*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4377522 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2008
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16996 στις: Ιούνιος 08, 2015, 10:23:11 μμ »
Κάτι που ήδη ξεκίνησε: https://diavgeia.gov.gr/doc/6%CE%A0%CE%959465%CE%A6%CE%983-%CE%92%CE%9A2?inline=true και μέχρι την ημέρα της ψηφοφορίας θα έχει γίνει σε όλες τις Περιφερειακές Διευθύνσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:18:22 »

Αποσυνδεδεμένος janiva

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16997 στις: Ιούνιος 08, 2015, 10:24:01 μμ »
@ernie

Βλέπω ότι προσπαθείς να θέσεις κάποια πλαίσια για τον ορισμό του δικαίου της μετάταξής μου. Χωρίς να έχω ασχοληθεί με το θέμα να μου επιτρέψεις να σου πω ότι το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνει κάποιος όταν εξετάζει μία έννοια, όπως το «δίκαιο της μετάταξής μου σε σχέση με το αίσθημα δικαίου» ή το «δίκαιο των μετατάξεων» που επιχειρείς να εξετάσεις εσύ, είναι να ανιχνεύσει το πεδίο της καθώς και τις συγγενείς προς αυτήν έννοιες. Έτσι θα αποκτήσει μία άποψη και να βγάλει κάποια συμπεράσματα για την καθαυτό έννοια όχι μετρήσιμα αλλά καθοριστικά τουλάχιστον ως προς τον ορισμό της. Κάποιες συγγενείς λοιπόν της έννοιας αυτής είναι έννοιες είναι το «δίκαιο των αποσπάσεων», το «δίκαιο των μεταθέσεων», το «δίκαιο της επιλογής στελεχών» και πολλές άλλες. Επίσης μίλησες για το αίσθημα δικαίου αλλά δεν προσδιόρισες την εμβέλειά του. Η εμβέλεια του αισθήματος που επικαλείσαι  μπορεί να είναι το forum (που κάποιοι θέλουν να μας φάνε), περιοχές στην παραμεθόριο, τα αστικά κέντρα ή γενικότερα η κοινωνία. Στην περίπτωση που εννοούσες το τελευταίο σε παραπέμπω στις ποικίλες προτάσεις από ενώσεις και παρατάξεις για την λύση του θέματος των υποχρεωτικών μετατάξεων (μνημονεύω ενδεικτικά την πρόταση των επιστημονικών ενώσεων και την τελευταία του ΔΗΣΥ Λιβαδειάς) που υπερτερούν κατά πολύ των δικών σας στον αριθμό. Και για να προλάβω τον rollo λέω ότι τα επιχειρήματα για τα συμφέροντα και άλλα αυθαίρετα που λέγονται εδώ μέσα έχουν ξεφτίσει.
Βασιζόμενος λοιπόν σε όλα τα παραπάνω και όχι μόνο άσε με λοιπόν να πιστεύω και να δηλώνω ότι η μετάταξή μου, όπως και πολλών άλλων, είναι δίκαια χωρίς ωστόσο να έχω να παρουσιάσω μετρήσιμα στοιχεία ως προς τον ορισμό της.

Η γενίκευση του συγκεκριμένου νόμου του Αρβανιτόπουλου δεν προτάθηκε ποτέ από κανέναν μεταταγμένο. Δεν ξέρω από πού προέκυψε. Μάλλον από την διάθεσή σου για ειρωνεία. Δεν πειράζει. Τουλάχιστον δεν έγραψες μόνο ειρωνείες όπως κάνουν οι υπόλοιποι «καλοί συνάδελφοι» που ξέρουν να κρατούν το επίπεδο.

Για το θράσος μάλλον λάθος κατάλαβα ότι απευθυνόσουν σε εμένα. Πάντως ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.

