*

Αποστολέας Θέμα: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 301300 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #238 στις: Δεκέμβριος 13, 2010, 08:15:50 μμ »
Eμένα πάλι σε καμία διεύθυνση δε μου ζητήθηκε ως ωρομίσθια επί 4 χρόνια που εργάστηκα σε 3 διαφορετικές.
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:31:56 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #239 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 12:38:38 πμ »
Μάλλον σε είδαν μαχητική και σε φοβήθηκαν...
Που να τα βάζουν τώρα με το spasiklaki!!!  :D

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #240 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 03:11:26 μμ »
πρόπερσι ωρομίσθια α' Αθήνας ούτε λόγος για πιστοποιητικό, πέρυσι α' Αθήνας το ήθελαν μέσα σε ένα μήνα!!!
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #241 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 03:23:36 μμ »
ό,τι να ΄ναι κανουνε... είναι πού θα πέσεις ,κάθε γραφείο Β/Βάθμιας κάνει τα δικά του
The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:31:56 »

Αποσυνδεδεμένος megaira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #242 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 11:50:05 πμ »
Τελικά πήγα και έβγαλα το πιστοποιητικό υγείας σε 2 ημέρες -την 1η μέρα έκανα την αίτηση και πέρασα από την επιτροπή με τις εξετάσεις μου και την επομένη πήρα το πιστοποιητικό (βρίσκομαι Θεσσαλονίκη). Τις εξετάσεις (εξετάσεις ούρων και γνωμάτευση της ακτινογραφίας)τις κρατήσανε και μάλιστα ζητούν τις πρωτότυπες εκτός από την ακτινογραφία θώρακος που σου την δίνουν πίσω (υπάρχει όμως η δυνατότητα εάν χρειάζονται να κρατήσετε φωτοτυπίες όπου μπορείτε να τις  επικυρώσετε σε γραφείο της πρωτοβάθμιας χωρίς να ξέρω σε ποιο συγκεκριμένο γραφείο). 
Time ... is on my side!!

Αποσυνδεδεμένος south_of_here

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #243 στις: Αύγουστος 31, 2011, 05:36:03 μμ »
Θα ήθελα να βγάλω πιστοποιητικό υγείας και ήθελα να ρωτήσω τα εξής:
1. Θα πρέπει πρώτα να πάω στην Πρωτοβάθμια Υγειονομική Επιτροπή να πάρω κάποιο έντυπο για να γράφουν οι γιατροί τις γνωματεύσεις τους ή πηγαίνω απευθείας στους γιατρούς και μου δίνουν εκείνοι απλώς τη γνωμάτευση. Για παράδειγμα ο ψυχίατρος.
2. Η Υγειονομική Επιτροπή Αθήνας βρίσκεται Πειραιώς 46-48 ή έχει αλλάξει γραφεία;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Άλλος ένας Υπουργός που νοιάζεται μόνο για περικοπές... να τον χαιρόμαστε!

Αποσυνδεδεμένος alexis2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #244 στις: Αύγουστος 31, 2011, 05:55:28 μμ »
σαν ωρομισθια ουτε λογος,σαν αναπληρωτρια 4 χροναι μου το ζητησαν και μαλιστα μετα τη ληξη του πρωτου εβγαλα 2ο και φετος που διοριστηκα ζητησαν αλλο αλλα επειδη ηξερα οτι διοριζομαι το ειχα ετοιμασει και το δεχτηκαν.βρες την επιτροπη με τις λιγοτερες εξετασεις.εγω καβαλα και ψυχολογο και ψυχιατρο και παθολογο και ακτινολογο και γενικες αιματος και ουρων και εμβολιο για τη φυματιωση.καλη επιτυχια ευχομαι και μη φοβασαι αν αργησεις να τους το πας θα σου το θυμισουν.

