*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4332577 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11032 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 04:22:58 μμ »
Μίλησα σήμερα με Υπουργείο και μου είπαν ότι τους ζητήθηκαν συμπληρωματικά στοιχεία για τις ενστάσεις μας τα οποία συγκεντρώνουν τα αρμόδια τμήματα και αύριο θα τα παραδώσουν εκ νέου στην επιτροπή που ασχολείται με το θέμα.Ρώτησα λοιπόν αν όντως θα ασχοληθεί κάποιος με τις ενστάσεις μας και η υπάλληλος μου απάντησε καταφατικά και με σιγουριά.Τι να πω...ΜΑΚΑΡΙ! :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:07:46 »

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11033 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 04:51:26 μμ »
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

Αποσυνδεδεμένος curly07

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11034 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 06:45:02 μμ »
Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω λίγο που παίρνετε τηλ όταν λέτε για το υπουργείο; Όποτε και να πήρα μου λέει ένας πολύ ευγενικός κύριος ότι δεν ασχολούνται απλά προωθούν τις ενστάσεις στο αρμόδιο γραφείο. Τώρα που λες ότι ζητήθηκαν επιπλέον στοιχεία τι εννοούν; Από ποιον ζητάνε να τα πάρουν; Πρέπει και εμείς να κάνουμε κάτι;

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11035 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 11:45:40 μμ »
Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω λίγο που παίρνετε τηλ όταν λέτε για το υπουργείο; Όποτε και να πήρα μου λέει ένας πολύ ευγενικός κύριος ότι δεν ασχολούνται απλά προωθούν τις ενστάσεις στο αρμόδιο γραφείο. Τώρα που λες ότι ζητήθηκαν επιπλέον στοιχεία τι εννοούν; Από ποιον ζητάνε να τα πάρουν; Πρέπει και εμείς να κάνουμε κάτι;
Δε χρειαζεται τίποτα απο εμας.Το ρώτησα κι εγώ.Ζητουν στοιχεία από τα αρμόδια τμήματα του Υπουργείου κι αυτοι ειναι υπευθυνοι να τα συλλέξουν.Παίρνω τηλ στο τμημα μεταταξεων α/θμιας ή β/θμιας εναλλάξ για να μη ζαλίζω τους ίδιους΄συνέχεια.Τα τηλ θα τα βρίσκετε πάντα στο οργανόγραμμα στο σαιτ του Υπουργείου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:07:46 »

Αποσυνδεδεμένος curly07

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11036 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 10:36:20 πμ »
Ευχαριστώ! Για να δούμε τι θα βγεί... ???

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11037 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 11:00:41 πμ »
Μίλησα σήμερα με Υπουργείο και μου είπαν ότι τους ζητήθηκαν συμπληρωματικά στοιχεία για τις ενστάσεις μας τα οποία συγκεντρώνουν τα αρμόδια τμήματα και αύριο θα τα παραδώσουν εκ νέου στην επιτροπή που ασχολείται με το θέμα.Ρώτησα λοιπόν αν όντως θα ασχοληθεί κάποιος με τις ενστάσεις μας και η υπάλληλος μου απάντησε καταφατικά και με σιγουριά.Τι να πω...ΜΑΚΑΡΙ! :)
Μακάρι μακάρι μακάρι! Είσαι πολύ τυχερή που βρήκες άνθρωπο να σε ενημερώσει! Μακάρι Παναγία μου, που είναι και η μέρα της σήμερα! Μακάρι να τους φωτίσει και να δουν τις αδικίες που έχουν γίνει! Άραγε πότε θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα ? Δεν ξέρω, φοβάμαι να το πιστέψω... :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11038 στις: Νοέμβριος 25, 2013, 11:40:37 πμ »
Καλημέρα παιδιά. Έχει κανείς κανένα νέο για τις ενστάσεις μας για τις μετατάξεις ? Έχει πάρει κανείς κανένα τηλέφωνο ? Εγώ παίρνω τ/φ και βουϊζει συνέχεια...

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11039 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 06:06:58 μμ »
Το ξέρω, έχω γίνει κουραστική, όμως η αγωνία "χτυπάει κόκκινο"! Έχει κανείς σας ακούσει τίποτα νεώτερο για τις ενστάσεις μας για τις μετατάξεις ? SOS SOS SOS...

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11040 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 06:26:30 μμ »
Παράθεση
ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΑΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

            Το Δ.Σ. της ΟΛΜΕ καταγγέλλει για ακόμη μια φορά το Υπ. Παιδείας για την άρνησή του να δημοσιοποιήσει μέχρι σήμερα τα μόρια των εκπαιδευτικών στην διαδικασία των υποχρεωτικών μετατάξεων που πραγματοποιήθηκε με βάση το ν. 4172/13 άρθρ. 85 παρ. 11, παρά τις επανειλημμένες δεσμεύσεις της πολιτικής του ηγεσίες προς την ΟΛΜΕ.

