*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4384971 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10486 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 02:26:35 μμ »
Να ρωτήσω κάτι για την ένσταση μου επί των ενστάσεων :)
Έχω εντοπίσει γύρω στα 18 άτομα με λιγότερα μόρια από εμένα που πήραν απόσπαση στη Β' Θεσσαλονίκης.
Στην ένσταση θα αναφερθώ προσωπικά σε αυτά τα άτομα. Δεν ξέρω αν πρέπει να αναφέρω τα μόρια τους μιας και τα βρήκα από τις αιτήσεις τους για τις εθελοντικές μετατάξεις και κάποια από τον πίνακα μορίων των μεταθέσεων. Αναφέρω ή δεν αναφέρω μόρια;

Και μια άλλη ερώτηση (προς τη bitch κυρίως). Αυτοί οι πίνακες των μορίων (εθελοντικών μετατάξεων και μεταθέσεων) συνοδεύονται από κάποιο διαβιβαστικό με αριθμό πρωτοκόλλου κ.λπ.; Υπάρχει κάπου στο διαδίκτυο; Δεν υπάρχει περίπτωση να τα ζητήσω από διευθύνσεις γιατί δεν πρόκειται να προλάβω το περιθώριο των πέντε ημερών...

Είσαι σιγουρος ότι αυτά τα άτομα δεν έχουν 2ο πτυχίο ή μεταπτυχιακούς τίτλους...επίσης είσαι σίγουρος ότι δεν έχει αλλάξει η οικογενειακή τους κατάσταση από την περίοδο των αιτήσεων μετάθεσης ή μετάταξης του Απρίλη;

ΥΓ. Να υποθέσω οτι εννοείς μετάταξη και όχι απόσπαση.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2013, 02:32:19 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:13:55 »

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10487 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 02:42:45 μμ »
Έχω 86 μόρια περίπου.
Οι τέσσερις από αυτούς έχουν από 80 έως 84.
Οι οκτώ έχουν από 70 έως 80.
Οι πέντε από 60 έως 70 και ο ένας 40 μόρια.
Καλά για τον τελευταίο δεν το συζητάμε. Αν απέκτησε σε αυτό το διάστημα ένα διδακτορικό (54 μόρια) ένα μεταπτυχιακό (61 μόρια) παντρεύτηκε (65 μόρια) και αράδιασε και κάμποσα παιδάκια και πήρε άλλα 20 μόρια θα μπορούσε να με φτάσει :)

Δεν τα φανταζόμαστε όλα αυτά...
Δυστυχώς συμβαίνουν...

edit είχα κάνει λάθος και έγραψα απόσπαση στο προηγούμενο μήνυμα μου
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2013, 02:45:09 μμ από black21 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10488 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 02:45:11 μμ »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Την περίμενα αυτήν την απάντηση...εγώ πρακτικά σου είπα το εξής...επειδή οι τύποι άμα θέλουν να ακυρώσουν μια ένσταση ψάχνουν και το κόμμα μην βάλεις μόρια αν δεν είσαι απόλυτα σίγουρα γι αυτά...  ;) (εστω και αν είναι ολοφάνερο ότι προηγείσαι)

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10489 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 02:49:16 μμ »
;D ;D ;D ;D ;D ;D

Την περίμενα αυτήν την απάντηση...εγώ πρακτικά σου είπα το εξής...επειδή οι τύποι άμα θέλουν να ακυρώσουν μια ένσταση ψάχνουν και το κόμμα μην βάλεις μόρια αν δεν είσαι απόλυτα σίγουρα γι αυτά...  ;) (εστω και αν είναι ολοφάνερο ότι προηγείσαι)

Δε θα την κάνω εγώ την ένσταση. Έχω στείλει όλα τα στοιχεία σε δύο δικηγόρους και αναμένω.
Απλά είμαι σε συνεχή επαφή μαζί τους και θα ήθελα να ξέρω τι έκαναν οι άλλοι συνάδελφοι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:13:55 »

Αποσυνδεδεμένος shva

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10490 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 02:58:57 μμ »
Ρε παιδιά μια διευκρίνιση
Εστω ο Α με 50 μόρια που ανήκει οργανικά στην Α' Θεσσαλονίκης κι επιθυμεί μετάταξη στο οικείο ΠΥΣΠΕ(Α' Θεσσαλονίκης)
και ο Β με 80 μόρια που ανήκει οργανικά στην Α' Δωδεκανήσου κι επιθυμεί μετάταξη στην Α' Θεσσαλονίκης
Ποιος προηγείται στις αιτήσεις?Ο Α ή ο Β?