Τα περί ομόνοιας, ενότητας και ομοψυχίας ήταν μάλλον μια ουτοπία – «μια τρέλα της στιγμής». Συμφωνώ στην παρομοίωση της «παραφωνίας» αλλά μόνο ως προς τη χολή που βγαίνει εδώ μέσα (ακόμα και από μέρους σου). Την άποψή σου για τα «δόλια κίνητρα» κτλ  την κρίνω εσφαλμένη και προσανατολισμένη στο να προσβάλλει μιας και αναφέρομαι και στις δυο πλευρές και δεν έχω καν διευκρινίσει τι εννοώ. Αλλά έτσι είναι και θα είναι αφού έτσι νομίζεις.
Ειλικρινά δεν ξέρω το σκεπτικό του άρθρου που επικαλείσαι ούτε για το γραφείο του υπουργού. Προσωπικά είχα οργανική αλλά ήμουν υπεράριθμος οπότε μπήκα στην διαδικασία. Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να αποδείξεις. Και γιατί επισημαίνεις ότι μνημόνευσα τον Αρβανιτόπουλο; Αναφέρθηκα στον νόμο που έκανε. Βρίσκεις κάτι κακό σε αυτό που είπα;
Δεν θυμάμαι να δήλωσα ότι γράφω εξ΄ονόματος 4000 οικογενειών. Υπάρχει η συντονιστική γι΄ αυτό.  Αν το έκανα να είσαι σίγουρος ότι θα έγραφα και το όνομά μου από κάτω. Αλλά εσένα πως σου δημιουργήθηκε η άποψη ότι μιλάω εξ ονόματος; Ρωτάω από καθαρή περιέργεια.

Τα νούμερα μπορεί να λένε αλήθειες αλλά όχι πάντα ολόκληρες. Αν κατάλαβα καλά υποστηρίζεις ότι αν ανακληθούν όλες οι μετατάξεις οι εντός δεν θα έχουν πρόβλημα γιατί δεν θα ξεσπιτωθούν και οι άλλοι καλά να πάθουν γιατί δεν είναι λιγότεροι από  τους μισούς και είναι και «μεταταξο-μετατεθειμένοι». Διαίρει και βασίλευε λοιπόν.
Για τους μεταταγμένους από οικεία ΠΥΣΔΕ έχω να σου πω ότι κάτι θα ξέρουν που έχουν διαφορετική άποψη από την δική σου. Για τους υπόλοιπους έχω να σου πω ότι το νούμερο όσο και να προσπαθείς να το «ψαλιδίσεις» δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητο και ότι οι περισσότεροι από αυτούς είναι άδικο να πληρώσουν τα λάθη άλλων.

Τέλος να πω ότι ειλικρινά λυπάμαι πολύ για το επίπεδο κάποιων εδώ μέσα. Ας σκεφθούν λίγο ότι κάποιοι περιμένουν η αλλαγή να ξεκινήσει από αυτούς.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2015, 10:28:54 μμ από janiva »

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16998 στις: Ιούνιος 08, 2015, 11:24:46 μμ »
Έγω ένα θα πω: Κάποιοι μεταταγμένοι να χαμηλώσουν τους τόνους και να αφήσουν την αλαζονεία τους κατά μέρους... Αναμένονται εξελίξεις που θα εξαρτηθούν από δύο κομβικά σημεία:
1. Την απάντηση του Γενικού Λογιστηρίου του Κράτους για τη σύσταση των οργανικών
2. Το πόρισμα του Σώματος Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16999 στις: Ιούνιος 08, 2015, 11:48:00 μμ »
Έγω ένα θα πω: Κάποιοι μεταταγμένοι να χαμηλώσουν τους τόνους και να αφήσουν την αλαζονεία τους κατά μέρους... Αναμένονται εξελίξεις που θα εξαρτηθούν από δύο κομβικά σημεία:
1. Την απάντηση του Γενικού Λογιστηρίου του Κράτους για τη σύσταση των οργανικών
2. Το πόρισμα του Σώματος Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης

Και εγώ θα προσθέσω ένα ακόμα : Έχεις κάτι να σημειώσεις για το ακατάσχετο υβρεολόγιο σε βάρος των μετατασσόμενων και ο δηλητήριο που έχετε γεμίσει το νήμα τις τελευταίες ημέρες και ώρες;; Ή μήπως η συμπεριφορά αυτή έχει άμεση σχέση και συνάφεια με τις αναμενόμενες εξελίξεις;;
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:18:22 »

