*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4385795 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος shva

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15190 στις: Μάιος 16, 2015, 11:32:52 μμ »
Στις νεοσύστατες παίζουμε μπάλα μόνοι μας αλλά με την συγκεκριμένη ηγεσία μας πήρε η μπάλα και μας σήκωσε.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:13:01 »

Αποσυνδεδεμένος teacher76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15191 στις: Μάιος 16, 2015, 11:57:19 μμ »
αν εννοεις εμενα οτι σε ζαλισα με τα απειρα μορια που εχω,ισα ισα τα 80 δεν επαρκουν, ισως εσενα σου φαινονται πολλα. το ειπα και πριν πολλες φορες ναι εγω θα ημουν ευχαριστημενη με γενναιες μεταθεσεις και να μη ξεσπιτωθουν οι μεταταγμενοι γιατι αν εμπαινα θα συνεξεταζομουν με υπολοιπους μεταταγμενους και θα προσπερναγα την πλειοψηφια τους.αλλους ομως αθμιος με 60 μορια πχ που θα εμενε εκτος ενω εντος πυσπε θα εμεναν πολλοι με 20-60 μορια δεν θα ηταν καθολου ευχαριστημενος..
εγω παλι με ασεπ μπηκα πανω που τελειωσα το μεταπτυχιακο μου (ουτε αυτο μετρησε στον ασεπ)χωρις προυπηρεσια, με ανεβασε κι ο βαθμος πτυχιου γιατι ειχα πει τον ορκο οποτε δεν ξερω για ολυμπιακες παιδειες κτλ

Δεν αφορά εσένα η ολυμπιακή παιδεία, αφορά όμως πολλούς άλλους. Δε μίλησα για σένα προσωπικά (τα 80 δεν μου φαίνονται άπειρα, δεν απέχω και μίλια από αυτά και είμαι και ειδικότητας που βρίσκεται σε πολύ καλύτερη μοίρα από τη δική σας). Αν αναμετρηθώ στην περιοχή μου με αθμιους θα ξεπεράσω πολλούς. Απλά όταν έχω γράψει όχι απλά τη βάση αλλά καλούς βαθμούς σε 4 ασεπ (η δική μας ειδικότητα είχε μεγάλα ποσοστά επιτυχίας και πολύ καλό επίπεδο γραπτών), βαθμοί που μου έδωσαν μόρια για να διεκδικώ ώρες και να μαζεύω προυπηρεσία για να καταλήξω να διοριστώ με 24μηνο και επιτυχία στον ασεπ ενώ παράλληλα έκανα μεταπτυχιακό τριετούς διάρκειας και δούλευα και στις τρεις βαθμίδες εκπαίδευσης, βγαίνω από τα ρούχα μου να βλέπω γυμναστές που ήταν ανίκανοι να περάσουν στις πανελλήνιες και πήγαν σε Γιουγκοσλαβίες, Βουλγαρίες κλπ να ευχαριστούν τον γνωστό αιρετό επειδή ανακαλούνται οι μετατάξεις συναδέλφων τους. Φέτος στο σχολείο είχαμε δυο γυμναστές, τον μόνιμο αθμιο και τη μεταταγμένη. Ο πρώτος ήταν 'πάρτε μπάλα' και η από μετάταξη έκανε άριστη δουλειά. Οι καρέκλες δεν ανήκουν σε κανέναν. Όλοι στο ίδιο καζάνι και ας πάρουν τις θέσεις κανονικά όσοι τις δικαιούνται. Εγώ και πολλοί συνάδελφοι αν ξέραμε όταν διοριζόμασταν τι θα ακολουθούσε θα δηλώναμε πρωτοβάθμια και  θα είχαμε αποκτήσει τις οργανικές στο σπίτι μας που οι αθμιοι από άλλες περιοχές θεωρούν πως δικαιωματικά τους ανήκουν. Καθηγητές είμαστε, όχι κλητήρες που τους έφεραν από τη βθμια για να κάνουν τους καθηγητές!
The test of a man's or woman's breeding is how they behave in a quarrel. Anybody can behave well when things are going smoothly.
(George Bernard Shaw : 1856-1950 : The Philanderer)

