*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4330923 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος blum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10962 στις: Νοέμβριος 02, 2013, 02:18:50 πμ »
παρολο που εβαλα 2ο το νομο που ανηκω κ ειμαι απο τους πρωτους στα μορια δε πηρα ουτε μετα την ενσταση
ισχυει ΜΟΝΟ το βυσμα ΤΕΛΟΣ

Απολυτα λογικο να εισαι απογοητευμενη.
Εγω βασικα ειμαι αηδιασμενη.
Και για ολα αυτα που συμβαινουν με αυτο το υπουργειο,και που ολοι ξερουμε,αλλα και για κατι που εμαθα σημερα.Απο προσωπικη πηγη.Δηλαδη συναδελφος στο σχολειο μου,μου ειπε για πολυ στενη της φιλη σε σχεση με τις μεταταξεις.
Η φιλη της λοιπον,ειχε κανει αιτηση στις υποχρεωτικες.Ειχε κανει ακριβως αυτο που εκαναν παρα πολλοι.Εβαλε πρωτη προτιμιση εκει που ηθελε,και δευτερη προτιμιση στον νομο που υπηρετει τωρα.Υπηρετουσε δηλαδη.Στον νομο της β/θμιας της .Οπως ολοι καταλαβαμε,οταν δηλωνες τον νομό που υπηρετεις στην β/θμια..εκει σε εβαζαν κατευθειαν.Ακομα και αν ηταν δευτερη επιλογη σου.Οπως εγινε σε ολους απο οτι ειδαμε,την εβαλαν στον νομο που υπηρετουσε ηδη,οταν ηταν στην β/θμια.
Ε...πηγε στον γραμματεα του υπουργου,κλαφτηκε ασυστολως,μιλαμε στην κυριολοξια εκλαιγε..και της εκαναν το χατηρι.Τελικα πηγε στον νομο που ηθελε.Ήταν αν καταλαβα καλα στις περιφημες τροποποιησεις(και αναρωτιομασταν ολοι,μα τι ειναι αυτες οι τροποποιησεις;;)Δεν ειχε κανει καν ενσταση δηλαδη.Απλως κλαφτηκε.
Και λεω,αν σε ΟΛΟΥΣ οσους ειχαν βαλει δευτερη επιλογη τον νομό που υπηρετουσαν στην β/θμια,και τους πηγαν αυτοματα εκει...,τελικα τους πηγαιναν στην πρωτη,θα ελεγα οκ..καταλαβαν το λαθος τους και επραξαν δικαια για ΟΛΟΥΣ.Εδω ομως τι βλεπουμε;Οτι δικαιωνεται αυτος που παει στο υπουργειο και κλαιγεται.Χωρις καν να εχει κανει ενσταση.Ειναι δικαια αντιμετωπιση αυτη για ολους;Δηλαδη αυτος που εχει αξιοπρεπεια και περιμενει να δικαιωθει με την τυπικοτητα..δεν εχει ελπιδες;Την απαντηση την ξερετε,δεν θα σας την πω εγω.Συμπερασμα.Οποιος κλαιγεται ωραια και γλυφει κατουρημενες ποδιες,γιατι αυτο εγινε..εχει ελπιδες.
Για ολα αυτα αηδιασα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:45:09 »