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17000 στις: Ιούνιος 08, 2015, 11:55:13 μμ »
Και εγώ θα προσθέσω ένα ακόμα : Έχεις κάτι να σημειώσεις για το ακατάσχετο υβρεολόγιο σε βάρος των μετατασσόμενων και ο δηλητήριο που έχετε γεμίσει το νήμα τις τελευταίες ημέρες και ώρες;; Ή μήπως η συμπεριφορά αυτή έχει άμεση σχέση και συνάφεια με τις αναμενόμενες εξελίξεις;;

Δεν έχω να σημειώσω τίποτε άλλο παρά μόνο:
1. Απάντηση του Γενικού Λογιστηρίου του Κράτους για τη σύσταση των οργανικών
2. Πόρισμα του Σώματος Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης

Έχεις να σχολιάσεις κάτι γι' αυτά;

Αποσυνδεδεμένος gkgian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Η ζωή είναι ωραία
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17001 στις: Ιούνιος 08, 2015, 11:59:53 μμ »
Έγω ένα θα πω: Κάποιοι μεταταγμένοι να χαμηλώσουν τους τόνους και να αφήσουν την αλαζονεία τους κατά μέρους... Αναμένονται εξελίξεις που θα εξαρτηθούν από δύο κομβικά σημεία:
1. Την απάντηση του Γενικού Λογιστηρίου του Κράτους για τη σύσταση των οργανικών
2. Το πόρισμα του Σώματος Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης
Διαταγές στους δικούς σου τους επιστήμονες κοριτσάκι μου, που έχουν αυτά τα προσόντα που αναφέρεις.
Δε καταλαβαίνετε ότι ξεφτιλίζεστε ταμάλα οι Βθμιοι και ότι σας πήραν χαμπάρι και οι πέτρες;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2015, 12:14:27 πμ από gkgian »

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 584
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17002 στις: Ιούνιος 09, 2015, 12:12:18 πμ »

Θα είχε ενδιαφέρον να βάλεις όλους αυτούς που συντάχθηκαν με τους μεταταγμένους να περιγράψουν το πρόβλημα και στο λέω επειδή τυχαίνει να ξέρω μερικούς από αυτούς και το ενδιαφέρον τους για το θέμα.

Η κοινωνία και οι ενώσεις από τα λίγα που ξέρω δεν ταυτίζονται και δεν έχουν και λόγο να ταυτίζονται. Ούτε έχω καμία απαίτηση να καταλάβει το πρόβλημα ο περιπτεράς της γειτονιάς ή να κρίνει και να αναγνωρίσει το δίκαιο σε ένα, για τον υπόλοιπο κόσμο, μάλλον εξειδικευμένο θέμα .

Για μένα που ανήκω σε προϋπάρχουσα ειδικότητα, οι μετατάξεις αυτές είναι εν εξελίξει απόπειρα υφαρπαγής θέσεων μετάθεσης. Και έχω την απαίτηση από αυτόν που με νόμιμη επίφαση επιχειρεί να τελέσει την υφαρπαγή (και γνωρίζει ότι επιχειρεί να τελέσει την υφαρπαγή) να μην κάνει κηρύγματα νομιμότητας και ηθικής προς τον θιγόμενο και να μην επιχειρεί αναγωγή της ισχύος του αισθήματος δικαιοσύνης σε αριθμούς που μπορούν εύκολα να αμφισβητηθούν.

Κρατάω ότι πιστεύεις και δηλώνεις ότι η μετάταξή σου είναι δίκαια χωρίς μετρίσιμα κριτήρια, που πιστεύω πως διατυπώνεται ειλικρινώς αλλά δυστυχώς συμπεραίνω – και πάλι – πως ποτέ δεν μπήκες στον κόπο να ασχοληθείς με τους λόγους που προκαλούν ενστάσεις, διαμαρτυρίες και ειρωνείες. Ως εκ τούτου, η δήλωση περί βαθειάς πεποίθησης στην στήριξη της κοινωνίας θεωρώ ότι έχει μία δόση υπερβολής με την επιφύλαξη σε ό,τι αφορά «την κοινωνία κάποιων ενώσεων».   