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15192 στις: Μάιος 17, 2015, 12:31:38 πμ »
Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα όσο νομίζουν ορισμένοι. Υπάρχουν και τα ασφαλιστικά μέτρα που θα φρενάρουν τις εξελίξεις. Εγώ από τη χθεσινή συνάντηση έμεινα με κάποιες απορίες:
1. Για ποιές δικαστικές αποφάσεις μιλάει το Υπουργείο και γιατί δεν τις έδειξε στον εκπρόσωπο της ΟΛΜΕ;
2. Αν υπάρχουν, που δεν υπάρχουν, για ποιο λόγο η ΟΚΠΕ με μορφή κατεπείγοντως καλεί τα μέλη της σε νέο δικαστικό αγώνα;
3. Γιατί το Υπουργείο δεν έκανε γνωστά τα μόρια και όλα τα στοιχεία όπως όφειλε για τις μετατάξεις;
4. Με ποιό σκεπτικό προτείνει το Υπουργείο να τιμωρηθούν εκπαιδευτικοί που δεν παρανόμησαν;

Μην βιάζεστε ορισμένοι να πανηγυρίσετε, οκ υπάρχει βούληση υπερ σας από το Υπουργείο αλλά μέχρι εκεί.

Αυτό είναι και το τελευταίο μου μνμ στο νήμα, στη σαρκοφαγία δε θα λάβω μέρος. Όποιοι φίλοι θέλουν να επικοινωνούν μαζί μου θα απαντώ μόνο με π.μ
++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15193 στις: Μάιος 17, 2015, 12:36:32 πμ »
Αυτο που ειχα αναφερει οτι θα επηρεαστουν μεταθεσεις, διορισμοι,αναπληρωσεις, φιλολογων και μαθηματικων μου το επιβεβαιωσε το απογευμα αιρετος. ντομινο το υπουργειο θα προκαλεσει με τις ανακλησεις των μεταταξεων αν τελικως γινουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2015, 12:39:57 πμ από die »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:13:01 »

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15194 στις: Μάιος 17, 2015, 01:31:38 πμ »
Κατανοητό. :-[

Αποσυνδεδεμένος scholar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15195 στις: Μάιος 17, 2015, 01:37:13 πμ »
...Κανονικά θα πρέπει να ενωθούν διοικητικά α' θμια και β'θμια και η διαδικασία να γίνει με τους υπεράριθμους να προηγούνται. Όπως πάει να γίνει θα έρθουν από δυσπρόσιτα κι όσοι περισσεύουμε εδώ θα συνεχίσουμε να περισσεύουμε. Αυτό για μένα είναι άδικο.

αυτο που αναφερεις ειναι ενας απο τους λογους που ακυρωνονται (αν ισχυσει η προθεση του υπουργειου) οι υποχρεωτικες μεταταξεις.

και εξηγω:
αυτο που θεωρεις εσυ δικαιο, δλδ να προηγεισαι εναντι αλλων απο αλλα πυσδε, ΔΕΝ γραφτηκε σε κανενα ΦΕΚ οταν ετρεξαν οι υποχρεωτικες μεταταξεις. γραφτηκε μονο σε ενα δελτιο τυπου του υπουργειου.

καταλαβαινουμε τι σημαινει αυτο; αυτο σημαινει οτι παρανομα προηγηθηκατε εσεις εναντι αλλων γιατι δεν φροντισαν να φτιαξουν τοτε το καταλληλο νομικο πλαισιο. γιατι; εγω υποθετω οτι θελανε να βολεψουν δικους τους (προς θεου, δεν λεω οτι ολοι οσοι μεταταχθηκαν απο το οικειο ΠΥΣΔΕ ειναι βυσματα)

οποτε αλλους να κατηγορησετε και οχι αυτους που εφαρμοζουν τους νομους.
τωρα στο δια ταυτα...
ΑΝ νομοθετησει οτι προηγειστε εναντι αλλων απο αλλα ΠΥΣΔΕ τοτε φυσικα δικαιουσαι να παρεις πρωτος μεταταξη. αλλα ΠΡΕΠΕΙ να το νομοθετησει. μεχρι στιγμης ο νομος με τις παγιες διαδικασιες των μεταταξεων δεν το λεει αυτο πουθενα. σορρυ αλλα ετσι ειναι. αδικο ή οχι, ετσι ειναι νομοθετημενο.
προσωπικα θα σου πω οτι  εχεις δικιο γιατι η σωστη διαχειριση προσωπικου επιτασσει να καλυφθουν απο το οικειο ΠΥΣΔΕ. αλλα θα σου πουν οι αλλοι οτι εμεις τοσα χρονια στην ξενιτια ειμαστε. λοιπον, ο καθενας βλεπει οτι εχει δικιο. καταλαβαινεις υποθετω...

