*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4385825 φορές)

0 μέλη και 17 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10262 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:19:23 μμ »
@BITCH μου ξέρω σ'έπρηξα, έχω όμως πολλή αγωνία...Τι να κάνω ? Να πάω αύριο στην Α/θμια ?

καλέ , τι συμβαίνει και δεν βλέπεις τις απαντήσεις μου; Τεσπά, αντιγράφω απο πιο πάνω :

elenam
σε καμία περίπτωση δε θα σπεύσουν οι μύριοι. Πρέπει να βγει υ.α . και να εκδοθεί ΦΕΚ, το ότι ανακοινώθηκε μια λίστα επί των ενστάσεων δε λέει απολύτως  τίποτα.
Καθ' ην στιγμήν έχετε διατεθεί απο την β/θμια στην α/θμια αυτό σημαίνει ότι
α. η α/θμια έδωσε κενά στην β/θμια και
β. η β/θμια σας έχει ήδη τοποθετήσει στην α/θμια ως εξής :
αν είστε με μερική διάθεση τότε η απόφαση τοποθέτησης στα κενά της α/θμιας ειναι απόφαση του Δ/ΝΤΗ Δ.Ε. και δεν μπορεί να αλλάξει

αν είστε με ολική διάθεση τότε υπάρχει εισήγηση του ΠΥΣΔΕ για τοποθέτηση και απομένει η απόφαση του ΠΥΣΠΕ που αν καθυστερεί θα πρέπει να απαντήσει εγγράφως για ποιον λόγο καθυστερεί ( δεδομένου ότι η εισήγηση ειναι έτοιμη και ουσιαστικά μια απλή επικύρωση χρειάζεται...)

αλλά όπως έγραψε και ο Βερμουδάκιας : ΜΠΑΝΑΝΙΑ !!

swag

wirklich, das ist sehr und soooooooooooooo  schlecht !!!

οπότε ΝΑΙ, να πας στην α/θμια και να ζητήσεις απαντήσεις !
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:22:40 »

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10263 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:22:54 μμ »
@BITCH μου σ'ευχαριστώ πολύ...απλά έφυγα για λίγο από τον υπολογιστή...
Το κουλό είναι ότι όταν παρουσιάστηκα πριν από πάνω από μια εβδομάδα στην α/θμια, ο άνθρωπος που ξέρει τα κενά μου είπε ότι έχουν μείνει ελάχιστα στην ειδικότητά μου, ότι είμαστε πολλές διατεθείσες από τη β/θμια (εγώ με ολική) και ότι θα "στείλουν κάποιες από εμάς πίσω", όταν τον ρώτησα τι εννοεί "πίσω" μου απάντησε "στη β/θμια"! Μα εκεί δεν υπάρχουν κενά! Πιστεύεις ότι πράγματι θα κινδύνευα με υποχρεωτική απόσπαση (ούσα αποσπασμένη κ.π.) στην περιφέρεια ?

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10264 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:23:59 μμ »
Δείτε και αυτό γιατί η πρόκληση είναι Μεγατόνων:

Συνάδελφος Πληροφορικής ΠΕ20 από ΠΥΣΔΕ ΠΕΙΡΑΙΑ (δηλαδή και εκτός ΠΥΣΔΕ και εκτος ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ) ικανοποιείται η ένσταση της για Β Θεσσαλονίκης.....και κρατηθείτε γερά γιατί τα μόρια που είχε στις άπατες εθελοντικές μετατάξεις του ΜΑΡΤΙΟΥ (ανακοινωμένα και με τη βούλα από ΠΥΣΔΕ Πειραιά) είναι 47,03. Άντε να είχε 2 επιπλέον πτυχία, 2 μεταπτυχιακά και 1 διδακτορικά και από τον Μαρτιο εμφάνισε και ένα επιπλέον παιδάκι....και πάλι υπάρχει κόσμος που προηγείται!!!!

ΕΛΕΟΣ.....με ποια λογική ικανοποιείται μία τέτοια ένσταση!!!!!

Να είστε καλά συνάδελφοι, για εμένα η αγωνία τελείωσε σήμερα χωρίς ευτυχές αποτέλεσμα....αλλά τελείωσε.
Οι άνθρωποι θα πέσουν με μεγάλο παταγο! Αρχίζω το "αντάρτικο" γιατί οι άνθρωποι δε καταλαβαίνουν από νόμιμες και διαφανείς διαδικασίες. Είναι σα να λέμε ότι εν έτη 1969 με κραταιά τη Χούντα του Παπαδόπουλου, εμείς έχουμε κάνει ένσταση στον Παπαδόπουλο.....ε ναι είναι σίγουρο ότι θα μας δικαίωνε!!!!
Σε όλα αυτά πρέπει να λαμβάνεται υπόψιν και η δοτικότητα του ΠΥΣΔΕ, όχι μόνο τα μόρια. Δηλαδή αν το ΠΥΣΔΕ είχε δώσει ότι είχε είκοσι πλεονάσματα τότε θα έφευγαν οι είκοσι πρώτοι για πρωτοβάθμια και ο εικοστός πρώτος θα έμενε ακόμα και αν έπαιρναν άλλοι τη ματάταξη με πολύ λιγότερα μόρια. Η δική μας ένσταση έγινε δεκτή (μαζί με πολλών άλλων από την ίδια περιφέρεια και ειδικότητα) επειδή δεν είχε εξαντληθεί η δοτικότητα του ΠΥΣΔΕ (κάτι που προφανώς ήταν πρσχεδιασμένο για ν αφέρουν έξτρα κόσμο), και η ένσταση φυσικά ανέφερε και συγκεκριμένα ονόματα.