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10963 στις: Νοέμβριος 02, 2013, 11:36:52 πμ »
Απολυτα λογικο να εισαι απογοητευμενη.
Εγω βασικα ειμαι αηδιασμενη.
Και για ολα αυτα που συμβαινουν με αυτο το υπουργειο,και που ολοι ξερουμε,αλλα και για κατι που εμαθα σημερα.Απο προσωπικη πηγη.Δηλαδη συναδελφος στο σχολειο μου,μου ειπε για πολυ στενη της φιλη σε σχεση με τις μεταταξεις.
Η φιλη της λοιπον,ειχε κανει αιτηση στις υποχρεωτικες.Ειχε κανει ακριβως αυτο που εκαναν παρα πολλοι.Εβαλε πρωτη προτιμιση εκει που ηθελε,και δευτερη προτιμιση στον νομο που υπηρετει τωρα.Υπηρετουσε δηλαδη.Στον νομο της β/θμιας της .Οπως ολοι καταλαβαμε,οταν δηλωνες τον νομό που υπηρετεις στην β/θμια..εκει σε εβαζαν κατευθειαν.Ακομα και αν ηταν δευτερη επιλογη σου.Οπως εγινε σε ολους απο οτι ειδαμε,την εβαλαν στον νομο που υπηρετουσε ηδη,οταν ηταν στην β/θμια.
Ε...πηγε στον γραμματεα του υπουργου,κλαφτηκε ασυστολως,μιλαμε στην κυριολοξια εκλαιγε..και της εκαναν το χατηρι.Τελικα πηγε στον νομο που ηθελε.Ήταν αν καταλαβα καλα στις περιφημες τροποποιησεις(και αναρωτιομασταν ολοι,μα τι ειναι αυτες οι τροποποιησεις;;)Δεν ειχε κανει καν ενσταση δηλαδη.Απλως κλαφτηκε.
Και λεω,αν σε ΟΛΟΥΣ οσους ειχαν βαλει δευτερη επιλογη τον νομό που υπηρετουσαν στην β/θμια,και τους πηγαν αυτοματα εκει...,τελικα τους πηγαιναν στην πρωτη,θα ελεγα οκ..καταλαβαν το λαθος τους και επραξαν δικαια για ΟΛΟΥΣ.Εδω ομως τι βλεπουμε;Οτι δικαιωνεται αυτος που παει στο υπουργειο και κλαιγεται.Χωρις καν να εχει κανει ενσταση.Ειναι δικαια αντιμετωπιση αυτη για ολους;Δηλαδη αυτος που εχει αξιοπρεπεια και περιμενει να δικαιωθει με την τυπικοτητα..δεν εχει ελπιδες;Την απαντηση την ξερετε,δεν θα σας την πω εγω.Συμπερασμα.Οποιος κλαιγεται ωραια και γλυφει κατουρημενες ποδιες,γιατι αυτο εγινε..εχει ελπιδες.
Για ολα αυτα αηδιασα.
Ακριβώς! Κι εγώ πήγα υπουργείο, αλλά η ανατροφή μου δεν μου επέτρεψε να πάω να "κλαφτώ" σε κανέναν. Μάλιστα, όταν ρώτησα πού θα μπορούσα να "πω το παράπονό μου" για τη μη ικανοποίηση της αρχικής μου αίτησης για μετάταξη, με παρέπεμψαν σε μια γραμματέα, του δ/ντή εκπ/σης μου είπαν, η οποία απλά μου είπε να κάνω αυτό που ήδη είχα κάνει, να καταθέσω νέα ένσταση και να περιμένω γιατί "όπως μας είπαν, θα τις εξετάσουν". Ακόμα περιμένω...εδώ και 20 μέρες...Συμφωνώ απόλυτα με erietta, κατά πάσα πιθανότητα η συγκεκριμένη είχε δυνατό "κονέ" για να συναντήσει τον γραμματέα, που ειλικρινά δεν ξέρω καν ποιος και σε ποιο γραφείο είναι, και φυσικά να "περάσει" το ..."κλάμα" της. Αηδία...Αλλά παιδιά, το γκολ μετράει, η συγκεκριμένη βολεύτηκε κι εμείς οι "αξιοπρεπείς" ακόμα κλαιγόμαστε...αλλά σε λάθος χώρο, όπως φαίνεται! :-[ :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10964 στις: Νοέμβριος 02, 2013, 12:46:57 μμ »
Κι εγώ θεωρώ ότι το σωστό "κονέ" κάνει τη διαφορά. Έχω υπόψη μου περιπτώσεις που πήραν και μετάταξη και απόσπαση, όπως έπαιρναν τόσα χρόνια απόσπαση στο Υπουργείο άλλωστε, αλλά δε θέλω να "φωτογραφίσω" πρόσωπα. Πιθανόν οι περισσότεροι γνωρίζουμε κάποιον τέτοιο-τέτοια. Και δεν κλάφτηκαν απλά, έκλεισαν ραντεβού και μετά πήγαν και ξανακλάφτηκαν, όπως κλαίγονται κάθε φορά.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10965 στις: Νοέμβριος 02, 2013, 03:09:48 μμ »
παρολο που εβαλα 2ο το νομο που ανηκω κ ειμαι απο τους πρωτους στα μορια δε πηρα ουτε μετα την ενσταση
ισχυει ΜΟΝΟ το βυσμα ΤΕΛΟΣ
Παλι γενικευεις συναδελφε/συναδελφισσα σχετικα με το θεμα του ''βυσματος.''Το ενδεχομενο οτι καποιοι μπορει να πηραν μεταταξη χωρις βυσμα δεν μπορεις να το δεχτεις;Μη βαζεις ολους τους ανθρωπους στο ιδιο τσουβαλι και τους αδικεις και ειδικα οταν ειναι συναδελφοι σου!Δεν λεω...ξερω σε τι κοσμο ζω......γινονται παρατυπιες και βολεματα....ομως η λεξη που χρησιμοποιησες με κεφαλαια γραμματα "ΜΟΝΟ'' δεν ισχυει για ολους που πηραν μεταταξη,ειτε στην α'φαση ειτε μετα τις ενστασεις.Μιλωντας για τον εαυτο μου και μονο μπορω να πω με ησυχη τη συνειδηση μου πως πηρα την μεταταξη χωρις βυσμα.Βλεπεις υπαρχουν ακομη και σημερα ανθρωποι που περπατουν με το σταυρο στο χερι και δεν ντρεπομαι να το πω δημοσια!Οσο αστειο και να φαινεται σε καποιους!!!!!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:45:09 »