Αποσυνδεδεμένος gallikou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 718
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10491 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 03:04:21 μμ »
Ρε παιδιά μια διευκρίνιση
Εστω ο Α με 50 μόρια που ανήκει οργανικά στην Α' Θεσσαλονίκης κι επιθυμεί μετάταξη στο οικείο ΠΥΣΠΕ(Α' Θεσσαλονίκης)
και ο Β με 80 μόρια που ανήκει οργανικά στην Α' Δωδεκανήσου κι επιθυμεί μετάταξη στην Α' Θεσσαλονίκης
Ποιος προηγείται στις αιτήσεις?Ο Α ή ο Β?

Ο γιος του υπουργού...

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10492 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 03:04:46 μμ »
Ρε παιδιά μια διευκρίνιση
Εστω ο Α με 50 μόρια που ανήκει οργανικά στην Α' Θεσσαλονίκης κι επιθυμεί μετάταξη στο οικείο ΠΥΣΠΕ(Α' Θεσσαλονίκης)
και ο Β με 80 μόρια που ανήκει οργανικά στην Α' Δωδεκανήσου κι επιθυμεί μετάταξη στην Α' Θεσσαλονίκης
Ποιος προηγείται στις αιτήσεις?Ο Α ή ο Β?

Οπως έγινε τον Αύγουστο ο Α (αρκεί να ήταν μέσα στα πλεονάσματα του ΠΥΣΔΕ του, δες τι λέει παρακάτω και ο soron80)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2013, 03:11:06 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος annN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10493 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 03:07:56 μμ »
Ρε παιδιά μια διευκρίνιση
Εστω ο Α με 50 μόρια που ανήκει οργανικά στην Α' Θεσσαλονίκης κι επιθυμεί μετάταξη στο οικείο ΠΥΣΠΕ(Α' Θεσσαλονίκης)
και ο Β με 80 μόρια που ανήκει οργανικά στην Α' Δωδεκανήσου κι επιθυμεί μετάταξη στην Α' Θεσσαλονίκης
Ποιος προηγείται στις αιτήσεις?Ο Α ή ο Β?
Κανονικά μέχρι πριν την α φάση προηγούνταν ο Β.
Μια μερα πριν το τελος της προθεσμιας της α φάσης των μεταταξεων ο υπουργος στο παραδειγμα σου
βάζει πρωτον τον Α και υστερα τον Β.
Αυτο ειχε ως αποτελεσμα να γινουν πολλες ενστασεις για τροποποιηση μεταταξεις στις οποιες ικανοποιηθηκαν μονο 32

Αποσυνδεδεμένος soron80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10494 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 03:08:52 μμ »
Ρε παιδιά μια διευκρίνιση
Εστω ο Α με 50 μόρια που ανήκει οργανικά στην Α' Θεσσαλονίκης κι επιθυμεί μετάταξη στο οικείο ΠΥΣΠΕ(Α' Θεσσαλονίκης)
και ο Β με 80 μόρια που ανήκει οργανικά στην Α' Δωδεκανήσου κι επιθυμεί μετάταξη στην Α' Θεσσαλονίκης
Ποιος προηγείται στις αιτήσεις?Ο Α ή ο Β?

Αν ο Α είναι πλεονασματικός στην Α' Θεσσαλονίκης και ΘέσηΑ  (θέση σε μόρια σε σχέση με αυτούς που έκαναν αίτηση από την Α' Θεσσαλονίκης) <= (μικρότερη ή ίση) Πλήθος Πλεονάσματος στην Περιοχή τότε προηγείται ο Α οποιουδήποτε Β αν εβαλε την Α' Θεσσαλονίκης  πρώτη επιλογή....

