*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)  (Αναγνώστηκε 157845 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #126 στις: Ιούνιος 25, 2011, 06:06:20 μμ »
Το μεταπτυχιακο αυτο, ανανωριζεται οτι ειναι στις επιστημες της αγωγης και μοριοδοτειται αναλογα (2,5 ΜΟΝΑΔΕΣ) στο διαγωνισμο των εκπαιδευτικων ή δεν αναγνωριζεται για τον ΑΣΕΠ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:32:33 »

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #127 στις: Ιούνιος 25, 2011, 07:59:57 μμ »
Παράθεση
ΤΟΜΟΙ ΠΟΥ ΕΚΔΙΔΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΑΠ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

Τόμος Α´: J. Bliss-G. Cooper-Δ. Κολιόπουλος-Β. Κουλαϊδής-Κ. Ραβάνης-J. Solomon-Α. Τσατσαρώνη-Β. Χατζηνικήτα-Β. Χρηστίδου, Διδακτική των Φυσικών Επιστημών, ΕΑΠ, Πάτρα 2001.

Τόμος Β´: Δ. Κολιόπουλος-Β. Κουλαϊδής-Α. Τσατσαρώνη-Β. Χατζηνικήτα-Β. Χρηστίδου-J.Ogborn, Διδακτική των Φυσικών Επιστημών, ΕΑΠ, Πάτρα 2001.

Αυτά κυκλοφορούν στο εμπόριο ή υπάρχουν διαθέσιμα σε κάποια σελίδα του ΕΑΠ;

Αποσυνδεδεμένος isovitis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
  • ισόβια εξεταζόμενος....
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #128 στις: Ιούνιος 25, 2011, 08:24:43 μμ »
Καλησπέρα!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν πιστεύετε ότι αξίζει το μεταπτυχιακό αυτό αρκετά ώστε να αφήσω κάποιο άλλο. Για να γίνω πιο σαφής έχω ήδη επιλεγεί στο "μεταπτυχιακή εξειδίκευση καθηγητών στις φυσικές επιστήμες" και τώρα είμαι στη φάση των εξετάσεων.Στην πορεία όμως συνειδητοποίησα ότι δε με γεμίζει ιδιαίτερα σαν μεταπτυχιακό και θα προτιμουσα κάτι πιο κοντά στην εκπαίδευση.Τι με συμβουλεύετε;Να συνεχίσω κάτι μόνο και μόνο για να έχω έναν μεταπτυχιακό τίτλο ή να ξανακάνω τα χαρτιά μου το Δεκέμβρη;

Μετά τα σημερινά (τις εξετάσεις εννοώ) στο ίδιο πρόγραμμα έκανα ακριβώς την ίδια σκέψη....  ::)  ::)  ::)

Μήπως να πάω σε άτι άλλο; (όπως στο π.χ. ¨Σπουδές στην εκπαίδευση");;;;;;
Με τον καιρό να ΄ναι κόντρα έχει τιμή σα πετάς...

Αποσυνδεδεμένος constans

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 674
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04 01
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #129 στις: Ιούνιος 26, 2011, 02:31:43 πμ »
Εγώ δεν πήγα καν στις εξετάσεις..Σκέφτομαι να κατέβω σε αυτές του ιουλίου,αν συνεχίσω..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:32:33 »

Αποσυνδεδεμένος sotos81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #130 στις: Ιούνιος 26, 2011, 03:41:34 πμ »
Το μεταπτυχιακο αυτο, ανανωριζεται οτι ειναι στις επιστημες της αγωγης και μοριοδοτειται αναλογα (2,5 ΜΟΝΑΔΕΣ) στο διαγωνισμο των εκπαιδευτικων ή δεν αναγνωριζεται για τον ΑΣΕΠ;

Όχι δεν αναγνωρίζεται ότι είναι στις επιστήμες της αγωγής, τουλάχιστον για παιδαγωγική επάρκεια. Βέβαια είναι οξύμωρο να μην δίνει παιδαγωγική επάρκεια (διότι ξέρω ότι δεν έδινε), και από την άλλη να δίνει 2 μόρια ως master στις επιστήμες αγωγής, δεδομένου ότι παιδαγωγική επάρκεια σύμφωνα με το νόμο δίνουν τα master στις επιστήμες αγωγής.
Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι πρόσφατα, αλλά το θέμα είναι ότι όλα αυτά είναι στην κρίση της κάθε επιτροπής που έλέγχει τα master για να σου δώσει τα μόρια, με λίγα λόγια είναι υποκειμενικό τελείως.