Αποσυνδεδεμένος kirea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10265 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:25:17 μμ »
Βρε βρε τι βρίσκει κανείς αν ψάξει.

Βρήκα συμπληρωματική μετάταξη σε νομό που δεν είχε δώσει κενά.



Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:22:40 »

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10266 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:26:54 μμ »
θα κάνει κανείς ένσταση για τις ενστάσεις;;;    :o :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος soron80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10267 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:27:26 μμ »
Βρε βρε τι βρίσκει κανείς αν ψάξει.

Βρήκα συμπληρωματική μετάταξη σε νομό που δεν είχε δώσει κενά.

ναι αλλά μπορεί να έχει κενά με την καινούρια διαπιστωτική πράξη..
όχι βέβαια ότι το δικαιολογώ, αλλά ίσως έχει μια λογική.

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10268 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:27:49 μμ »
Αυτά περί δοτικότητας..κτλ είναι φήμες και ικασίες...Να βγει το υπουργείο και να τα πει όλα αυτά και να ανακοινώσει μόρια. ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΒΕΡΕΣΕ...τα δάκτυλα μας θα μυρίζουμε τι θέλει να πει ο ποιητής..ΕΛΕΟΣ Ρε συνάδελφοι

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10269 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:28:07 μμ »
Ας ξαναπούμε το αυτονόητο: ήταν εγκληματικό λάθος η δυνατότητα αίτησης σε άλλη περιοχή (εκτός Περιφέρειας).
Τώρα "λουζόμαστε" τις συνέπειες.
Καλά σαράντα...Δε βαρεθήκατε να λέτε τα ίδια από το 15αυγουστο μέχρι σήμερα?Τα λεγόμενα σας έχουν ξεπεραστεί από τους καιρούς,τις εποχές,τις περιστάσεις,τα γεγονότα,τα πάντα όλα...Και εσείς επιμένετε στις μπουρδολογίες που βγάζατε από το μυαλό σας και δεν ήταν τίποτε άλλο από ευσεβείς,μύχιους πόθους σας...
Αν περιμέναμε από παλαιολιθικές απόψεις σαν τις δικές σας(ο παλιός και βολεμένος νάναι καλά και όλοι οι υπόλοιποι να πάνε να γ....),θάμασταν ακόμα στα ξερονήσια να αγναντεύαμε το άπειρο ενώ θα υπήρχαν κενά στις πόλεις μας...

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10270 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:28:14 μμ »
και τώρα τι ?  εστω οτι δεν γίνεται τίποτα με νέα ένσταση και μένω με την μετάταξη στην 2ρη επιλογή μου  :'( :'( :'( , τι κάνω ? έχω τοποθετηθεί σε ένα λύκειο και ένα γυμνάσιο αλλά δεν συμπληρώνω ωράριο . Παραμένω εκεί μέχρι να βγεί ΦΕΚ  ή έη μετάταξη θα υλοποιηθεί του χρόνου ? Αν  , λέω εγώ , μέσα στο γενικό μπάχαλο , σκάσει μύτη η Φαση Β Μετατάξεων και δεν έχει βγεί το ΦΕκ των εντάσεων ( στο Ελλάδα ζούμε ) , μπορώ να κάνω αίτηση ??? ΚΑλό ε;;;;;;  ;D ;D ;D ;D γελάω αλλά από μέσα μου κλαιω  :'(

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10271 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:29:19 μμ »
να ζητήσεις να μάθεις τα κενά που είχε στείλει η α/θμια στην β/θμια και βάσει των οποίων έγινε η διάθεση (μερική ή ολική). τι θα πει είστε περισσότεροι απο τα κενά; αφού οι διαθέσεις βάσει των κενών έγιναν...

