*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)  (Αναγνώστηκε 157800 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #224 στις: Μάιος 12, 2013, 06:31:07 μμ »

Ναι αλλα εγω δεν έχω δεκαετή εμπειρία καθώς κάνω απλά ιδιαίτερα. Πώς γίνεται να κληρώθηκα; Πρακτικά, λοιπόν, δεν μπορώ να το κάνω το μεταπτυχιακό;;; Να, κάτι που δεν περίμενα....

Τοτε πως εκανες αιτηση???Η δευτερη ''φουρνια'' εισαγομεμων που εγινε φετος εγινε αποκλειστικα και μονον για ατομα που ειχαν τουλαχιστον 10ετη προϋπηρεσια. Μαλιστα το ιδιο το συστημα του ΕΑΠ οταν εκανες αιτηση, σε εβαζε να κλικαρεις οτι ''εχω 10ετη προϋπηρεσια''. Στην περιπτωση που δεν παταγες αυτη την επιλογη πολυ απλα δεν δεχοταν την αιτηση σου.
Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα εκανες αιτηση με δηλωση ψευδων στοιχειων. Εχεις δυο επιλογες.Ή να στειλεις τα χαρτια σου χωρις προυπηρεσια και να εχεις τρεχαματα για ψευδη δηλωση ή να μην τα στειλεις καν. Εγω το δευτερο θα εκανα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:01:26 »

Αποσυνδεδεμένος ntana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #225 στις: Μάιος 12, 2013, 06:41:37 μμ »

Ναι αλλα εγω δεν έχω δεκαετή εμπειρία καθώς κάνω απλά ιδιαίτερα. Πώς γίνεται να κληρώθηκα; Πρακτικά, λοιπόν, δεν μπορώ να το κάνω το μεταπτυχιακό;;; Να, κάτι που δεν περίμενα....

Τοτε πως εκανες αιτηση???Η δευτερη ''φουρνια'' εισαγομεμων που εγινε φετος εγινε αποκλειστικα και μονον για ατομα που ειχαν τουλαχιστον 10ετη προϋπηρεσια. Μαλιστα το ιδιο το συστημα του ΕΑΠ οταν εκανες αιτηση, σε εβαζε να κλικαρεις οτι ''εχω 10ετη προϋπηρεσια''. Στην περιπτωση που δεν παταγες αυτη την επιλογη πολυ απλα δεν δεχοταν την αιτηση σου.
Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα εκανες αιτηση με δηλωση ψευδων στοιχειων. Εχεις δυο επιλογες.Ή να στειλεις τα χαρτια σου χωρις προυπηρεσια και να εχεις τρεχαματα για ψευδη δηλωση ή να μην τα στειλεις καν. Εγω το δευτερο θα εκανα.. ;)

Πώς τα κατάφερα και το παρερμήνευσα έτσι ούτε που το καταλάβα...Βλακεία μου :-[ Εννοείται πως δεν σκοπευω να κάνω την αίτηση αλλά με άγχωσες τώρα... Μπορεί δηλαδή να έχω τρεχάματα για ψευδη δήλωση; :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #226 στις: Μάιος 13, 2013, 01:37:39 πμ »
Μην αγχωνεσαι!
Απλα, οταν κανουμε μια υπευθυνη δηλωση ή μια αίτηση και δηλωνουμε καποια πραγματα σημαίνει οτι αυτα που επικαλουμαστε υφιστανται και ταυτοχρονα.
Πολυ απλα, δεν θα στειλεις τα χαρτια σου και θα εισαι ΟΚ.
Σε καθε περιπτωση η αποφαση ειναι δικη σου ομως.Αν θεωρεις οτι πρεπει να τα στειλεις καντο. Αλλα φοβαμαι μην σου πουνε οτι δηλωσες ψευδη στοιχεια...... :(

Αποσυνδεδεμένος kerasaki1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #227 στις: Μάιος 14, 2013, 12:14:18 πμ »
Ευχαριστώ πολυ για τις διευκρινήσεις. Είμαι φιλόλογος με 15ετή προυηρεσία. Αν κατάλαβα καλά οι πρωτοετείς υποχρεούμαστε να πάρουμε την ΕΚΠ 51; Εϊδα κάποια σχετικά θέματα εργασιών και δεν κατάλαβα Χριστό...είναι δύσκολυ ενότητα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:01:26 »

