*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4385345 φορές)

0 μέλη και 14 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karaba

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10290 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:50:39 μμ »
thanks bitch
Με την ευκαιρια να σας πω οτι για ακομη μια φορα σκεφτομαι σοβαρα το ενδεχομενο να σπασω κανα κεφαλι και ας γινει ο,τι ειναι να γινει...  Συνεντευξη για διευθυντης ΣΔΕ, 5,5 μορια πανω από τον δευτερο και φυσικα πηρα 14 και το αστερι 20... Τι μπανανια μου λετε? Μια χαρα ειναι οι μπανανιες...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:49:28 »

Αποσυνδεδεμένος soron80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10291 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:51:12 μμ »
karaba
πας για απείθεια - τουτ' ΄εστιν θέση σε αργία

Γιατί τρομάζεις τον άνθρωπο?
Έχουν ψηφιστεί οι υποχρεωτικές μεταθέσεις και δεν το κατάλαβα?
ο νόμος της Αννούλας από το 2010 δεν ισχύει για τις υποχρεωτικές αποσπάσεις?

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10292 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:54:18 μμ »
παντού και πάντα γραπτώς !! το προφορικώς πέθανε εδώ και καιρό.

soron  για υποχρεωτική απόσπαση / διάθεση σε α/θμια δεν αναφέρθηκε η karaba?  Αν έχεις εντολή απο προιστάμενο να πας εκεί για συμπλήρωση και δεν το κάνεις, αυτό συνιστά πειθαρχικό παράπτωμα : ανυπακοή σε εντολή προι΄σταμένης αρχής ( παρέλκυση υπηρεσίας). Δηλαδή απείθεια.
Δεν τρομοκρατώ κανέναν αλλά μην κρυβόμαστε και πίσω απ΄το δάχτυλό μας.... Φαντάζεσαι τι θα γίνει αν ο καθένας που δεν θέλει να πάει α/θμια ή σε επαλ, ή σε λύκεια ή δεν ξέρω εγώ πού κάνει ό,τι του κατέβει ;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10293 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:55:58 μμ »
παντού και πάντα γραπτώς !! το προφορικώς πέθανε εδώ και καιρό.

soron  για υποχρεωτική απόσπαση / διάθεση σε α/θμια δεν αναφέρθηκε η karaba?  Αν έχεις εντολή απο προιστάμενο να πας εκεί για συμπλήρωση και δεν το κάνεις, αυτό συνιστά πειθαρχικό παράπτωμα : ανυπακοή σε εντολή προι΄σταμένης αρχής ( παρέλκυση υπηρεσίας). Δηλαδή απείθεια.
Δεν τρομοκρατώ κανέναν αλλά μην κρυβόμαστε και πίσω απ΄το δάχτυλό μας.... Φαντάζεσαι τι θα γίνει αν ο καθένας που δεν θέλει να πάει α/θμια ή σε επαλ, ή σε λύκεια ή δεν ξέρω εγώ πού κάνει ό,τι του κατέβει ;
Σκέφτομαι να καταθέσω ερώτηση στο ΠΥΣΠΕ γιατί καθυστερεί την τοποθέτησή μας...Κάτι τέτοιο προτείνεις ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:49:28 »

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10294 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:57:51 μμ »
Σε όλα αυτά πρέπει να λαμβάνεται υπόψιν και η δοτικότητα του ΠΥΣΔΕ, όχι μόνο τα μόρια. Δηλαδή αν το ΠΥΣΔΕ είχε δώσει ότι είχε είκοσι πλεονάσματα τότε θα έφευγαν οι είκοσι πρώτοι για πρωτοβάθμια και ο εικοστός πρώτος θα έμενε ακόμα και αν έπαιρναν άλλοι τη ματάταξη με πολύ λιγότερα μόρια. Η δική μας ένσταση έγινε δεκτή (μαζί με πολλών άλλων από την ίδια περιφέρεια και ειδικότητα) επειδή δεν είχε εξαντληθεί η δοτικότητα του ΠΥΣΔΕ (κάτι που προφανώς ήταν πρσχεδιασμένο για ν αφέρουν έξτρα κόσμο), και η ένσταση φυσικά ανέφερε και συγκεκριμένα ονόματα.