Στην γενίκευση του νόμου κάνεις λάθος παραβλέποντας τις συνέπειες της υπεράσπισης της νομιμότητάς ενός άρθρου που γέννησε τόσες νόμιμες ασάφειες, νόμιμες παρατυπίες, νόμιμες αδικίες και επιχειρείται να δημιουργήσει και νόμιμες υφαρπαγές. Η γενίκευση προτάθηκε και προτείνεται καθημερινώς και αδιαλείπτως και προπαγανδίζει την εγκαινίαση νέων ηθών και αντιλήψεων στο πνεύμα δικαίου. Η ειρωνεία που σωστά διακρίνεις, είναι προϊόν της στάσης και κυρίως των πιθανών συνεπειών των πράξεων των μεταταγμένων που υπερασπίζονται το άρθρο.

Τα περί ομόνοιας και ομοψυχίας θα είχαν αξία αν λέγονταν (και μακάρι να λέγονταν) πριν από δύο χρόνια ή ένα ή πριν δύο μήνες αλλά τότε ήσασταν απασχολημένοι, θυμόμαστε όλοι με τι. Η χολή προέρχεται από το ότι κάποιοι θυμούνται με τι ήσασταν απασχολημένοι, σε περίπτωση που είχες πραγματικά απορία. 

Αν θέλεις να κάνεις άλλο υπολογισμό των μεταταξο-μετατεθειμένων, μπορείς να το γράψεις και κάποτε θα το δω. Προς το παρόν δεν παύει να είναι το πολύ 1621 άτομα. Και σε κάθε περίπτωση, οι χαρούμενοι μεταταξο-μετατεθειμένοι είναι λιγότεροι από 1621.
 
Το υστερόγραφο πήγαινε σε εσένα και στους λοιπούς μεταταγμένους, ήταν παρατήρηση γενικής φύσεως και επί της ουσίας το σχόλιο ήταν πως όταν γίνεται τόσο εμφανής ψευδή αναφορά σε αριθμούς μειώνεται η αξιοπιστία αυτού που που σε εκπροσωπεί, επομένως, εμμέσως πλην σαφώς, σε αφορά άμεσα. Αν εσύ σε σχέση με αυτούς έχεις άλλες απόψεις δεν το ξέρω, υποθέτω ότι τα επιχειρήματα σας είναι κοινά. Αν θέλεις να διαφοροποιηθείς, γράψε τις διαφορές σας και κάποια στιγμή θα τα διαβάσω.

υ.γ     αν ξέχασα κάτι πες μου να επανέλθω
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17003 στις: Ιούνιος 09, 2015, 12:15:08 πμ »
Δεν έχω να σημειώσω τίποτε άλλο παρά μόνο:
1. Απάντηση του Γενικού Λογιστηρίου του Κράτους για τη σύσταση των οργανικών
2. Πόρισμα του Σώματος Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης

Έχεις να σχολιάσεις κάτι γι' αυτά;

Τα έχω σχολιάσει προ πολλού, τότε ακριβώς που με ειρωνευόσουν, τότε ακριβώς που έγραφα μερικά σχόλια καθαρά ενημερωτικά για τα διαχρονικά προβλήματα της εκπαίδευσης  που μας οδήγησαν έως εδώ και κάποιοι φρόντιζαν να διαγραφούν.
Τι ζητάς να προκαταλάβω το πόρισμα του Σώματος Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης;;
Δεν ακολουθώ την τακτική αυτών που ξιφούλκησαν στο νήμα σήμερα κατά του ΣτΕ και των μετατασσόμενων μόλις έγινε γνωστή η απόφαση για την απόρριψη της προσφυγής της ΑΔΕΔΥ, ή μήπως πάλι δεν αντελήφθης τίποτε;
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17004 στις: Ιούνιος 09, 2015, 12:18:25 πμ »
Διαταγές στους δικούς σου τους επιστήμονες κοριτσάκι μου, που έχουν αυτά τα προσόντα που αναφέρεις

Πρώτον δεν ξέρεις αν είμαι αγοράκι ή κοριτσάκι
Δεύτερον δεν ήταν διαταγή, αλλά προτροπή για σύνεση και ταπεινότητα, γιατί μπορεί να χρειαστούν, έχει ο καιρός γυρίσματα
Τρίτον για την απάντηση του ΓΛΚ για τις οργανικές και για το πόρισμα του Σώματος Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης έχεις να μας σχολιάσεις κάτι;