Αποσυνδεδεμένος chrko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #228 στις: Μάιος 14, 2013, 03:12:44 πμ »
Ναι πρεπει να παρακολουθησεις πρωτα την θεματικη ΕΚΠ51...οσο για το αν ειναι δυσκολη;;;

Μην αγχωνεσαι απο τωρα..καλυτερα να το βλεπεις βημα βημα...αλλωστε οτι δεν μπορεις να αποφυγεις...προσπαθησε να το απολαυσεις... ;D ;D ;D...ετσι δεν λεει το σκογκαν..!!

Πλακα κανω...καθε ενοτητα εχει την δυσκολια της...με προσπαθεια και καλη θεληση...ολα θα πανε καλα.

Καλο βραδυ

Αποσυνδεδεμένος smea31

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #229 στις: Μάιος 14, 2013, 01:39:51 μμ »
Καλησπέρα,

Έχω παρακολουθήσει ΕΚΠ51, νομίζω τελικά και καθαρά προσωπικά ότι δεν είναι τόσο δύσκολη. Ακολουθείς τέσσερις εργασίες, στην ουσία είναι μια. Έχει σχέση με το σχεδιασμό μιας έρευνας. Πιστεύω ότι είναι αρκετά ενδιαφέρον ενότητα. Είχα πάρει και ένα βιβλίο άμα θες βλέπω τον τίτλο και στο λέω.

Αποσυνδεδεμένος persef33

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους διορίστηκα!-ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #230 στις: Μάιος 21, 2013, 04:26:28 μμ »
Εγώ κληρώθηκα στο σπουδές στην εκπαίδευση με προυπηρεσία ομάδα Β 420 κάτι.Έχω τις προυποθέσεις έχω όμως πιθανότητα να με πάρουν;

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #231 στις: Ιούλιος 25, 2013, 07:08:58 μμ »
Έχει παρακολουθήσει κάποιος τη θεματική '' πολιτισμικές διαφορές και κοινωνικές ανισότητες'';
Θα ήθελα να μου πείτε πώς σας φάνηκε ,σκέφτομαι να την επιλέξω

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #232 στις: Ιούλιος 25, 2013, 08:05:56 μμ »
Είχα υποβάλει αίτηση συμμετοχής στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα του ΕΑΠ Σπουδές στην Εκπαίδευση. Στην κλήρωση δεν τα πήγα πολύ καλά, ήμουν κατηγορία Β, νούμερο 495, και παρ' ότι έκανα τα χαρτιά μου, επειδή ήμουν πολύ χαμηλά, δε κατάφερα να βρω θέση. Ώσπου σήμερα, γυρίζοντας στο σπίτι το μεσημέρι, με παίρνει μια καλή κυρία από το ΕΑΠ και μου λέει ότι επειδή κάποιο άλλο μεταπτυχιακό πρόγραμμα δε συμπλήρωσε τον απαραίτητο αριθμό συμμετοχών, ή κάτι τέτοιο, δε θα γίνει, και οι κενές θέσεις του μοιράζονται στα υπόλοιπα μεταπτυχιακά. Εν ολίγοις, μου λέει ότι αν καταθέσω τα χρήματα μέχρι αύριο, τότε γίνομαι δεκτός και ξεκινάω το Σεπτέμβρη! Και να λοιπόν που ξαφνικά βρίσκομαι να ξεκινάω μεταπτυχιακό! :o :o :o :o