Μέχρι σήμερα σε όλες τις υπηρεσιακές μεταβολές δημοσιεύτηκαν τα μόρια των εκπαιδευτικών.  Είναι στοιχειώδης αναγκαιότητα για να υπάρχει διαφάνεια.

Απαιτούμε έστω και τώρα τη δημοσιοποίηση των μορίων των υποχρεωτικών μετατάξεων.



Διαβάστε περισσότερα: http://www.alfavita.gr/arthron/%CE%BF%CE%BB%CE%BC%CE%B5-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BE%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD#ixzz2lllqvHnX
Follow us: @alfavita on Twitter | alfavita.gr on Facebook
Ωραια.Το γραφουν στο αλφαβιτα και κατι τρεχει στα γυφτικα.Ηθελα να ηξερα τοσο καιρο,γιατι δεν εχουν βγει στα καναλια να το πουν;;Να γινει γνωστο το θεμα αυτο;Γιατι δεν κανουν καταγγελιες εκει που πρεπει;Ειναι απιστευτο σκανδαλο,ποτέ δεν εχει ξαναγινει αυτο,ειδικα σε τετοια υπηρεσιακη μεταβολη και να μην βγαινουν τα μορια,και η ΟΛΜΕ απλα το παιζει λιονταρι που βρυχαται.Ποσο ανικανοι ειναι;

Αποσυνδεδεμένος vigor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86-ΠΛΗΡ ΠΑ.ΠΕΙ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11041 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 10:39:39 μμ »
Συνάδελφος θεατρολόγος μου ειπε ότι συνάδελφός της του ιδίου κλάδου επικοινώνησε με υπάλληλο του ΥΠΑΙΘ, ο οποίος την πληροφόρησε ότι τα ονόματα όσων έχουν δικαιωθεί από τις τελευταίες ενστάσεις επί των ενστάσεων θα ανακοινωθούν στα μέσα της επόμενης εβδομάδας.
Απομένει να δούμε αν το Υπουργείο θα πράξει όσα υπόσχεται δεξιά κι αριστερά ή θα συνεχίσει να κρατάει σε αγωνία όσους περιμένουν να δικαιωθούν και να πάνε στον τόπο που επιθυμούν, κοροϊδεύοντάς τους!

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11042 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 07:07:09 πμ »
Συνάδελφος θεατρολόγος μου ειπε ότι συνάδελφός της του ιδίου κλάδου επικοινώνησε με υπάλληλο του ΥΠΑΙΘ, ο οποίος την πληροφόρησε ότι τα ονόματα όσων έχουν δικαιωθεί από τις τελευταίες ενστάσεις επί των ενστάσεων θα ανακοινωθούν στα μέσα της επόμενης εβδομάδας.
Απομένει να δούμε αν το Υπουργείο θα πράξει όσα υπόσχεται δεξιά κι αριστερά ή θα συνεχίσει να κρατάει σε αγωνία όσους περιμένουν να δικαιωθούν και να πάνε στον τόπο που επιθυμούν, κοροϊδεύοντάς τους!
@vigor
Σ'ευχαριστούμε. Οποιαδήποτε πληροφορία είναι αληθινά πολύτιμη. Για να δούμε λοιπόν. Από εβδομάδα σε εβδομάδα το θρίλερ φέτος...

Αποσυνδεδεμένος jfk1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11043 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 09:06:16 μμ »
και εγώ άκουσα ότι υπογράφηκαν οι ανακλήσεις,τροποποίήσεις και ενστάσεις ..

Αποσυνδεδεμένος galadriel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Σκεπτική ως προς την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #11044 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 09:19:39 μμ »
Υπογράφηκαν;; περίεργο που δεν βλέπω άλλο σχόλιο από κάποιον πιο..ενημερωμένο.. Σιγή ιχθύος! Για να δούμε, ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Words, words, words..

Αποσυνδεδεμένος ΟΡΦΕΑΣ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Γελάει καλίτερα όποιος γελάει τελευταίος
    • Προφίλ
Μετάταξη σε διοικητικές θέσεις με τους ν. 4057 και 1824
« Απάντηση #11045 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 09:51:34 μμ »
Tελικά απάντησαν επι των ενστάσεων όσων δεν είχαν πενταετία αλά δεν απάντησαν πως κάποιες υποχρεωτικές έγιναν χωρίς πενταετία, 2 μέτρα και 2 σταθμά; λίγη νομιμοφάνεια τουλάχιστον μια τυπική απάντηση;
pds

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 458
Σύνολο: 458

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.