Η δοτικοτητα του ΠΥΣΔΕ λειτουργησε ως τροχοπεδη στην πλειονοτητα των περιπτωσεων, ωστοσο, ακομη και στις σημερινες νεες μεταταξεις απο ενστασεις υπαρχουν κραυγαλεα κρουσματα βυσματομεταταξεων απο περιοχες στις οποιες δεν καταγραφησαν καθολου πλεονασματα στην αρχικη διαπιστωτικη πραξη του υπουργου. 
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10295 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 10:58:51 μμ »
thanks bitch
Με την ευκαιρια να σας πω οτι για ακομη μια φορα σκεφτομαι σοβαρα το ενδεχομενο να σπασω κανα κεφαλι και ας γινει ο,τι ειναι να γινει...  Συνεντευξη για διευθυντης ΣΔΕ, 5,5 μορια πανω από τον δευτερο και φυσικα πηρα 14 και το αστερι 20... Τι μπανανια μου λετε? Μια χαρα ειναι οι μπανανιες...

αυτή η συνέντευξη ειναι μεγάλη και αμαρτωλή ιστορία!! χθες έμαθα μέσω ΦΜΠ ότι φίλος μου πραγματικά εκλεκτός δάσκαλος με επιτυχημένη θητεία ως διευθυντής, τον οποίο τίμησαν σύλλογοι γονέων και κηδεμόνων και δήμαρχοι για το έργο του στο σχολείο ( ευρωπαϊκά προγράμματα, αίθουσα προβολών  μεταξύ άλλων πολλών ) ήρθε ...... τελευταίος στον αξιολογικό πίνακα για διευθυντής στις τελευταίες κρίσεις επειδή χαντακώθηκε στη συνέντευξη !!! Χαλούσε την πιάτσα προφανώς !!

Σκέφτομαι να καταθέσω ερώτηση στο ΠΥΣΠΕ γιατί καθυστερεί την τοποθέτησή μας...Κάτι τέτοιο προτείνεις ?

και όχι μόνο . Να ζητήσεις επίσης τα κενά που έδωσε η α/θμια στην β/θμια και βάσει των οποίων διατεθήκατε στην α/θμια. Και να ζητήσεις προφανώς και το γιατί καθυστερεί η τοποθέτησή σας δεδομένου ότι ... κενά υπάρχουν!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Alfakapa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10296 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 11:01:06 μμ »
Έχω κάνει ένα χρόνο Καρδίτσα. Δεν ξέρω αν είσαι από κει και δε θέλω να σε κακοκαρδίσω, αλλά εκεί φίλε πέφτει το μαγείρεμα της αρκούδας! Εμένα προσπαθούσαν τσαμπουκά να με στείλουν σε σχολείο εκτός Καρδίτσας, παρ' ότι ήμουν πρώτος στον πίνακα της φθίνουσας, για να βολευτούν οι επόμενες, που ήταν, συμπτωματικά, όλες Καρδιτσιώτισσες.

Αυτο που εγινε στην Καρδιτσα εναι οτι πρεπει για εισαγγελεα ...Βγαζουν τον νομο ελλειματικό ή πλεοναζοντα κατα το ΔΟΚΟΥΝ...Αλλα ποιός θα κινηθεί ...τα δικά μου οικονομικα παντως δεν επιτρεπουν διαστικες ιστοριες.....

Αποσυνδεδεμένος karaba

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10297 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 11:01:54 μμ »
Μπερδευεσαι bitch... Ο karaba διοριστηκε για να υπηρετησει σε λυκεια, επαλ, γυμνασια. Μην τα μπερδευεις με τα δημοτικα. Δεν ειναι λοιπον το ιδιο με τον καθενα που αρνειται ... κλπ. Το οτι ξαφνικα η δευτεροβαθμια εγινε και πρωτοβαθμια, δεν εχει να κανει με τον ... καθενα... Εννοειται οτι τιμω απεριοριστα οσους τα καταφερνουν στα δημοτικα, δυστυχως εγω δεν ειμαι ενας απο αυτους... απλα δεν τα καταφερνω να κανω αυτη τη δουλεια...

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10298 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 11:02:10 μμ »
@BITCH μου σου ζητώ συγνώμη που σ'έχω κουράσει, αλλά αν και 15 χρόνια στον κλάδο, τα γραφειοκρατικά δεν τα ξέρω. Να το τιτλοφορήσω πώς το έγγραφό μου? Κι είναι υποχρεωμένοι να μου δείξουν κυριολεκτικά τα κενά ? Σε τι χρονικό διάστημα ?