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #131 στις: Ιούνιος 26, 2011, 03:59:32 μμ »
Παράθεση
ΤΟΜΟΙ ΠΟΥ ΕΚΔΙΔΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΑΠ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

Τόμος Α´: J. Bliss-G. Cooper-Δ. Κολιόπουλος-Β. Κουλαϊδής-Κ. Ραβάνης-J. Solomon-Α. Τσατσαρώνη-Β. Χατζηνικήτα-Β. Χρηστίδου, Διδακτική των Φυσικών Επιστημών, ΕΑΠ, Πάτρα 2001.

Τόμος Β´: Δ. Κολιόπουλος-Β. Κουλαϊδής-Α. Τσατσαρώνη-Β. Χατζηνικήτα-Β. Χρηστίδου-J.Ogborn, Διδακτική των Φυσικών Επιστημών, ΕΑΠ, Πάτρα 2001.

Αυτά κυκλοφορούν στο εμπόριο ή υπάρχουν διαθέσιμα σε κάποια σελίδα του ΕΑΠ;

http://www.eap.gr/edition/ekp63.htm

εδώ θα βρείτε τα περιεχόμενα.
όποιος διαθετει το πλήρες κείμενο σε ηλεκτρονική μορφή θα το εκτιμούσα αν τυο μοιραζόταν με μας

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #132 στις: Ιούνιος 28, 2011, 09:01:27 μμ »
Παράθεση
ΤΟΜΟΙ ΠΟΥ ΕΚΔΙΔΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΑΠ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

Τόμος Α´: J. Bliss-G. Cooper-Δ. Κολιόπουλος-Β. Κουλαϊδής-Κ. Ραβάνης-J. Solomon-Α. Τσατσαρώνη-Β. Χατζηνικήτα-Β. Χρηστίδου, Διδακτική των Φυσικών Επιστημών, ΕΑΠ, Πάτρα 2001.

Τόμος Β´: Δ. Κολιόπουλος-Β. Κουλαϊδής-Α. Τσατσαρώνη-Β. Χατζηνικήτα-Β. Χρηστίδου-J.Ogborn, Διδακτική των Φυσικών Επιστημών, ΕΑΠ, Πάτρα 2001.

Αυτά κυκλοφορούν στο εμπόριο ή υπάρχουν διαθέσιμα σε κάποια σελίδα του ΕΑΠ;

Η εντύπωση μου είναι πως διατίθενται αποκλειστικά από το ΕΑΠ για δανεισμό ή πώληση.
Στο 2610-362.830 (τμήμα δανεισμού) μπορείς να μάθεις περισσότερα  :)


όποιος διαθετει το πλήρες κείμενο σε ηλεκτρονική μορφή θα το εκτιμούσα αν τυο μοιραζόταν με μας

Ήταν ποτέ διαθέσιμα τα βιβλία του ΕΑΠ σε ηλεκτρονική μορφή; Δεν το νομίζω.. Ακόμη και μέσα στο χώρο των Θεματικών Ενοτήτων υπάρχουν σε αρχείο pdf μόνο τα περιεχόμενα των βιβλίων.. Τουλάχιστον εγώ δεν έχω ακούσει κάτι διαφορετικό..
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #133 στις: Ιούνιος 28, 2011, 09:49:30 μμ »
Καλησπέρα!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν πιστεύετε ότι αξίζει το μεταπτυχιακό αυτό αρκετά ώστε να αφήσω κάποιο άλλο. Για να γίνω πιο σαφής έχω ήδη επιλεγεί στο "μεταπτυχιακή εξειδίκευση καθηγητών στις φυσικές επιστήμες" και τώρα είμαι στη φάση των εξετάσεων.Στην πορεία όμως συνειδητοποίησα ότι δε με γεμίζει ιδιαίτερα σαν μεταπτυχιακό και θα προτιμουσα κάτι πιο κοντά στην εκπαίδευση.Τι με συμβουλεύετε;Να συνεχίσω κάτι μόνο και μόνο για να έχω έναν μεταπτυχιακό τίτλο ή να ξανακάνω τα χαρτιά μου το Δεκέμβρη;

Όπως σου απάντησαν και οι συνάδελφοι, κανένας παράγοντας δε σου εξασφαλίζει την επιτυχία στην επόμενη κλήρωση. Από την άλλη (αν αυτή είναι η πρώτη σου χρονιά) ίσως ξεκίνησες με κάποια ενότητα "δύσκολη" ή μακριά από τα ενδιαφέροντα σου. Έχω ξαναγράψει πως είναι καλό να σκεφτόμαστε νωρίτερα ποια είναι τα κίνητρα μας για την παρακολούθηση ενός μεταπτυχιακού (δεν είναι ίδια για τον καθένα αλλά αν είναι "ικανοποιητικά" τότε ΔΕΝ εγκαταλείπουμε κάτι για το οποίο κοπιάσαμε )..