Και πάμε τώρα στο δια ταύτα. Αν κάποιος ήδη κάνει το προαναφερθέν πρόγραμμα (Σπουδές στην Εκπαίδευση), θα το εκτιμούσα αν μου έλεγε κάνα-δυο πραματάκια που πρέπει να προσέξω. Δε θέλω κατεβατά, μόνο μερικά γενικά σχόλια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2013, 08:07:55 μμ από nikitas »
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #233 στις: Ιούλιος 25, 2013, 10:04:58 μμ »
Είχα υποβάλει αίτηση συμμετοχής στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα του ΕΑΠ Σπουδές στην Εκπαίδευση. Στην κλήρωση δεν τα πήγα πολύ καλά, ήμουν κατηγορία Β, νούμερο 495, και παρ' ότι έκανα τα χαρτιά μου, επειδή ήμουν πολύ χαμηλά, δε κατάφερα να βρω θέση. Ώσπου σήμερα, γυρίζοντας στο σπίτι το μεσημέρι, με παίρνει μια καλή κυρία από το ΕΑΠ και μου λέει ότι επειδή κάποιο άλλο μεταπτυχιακό πρόγραμμα δε συμπλήρωσε τον απαραίτητο αριθμό συμμετοχών, ή κάτι τέτοιο, δε θα γίνει, και οι κενές θέσεις του μοιράζονται στα υπόλοιπα μεταπτυχιακά. Εν ολίγοις, μου λέει ότι αν καταθέσω τα χρήματα μέχρι αύριο, τότε γίνομαι δεκτός και ξεκινάω το Σεπτέμβρη! Και να λοιπόν που ξαφνικά βρίσκομαι να ξεκινάω μεταπτυχιακό! :o :o :o :o

Και πάμε τώρα στο δια ταύτα. Αν κάποιος ήδη κάνει το προαναφερθέν πρόγραμμα (Σπουδές στην Εκπαίδευση), θα το εκτιμούσα αν μου έλεγε κάνα-δυο πραματάκια που πρέπει να προσέξω. Δε θέλω κατεβατά, μόνο μερικά γενικά σχόλια.
συγχαρητηρια! καλές  σπουδες!

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #234 στις: Ιούλιος 25, 2013, 10:25:40 μμ »
Είχα υποβάλει αίτηση συμμετοχής στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα του ΕΑΠ Σπουδές στην Εκπαίδευση. Στην κλήρωση δεν τα πήγα πολύ καλά, ήμουν κατηγορία Β, νούμερο 495, και παρ' ότι έκανα τα χαρτιά μου, επειδή ήμουν πολύ χαμηλά, δε κατάφερα να βρω θέση. Ώσπου σήμερα, γυρίζοντας στο σπίτι το μεσημέρι, με παίρνει μια καλή κυρία από το ΕΑΠ και μου λέει ότι επειδή κάποιο άλλο μεταπτυχιακό πρόγραμμα δε συμπλήρωσε τον απαραίτητο αριθμό συμμετοχών, ή κάτι τέτοιο, δε θα γίνει, και οι κενές θέσεις του μοιράζονται στα υπόλοιπα μεταπτυχιακά. Εν ολίγοις, μου λέει ότι αν καταθέσω τα χρήματα μέχρι αύριο, τότε γίνομαι δεκτός και ξεκινάω το Σεπτέμβρη! Και να λοιπόν που ξαφνικά βρίσκομαι να ξεκινάω μεταπτυχιακό! :o :o :o :o

Και πάμε τώρα στο δια ταύτα. Αν κάποιος ήδη κάνει το προαναφερθέν πρόγραμμα (Σπουδές στην Εκπαίδευση), θα το εκτιμούσα αν μου έλεγε κάνα-δυο πραματάκια που πρέπει να προσέξω. Δε θέλω κατεβατά, μόνο μερικά γενικά σχόλια.
συγχαρητηρια! καλές  σπουδες!

Να 'σαι καλά! Αν και ο ορίζοντας είναι πολύ μακρινός, ιδίως σε μια χώρα που δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει όπως η Ελλάδα (φτάνει μόνο να κοιτάξουμε τι νίλα έπαθαν οι συνάδελφοι κάτοχοι μεταπτυχιακών που βγήκαν σε διαθεσιμότητα) θα κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #235 στις: Ιούλιος 26, 2013, 12:00:35 πμ »
Είχα υποβάλει αίτηση συμμετοχής στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα του ΕΑΠ Σπουδές στην Εκπαίδευση. Στην κλήρωση δεν τα πήγα πολύ καλά, ήμουν κατηγορία Β, νούμερο 495, και παρ' ότι έκανα τα χαρτιά μου, επειδή ήμουν πολύ χαμηλά, δε κατάφερα να βρω θέση. Ώσπου σήμερα, γυρίζοντας στο σπίτι το μεσημέρι, με παίρνει μια καλή κυρία από το ΕΑΠ και μου λέει ότι επειδή κάποιο άλλο μεταπτυχιακό πρόγραμμα δε συμπλήρωσε τον απαραίτητο αριθμό συμμετοχών, ή κάτι τέτοιο, δε θα γίνει, και οι κενές θέσεις του μοιράζονται στα υπόλοιπα μεταπτυχιακά. Εν ολίγοις, μου λέει ότι αν καταθέσω τα χρήματα μέχρι αύριο, τότε γίνομαι δεκτός και ξεκινάω το Σεπτέμβρη! Και να λοιπόν που ξαφνικά βρίσκομαι να ξεκινάω μεταπτυχιακό! :o :o :o :o