τελος, εχω αναφερει οτι ενοποιηση των 2 βαθμιδων το συζητανε χρονια και ΔΕΝ εχει γινει ακομα. προφανως υπαρχουν εμποδια. και σιγουρα μην περιμενεις να συμβει σε ενα βραδυ απο τωρα γιατι πιεζει ο χρονος....
   

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15196 στις: Μάιος 17, 2015, 01:42:52 πμ »
Αγαπητή teacher76: αφού είσαι προϋπάρχουσα ειδικότητα στη Α/θμια...και τα γνωρίζεις τόσο καλά τα πράγματα αλλά όλως τυχαίως σε ενοχλούν οι Α/θμιοι  "γυμναστές"  που με όλο αυτόν τον αγώνα τους σου στερούν την οργανική σου...αλήθεια γιατί ήσουν στη διάθεση τόσα χρόνια....10 κατά τα λεγόμενά σου!!!! Πως διοριζόσασταν στη Β/θμια στο κλεινόν άστυ και μάλιστα δίπλα στο σπιτάκι σας...ποια ειδικότητα Α/θμια ήρθε πέρισυ στην Αττική με μετάθεση και είχε 29 μόρια;
Πως δεν μας λες για την ειδικότητά σου αλλά δογματίζεις για τις ολυμπιακές παιδείες, πτυχία εξωτερικού, και τα συναφή...τη γνωστή καραμέλα που  αναμασάνε κάποιοι.....κάπου τα μπέρδεψες τα πράγματα....κάτι χαραμάδες που άνοιξαν στη Β Αθήνας άλλους δείχνουν να έχουν τα μόρια που λες...αφού τα ξέρεις τόσο καλά τα πράγματα για πες και σε μας να μάθουμε...από πότε έχουν να πάρουν μετάθεση οι Πρωτοβάθμιοι; Σε ποιες θέσεις σε αυτές που δεν συνταξιοδοτείται κανείς; Όλως τυχαίως στα 11 μηνύματά σου τα 7 αναφέρονται στους κακούς ''γυμναστές'' και δει της πρωτοβάθμιας...και στη καλή μεταταγμένη..... ;Dκαι καμιά αναφορά στη δικιά σου ειδικότητα :o
Πες μας λοιπόν αγαπητή μου για τη δικιά σου ειδικότητα και άφησε εμάς τους ΠΕ11....(πληροφοριακά μόνο  στους τελευταίους διορισμούς στο κλεινόν άστυ οι Α/θμιοι ΠΕ11 ήταν δεν ήταν 20-30 και οι Β/θμιοι μερικές εκατοντάδες....αυτοί τώρα βλέπε 2008-2009) μετατάχτηκαν...δίπλα στο σπίτι τους!!!! και αφού διορίστηκες όπως λες με 24μηνο σε αυτούς μάλλον ανήκεις...από πότε εφαρμόστηκε το 24μηνο; Για να μας θυμήσει κανάς νέος.... από Στυλιανίδη  και μετά δεν έγινε;
Ξεφύγαμε συνάδελφοι....μερικοί νομίζουν πως είναι μόνο αυτοί είναι ποιοτικοί και ο χρόνος τους... και πρέπει να τους αποζημιώσουμε!!! Εμείς  οι υπόλοιποι οικογένειες δεν έχουμε.....μάλλον δεν καταλάβανε κάποιοι για μεταθέσεις μιλάμε...όχι για κρίσεις στελεχών. Θεωρούσαν πάντα τους Α/θμιους κατώτερους και υποβαθμισμένους και το συνεχίζετε ακόμη το παραμύθι...
 Κάτι ακόμη προϋπηρεσίες κατακριτέες......πτυχία εξωτερικού, επιτυχόντες και διοριστέοι ΑΣΕΠ,  κάτοχοι έξτρα τίτλων σπουδών υπάρχουν και στις 2 βαθμίδες (αλήθεια εσύ αγαπητή όταν αναφέρεις τις 3 βαθμίδες που εργάστηκες ποια είναι η 3η;) Ευχαριστώ αλλά τα μηνύματά σου μια ασάφεια την έχουν!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2015, 01:46:41 πμ από skiritisa »

