 μόρια πέρασε κάποιον με 100.

Δ Αθήνας και Δωδεκάνησα έχουν διαφορετικα νούμερα σε κενά-πλεονάσματα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:36:35 »

Αποσυνδεδεμένος dahmeli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8838 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:04:24 πμ »
Ξερει κανείς αν η Α Αθηνας και η Β Αθηνας πηρε ολους τους πληροφορικους? Απο το κινητο, αυτο το φοβερο pdf 420 σελιδων ειναι μαρτυριο.

Αποσυνδεδεμένος praitor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8839 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:08:06 πμ »

'Όλες οι διευθύνσεις στους ΠΕ19-20 έβγαλαν κενά ίσα με τους πλεονάζοντες.
Άρα αυτό που λες δεν είναι λόγος.
Κάποιος άλλος πρέπει να είναι ο λόγος που κάποιος με 72 μόρια πέρασε κάποιον με 100.

Δ Αθήνας και Δωδεκάνησα έχουν διαφορετικα νούμερα σε κενά-πλεονάσματα.

Όχι. Σύμφωνα με την τροποποιητική, οι κενές θέσεις και οι πλεονάζοντες στην Δ Αθήνας είναι ίσοι στον αριθμό.  69

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8840 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:09:49 πμ »

'Όλες οι διευθύνσεις στους ΠΕ19-20 έβγαλαν κενά ίσα με τους πλεονάζοντες.
Άρα αυτό που λες δεν είναι λόγος.
Κάποιος άλλος πρέπει να είναι ο λόγος που κάποιος με 72 μόρια πέρασε κάποιον με 100.

Δ Αθήνας και Δωδεκάνησα έχουν διαφορετικα νούμερα σε κενά-πλεονάσματα.

Όχι. Σύμφωνα με την τροποποιητική, οι κενές θέσεις και οι πλεονάζοντες στην Δ Αθήνας είναι ίσοι στον αριθμό.  69
αυτό δεν το είχα προσέξει. πάντως πριν από εμένα είναι πολλοί με λιγότερα μόρια από Δ' Αθηνας.


Αποσυνδεδεμένος praitor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8841 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:18:38 πμ »

'Όλες οι διευθύνσεις στους ΠΕ19-20 έβγαλαν κενά ίσα με τους πλεονάζοντες.
Άρα αυτό που λες δεν είναι λόγος.
Κάποιος άλλος πρέπει να είναι ο λόγος που κάποιος με 72 μόρια πέρασε κάποιον με 100.

Δ Αθήνας και Δωδεκάνησα έχουν διαφορετικα νούμερα σε κενά-πλεονάσματα.

Όχι. Σύμφωνα με την τροποποιητική, οι κενές θέσεις και οι πλεονάζοντες στην Δ Αθήνας είναι ίσοι στον αριθμό.  69
αυτό δεν το είχα προσέξει. πάντως πριν από εμένα είναι πολλοί με λιγότερα μόρια από Δ' Αθηνας.

Και είναι φυσιολογικό αυτό, αφού σύμφωνα με τον αλγόριθμο προηγούνται όσοι είναι από το οίκειο πύσδε, έπονται όσοι είναι από την περιφέρεια αττικής, και τελευταίοι έρχονται όσοι είναι από μακριά.

Επίσης δεν υπάρχει περιφέρεια δωδεκανήσου, αλλά νοτίου αιγαίου.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8842 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:21:23 πμ »
Το να καταφερομαστε εναντιον ατομων που ΔΕΝ συμμετεχουν στη συζητηση και μαλιστα ειναι και επωνυμοι...οκ..ειναι μεγαλη καφριλα.Δεν ξερουμε τιε χει γινει.ΕΔΩ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΒΡΙΘΕΙ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑς..ΤΙ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ;
Ουτε μας νοιαζουν τα μορια του καθενος και δεν ειμαστε και ελεγκτικος μηχανισμος.Ελεος ρε παιδια.,.εχετε ξεφυγει τελειως καποιοι.
Στις υποχρεωτικες μετταξεις μπηκαν και ειδικοτητες που προυπηρχαν.Αγγλικων,μουσικης ,γυμναστικης.Αυτοι οι ανθρωποι ειχαν ζητησει μεταθεση φεττος και δεν την πηραν επειδη δεν υπηρχαν κενα στον νομο που ζητησαν.Και τωρα στις υποχρεωτικεες..δωθηκαν θεσεις στους νομους που οι συναδελφοι ειχαν κανει αιτηση μεταθεσης καιο δεν την πηραν.
ΟΛΗ Η ΔΙΑΔΙΚΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΙΣΧΟΣ!
Φιλοι της Α/θμιας εσεις που θιγεσται αποπ τις υποχρεωτικες μετταξεις.επικοινωνηστε μαζι μου.
Ολοι μαζι θα νικησουμε αυτο το αισχος.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 08:57:21 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος praitor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8843 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:23:21 πμ »
Πάντως δεν βλέπω εγώ κανέναν Αντώνη στους παρακάτω πίνακες, αν ο χρήστης που έκανε την καταγγελία δεν μου αποδείξει ότι υπάρχει (έστω και με πμ) θα προχωρήσω σε όλες τις νόμιμες διαδικασίες.


http://dide.mag.sch.gr/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=774:2013-04-16-12-40-34&catid=3:anakoinoseisdiefhtinsis&Itemid=11

http://dide.mag.sch.gr/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=650:-2012-13&catid=3:anakoinoseisdiefhtinsis&Itemid=11

Μπορεί να είναι κάποιος με οργανική θέση, που δεν φαίνεται στους παρακάτω πίνακες. (αν τον λένε Αντώνη βέβαια).