Αποσυνδεδεμένος thea1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10966 στις: Νοέμβριος 02, 2013, 07:51:45 μμ »
Επανέρχομαι στη ζώνη αυτού του "ερωτικού" νήματος και βλέπω, με πλείστη όση "χαρά" ότι τίποτε δεν έχει αλλάξει.
Συνάδελφοι (όρος κατά τεκμήριο πλέον καταχρηστικά χρησιμοποιούμενος) να επιχαίρονται που με μια διαδικασία άκρως επισφαλή και πρωτοφανή πήραν μετάταξη (το οποίο είναι θεμιτό μέχρις ενός σημείου καθώς δε γνωρίζουμε την "ταλαιπωρία" που έχει υποστεί ο καθένας ή μήπως τη γνωρίζουμε τον μετρήσιμο όρο μόρια???) αλλά και να ειρωνεύονται αυτούς που "ψάρωσαν" από το υπουργείο, δεν είχαν την απαραίτητη εσωτερική πληροφόρηση, δεν τζόγαραν και δεν έκαναν αίτηση.
Να ενημερώσω αυτούς τους αγαπητούς συναδέλφους ότι μέχρι και την τελευταία στιγμή διέρρεαν φήμες ότι θα συνυπολογιστούν οι εθελοντικές. Άρα ο εμπαιγμός που έχουν δεχτεί οι συνάδελφοι είναι δεδομένος και δεν είναι "συναδελφικό" να επιχαιρόμαστε με κάτι τέτοιο.
Στο προκείμενο.

Εξακολουθείτε κάποιοι να ψαρώνετε και να μιλάτε για οργανικές.
ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ.
Μην μπερδεύετε τις οργανικές θέσεις με τις οριστικές τοποθετήσεις.
Το ΦΕΚ των μετατάξεων στην Αθμια ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΓΙΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΩΝ ΟΡΓΑΝΙΚΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΣΤΗ ΒΘΜΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΑΥΤΩΝ ΣΤΗΝ ΑΘΜΙΑ.
Οι συνάδελφοι μετατάχτηκαν σε τι θέσεις ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ.
Ρωτήστε τους συναδέλφους που είναι σε διαθεσιμότητα αν είχαν ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ και αν τους γλίτωσε αυτό.
ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ. Ή τους συμφέρει να τους κάνουν (τους άσχετους) μήπως και ψαρώσουμε.

Τρελαίνομαι, νιώθω ότι ζω στη ζώνη του λυκόφωτος όταν ακούω υπουργό Παιδείας, υπουργό διοικητικής μεταρρύθμισης να διαπραγματεύονται οργανικές θέσεις και αν θα δίνονται στα σχολεία με 1-2-3-5-6-10 ώρες.
ΠΟΙΕΣ ΟΡΓΑΝΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ? Τις οριστικές τοποθετήσεις? Με πρόσχημα αυτές κινδυνεύουμε?
ΌΧΙ. Ούτε οι συνάδελφοι που πήραν μετάταξη στην Αθμια κινδυνεύουν ή θα γλιτώσουν με το αν πάρουν οριστική τοποθέτηση το Μάιο. Κινδυνεύουν αν καταργηθεί η οργανική τους στη Βθμια και δεν έχει συσταθεί στην Αθμια. Διαδικασία που δεν έχει γίνει ακόμα.
Ένα ρημαδοχαρτί είναι ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.

Στην πράξη τώρα, επειδή μιλάμε για τύπους της λαχαναγοράς που παίζουν πασιέντζες στα γραφεία τους και αποφασίζουν για τις τύχες της παιδείας και του προσωπικού της, δεν υπάρχει κίνδυνος καθώς είναι πολιτική απόφαση να προχωρήσει ο θεσμός των ΕΑΕΠ ΠΟΥ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ ΔΑΣΚΑΛΩΝ. Εκεί είναι το ζόρι. Στα Δημοτικά όπου η κοινή γνώμη δείχνει περισσότερη ευαισθησία. Άρα ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ φιλοδοξούν να καλύψουν τα κενά με μεταταγμένους από τη Βθμια...