Αποσυνδεδεμένος scholar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15197 στις: Μάιος 17, 2015, 02:19:07 πμ »
επειδη η κουβεντα στα τελευταια μηνυματα εχει ερθει στο "εμεις που ειμαστε στο οικειο ΠΥΣΔΕ να προηγηθουμε για να μην ξεμεινουμε απο αλλους που θα ερθουν με περισσοτερα μορια" αναφερω ενημερωτικα τα εξης:

ΔΕΝ υπαρχει σε ΦΕΚ αυτο που ζητατε. δλδ να προηγειστε εναντι των απεξω. ΔΕΝ ειναι νομος του κρατους. ΔΕΝ μπορουσε να εφαρμοστει πριν 2 χρονια με τις υποχρεωτικες μεταταξεις και γιαυτο εν μερει πανε προς ακυρωση αυτες. επειδη απλα το ειδατε σε ενα ενημερωτικο σημειωμα του υπουργειου, επειδη σας το ειπε καποιος προισταμενος, επειδη σας το ειπε καποιος αιρετος ΔΕΝ του καθιστα νομικη ισχυ. δεν μπορω να το πω πιο απλα. ΔΕΝ ισχυε ποτε η οικειοτητα ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ.....

οποτε καταλαβαινετε οτι αυτοματως ενα τεραστιο ποσοστο μεταταξεων ειναι λαθος....!
αδικο ή οχι αυτο ειναι αλλο ιστορια και ο καθενας μπορει να παρουσιασει τις αποψεις του.

για μενα ο μονος φταιχτης ειναι ο εμπνευστης των υποχρεωτικων που "ξεχασε", "αδιαφορησε" , εσκεμμενα φροντισε ωστε να καλυψει λαμογιες , (διαλεξτε οποιο θελετε) να νομοθετησει την οικειοτητα ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ ωστε να μετρα πραγματικα στην διαδικασια. (και αλλα εκανε στραβα στην διαδικασια αλλα δεν επεκτεινομαι σε αυτο το μηνυμα).
και μην γραφετε οτι ελα ενταξει μωρε, που να κουνιεμαι απο την θεση μου για μια τετοια λεπτομερεια και τετοια αλλα αστεια επιχειρηματα γιατι με τετοιες δουλειες του ποδιου φτασαμε ως εδω.

τι πρεπει να γινει τωρα? ουτε ενοποιηση βαθμιδων προλαβαινει να γινει (τοσα χρονια συζητιεται και δεν προχωραει. ε μην ζητατε να γινει σε μια νυχτα...) ουτε μπορουν να προηγηθουν οι οικειου ΠΥΣΔΕ αν δεν νομοθετηθει.
η καθε μια πλευρα εχει τα επιχειρηματα της:
οι μεν οτι αν ερθουν οι απεξω θα καταληξουν να περισσευουν και να μεινουν χωρις ωρες σε ολον τον νομο
και
οι δε οτι τοσα χρονια στην ξενιτια μαζευοντας μορια, το λεει ο νομος οτι οι μεταταξεις γινονται μονο με τα μορια και οχι με αλλα κριτηρια.

σε αυτο να επιχειρηματολογησετε και οχι στο οτι σας χαλασε το κολπο γκροσο του αρβανιτοπουλου η σημερινη ηγεσια (που προφανως βασιστηκε σε πορισματα ελεγκτων και ισως δικαστικες αποφασεις. θα φανει αυτο...). μην υπερασπιζεστε μια ανοητη διαδικασια που πασχει νομικα. δεν ειναι υγιες...

και καταληγω:
για τους οικειους ΠΥΣΔΕ, το μονο που θα επρεπε να τους φταιει ηταν και ειναι το ισχυον νομικο πλαισιο το οποιο ΔΕΝ λεει πουθενα οτι προηγουνται εναντι των απεξω. ΠΟΥΘΕΝΑ! φερτε κανα ΦΕΚ για να αποδειξετε τα λεγομενα σας. οσοι αρνειστε να καταλαβατε την πραγματικοτητα που περιεγραψα τοτε συνεχιστε απλα να γκρινιαζετε...


edit: οριστε το μονο ιχνος που αναφερει οτι προηγουνται οι εντος ΠΥΣΔΕ. ενημερωτικο σημειωμα, κατι σαν faq του υπουργειου ειναι, οχι νομος του κρατους.
http://www.pde.gr/index.php?page=6545
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2015, 03:01:55 πμ από scholar »

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15198 στις: Μάιος 17, 2015, 02:30:19 πμ »
@scholar
Μιλάς λες και συνέταξες εσύ την εισήγηση.

