*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4364090 φορές)

0 μέλη και 13 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18676 στις: Ιανουάριος 27, 2017, 07:26:06 μμ »
@ sliver
Θα σου απαντήσω αμέσως για το 2
Έχεις δίκιο και είναι γνωστό τοις πάσι! Όμως εγώ δεν αναφέρομαι σε αυτό......
Αναφέρομαι στην πιθανή περίπτωση να ανακαλέσει και να παραπέμψει την διαδικασία στις καλένδες!!
Εδώ γίνεται και τώρα που σου γράφω το απόλυτο χάος με την αργία ή μη των τριών Ιεραρχών.....
Για το 1...άστο καλύτερα...θα πικραθούμε...!!...Προσωπικά δεν εχω με κανέναν...αν και ειλικρινά σε πληροφορώ..έλαβα πμ με την υποτιθέμενη ταυτότητα μου....!!!

Για το 3 Έχω εκθέσει όταν έπρεπε τις αποψεις μου...και είναι γνωστές...δεν τις επαναλαμβάνω.
Όσο για τον κ. Κουρακη...άλλα υποσχέθηκε δεν έκανε ούτε τα μισά, ο δε ρόλος του είναι κομβικός στην όλη ιστορία και πριν αναλάβει και αφού ανάλαβε...και μην βαριέσαι να τα ακούς.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2017, 07:36:35 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:21:01 »

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18677 στις: Ιανουάριος 27, 2017, 07:39:03 μμ »
@ sliver
Θα σου απαντήσω αμέσως για το 2
Έχεις δίκιο και είναι γνωστό τοις πάσι! Όμως εγώ δεν αναφέρομαι σε αυτό......
Αναφέρομαι στην πιθανή περίπτωση να ανακαλέσει και να παραπέμψει την διαδικασία στις καλένδες!!
Εδώ γίνεται και τώρα που σου γράφω το απόλυτο χάος με την αργία ή μη των τριών Ιεραρχών.....
Για το 1...άστο καλύτερα...θα πικραθούμε...!!...Προσωπικά δεν εχω με κανέναν...αν και ειλικρινά σε πληροφορώ..έλαβα πμ με την υποτιθέμενη ταυτότητα μου....!!!

Για το 3 Έχω εκθέσει όταν έπρεπε τις αποψεις μου...και είναι γνωστές...δεν τις επαναλαμβάνω.
Όσο για τον κ. Κουρακη...άλλα υποσχέθηκε δεν έκανε ούτε τα μισά, ο δε ρόλος του είναι κομβικός στην όλη ιστορία και πριν αναλάβει και αφού ανάλαβε...και μην βαριέσαι να τα ακούς.
Αχ νομιμε, ξεχνας οτι τωρα η νομιμοτητα εχει παραπεμφθει στις καλενδες......

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4045
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18678 στις: Ιανουάριος 27, 2017, 09:01:50 μμ »
Απόσπασμα δελτίου τύπου/επιστολής της ΔΟΕ προς τους συλλόγους εκπαιδευτικών (η μορφοποίηση είναι της επιστολής):

Παράθεση
Ιδιαίτερο προβληματισμό προκαλεί και η δημοσιοποίηση σε αυτό το χρονικό σημείο της έκθεσης του Σ.Ε.Δ.Δ. (η οποία υπάρχει από την άνοιξη του 2016) σύμφωνα με την οποία οι «υποχρεωτικές» μετατάξεις των εκπαιδευτικών που πραγματοποιήθηκαν το 2013 από τη Β/θμια στην Α/θμια εκπαίδευση, ήταν παράνομες και με την οποία το Σ.Ε.Δ.Δ. εισηγείται την ανάκλησή τους. Η έκθεση δεν κάνει τίποτε άλλο από το να επιβεβαιώσει τα όσα, μάταια, έλεγε τότε η Δ.Ο.Ε. μόνο που το πράττει έπειτα από 3 και πλέον χρόνια και αντί να έρχεται να αποκαταστήσει  τις, τότε, αδικίες, δημιουργεί νέες. Πόσο τυχαίο μπορεί να θεωρηθεί το γεγονός της δημοσιοποίησης της έκθεσης σε χρόνο που η απόδοση οργανικών θέσεων θα έπρεπε να έχει ήδη γίνει;
 