Και πάμε τώρα στο δια ταύτα. Αν κάποιος ήδη κάνει το προαναφερθέν πρόγραμμα (Σπουδές στην Εκπαίδευση), θα το εκτιμούσα αν μου έλεγε κάνα-δυο πραματάκια που πρέπει να προσέξω. Δε θέλω κατεβατά, μόνο μερικά γενικά σχόλια.
συγχαρητηρια! καλές  σπουδες!

Να 'σαι καλά! Αν και ο ορίζοντας είναι πολύ μακρινός, ιδίως σε μια χώρα που δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει όπως η Ελλάδα (φτάνει μόνο να κοιτάξουμε τι νίλα έπαθαν οι συνάδελφοι κάτοχοι μεταπτυχιακών που βγήκαν σε διαθεσιμότητα) θα κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ.
Καταρχάς συγχαρητήρια! (Πάρε και κανά λαχείο γιατί σε βρίσκω με τον Ερμή κατάφατσα και τον Κρόνο χαμογελαστο οπότε που ξέρεις...)
Λοιπόν, είχα ξεκινήσει το σπουδές στην εκπαίδευση το 2008 και από την αρχή θα σου πω ότι το εγκατέλειψα για λόγους ΑΣΕΠ,  βιοπορισμού και παιδιού.
Η εικόνα που έχω από τη μία ενότητα που  είχα πάρει , έχει ως εξής:
1 συνάντηση το μήνα, 3-4 εργασίες ανά ενότητα με συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα και πολύ συγκεκριμένη βιβλιογραφία. Ο υπεύθυνος καθηγητής της ενότητας που είχα επιλέξει δεν ήταν απαιτητικός αλλά ήταν τρελά κολλημένος με τη δοσμένη βιβλιογραφία. Δεν ξέρω τι ειδικότητας είσαι και ποιας γενιάς, αλλά η μόνη δυσκολία είναι η μεθοδολογία γραφής της εργασίας-δε μας την είχε δώσει, τη βρίσκεις εύκολα όμως google-APA STYLΕ. Στις εξετάσεις δεν έφτασα γιατί, ενώ είχαμε ζητήσει από το ΕΑΠ παράταση για παράδοση εργασίας λόγω ΑΣΕΠ δε μας δόθηκε και προτίμησα να επικεντρωθώ στον ΑΣΕΠ.
Δεν έχω λοιπόν, τίποτα τραγικό και αγχωτικό να σου πω. Έχω και φίλους που κάνουν άλλα ΠΜΣ στο ΕΑΠ και παίρνουν 9-10.
Οπότε...ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!!Θα πάρεις και πάσο!!!!....  ;)

Αποσυνδεδεμένος Νίνα13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #236 στις: Ιούλιος 26, 2013, 12:09:02 πμ »
Καλησπερα.
Κληρωθηκα για το 2013 στο μεταπτυχιακο σπουδες στην εκπαιδευση. Απο φετος η ΘΕ51 ειναι υποχρεωτικη.
Μηπως καποιος την εχει παρακολουθησει για να μου δωσει πληροφοριες; Ευχαριστω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2013, 12:11:43 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #237 στις: Ιούλιος 26, 2013, 12:10:48 πμ »
Είχα υποβάλει αίτηση συμμετοχής στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα του ΕΑΠ Σπουδές στην Εκπαίδευση. Στην κλήρωση δεν τα πήγα πολύ καλά, ήμουν κατηγορία Β, νούμερο 495, και παρ' ότι έκανα τα χαρτιά μου, επειδή ήμουν πολύ χαμηλά, δε κατάφερα να βρω θέση. Ώσπου σήμερα, γυρίζοντας στο σπίτι το μεσημέρι, με παίρνει μια καλή κυρία από το ΕΑΠ και μου λέει ότι επειδή κάποιο άλλο μεταπτυχιακό πρόγραμμα δε συμπλήρωσε τον απαραίτητο αριθμό συμμετοχών, ή κάτι τέτοιο, δε θα γίνει, και οι κενές θέσεις του μοιράζονται στα υπόλοιπα μεταπτυχιακά. Εν ολίγοις, μου λέει ότι αν καταθέσω τα χρήματα μέχρι αύριο, τότε γίνομαι δεκτός και ξεκινάω το Σεπτέμβρη! Και να λοιπόν που ξαφνικά βρίσκομαι να ξεκινάω μεταπτυχιακό! :o :o :o :o