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17005 στις: Ιούνιος 09, 2015, 12:27:06 πμ »
Πρώτον δεν ξέρεις αν είμαι αγοράκι ή κοριτσάκι
Δεύτερον δεν ήταν διαταγή, αλλά προτροπή για σύνεση και ταπεινότητα, γιατί μπορεί να χρειαστούν, έχει ο καιρός γυρίσματα
Τρίτον για την απάντηση του ΓΛΚ για τις οργανικές και για το πόρισμα του Σώματος Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης έχεις να μας σχολιάσεις κάτι;

Συμπληρώνω εδώ : Θυμήσου τι έγραφες μεταξύ άλλων............συνετά και ταπεινά....
Συνδεδεμένος teacher_
Έμπειρο μέλος
****
Μηνύματα: 520
Λατρεύω την εκπαίδευση
Προφίλ  Προσωπικό μήνυμα (Σε σύνδεση)

Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13708 στις: Μάρτιος 29, 2015, 04:35:29 μμ
»
Παράθεση
Βλέπω ότι κάποιοι ανησυχούν, έχουν χάσει την ψυχραιμία και τον ύπνο τους και ξημεροβραδιάζονται σ' αυτό το φόρουμ, σχολιάζουν στο φβ του Μπράτη και σε αναρτήσεις στο alfavita, τα ίδια ακριβώς άτομα. Έχουμε διασταυρώσει ποια είναι. Γιατί άραγε; Γιατί μέσα τους γνωρίζουν ότι η διαδικασία στην οποία συμμετείχαν είχε πολλά κενά και χαρακτηρίζεται από αδιαφάνεια, γι' αυτό και μετά από 2 χρόνια οι αντιδράσεις, όπως και οι προσφυγές στα Δικαστήρια, από όλες τις κατευθύνσεις δεν έχουν σταματήσει, το αντίθετο μάλιστα, έχουν γίνει εντονότερες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2015, 12:29:13 πμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17006 στις: Ιούνιος 09, 2015, 12:35:16 πμ »
Δεν καταλαβαίνω, γιατί παραθέτεις ένα παλιό μου σχόλιο; Γράφω κάτι κακό; Την αλήθεια γράφω! Πολλοί από εσάς γράφατε και γράφετε και σε άλλες σελίδες. Εσύ ο ίδιος μάλιστα εκτός από ΝΟΜΙΜΟΣ ήσουν και ΑΠΟΡΩΝ στο AlfaVita, όπως άφησες να φανεί από την αλλαγή του nickname σου εδώ. Όποιος ενημερώνεται από διάφορες σελίδες και διαβάζει σχόλια μπορεί να διασταυρώσει. Το κατακριτέο ποιο είναι; Μάλλον όμως όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται. Μην ανησυχείς δεν γνωριζω πραγματικές ταυτότητες ατόμων.

Θα σχολιάσεις επιτέλους κάτι ουσιαστικό;

 
Συμπληρώνω εδώ : Θυμήσου τι έγραφες μεταξύ άλλων............συνετά και ταπεινά....
Συνδεδεμένος teacher_
Έμπειρο μέλος
****
Μηνύματα: 520
Λατρεύω την εκπαίδευση
Προφίλ  Προσωπικό μήνυμα (Σε σύνδεση)

Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13708 στις: Μάρτιος 29, 2015, 04:35:29 μμ
»
Παράθεση
Βλέπω ότι κάποιοι ανησυχούν, έχουν χάσει την ψυχραιμία και τον ύπνο τους και ξημεροβραδιάζονται σ' αυτό το φόρουμ, σχολιάζουν στο φβ του Μπράτη και σε αναρτήσεις στο alfavita, τα ίδια ακριβώς άτομα. Έχουμε διασταυρώσει ποια είναι. Γιατί άραγε; Γιατί μέσα τους γνωρίζουν ότι η διαδικασία στην οποία συμμετείχαν είχε πολλά κενά και χαρακτηρίζεται από αδιαφάνεια, γι' αυτό και μετά από 2 χρόνια οι αντιδράσεις, όπως και οι προσφυγές στα Δικαστήρια, από όλες τις κατευθύνσεις δεν έχουν σταματήσει, το αντίθετο μάλιστα, έχουν γίνει εντονότερες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2015, 12:38:40 πμ από teacher_ »