Αποσυνδεδεμένος Clint

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Άντρας
  • Communi Sencu, είδος προς εξαφάνιση...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18679 στις: Ιανουάριος 28, 2017, 01:08:27 μμ »
Ως προς το σημειο 2 υπενθυμιζω οτι εχουν αυτοκληθει πλεοναζον προσωπικο με ο,τι αυτο συνεπαγεται...

Εκπαιδευτικός που πήρε μετάταξη από τη Β/θμια, όπου υπήρχε πλεόνασμα ωρών, στην Α/θμια, όπου υπήρχαν κενές ώρες, σταματάει να πλεονάζει. Εκτός κι αν θεωρείς πως πλεονάζω, εγώ πχ (έχω πάρει μετάταξη αλλά σε περιοχή ανεπιθύμητη και έτσι δεν ενοχλώ) τη στιγμή που στην ειδικότητα μου χρειάστηκε να πάρουν 2 αναπληρωτές και 1 με διάθεση από τη Β/θμια για τις ανάγκες των σχολείων (και υπάρχουν ακόμα ώρες που τις καλύπτουν οι ΠΕ70).

Αυτό το "αυτοκληθεί πλεονάζον προσωπικό" δεν ίσχυε ποτέ (εννοώ ως χαρακτηρισμός που θα τον κουβαλάς για πάντα) πιστεύω και θα ήθελα να μάθω ποιος το εφηύρε πρώτος. Προφανώς, έτσι όπως έγινε η διαδικασία όσοι κάναμε αίτηση δηλώσαμε την επιθυμία για μετάταξη. Από που συνεπάγεται ότι θα είμαστε μια ζωή "πλεονάζον προσωπικό"...εάν εννοείς πως "είχαν αυτοκληθεί πλεονάζον προσωπικό", τότε ας πούμε πως αυτό ίσχυε μέχρι την μετάταξη μας στην Α/θμια όπου έχουμε πλήρες ωράριο...άρα;

Εάν κοιτάξει κάποιος στο myschool όλοι έχουμε οργανική στη δ/νση που ανήκουμε και πολλοί σε κάποια σχολική μονάδα. Πεδίο που να αναφέρει "Αυτοκληθείς ως πλεονάζων προσωπικό 2013" ή κάτι παρόμοιο δεν έχω δει (και το myschool το διαχειρίζομαι εγώ το σχολείο μου).

Με καμία διάθεση ειρωνείας ή αντιπαράθεσης, απλά λίγο-λίγο κάποιοι χαρακτηρισμοί που δε βοηθούν το διάλογο, ίσως, να μη χρησιμοποιούνται ή στην τελική να επανεξετάζονται ως προς την ορθότητα τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 28, 2017, 01:23:41 μμ από Clint »
It’s a question of methods. Everybody wants results, but nobody wants to do what they have to do to get them done.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:21:01 »

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18680 στις: Ιανουάριος 28, 2017, 01:31:21 μμ »
Εκπαιδευτικός που πήρε μετάταξη από τη Β/θμια, όπου υπήρχε πλεόνασμα ωρών, στην Α/θμια, όπου υπήρχαν κενές ώρες, σταματάει να πλεονάζει. Εκτός κι αν θεωρείς πως πλεονάζω, εγώ πχ (έχω πάρει μετάταξη αλλά σε περιοχή ανεπιθύμητη και έτσι δεν ενοχλώ) τη στιγμή που στην ειδικότητα μου χρειάστηκε να πάρουν 2 αναπληρωτές και 1 με διάθεση από τη Β/θμια για τις ανάγκες των σχολείων (και υπάρχουν ακόμα ώρες που τις καλύπτουν οι ΠΕ70).