Το "Σπουδές στην Εκπαίδευση" είναι πολύ ενδιαφέρον (απαντώ επειδή το αναφέρεις), αλλά και πάλι αυτή είναι μόνο η γνώμη μου....όσα άτομα ρωτήσεις, τόσες θα είναι και οι απαντήσεις  ;) Εύχομαι να αποφασίσεις αυτό που θα είναι σπουδαιότερο για σένα , το μεταπτυχιακό απαιτεί κόπο, χρόνο, χρήματα κι έχει τίμημα στην προσωπική και κοινωνική σου ζωή.... Αν όμως αυτό επιθυμείς , θα είσαι δυνατή και θα τα πας πολύ καλά  :)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #134 στις: Ιούνιος 28, 2011, 10:34:03 μμ »
Παράθεση
ΤΟΜΟΙ ΠΟΥ ΕΚΔΙΔΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΑΠ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

Τόμος Α´: J. Bliss-G. Cooper-Δ. Κολιόπουλος-Β. Κουλαϊδής-Κ. Ραβάνης-J. Solomon-Α. Τσατσαρώνη-Β. Χατζηνικήτα-Β. Χρηστίδου, Διδακτική των Φυσικών Επιστημών, ΕΑΠ, Πάτρα 2001.

Τόμος Β´: Δ. Κολιόπουλος-Β. Κουλαϊδής-Α. Τσατσαρώνη-Β. Χατζηνικήτα-Β. Χρηστίδου-J.Ogborn, Διδακτική των Φυσικών Επιστημών, ΕΑΠ, Πάτρα 2001.

Αυτά κυκλοφορούν στο εμπόριο ή υπάρχουν διαθέσιμα σε κάποια σελίδα του ΕΑΠ;

Η εντύπωση μου είναι πως διατίθενται αποκλειστικά από το ΕΑΠ για δανεισμό ή πώληση.
Στο 2610-362.830 (τμήμα δανεισμού) μπορείς να μάθεις περισσότερα  :)


όποιος διαθετει το πλήρες κείμενο σε ηλεκτρονική μορφή θα το εκτιμούσα αν τυο μοιραζόταν με μας

Ήταν ποτέ διαθέσιμα τα βιβλία του ΕΑΠ σε ηλεκτρονική μορφή; Δεν το νομίζω.. Ακόμη και μέσα στο χώρο των Θεματικών Ενοτήτων υπάρχουν σε αρχείο pdf μόνο τα περιεχόμενα των βιβλίων.. Τουλάχιστον εγώ δεν έχω ακούσει κάτι διαφορετικό..

Τα είχα ψάξει και πιο παλιά σε κεντρικά βιβλιοπωλείο στην Αθήνα αλλά δεν βρήκα κάτι. Υπάρχει δυνατότητα αγοράς με επικοινωνία στο ΕΑΠ;
Αν κάποιος τα έχει σε ηλεκτρονική μορφή ας στείλει pm.  Υπάρχουν διαθέσιμα βιβλία του ΕΑΠ σε ηλεκτρονική μορφή απλά δεν έχω πετύχει πουθενά τα συγκεκριμένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2011, 12:28:10 πμ από stargate »

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #135 στις: Ιούνιος 28, 2011, 11:54:38 μμ »


όποιος διαθετει το πλήρες κείμενο σε ηλεκτρονική μορφή θα το εκτιμούσα αν τυο μοιραζόταν με μας

Ήταν ποτέ διαθέσιμα τα βιβλία του ΕΑΠ σε ηλεκτρονική μορφή; Δεν το νομίζω.. Ακόμη και μέσα στο χώρο των Θεματικών Ενοτήτων υπάρχουν σε αρχείο pdf μόνο τα περιεχόμενα των βιβλίων.. Τουλάχιστον εγώ δεν έχω ακούσει κάτι διαφορετικό..
πιστεύω πως υπάρχουν, πχ εγώ διαθέτω μια αρκετά μεγάλη συλλογή βιβλίων ΕΑΠ που αφορούν την πληροφορική, τα έχω βρεί είτε "εκ των έσω" (δηλαδή από καθηγητές του ΕΑΠ) , είτε "εκ των έξω" (δηλαδή από τον γούγλη).

Από ΦΥΕ (Φυσικές επιστήμες) όμως, όσο και να ρώτησα τον γούγλη, αυτός δεν ήξερε την απάντηση

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #136 στις: Ιούνιος 29, 2011, 01:01:16 πμ »
Καλησπέρα!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν πιστεύετε ότι αξίζει το μεταπτυχιακό αυτό αρκετά ώστε να αφήσω κάποιο άλλο. Για να γίνω πιο σαφής έχω ήδη επιλεγεί στο "μεταπτυχιακή εξειδίκευση καθηγητών στις φυσικές επιστήμες" και τώρα είμαι στη φάση των εξετάσεων.Στην πορεία όμως συνειδητοποίησα ότι δε με γεμίζει ιδιαίτερα σαν μεταπτυχιακό και θα προτιμουσα κάτι πιο κοντά στην εκπαίδευση.Τι με συμβουλεύετε;Να συνεχίσω κάτι μόνο και μόνο για να έχω έναν μεταπτυχιακό τίτλο ή να ξανακάνω τα χαρτιά μου το Δεκέμβρη;