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #245 στις: Αύγουστος 31, 2011, 05:59:36 μμ »
Θα ήθελα να βγάλω πιστοποιητικό υγείας και ήθελα να ρωτήσω τα εξής:
1. Θα πρέπει πρώτα να πάω στην Πρωτοβάθμια Υγειονομική Επιτροπή να πάρω κάποιο έντυπο για να γράφουν οι γιατροί τις γνωματεύσεις τους ή πηγαίνω απευθείας στους γιατρούς και μου δίνουν εκείνοι απλώς τη γνωμάτευση. Για παράδειγμα ο ψυχίατρος.
2. Η Υγειονομική Επιτροπή Αθήνας βρίσκεται Πειραιώς 46-48 ή έχει αλλάξει γραφεία;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ως προς το πρώτο σκέλος του ερωτήματός σου,
δε χρειάζεται να πας αρχικά στην Πρωτοβάθμια Επιτροπή, προκειμένου να πάρεις κάποιο έντυπο. Απλά, αφού συγκεντρώσεις όλα τα απαιτούμενα έγγραφα, πηγαίνεις εν συνεχεία στην Πρωτοβάθμια Υγειονομική Επιτροπή, τους τα καταθέτεις και σου κλείνουν συγκεκριμένο ραντεβού, όπου περνάς από κάποια επιτροπή, έχουν ελέγξει ήδη τα έγγραφα που έχεις καταθέσει και σου δίνουν το πιστοποιητικό. Κάποια νοσοκομεία δεν έχουν ψυχιατρική κλινική. Εγώ αναγκάστηκα για το χαρτί από τον ψυχίατρο να πάω στο Σισμανόγλειο ενώ όλες τις υπόλοιπες εξετάσεις τις έκανα στο ΚΑΤ. Προηγουμένως βέβαια θα πρέπει να έχεις κλείσει και τα αντίστοιχα ραντεβού. Μην ξεχάσεις, χρειάζονται δυο φωτο τύπου ταυτότητος ή διαβατηρίου. Μία που θα μπει στην ακτινογραφία θώρακος και άλλη μια που θα την έχεις μαζί σου, όταν θα καταθέσεις τα έγγραφα στην Πρωτοβάθμια επιτροπή.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος south_of_here

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #246 στις: Αύγουστος 31, 2011, 06:05:05 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Οπότε το πρώτο βήμα είναι να κλείσω τα ραντεβού με τους γιατρούς.

Αν, πάντως, γνωρίζει κάποιος που να πήγε πρόσφατα για την τοποθεσία της Πρωτοβάθμιας Επιτροπής Αθηνών, θα μ' ενδιέφερε.

marion και alexis2 σας ευχαριστώ και πάλι...  :)
Άλλος ένας Υπουργός που νοιάζεται μόνο για περικοπές... να τον χαιρόμαστε!

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #247 στις: Αύγουστος 31, 2011, 06:16:08 μμ »
Θα ήθελα να βγάλω πιστοποιητικό υγείας και ήθελα να ρωτήσω τα εξής:
1. Θα πρέπει πρώτα να πάω στην Πρωτοβάθμια Υγειονομική Επιτροπή να πάρω κάποιο έντυπο για να γράφουν οι γιατροί τις γνωματεύσεις τους ή πηγαίνω απευθείας στους γιατρούς και μου δίνουν εκείνοι απλώς τη γνωμάτευση. Για παράδειγμα ο ψυχίατρος.
2. Η Υγειονομική Επιτροπή Αθήνας βρίσκεται Πειραιώς 46-48 ή έχει αλλάξει γραφεία;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
1. Πηγαίνεις στην Πρωτοβάθμια Υγειονομική Επιτροπή και σου λένε ποιες εξετάσεις χρειάζονται (δεν  δίνει η Επιτροπή έντυπο για να γράφουν οι γιατροί τις γνωματεύσεις τους) . Θα σου πουν επίσης και για φωτογραφίες- νομίζω 2.
2. Πηγαίνεις όπου πρέπει να πας και αφού συγκεντρώσεις όλα τα δικαιολογητικά (ακτινογραφία θώρακα, γνωματεύσεις, φωτογραφίες) πηγαίνεις πάλι στην Υγ. Επιτροπή για την έκδοση πιστοποιητικού, αφού βέβαια έχεις κλείσει ραντεβού. Για το ραντεβού ρώτα και από την πρώτη φορά που θα πας.

*Για την ακτινογραφία μπορείς να πας και τώρα που λέει ο λόγος αφού είναι στάνταρ γαι όλες τις Επιτροπές.
Για την Υγ. Επ. Αθήνας δεν ξέρω πού βρίσκεται.