τι ΚΠ (απ όλες) είσαι ;

petzi θεωρητικά μπορείς να υποβάλεις αίτηση για την β φάση

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10272 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:31:00 μμ »
Είναι ακριβώς το δίλημμα που προανέφερα. Σύμφωνα με την πρότερη εμπειρία που αποκομίσαμε από την α' φάση μετατάξεων, άπαξ και δηλώσεις το οικείο ΠΥΣΠΕ, ακόμα και 2ο σε σειρά προτίμησης, σε στέλνουν εκεί. Στην ουσία, δηλαδή, 'καις' την 1η επιλογή σου. Ένας τρόπος να το αποφύγεις αυτό, είναι να μη δηλώσεις καθόλου το οικείο ΠΥΣΠΕ, αλλά μόνο την περιοχή που σε ενδιαφέρει. Τότε όμως, διατρέχεις τον κίνδυνο να μη μεταταχθείς. Και αν είσαι στα Δωδεκάνησα και θες να πας Αθήνα π.χ., το ρίσκο αξίζει. Αν όμως είσαι Πειραιά και θες να πας Δ' Αθήνας, τότε είναι σαν να προκαλείς την τύχη σου. 'Να μην είμαστε και πλεονέκτες', που λέει και ο Ηλίας του 16ου.

Υ.Γ. Το κομμάτι του Cat Stevens, απλά... παραμυθένιο.

Τοτε θα πρεπει να σταθμισεις τα δεδομενα με χειρουργικη ακριβεια. Παραγοντες που παιζουν ρολο - και εφοσον αποκλειστει η περιπτωση μεταθεσης στη Β/θμια - ειναι η κατοχη οργανικης στο ΠΥΣΔΕ Πειραια, ο αριθμος των υπο διαθεση στην Α/θμια Δ Αθηνας, η μοριοδότησή τους, ο αριθμος των ΕΑΕΠ στην Α/θμια Δ Αθηνας καθως και οι οργανικες και λειτουργικες υπεραριθμιες που καταγραφηκαν το καλοκαιρι, οπως επισης και η μοριοδοτηση τυχον μεταταγμενων της Α φάσης. 

Υ.Γ. Το εχω σε αυθεντικο βυνιλιο.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10273 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:31:05 μμ »
ναι αλλά μπορεί να έχει κενά με την καινούρια διαπιστωτική πράξη..
όχι βέβαια ότι το δικαιολογώ, αλλά ίσως έχει μια λογική.

Δηλαδή μας λες και πρέπει να δικαιολόγησουμε δικαίωση ένστασης, διότι άκουσον άκουσον έχει βγει νέα διαπιστωτική για τα κενά!!! Μα οι αιτήσεις και οι ενστασεις έγιναν επί των παλαιών δεδομένων....δε θα μας τρελάνει το υπουργείο!!!!
Ανήθικα πράματα...παράνομα δε θα πω...γιατί ο νόμος που ψήφισαν οι ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ της ΒΟΥΛΗΣ ΠΑΣΟΚ/ΝΔ/ΔΗΜΑΡ δίνει δικαίωμα στον Αρβι να κάνει ότι του καπνίσει!!! Αυτός είναι νόμος πλεον νομος=ΟΤΙ ΚΑΠΝΙΣΕΙ ΤΟΥ ΑΡΒΙ!

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 586
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10274 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:31:52 μμ »
οι άνθρωποι δε καταλαβαίνουν από νόμιμες και διαφανείς διαδικασίες. Είναι σα να λέμε ότι εν έτη 1969 με κραταιά τη Χούντα του Παπαδόπουλου, εμείς έχουμε κάνει ένσταση στον Παπαδόπουλο.....ε ναι είναι σίγουρο ότι θα μας δικαίωνε!!!!

ακριβώς,

πάντως βλέπω ότι μία αίτηση για μετάταξη από πρωτοβάθμια σε πρωτοβάθμια πρέπει να πάω να την κάνω, θα βάλω και 500 μόρια και αν μου πουν τίποτα θα τους δείξω το μετάλλιο του μαλάκα της χρονιάς που πήραν φέτος σε ειδική τελετή υπό άκρα μυστικότητα οι ειδικότητες της πρωτοβάθμιας και να μην διαβάσω καμία εξυπνάδα από κανέναν που δεν θίγεται παρακαλώ και μη κάνει κανένας κανένα αστείο και μου κλείσει τη μύτη.
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10275 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:32:55 μμ »
θα κάνει κανείς ένσταση για τις ενστάσεις;;;    :o :o :o :o

Νομιζω οτι μπορουμε επισημα να κηρυξουμε το 2013 τη ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΝ ΕΝΣΤΑΣΕΩΝ. Εγω μονο εχω κανει 4.Δυο επι των αποσπασεων, μια επι των μεταταξεων και μια επι των τοποθετησεων. Το ωραιο ειναι οτι δε δικαιωθηκε καμμια.Μιας και εθιστηκα στην αγωνια ομως λεω να συνεχισω να κανω. Να ρωτησω: Ενσταση επι των μεταθεσεων της επομενης χρονιας μπορω να κανω απο τωρα??? ???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 755
Σύνολο: 774

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.