Αποσυνδεδεμένος gkgian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Η ζωή είναι ωραία
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17007 στις: Ιούνιος 09, 2015, 12:35:26 πμ »
Πρώτον δεν ξέρεις αν είμαι αγοράκι ή κοριτσάκι
Δεύτερον δεν ήταν διαταγή, αλλά προτροπή για σύνεση και ταπεινότητα, γιατί μπορεί να χρειαστούν, έχει ο καιρός γυρίσματα
Τρίτον για την απάντηση του ΓΛΚ για τις οργανικές και για το πόρισμα του Σώματος Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης έχεις να μας σχολιάσεις κάτι;
Πρώτον, ξέρω ότι είσαι κοριτσάκι
Δεύτερον, "να χαμηλώσουν τους τόνους" λένε όταν διατάζουν κάποιον, αν πήγαινες στρατό θα τόξερες. Προτροπή για σύνεση και ταπεινότητα πολλοί περίεργοι μας κάνουν σήμερα..... ξαφνικά! Από σένα βέβαια δεν υφίσταται καθώς είσαι η τελευταία που θα μπορούσε να πει κάτι τέτοιο, όπως και από διάφορους άλλους Βθμιους που μας βρίζετε από το πρωί βλ. victoryhope, και άλλους που δεν τους αφορά το θέμα αλλά είναι θιγμένοι (!).
Τρίτον, για την απάντηση του ΓΛΚ μήπως ξέρεις εσύ κάτι και γι'αυτό είσαι σε έξαλη κατάσταση;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2015, 12:37:42 πμ από gkgian »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17008 στις: Ιούνιος 09, 2015, 12:41:37 πμ »
Δεν καταλαβαίνω, γιατί παραθέτεις ένα παλιό μου σχόλιο; Γράφω κάτι κακό; Την αλήθεια γράφω! Πολλοί από εσάς γράφατε και γράφετε και σε άλλες σελίδες. Εσύ ο ίδιος μάλιστα εκτός από ΝΟΜΙΜΟΣ ήσουν και ΑΠΟΡΩΝ στο AlfaVita, όπως άφησες να φανεί από την αλλαγή του nickname σου εδώ. Όποιος ενημερώνεται από διάφορες σελίδες και διαβάζει σχόλια μπορεί να διασταυρώσει. Το κατακριτέο ποιο είναι;

Θα σχολιάσεις επιτέλους κάτι ουσιαστικό;
Κατακριτέες  είναι οι ειρωνείες, οι ύβρεις και οι συγκαλυμμένες απειλές, για τις οποίες κάνεις ότι δεν τις διαβάζεις
Για τα υπόλοιπα σου απάντησα. Δεν προκαταλμβάνω αποφάσεις ανεξαρτήτων αρχών.
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17009 στις: Ιούνιος 09, 2015, 12:45:12 πμ »
Πρώτον, ξέρω ότι είσαι κοριτσάκι
Δεύτερον, "να χαμηλώσουν τους τόνους" λένε όταν διατάζουν κάποιον, αν πήγαινες στρατό θα τόξερες. Προτροπή για σύνεση και ταπεινότητα πολλοί περίεργοι μας κάνουν σήμερα..... ξαφνικά! Από σένα βέβαια δεν υφίσταται καθώς είσαι η τελευταία που θα μπορούσε να πει κάτι τέτοιο, όπως και από διάφορους άλλους Βθμιους που μας βρίζετε από το πρωί βλ. victoryhope, και άλλους που δεν τους αφορά το θέμα αλλά είναι θιγμένοι (!).
Τρίτον, για την απάντηση του ΓΛΚ μήπως ξέρεις εσύ κάτι και γι'αυτό είσαι σε έξαλη κατάσταση;

Εγώ γιατί να είμαι σε έξαλλη κατάσταση; Όπως έχω ξαναγράψει μετά από δύο χρόνια δεν έχω πλέον να χάσω τίποτα, το αντίθετο μάλιστα ίσως υπάρξει αποκατάσταση αδικιών και να κερδίσω κάτι.

Άλλοι βρίσκονται σε κατάσταση πανικού.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161819
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 537
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 488
Σύνολο: 500

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.