Αυτό το "αυτοκληθεί πλεονάζον προσωπικό" δεν ίσχυε ποτέ (εννοώ ως χαρακτηρισμός που θα τον κουβαλάς για πάντα) πιστεύω και θα ήθελα να μάθω ποιος το εφηύρε πρώτος. Προφανώς, έτσι όπως έγινε η διαδικασία όσοι κάναμε αίτηση δηλώσαμε την επιθυμία για μετάταξη. Από που συνεπάγεται ότι θα είμαστε μια ζωή "πλεονάζον προσωπικό"...εάν εννοείς πως "είχαν αυτοκληθεί πλεονάζον προσωπικό", τότε ας πούμε πως αυτό ίσχυε μέχρι την μετάταξη μας στην Α/θμια όπου έχουμε πλήρες ωράριο...άρα;

Εάν κοιτάξει κάποιος στο myschool όλοι έχουμε οργανική στη δ/νση που ανήκουμε και πολλοί σε κάποια σχολική μονάδα. Πεδίο που να αναφέρει "Αυτοκληθείς ως πλεονάζων προσωπικό 2013" ή κάτι παρόμοιο δεν έχω δει (και το myschool το διαχειρίζομαι εγώ το σχολείο μου).

Με καμία διάθεση ειρωνείας ή αντιπαράθεσης, απλά λίγο-λίγο κάποιοι χαρακτηρισμοί που δε βοηθούν το διάλογο, ίσως, να μη χρησιμοποιούνται ή στην τελική να επανεξετάζονται ως προς την ορθότητα τους.
Αναφερομαι στην διαπιστωτικη πραξη πλεοναζοντος προσωπικου, στην πλατφορμα μεσω της οποιας εγιναν οι αιτησεις κλπ.
Αποτελει κοινο τοπο. Τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω. Τα γεγονοτα.

Αποσυνδεδεμένος Clint

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Άντρας
  • Communi Sencu, είδος προς εξαφάνιση...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18681 στις: Ιανουάριος 28, 2017, 01:33:30 μμ »
Αναφερομαι στην διαπιστωτικη πραξη πλεοναζοντος προσωπικου, στην πλατφορμα μεσω της οποιας εγιναν οι αιτησεις κλπ.
Αποτελει κοινο τοπο. Τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω. Τα γεγονοτα.

Από όπου προκύπτει πως ο χαρακτηρισμός "πλεονάζον προσωπικό" ισχύει ακόμα. Μάλιστα.
It’s a question of methods. Everybody wants results, but nobody wants to do what they have to do to get them done.

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1709
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18682 στις: Ιανουάριος 28, 2017, 08:11:48 μμ »
Κάθε χρόνο υπάρχουν άτομα που χαρακτηρίζονται πλεονάζοντες στις διάφορες διευθύνσεις από τους προϊσταμένους. Δεν σημαίνει τίποτε ο χαρακτηρισμός αυτός, μόνο ότι υπάρχει η δυνατότητα να μετακινηθούν εντός περιφερειας

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18683 στις: Ιανουάριος 29, 2017, 10:06:03 πμ »
Κάνοντας μια αναδρομή ανακάλυψα αυτή την ανακοίνωση η οποία αναφέρει μεταξύ άλλων
Δημοσιεύτηκε στις: Τετάρτη, 10 Ιούλιος, 2013


http://www.alfavita.gr/arthra/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%B4%CE%B1%CE%BA%CE%B5-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%B3%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-non-paper-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82

....Τονίζουμε ότι εδώ και σχεδόν ένα χρόνο εκκρεμεί η διαδικασία μετάταξης 900 καθηγητών των προαναφερομένων ειδικοτήτων. Ενώ η πολιτική ηγεσία απεδέχθη την πρόταση της ΟΛΜΕ για εθελοντικές μετατάξεις και οι ενδιαφερόμενοι συνάδελφοι έκαναν τις σχετικές αιτήσεις,  η διαδικασία καθυστέρησε απαράδεκτα, σε αντίθεση με τα γρήγορα ανακλαστικά του Υπουργείου Παιδείας στη συγκεκριμένη περίπτωση. Επιπροσθέτως, από τις εθελοντικές μετατάξεις είχε εξαιρεθεί ο κλάδος με τους περισσότερους υπεράριθμους (ΠΕ11 Φυσικής Αγωγής), ύστερα από απαίτηση της ΔΟΕ. Είναι ανεξήγητο το γεγονός ότι οι παρατάξεις που τώρα απαρτίζουν την αριστερή πλειοψηφία επέλεξαν να σιωπήσουν.