Και πάμε τώρα στο δια ταύτα. Αν κάποιος ήδη κάνει το προαναφερθέν πρόγραμμα (Σπουδές στην Εκπαίδευση), θα το εκτιμούσα αν μου έλεγε κάνα-δυο πραματάκια που πρέπει να προσέξω. Δε θέλω κατεβατά, μόνο μερικά γενικά σχόλια.
συγχαρητηρια! καλές  σπουδες!

Να 'σαι καλά! Αν και ο ορίζοντας είναι πολύ μακρινός, ιδίως σε μια χώρα που δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει όπως η Ελλάδα (φτάνει μόνο να κοιτάξουμε τι νίλα έπαθαν οι συνάδελφοι κάτοχοι μεταπτυχιακών που βγήκαν σε διαθεσιμότητα) θα κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ.
Καταρχάς συγχαρητήρια! (Πάρε και κανά λαχείο γιατί σε βρίσκω με τον Ερμή κατάφατσα και τον Κρόνο χαμογελαστο οπότε που ξέρεις...)
Λοιπόν, είχα ξεκινήσει το σπουδές στην εκπαίδευση το 2008 και από την αρχή θα σου πω ότι το εγκατέλειψα για λόγους ΑΣΕΠ,  βιοπορισμού και παιδιού.
Η εικόνα που έχω από τη μία ενότητα που  είχα πάρει , έχει ως εξής:
1 συνάντηση το μήνα, 3-4 εργασίες ανά ενότητα με συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα και πολύ συγκεκριμένη βιβλιογραφία. Ο υπεύθυνος καθηγητής της ενότητας που είχα επιλέξει δεν ήταν απαιτητικός αλλά ήταν τρελά κολλημένος με τη δοσμένη βιβλιογραφία. Δεν ξέρω τι ειδικότητας είσαι και ποιας γενιάς, αλλά η μόνη δυσκολία είναι η μεθοδολογία γραφής της εργασίας-δε μας την είχε δώσει, τη βρίσκεις εύκολα όμως google-APA STYLΕ. Στις εξετάσεις δεν έφτασα γιατί, ενώ είχαμε ζητήσει από το ΕΑΠ παράταση για παράδοση εργασίας λόγω ΑΣΕΠ δε μας δόθηκε και προτίμησα να επικεντρωθώ στον ΑΣΕΠ.
Δεν έχω λοιπόν, τίποτα τραγικό και αγχωτικό να σου πω. Έχω και φίλους που κάνουν άλλα ΠΜΣ στο ΕΑΠ και παίρνουν 9-10.
Οπότε...ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!!Θα πάρεις και πάσο!!!!....  ;)

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Το Apa style, το ακούω πρώτη φορά. Όταν λες πάσο, εννοείς σαν αυτό που 'χαμε στο πανεπιστήμιο, υποθέτω. Χμ, δυστυχώς δε χρησιμοποιώ πολύ τα ΜΜΜ. Κάνα εκπτωτικό κουπόνι για τη βενζίνη δίνουνε; Χλωμό, ε;  ;D ;D ;D Γενικώς, έχω ακούσει πάντως ότι χρειάζεται γερό διάβασμα το Ανοιχτό. Και είναι και χρονοβόρο, ρε παιδί μου. Κάνεις περισσότερα χρόνια και από PhD στην Αγγλία!
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 340
Σύνολο: 352

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.