Σε αντίθετη περίπτωση μάλλον προηγείται ο οποιοσδήποτε Β

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10495 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 03:55:09 μμ »

1. η ένσταση στο γραφείο υπουργού διά μέσω των ΔΔΕ/ΔΠΕ που ανήκει οργανικά κάποιος ( για το επισημότερο και "νομοτυπότερο" της διαδικασίας )
2. ΥΠΑΙΘ
    Γραφείο Υπουργού
    Α. Παπανδρέου 37
     Μαρούσι
(αν θελετε το στέλνετε και στο τμήμα Β ' ώστε να έχετε απαντήσεις απο δύο διαφορετικές μεριές αν και λυπάμαι τους συναδέλφους στο τμήμα Β που θα πελαγώσουν με εκατοντάδες ενστάσεις που πιθανόν να μην μπορούν να απαντήσουν).

@bitch σε έχουμε πρήξει . Για να καταλάβω καλά :
α) γραφω τίτλο πχ Ενσταση επί των αποτελεσμάτων των ενστασεων  σχετικα με το ΦΕκ μπλα μπλα μπλα (  :P :P :P)
β) ως κοινοποίηση γραφω
   Προς Υπαιθ , Γραφείο Υπουργού , ,Διεύθυνση  Προσωπικού  Δ/θμιας      Εκπ/σης . Τμήμα Β.  Διαμέσου της Δ/θμιας  Εκπαίδευσης  < αναφέρω την Διδε μου>   
γ ) και το καταθέτω στην δευτεροβάθμια μου όπου και παίρνω αριθμό πρωτοκόλλου
Αυτό  είναι ? (  :-[ :-[ :-[ δεν έχω ιδέα από διοικητικά )     
Την κοινοποίηση προς "Γενική Διεύθυνση Διοίκησης,     Τμήμα Προσωπικού Π.Ε.  &  Δ.Ε.  " που είχαμε βάλει την άλλη φορά δεν χρειάζεται ?

                       

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10496 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 04:18:38 μμ »
Λοιπόν, διαβάζοντάς τα μπερδεύτηκα... λαβύρινθος η ελληνική γραφειοκρατία!  ???
  

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10497 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 04:43:00 μμ »
καλησπέρα και πάμε να δούμε τις επιμέρους απορίες :

α. οι πίνακες μορίων μεταθέσεων και εθελοντικών μετατάξεων ουδέποτε διαβιβάστηκαν στο υπουργείο διότι αυτό δεν προβλέπεται. Δεδομένου ότι καταχωρίζονται στο edatacenter το υπουργείο βλέπει απευθείας τα στοιχεία που θέλει και δεν χρειάζεται διαβίβαση.

β. αν θέλετε να στείλετε την ένσταση και στο τμήμα Β θα κάνετε δύο ταυτόχρονες αποστολές. Δηλαδή εις διπλούν θα στείλετε προς δύο αποστολείς :
1. Γραφείο Υπουργού και 2. Γενική Δ//νση Διοικησης Τμήμα Προσωπικού Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης, Τμήμα Εκπαιδευτικού Προσωπικού Δ.Ε. - τμήμα Β.  ( διά μέσω της οικείας ΔΔΕ που ανήκει ο καθένας σας )

γ. τίτλος ένστασης : ένσταση επί των αποτελεσμάτων μετατάξεων εκπ/κών Δ.Ε. στην Π.Ε. κατόπιν εξέτασης ενστάσεών τους.

δ. στο Β πιο πάνω όταν γράφω Διά μέσω της οικείας ΔΔΕ εννοώ πως στέλνεται όλο το πακέτο της ένστασης μέσω της ΔΔΕ στην οποία ανήκετε με διαβιβαστικό και αρ. πρωτοκόλλου.

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10498 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 05:08:47 μμ »
@bitch εγω ανηκω στην αθμια πλεον. Την καταθετω αθμια να την διαβιβασουν βθμια ή παω στην αντιστοιχη βθμια κ την καταθετω..;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10499 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 05:17:04 μμ »
στην α/θμια πλέον εσύ!  :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 643
Σύνολο: 643

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.