Μόλις είδα το μήνυμα της marion. Μπορείς να κάνεις αυτά που προτείνει η marion, απλώς επικοινώνησε με την Υγ. Επιτροπή, όπου θα καταθέσεις τα δικαιολογητκά, πριν αρχίζεις να πηγαίνεις σε γιατρούς γιατί από Επιτροπή σε Επιτροπή υπάρχουν μικροδιαφορές σε αυτά που ζητάνε.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2011, 06:19:32 μμ από syrrahm »

Αποσυνδεδεμένος south_of_here

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #248 στις: Αύγουστος 31, 2011, 06:34:01 μμ »
syrrahm σ' ευχαριστώ για την απάντηση.
Θαρρώ πως η Υγειονομική Αθήνας θέλει ακτινογραφία με γνωμάτευση, παθολόγο και ψυχίατρο... Επίσης, έχω την αίσθηση πως τίποτε δεν σου λένε από το τηλέφωνο, αφού συνήθως δεν το σηκώνουν.
Θα ήταν καλύτερα να πάω ο ίδιος από εκεί, αφού πρώτα διαπιστώσω το που βρίσκονται.
Άλλος ένας Υπουργός που νοιάζεται μόνο για περικοπές... να τον χαιρόμαστε!

Αποσυνδεδεμένος xyz

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • ΠΕ17.11-ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #249 στις: Αύγουστος 31, 2011, 06:53:52 μμ »
Τον Ιανουάριο προσλήφθηκα ως Αναπληρωτής στην Α/θμια Α΄Αθήνας όπου μου ζήτησαν πιστοποιητικό υγείας τύπου Α.
Επειδή η Διεύθυνση κατοικίας μου ήταν στην Καισαριανή, ανήκα στην Α/θμια Υγειονομική Επιτροπή του Κεντρικού Τομέα Αθηνών Κηφισίας 125-127 , Τ.Κ. 115 25 , Αθήνα Τηλ: 210 8842415 , 210 8842414 , 210 8220540 (http://www.apdattikis.gov.gr/citizen/Pages/healthcommittees.aspx). Τα δικαιολογητικά ήταν τα εξής:
Οι γνωματεύσεις θα πρέπει να είναι σφραγισμένες απο Δημόσια Νοσοκομεία ή ΙΚΑ εντός του Ν. Αττικής.
1. Ακτινογραφία θώρακος με συννημένη γνωμάτευση και σφραγισμένη φωτογραφία. Εγώ την ακτινογραφία την έβγαλα στο Ινστιτούτο Έρευνας Νοσημάτων Θώρακος, Υγιεινής και Ασφάλειας της εργασίας που βρίσκεται Αβέρωφ 12Α, τηλ 210-8210656 210-8212287 210-8210653 δεν χρειάζεται ραντεβού. Αν πας το πρωί θα την πάρεις το μεσημέρι.
2. Γνωμάτευση παθολόγου.
3. Γνωμάτευση ψυχιάτρου.
Για τις γνωματεύσεις έκλεισα ραντεβού στον Ευαγγελισμό.
4. Λογαριασμός ΔΕΗ ή ΟΤΕ.
5.ΑΦΜ
6. ΑΜΚΑ
7.Φωτοτυπία ταυτότητας.
8. Μια μικρή φωτογραφία.
9.Για άντρες απολυτήριο στρατού ή πιστοποιητικό τύπου Α.
10. Για δύτες-ναυαγοσώστες επιπλέον γνωματεύσεις από καρδιολόγο, οφθαλμίατρο και ΩΡΛ.

Καταθέτεις τα δικαιολογητικά σου δίνουν αριθμό πρωτοκόλλου και το παίρνεις μετά από μια βδομάδα.

It's all possible!

Αποσυνδεδεμένος south_of_here

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #250 στις: Αύγουστος 31, 2011, 06:59:13 μμ »
xyz σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου, είναι εξαιρετικά κατατοπιστική.  :)
Άλλος ένας Υπουργός που νοιάζεται μόνο για περικοπές... να τον χαιρόμαστε!

Αποσυνδεδεμένος marsak72

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #251 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 05:22:54 μμ »
Καλησπερα σε ολους.Ηθελα να θεσω το ερωτημα σχετικα με τοπιστοποιητικο υγειας του αναπληρωτη, οντως εχει ισχυ 3 χρονια ή καθε χρονο χρειαζεται καινουριο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 572
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 545
Σύνολο: 556

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.148 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.