Και τώρα.....
Δημοσιεύτηκε: Τρίτη, 10 Ιανουάριος, 2017 - 16:54
http://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi-ston-typo/tropologia-gia-tis-metatheseis

Η εξώδικη δήλωση 132 εκπαιδευτικών κατά του υπουργείου Παιδείας, που κατατέθηκε χθες, μαζί με την έκθεση των επιθεωρητών Δημόσιας Διοίκησης και μια νέα τροπολογία που ετοιμάζουν βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ, απαρτίζουν το τελευταίο επεισόδιο της σύγκρουσης που είχε ξεκινήσει το 2013 όταν είχαν απορριφθεί αιτήσεις μεταθέσεων καθηγητών Πρωτοβάθμιας, αφού στις θέσεις τους είχαν τοποθετηθεί μεταταχθέντες συνάδελφοί τους της Δευτεροβάθμιας.
Η Ομοσπονδία Καθηγητών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης και οι υπογράφοντες το εξώδικο με ειδικότητες ΠΕ11 (Φυσικής Αγωγής), ΠΕ16 (Μουσικής), ΠΕ06 (Αγγλικών) οι οποίοι απασχολούνται στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση ζητούν «αποκατάσταση της αδικίας» αφού είχαν απορριφθεί οι αιτήσεις τους με την αιτιολογία της μη ύπαρξης οργανικών θέσεων.


Απόσπασμα τελευταιου δελτίου τύπου/επιστολής της ΔΟΕ προς τους συλλόγους εκπαιδευτικών =Αθήνα 25/01/2017

http://www.doe.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=976:o-sxediasmos-tou-ypourgeiou-paideias-gia-tin-anadiarthrosi-tis-dimosias-ekpaidefsis-kai-i-apantisi-tou-kladou&catid=90&Itemid=1354
Ιδιαίτερο προβληματισμό προκαλεί και η δημοσιοποίηση σε αυτό το χρονικό σημείο της έκθεσης του Σ.Ε.Δ.Δ. (η οποία υπάρχει από την άνοιξη του 2016) σύμφωνα με την οποία οι «υποχρεωτικές» μετατάξεις των εκπαιδευτικών που πραγματοποιήθηκαν το 2013 από τη Β/θμια στην Α/θμια εκπαίδευση, ήταν παράνομες και με την οποία το Σ.Ε.Δ.Δ. εισηγείται την ανάκλησή τους. Η έκθεση δεν κάνει τίποτε άλλο από το να επιβεβαιώσει τα όσα, μάταια, έλεγε τότε η Δ.Ο.Ε. μόνο που το πράττει έπειτα από 3 και πλέον χρόνια και αντί να έρχεται να αποκαταστήσει  τις, τότε, αδικίες, δημιουργεί νέες. Πόσο τυχαίο μπορεί να θεωρηθεί το γεγονός της δημοσιοποίησης της έκθεσης σε χρόνο που η απόδοση οργανικών θέσεων θα έπρεπε να έχει ήδη γίνει;
 





« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 29, 2017, 03:47:42 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18684 στις: Ιανουάριος 29, 2017, 11:12:19 πμ »
ΝΟΜΙΜΕ, μην κουράζεσαι άλλο με το να παραθέτεις δελτία τύπου και ανακοινώσεις του παρελθόντος. Πλέον δεν έχει καμία σημασία. Αναμένουμε τις αποφάσεις των δικαστηρίων, όποιες και να είναι αυτές.