Είναι δυνατόν να έχεις άποψη για όλα τα θέματα πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας

Αποσυνδεδεμένος scholar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15199 στις: Μάιος 17, 2015, 02:45:00 πμ »
ster, αυτα που αναφερω στο προηγουμενο μηνυμα μου δεν βασιζονται σε σουπερ ντουπερ γνωσεις.
χρησιμοποιω απλα και κατανοητα επιχειρηματα τα οποια θα καταπεσουν μολις παρουσιαστει (?) ΦΕΚ με την προτεραιοτητα των οικειων ΠΥΣΔΕ.
μεχρι να γινει αυτο, απλα θελω να συμβαλλω στην σωστη ενημερωση και να μοιραζομαι την αποψη μου για θεματα Α/μιας και Β/μιας. 

αν με ρωτας πως ειναι δυνατον να εχω αποψη (δεν βλεπω ερωτηματικο στο τελος της προτασης σου αλλα υποθετω οτι το ξεχασες) για ολα τα θεματα, ε δεν εχω και για ολα. σιγουρα θα μου εχουν ξεφυγει και καποια...  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15200 στις: Μάιος 17, 2015, 03:07:30 πμ »
scholar,νομίζω ότι έχει εξαντληθεί η συζήτηση για τον νόμο περι των υποχρεωτικών παλαιότερα.
Αν ανήκα στο οικείο πύσδε δεν θα είχα κάνει αίτηση αλλά και αυτοί που κάνανε νομίζω ότι δεν τους ενδιαφέρει το τι θα γίνει από δω και πέρα.

Το θέμα είναι κατα πόσο η απόφαση του υποπαιθ θα έχει σχέση με την χτεσινή εισήγηση.

Αποσυνδεδεμένος janiva

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15201 στις: Μάιος 17, 2015, 08:12:13 πμ »
Όσοι πανηγυρίζετε αυτή τη στιγμή πρέπει να καταλάβετε ότι η εισήγηση αυτή δεν είναι απλά λάθος αλλά ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ.

Είναι μια αφετηρία για να γίνουμε εκπαιδευτικοί πολλών ταχυτήτων για τον απλούστατο λόγο ότι οι επόμενοι θα βρουν τρόπο να καταργήσουν αυτό που πάει να γίνει τώρα και θα προσπαθήσουν να ικανοποιήσουν αυτούς που θα αδικηθούνε τώρα.

Χαίρεστε τζάμπα. Αυτό που πάει να γίνει είναι να έχουμε όλοι οι εκπαιδευτικοί επισφαλή θέση στο μέλλον. Θα χάσουμε ΟΛΟΙ.

Η μόνη λύση είναι να γενικευθούν τα ΕΑΕΠ, να ικανοποιηθούν ένας σημαντικός αριθμός των συναδέλφων της Α/θμιας που αδικήθηκαν και αυτοί που έκαναν αίτηση με τις 900. Και τελευταίο και πιο σημαντικό όσοι βρέθηκαν σε περιοχές φιλέτα άδικα (30 μόρια χωρίς αίτηση κτλ) να γυρίσουν πίσω ή καλύτερα να τους αλλάξουν ΠΥΣΠΕ μετάταξης.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2015, 08:29:04 πμ από janiva »

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15202 στις: Μάιος 17, 2015, 08:46:51 πμ »
Έκανα εθελοντική τον Οκτώβριο, ξέρει κανείς τι θα γίνει με αυτές;
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15203 στις: Μάιος 17, 2015, 09:01:28 πμ »
Έκανα εθελοντική τον Οκτώβριο, ξέρει κανείς τι θα γίνει με αυτές;
Πρώτον δεν είναι το κατάλληλο θέμα.

Δεύτερον δεν μας λες για ποια ειδικότητα...
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 784
Σύνολο: 803

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.135 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.