ΑΝ ΟΜΩΣ... σε κάποια μελλοντική φάση
α) η κοινή γνώμη "δυσαρεστηθεί" από την "επίδοση" των ειδικοτήτων στην Αθμια...
β) βρεθούν κονδύλια για διορισμούς εκπαιδευτικών στην Αθμια
γ) τα Δημοτικά σχολεία ξαναγίνουν ΔΗΜΟ-τικά σχολεία

κάποιοι μένουν οι πλέον αδύναμοι κρίκοι. Αυτό θα έπρεπε να απασχολεί τους συναδέλφους και όχι η ποδοσφαιρικού επιπέδου καζούρα στους συναδέλφους τους.

Συναδελφικότητα, είναι να ανοίγεις τα μάτια του άλλου, ακόμα όταν και κατά την άποψή σου σου έχει φάει τη θέση ακολουθώντας έναν επισφαλή δρόμο, αντί εσού που πήγες "με το νόμο" (εδώ θα έβαζα τη λέξη με τα 3 α)...
...αν και θα μπορούσες να κάνεις τουμπεκί και να περιμένεις να σερβίρεις το κρύο πιάτο...
Δεν καταλαβαινω Schmeichel τι εννοεις λεγοντας πως δεν εχει εκδοθει η νεα οργανικη στην πρωτοβαθμια και εχει καταργηθει ξ θεση στην δευτεροβαθμαι?

Αποσυνδεδεμένος vigor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86-ΠΛΗΡ ΠΑ.ΠΕΙ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10967 στις: Νοέμβριος 02, 2013, 09:37:02 μμ »
Συνάδελφοι ακολουθεί απόσπασμα από άρθρο του αλφαβήτα. Είναι πλέον φανερές οι παρενέργειες των ακραίων αποφάσεων και πρακτικών του ΥΠΑΙΘ, στην λειτουργία των σχολείων σε αρκετές διευθύνσεις Αθμιας:

"Είναι χαρακτηριστικά τα όσα ειπώθηκαν στη σύσκεψη των διευθυντών δημοτικών σχολείων της Β΄ Αθήνας και σχολικών συμβούλων με τον Διευθυντή Διεύθυνσης της Β΄ Αθήνας και τον Περιφερειάρχη (όπως τα μεταφέρει ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης «Γ. Σεφέρης»): Λειτουργήστε τα σχολεία όπως μπορείτε χωρίς άλλο προσωπικό. Υπάρχουν πολλά κενά αλλά δε θα καλυφθούν γιατί οι δεξαμενές στέρεψαν! Αν μπορείτε λειτουργήστε τα με Ενιαίο Αναμορφωμένο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα (ΕΑΕΠ), αν όχι λειτουργήστε τα όπως το παλιό σύστημα ή μεικτό. Ανά τρία - τέσσερα σχολεία, κάντε μετακινήσεις εκπαιδευτικών ώστε τουλάχιστον το ένα να είναι ΕΑΕΠ και τα άλλα να μην είναι..."

Χάνονται χιλιάδες διδακτικές ώρες στα σχολεία

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10968 στις: Νοέμβριος 02, 2013, 09:48:51 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2014, 04:40:21 μμ από schmeichel3 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10969 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 03:51:53 πμ »
Συνάδελφοι ακολουθεί απόσπασμα από άρθρο του αλφαβήτα. Είναι πλέον φανερές οι παρενέργειες των ακραίων αποφάσεων και πρακτικών του ΥΠΑΙΘ, στην λειτουργία των σχολείων σε αρκετές διευθύνσεις Αθμιας:

"Είναι χαρακτηριστικά τα όσα ειπώθηκαν στη σύσκεψη των διευθυντών δημοτικών σχολείων της Β΄ Αθήνας και σχολικών συμβούλων με τον Διευθυντή Διεύθυνσης της Β΄ Αθήνας και τον Περιφερειάρχη (όπως τα μεταφέρει ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης «Γ. Σεφέρης»): Λειτουργήστε τα σχολεία όπως μπορείτε χωρίς άλλο προσωπικό. Υπάρχουν πολλά κενά αλλά δε θα καλυφθούν γιατί οι δεξαμενές στέρεψαν! Αν μπορείτε λειτουργήστε τα με Ενιαίο Αναμορφωμένο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα (ΕΑΕΠ), αν όχι λειτουργήστε τα όπως το παλιό σύστημα ή μεικτό. Ανά τρία - τέσσερα σχολεία, κάντε μετακινήσεις εκπαιδευτικών ώστε τουλάχιστον το ένα να είναι ΕΑΕΠ και τα άλλα να μην είναι..."