Αλήθεια, πότε θα βγει η απόφαση του ΣτΕ; Για το Διοικητικό Εφετείο ξέρω ότι βγαίνει μέσα σε 3-5 μήνες.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18685 στις: Ιανουάριος 29, 2017, 11:44:10 πμ »
Γνωρίζουν οι δικηγόροι για τον χρόνο έκδοσης της απόφασης.......
Πάντως πιστεύω ότι εκ των ενόντων θά βρεθεί λύση.
Όσο για τα ΔΤ αποκαλύπτουν πολλά.... για πολλούς!
ΥΓ. Δεν πήρες οργανική ακόμα;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 29, 2017, 12:30:46 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18686 στις: Ιανουάριος 29, 2017, 11:55:15 πμ »
ΥΓ. Δεν πήρες οργανική ακόμα;

Γιατί πήρες εσύ; Μεταφορά θέσεων από τη Β/θμια στην Α/θμια έγινε. Οργανικές σε σχολικές μονάδες δεν έχουν συσταθεί ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18687 στις: Ιανουάριος 29, 2017, 12:04:17 μμ »
Βασικός κανόνας...Στην ερώτηση δεν απαντάμε με ερώτηση!
Δεν πήρα ούτε εγώ ούτε οι υπόλοιποι νεοεισερχόμενοι.. γιατί οι νταλίκες δεν ..μεταφερουν .....οργανικές..
Είναι φορτωμένες ακόμα με τροπολογίες.  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 29, 2017, 12:30:20 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4045
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18688 στις: Ιανουάριος 29, 2017, 02:40:00 μμ »
Γιατί πήρες εσύ; Μεταφορά θέσεων από τη Β/θμια στην Α/θμια έγινε. Οργανικές σε σχολικές μονάδες δεν έχουν συσταθεί ακόμα.

Οι οργανικές έχουν συσταθεί. Δεν έχουν κατανεμηθεί σε σχολεία. Δεν είναι το ίδιο με αυτό που λες.

Πάντως πιστεύω ότι εκ των ενόντων θά βρεθεί λύση.

Εφόσον εκδικάστηκαν οι υποθέσεις, οι αποφάσεις θα βγουν ό,τι και να γίνει. Αν εν τω μεταξύ οι προσφεύγοντες παραιτηθούν της δίκης (δεν το βλέπω εύκολο και γιατί να το κάνουν άλλωστε; Εγώ ανάμεσα σε μια ρύθμιση του υπουργού και σε μια δικαστική απόφαση, θα προτιμούσα το 2ο, ώστε να μη μπορεί να μου προσάψει κανείς τίποτα), απλά θα το αναφέρει στο κείμενο της απόφασης. Οι αποφάσεις θα βγουν πλέον σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18689 στις: Ιανουάριος 29, 2017, 03:35:05 μμ »
Οι οργανικές έχουν συσταθεί. Δεν έχουν κατανεμηθεί σε σχολεία. Δεν είναι το ίδιο με αυτό που λες.

Εφόσον εκδικάστηκαν οι υποθέσεις, οι αποφάσεις θα βγουν ό,τι και να γίνει. Αν εν τω μεταξύ οι προσφεύγοντες παραιτηθούν της δίκης (δεν το βλέπω εύκολο και γιατί να το κάνουν άλλωστε; Εγώ ανάμεσα σε μια ρύθμιση του υπουργού και σε μια δικαστική απόφαση, θα προτιμούσα το 2ο, ώστε να μη μπορεί να μου προσάψει κανείς τίποτα), απλά θα το αναφέρει στο κείμενο της απόφασης. Οι αποφάσεις θα βγουν πλέον σίγουρα.

Υπάρχει ενδεχόμενο να μην εκδοθεί απόφαση σε δίκη που έγινε; Δεν έγραψα αυτό...άλλο έγραψα.

Οι οργανικές έχουν συσταθεί. Δεν έχουν κατανεμηθεί σε σχολεία....σωστή η παρατήρηση
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 29, 2017, 03:39:43 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161198
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 785
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 721
Σύνολο: 737

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.