Πάντως έχεις δίκιο, πρέπει ο συνάδελφος να σου φανερώσει την ταυτότητά του, έστω και με πμ, γιατί η καταγγελία είναι σοβαρή και αν είναι ψευδής, τότε μιλάμε για λάσπη προς το προσωπό σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 03:35:29 πμ από praitor »

Αποσυνδεδεμένος anapli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8844 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:23:53 πμ »
Οι της πληροφορικής, μη τα μπερδεύετε.

Οι πλεονάζοντες της Δ΄Αθήνας είναι 50(ΠΕ19-20). Τα κενά στη πρωτοβάθμια είναι 69

Αποσυνδεδεμένος CopyPaste

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8845 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:24:05 πμ »
Μελετώντας κοντινές περιπτώσεις έχω την εντύπωση ότι ο "αλγόριθμος" πήγαινε κάπως έτσι.

Ας πάρουμε έναν νομό...πχ. νομός Πιερίας

Ψάχνει πόσοι δήλωσαν δημοτικά ν.Πιερίας σαν ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ(από όλη την Ελλάδα). Τους ταξινομεί, επιλέγονται πρώτα αυτοί που ανήκουν στο ΠΥΣΔΕ του νομού...Αν περισσέψουν θέσεις επιλέγονται και οι υπόλοιποι(εκτός νομού-ΜΕ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΝΤΑ). Αν περισσέψουν πάλι παίρνει τους συναδέλφους που δήλωσαν Δημοτικά σχολεία του ν.Πιερίας ΣΑΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ και παίρνει από αυτούς(με την ίδια προτεραιότητα πυσδε-περιφέρεια-πανελλαδικά).

Το ίδιο με τις διοικητικές θέσεις. Ψάχνει σε όλη την Ελλάδα ποιοι δήλωσαν διοικητικοί για τον ν.Πιερίας σαν ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ. Επιλέγει με προτεραιότητα στους "ντόπιους" Αν περισσεουν θεσεις επιλέγει και απο άλλους νομούς. Αν περισσέψουν και πάλι επιλέγει συναδέλφους που επέλεξαν διοικητική θέση στο νομο Πιερίας σαν ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ(με την ίδια προτεραιότητα πυσδε-περιφέρεια-πανελλαδικά) κ.ο.κ...

Η όλη διαδικασία ελέγχεται με κάποιο τρόπο έτσι ώστε να μην ξεπεράσουν τον αριθμό πλεοναζόντων που έχει δοθεί για τον νομό γιατί διαφορετικά θα έχει έλλειμμα ο νομός...

Τώρα πως ενοποιείται όλο αυτό το πράγμα σε όλους τους νομούς( ...λάθος....κάποιοι νομοί δεν δήλωσαν κενά και πλεονάσματα για κάποιες ειδικότητες!!!! ;D).....

Κάπως έτσι το βλέπω εγώ...Έπαιξε μεγάλο ρόλο η σειρά προτίμησης από ότι φαίνεται ...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 03:29:23 πμ από CopyPaste »

Αποσυνδεδεμένος praitor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8846 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:25:27 πμ »
Οι της πληροφορικής, μη τα μπερδεύετε.

Οι πλεονάζοντες της Δ΄Αθήνας είναι 50(ΠΕ19-20). Τα κενά στη πρωτοβάθμια είναι 69

Κάνεις λάθος.
Έχει βγει τροποποιητική που λέει ότι οι πλεονάζοντες είναι 69, όσοι και τα κενά.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 03:30:54 πμ από praitor »

Αποσυνδεδεμένος anapli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8847 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:34:34 πμ »
Οι της πληροφορικής, μη τα μπερδεύετε.

Οι πλεονάζοντες της Δ΄Αθήνας είναι 50(ΠΕ19-20). Τα κενά στη πρωτοβάθμια είναι 69

Κάνεις λάθος.
Έχει βγει τροποποιητική που λέει ότι οι πλεονάζοντες είναι 69, όσοι και τα κενά.

Μην επιμένεις σε παρακαλώ. 
Η τροποποιητική βγήκε για την απόφαση των κενών της πρωτοβάθμιας("Τροποποίηση της αριθ. 111967/Δ2/13 -08-2013 απόφασης καθορισμού αριθμού θέσεων για μετάταξη εκπαιδευτικών Δ.Ε. στην Π.Ε. και σε Διοικητικές θέσεις φορέων του Υ.ΠΑΙ.Θ."),  όχι για τον αριθμό των πλεοναζόντων("Αριθμός πλεονάζοντος εκπαιδευτικού προσωπικού Δ.Ε. και κενές θέσεις εκπαιδευτικού προσωπικού Π.Ε.")

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 787
Σύνολο: 797

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.