[/url]
Να υποθέσουμε οτι το ίδιο γίνεται και στη β/θμια; Σε πολλά σχολεία στην επαρχία υπάρχουν πολύ μεγάλες ελλείψεις και από ότι φαίνεται δεν υπάρχει πολιτική βούληση να καλυφθούν.
(στα Δωδεκάνησα έγινε παρέμβαση εισαγγελέα: http://agonsysp.blogspot.gr/2013/10/blog-post_8374.html#more)
  

Αποσυνδεδεμένος blum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10970 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 03:26:53 μμ »
με τις ενστασεις ειναι ΟΛΑ βυσματα ΜΗΔΕΝΟΣ εξσιρουμενου. κ θα το λεω κ θα το φωναζω γιατι ντροπη δεν εχετε
κ ουλαχισιστο δε θα κοροιδευεται τον κοσμο. αμα εισαι απο ενσταση . εγλειψες το συστημα που βριζεις καθε μερα.

Παλι γενικευεις συναδελφε/συναδελφισσα σχετικα με το θεμα του ''βυσματος.''Το ενδεχομενο οτι καποιοι μπορει να πηραν μεταταξη χωρις βυσμα δεν μπορεις να το δεχτεις;Μη βαζεις ολους τους ανθρωπους στο ιδιο τσουβαλι και τους αδικεις και ειδικα οταν ειναι συναδελφοι σου!Δεν λεω...ξερω σε τι κοσμο ζω......γινονται παρατυπιες και βολεματα....ομως η λεξη που χρησιμοποιησες με κεφαλαια γραμματα "ΜΟΝΟ'' δεν ισχυει για ολους που πηραν μεταταξη,ειτε στην α'φαση ειτε μετα τις ενστασεις.Μιλωντας για τον εαυτο μου και μονο μπορω να πω με ησυχη τη συνειδηση μου πως πηρα την μεταταξη χωρις βυσμα.Βλεπεις υπαρχουν ακομη και σημερα ανθρωποι που περπατουν με το σταυρο στο χερι και δεν ντρεπομαι να το πω δημοσια!Οσο αστειο και να φαινεται σε καποιους!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος dreaming

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10971 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 04:14:03 μμ »
Οχι καλε δεν ειναι βυσματα οι των ενστασεων αλλα τυχαιο ειναι οτι εχουν παρει οι περισσοτεροι απο αυτους και απόσπαση σε φορέα.Ας ειναι τουλαχιστον ειλικρινεις. Προωθησα την αιτηση μου και ηρθα κοντα στην οικογενεια μου.

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10972 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 07:48:42 μμ »
με τις ενστασεις ειναι ΟΛΑ βυσματα ΜΗΔΕΝΟΣ εξσιρουμενου. κ θα το λεω κ θα το φωναζω γιατι ντροπη δεν εχετε
κ ουλαχισιστο δε θα κοροιδευεται τον κοσμο. αμα εισαι απο ενσταση . εγλειψες το συστημα που βριζεις καθε μερα.
αν ήταν βύσματα , δεν θα είχαν ανάγκη να κάνουν ένσταση , θα πηγαίνανε εκεί που ήθελαν με την πρώτη  ;)

Αποσυνδεδεμένος dreaming

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10973 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 11:08:45 μμ »
Δεν πηγαν εκει που ηθελαν γιατι τους εφαγε το μεγαλυτερο βυσμα και οταν ανασυνταχτηκαν τα καταφεραν.

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10974 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 11:53:43 μμ »
με τις ενστασεις ειναι ΟΛΑ βυσματα ΜΗΔΕΝΟΣ εξσιρουμενου. κ θα το λεω κ θα το φωναζω γιατι ντροπη δεν εχετε
κ ουλαχισιστο δε θα κοροιδευεται τον κοσμο. αμα εισαι απο ενσταση . εγλειψες το συστημα που βριζεις καθε μερα.

αυτό που λες δεν ισχύει! είναι τελείως λάθος. προφανώς βέβαια βολεύτηκαν και πολλά βύσματα, όπως έγινε με όλη τη διαδικασία των μετατάξεων κατά τη γνώμη μου.

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10975 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 06:06:31 πμ »
θα πεθανω
http://25.media.tumblr.com/4e72bf3cca089ffc7d623e0830eca946/tumblr_mpamrjQDAj1rdx4dto1_400.gif
με αυτα που διαβαζω πλεον
τρελλαθηκαμε

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159828
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 374
Σύνολο: 387

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.