Αποσυνδεδεμένος koukida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • ..
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10299 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 11:03:28 μμ »
Ερώτηση

Δεν συμμετείχα στις Α'μετατάξεις γιατι δεν ειχαν δωθει κενα στους νομους που με ενδιέφεραν (για να μην πω σε ολη την περιφέρεια που με ενδιέφερε).
ΕΠειτα απο τις ενστασεις, βλεπω ατομο της ειδικοτητας μου στον νομό να προσγειώνεται απο το πουθενα- εγω ΤΙ μπορω να κανω ???
μπορω να κανω ενσταση ενω δεν συμμετείχα στην διαδικασια?  ειναι αρκετοι οι συναδελφοι που ειμαστε εξω φρενων και αναρωτιόμαστε.
“Dominion does not mean domination. We hold dominion over animals only because of our powerful and ubiquitous intellect. Not because we are morally superior. Not because we have a "right" to exploit those who cannot defend themselves. Let us use our brain to move toward compassion and away from cruelty, to feel empathy rather than cold indifference, to feel animals' pain in our hearts.” M.Bekoff

Αποσυνδεδεμένος zozi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10300 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 11:04:21 μμ »
όσοι μετάνιωσαν την μετάταξη και με τα σημερινά δεδομένα, μπορούν να κάνουν αίτηση ανάκληση??? Έλεγε η εγκύκλιος ότι είχαμε αυτή τη δυνατότητα? ::)

Αποσυνδεδεμένος soron80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10301 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 11:04:28 μμ »
παντού και πάντα γραπτώς !! το προφορικώς πέθανε εδώ και καιρό.

soron  για υποχρεωτική απόσπαση / διάθεση σε α/θμια δεν αναφέρθηκε η karaba?  Αν έχεις εντολή απο προιστάμενο να πας εκεί για συμπλήρωση και δεν το κάνεις, αυτό συνιστά πειθαρχικό παράπτωμα : ανυπακοή σε εντολή προι΄σταμένης αρχής ( παρέλκυση υπηρεσίας). Δηλαδή απείθεια.
Δεν τρομοκρατώ κανέναν αλλά μην κρυβόμαστε και πίσω απ΄το δάχτυλό μας.... Φαντάζεσαι τι θα γίνει αν ο καθένας που δεν θέλει να πάει α/θμια ή σε επαλ, ή σε λύκεια ή δεν ξέρω εγώ πού κάνει ό,τι του κατέβει ;

Αναφέρεται σε υποχρεωτική μετακίνηση σε άλλο ΠΥΣΔΕ ή ΠΥΣΠΕ που θα υπάρξουν κενά μετά τη β' φάση..
αυτό τουλάχιστον κατάλαβα εγώ..

Αποσυνδεδεμένος thea1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10302 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 11:06:14 μμ »
Δεν ικανοποιήθηκε η ένσταση μου χωρίς να ξέρω (και πάλι) το λόγο.
Δεν βλέπω πουθενά μόρια (και πάλι).
Βλέπω να έχουν πάει στην 1η προτίμηση μου 24 άτομα. Στην προηγούμενη λίστα είχα βρει άτομο με 86 μόρια και εγώ είχα 85. Δεν μπόρεσα να τους βρω όλους.
Δεν θα σταματήσω έως να πάρω τις απαραίτητες εξηγήσεις. Αυτή τη φορά θα κάνω ονομαστική ένσταση και όποιον πάρει ο χάρος.
Όποιος πήρε μετάταξη (ανεξαρτητα αν έσπρωξε ή όχι) εις βάρος κάποιου που είχε περισότερα μόρια από αυτόν ας πάει στην προηγούμενη του θέση.
μπορουμε να ξανακανουμε ενσταση??? εμενα με πεταξαν στην 2 επιλογη ενω τα κενα στην 1 παρεμειναν και παραμενουν ακαλυπτα!!!που θα ξανακανουμε ενσταση? και τωρα απο ποιοα υπηρεσια την δευτεροβαθμια η την πρωτοβαθμια που μεταταχθηκαμε?? επισης εγω εβαλα τιτλο αιτηση θεραπειασ οχι ενσταση ετσι μου ειχε πει καποιος, να ηταν λαθος??? πλιζ ας με βοηθησει καποιος..

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10303 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 11:06:42 μμ »
Κάθε κωλυσιεργία εκ μέρους των διευθύνσεων στο επίμαχο θέμα των διαθέσεων από β'θμια σε α'θμια, και, κατ' επέκταση, των τοποθετήσεων, ενδέχεται να είναι εσκεμμένη, εν αναμονή των επερχόμενων μετατάξεων. Πάντως, η δική μου απορία γιατί συγκεκριμένες διευθύνσεις β'θμιας κω@βαρούσαν ανεξήγητα στο προαναφερθέν θέμα, έχει αρχίσει να ικανοποιείται.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 740
Σύνολο: 740

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.