Μετά τα σημερινά (τις εξετάσεις εννοώ) στο ίδιο πρόγραμμα έκανα ακριβώς την ίδια σκέψη....  ::)  ::)  ::)

Μήπως να πάω σε άτι άλλο; (όπως στο π.χ. ¨Σπουδές στην εκπαίδευση");;;;;;

Οι υπόλοιπες ενότητες δεν έχουν καμμιά σχέση με την παράνοια της ΚΦΕ51.Εγώ θα πρότεινα, αν δεν περάσετε ούτε τον Ιούλιο, να την ξαναπάρετε με το 1/3 των χρημάτων για να μη χάσετε το μεταπτυχιακό σαν ευκαιρία και να δηλώσετε και για Σπουδές στην Εκπαίδευση.Εγώ πάντως αυτό θα έκανα αν αυτό ήταν το πρώτο μάθημα. Δυστυχώς είναι το τελευταίο..Αν κληρωθείτε έχει καλώς. Αν όχι, εγώ λέω να το παλέψετε. Πάντως η αλήθεια είναι ότι ο τίτλος δεν έχει καμμιά σχέση με το περιεχόμενο.

Αποσυνδεδεμένος constans

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 674
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04 01
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #137 στις: Ιούνιος 29, 2011, 02:07:47 πμ »
Καλησπέρα Kakar! Αυτό ακριβώς που είπες σκέφτομαι να κάνω! Δεν είναι ότι μου φάνηκε πολύ δύσκολη ενότητα.Στις εργασίες τα πήγα πολύ καλά ενώ στην εξεταστική δεν πρόλαβα να κατέβω καν.Απλά απογοητεύτηκα λίγο με το περιεχόμενο σπουδών γιατί το είχα φανταστεί λίγο πιο κοντά στην εκπαίδευση.Έχεις δίκιο ότι ο τίτλος αποπρασανατολίζει εντελώς.Τέλος πάντων, θα συνεχίσω και ταυτόχρονα θα κάνω αίτηση το Νοέμβρη για το "Σπουδές στην εκπαίδευση" και ελπίζω...Αλήθεια πως πήγες στην εξεταστική;
Και μια τελευταία ερώτηση: εκτός από την ΚΦΕ51 υποχρεούμαι να δηλώσω και την ΚΦΕ 60 φέτος;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2011, 02:20:01 πμ από constans »

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #138 στις: Ιούνιος 29, 2011, 09:58:29 πμ »
οι αποδείξεις του ΕΑΠ από τις πληρωμές των θεματικών ενοτήτων μπαίνουν στην εφορία;

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #139 στις: Ιούνιος 29, 2011, 10:16:34 πμ »
Καλησπέρα Kakar! Αυτό ακριβώς που είπες σκέφτομαι να κάνω! Δεν είναι ότι μου φάνηκε πολύ δύσκολη ενότητα.Στις εργασίες τα πήγα πολύ καλά ενώ στην εξεταστική δεν πρόλαβα να κατέβω καν.Απλά απογοητεύτηκα λίγο με το περιεχόμενο σπουδών γιατί το είχα φανταστεί λίγο πιο κοντά στην εκπαίδευση.Έχεις δίκιο ότι ο τίτλος αποπρασανατολίζει εντελώς.Τέλος πάντων, θα συνεχίσω και ταυτόχρονα θα κάνω αίτηση το Νοέμβρη για το "Σπουδές στην εκπαίδευση" και ελπίζω...Αλήθεια πως πήγες στην εξεταστική;
Και μια τελευταία ερώτηση: εκτός από την ΚΦΕ51 υποχρεούμαι να δηλώσω και την ΚΦΕ 60 φέτος;

Δεν υποχρεούσαι να δηλώσεις ούτε τη ΚΦΕ60 ούτε καμμία άλλη  αν δε θέλεις .Μπορείς να πάρεις μόνο τη ΚΦΕ51.  Από σένα εξαρτάται.Πάντως η ΚφΕ60 εμένα μου άρεσε πιο πολύ από όλες. Τώρα όσον αφορά τις εξετάσεις. Δε νιώθω ότι πήγα καλά για το διάβασμα που έριξα. Ειδικά στη Μηχανική.Μακάρι να μη χρειαστεί να ξαναπάω τον Ιούλιο αλλά τέλος πάντων θα δούμε. Θα τα δεις τα θέματα όταν βγούν στο portal.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159836
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 574
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 545
Σύνολο: 551

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.