*

Αποστολέας Θέμα: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;  (Αναγνώστηκε 9588 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Gatos2009

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 26, 2007, 07:08:00 μμ »
Ρε παιδιά, το παλικάρι δεν είναι στα καλά του…
Σιγα μη θελει ο jaffar να παιρνουν τις ωρες ΠΔΣ οι ωρομισθιοι, οταν αυτος ειναι μονιμος, κανει ΠΔΣ και παράνομα ιδιαίτερα και το βροντοφωναζει κιολας: "κανουν οτι μας πληρωνουν και κανουμε οτι δουλευουμε" διαλαλει ο "κυριος" καθηγητης που βαζει τους μαθητες του να τον πληρωνουν για να τους πει οσα δεν τους ειπε μες στην ταξη. Δε σε συμφερει να διοριζονται καθηγητες απο άλλη στοφα και ν'αλλαζει το συστημα, θελεις να μεινουν για οσο περισσοτερο γινεται ομηροι της ωρομισθιας.
Καλά αυτός δεν καταλαβαίνει ότι ο κόσμος δεν μπορεί να ζήσει με τα 10 ψωροευρώ που δίνει το κράτος στους ωρομίσθιους και όχι φυσικά στην ώρα τους αλλά μετα από κανα δύο χρόνια. Ρε utenar πες μας λίγο το επιθετο σου για να καταλάβω…Μήπως μιλάμε για τον γιο του κόκκαλη ή του βαρδινογιάννη;;;
Το παληκάρι μας εδώ πρέπει να είναι εφοπλιστής και επειδή βαρέθηκε να είναι στην πίεση και στο άγχος αποφάσισε να πάει στο δημόσιο.
Εμείς οι υπόλοιποι κοινοί θνητοί φίλε, όμως δεν είμαστε ζάμπλουτοι σαν εσένα και δεν την παλεύουμε με τα ανύπαρκτα ψίχουλα που (δεν) μας δίνει το κράτος…Πρέπει να κάνουμε και ιδιαίτερα και πρέπει να δουλέψουμε και σε φροντιστήρια δηλαδή να γίνουμε λάστιχο για να ζήσουμε. Απλά για να επιβιώσουμε.
Μεγάλε συνεχίζεις όμως  να προκαλείς με αυτά που λες…
Σκέψου λίγο και μόνος σου σε ποιούς απευθύνεσαι και μην συνεχίζεις αυτήν την τακτική…Μιλάς σε απελπισμένους που προσπαθούν να επιβιώσουν!!! >:(


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:48:38 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2551
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 26, 2007, 09:55:51 μμ »
Συνάδελφοι ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ , δεν αξίζει, πιστέψτε με! ;)
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος SUNBIRD

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 26, 2007, 11:05:03 μμ »
Συμφωνώ με τον utenar .

Υπάρχει πιστεύω προσφορά και ζήτηση . Στους φιλολόγους υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός , στους φυσικούς λιγότερος και στους βιολόγους ακόμα λιγότερος . Μεγαλύτερη πιθανότητα έχει ένας φιλόλογος να έχει διοριστεί με μέσο (από τη στιγμή που δεν υπάρχουν σαφή κριτήρια επιλογής ) από έναν βιολόγο .

Στην ζούγκλα δεν επιβιώνει πάντα ο πιο <<σωματικά>> δυνατός αλλά και ο πιο έξυπνος. Βλέπε λιοντάρι-άνθρωπος .

Παιδιά θα ήθελα να προσθέσω ότι φέτος με τον περιορισμό των 11 ωρών για τους ωρομίσθους δεν παίρνουν  πλέον ώρες από την πρόσθετη διδακτική , που απελευθερώνονται με αυτόν τον τρόπο , με αποτέλεσμα να αυξάνονται οι πιθανότητες για περισσότερς ώρες ανά άτομο ,αλλά και για συμμετοχή περισσότερων ατόμων .

Το Υπουργείο θα πρέπει να θέσει άμεσα σαφή κριτήρια επιλογής , για να πάψει η κατάσταση αυτή που μας υποβιβάζει σαν άτομα .Μέχρι τότε ας κρατήσουμε ένα <<επίπεδο>> .Ας σεβόμαστε τους άλλους για να έχουμε την απαίτηση να μας σεβαστούν και αυτοί .

Αποσυνδεδεμένος jaffar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no royal road to geometry.
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 26, 2007, 11:24:14 μμ »
Εσεις οι δυο (jaffar και physicist) δεν αλλαζετε ποτε: οποιον δεν τον χωνευετε απο άλλα topics, προσπαθειτε να υποβαθμισετε τα λεγομενα του.

Πάντα με επιχειρήματα

Παράθεση
Κριμα μονο σε οσους καθηγητες εδω μεσα εχουν την αγνοια που ειχα κι εγω μεχρι περισυ και πανε χαμενοι γιατι πιστευουν τα λεγομενα σας! Σιγα μη θελει ο jaffar να παιρνουν τις ωρες ΠΔΣ οι ωρομισθιοι, οταν αυτος ειναι μονιμος, κανει ΠΔΣ και παράνομα ιδιαίτερα και το βροντοφωναζει κιολας: "κανουν οτι μας πληρωνουν και κανουμε οτι δουλευουμε" διαλαλει ο "κυριος" καθηγητης που βαζει τους μαθητες του να τον πληρωνουν για να τους πει οσα δεν τους ειπε μες στην ταξη. Δε σε συμφερει να διοριζονται καθηγητες απο άλλη στοφα και ν'αλλαζει το συστημα, θελεις να μεινουν για οσο περισσοτερο γινεται ομηροι της ωρομισθιας.

Πράγματι έχεις σοβαρό πρόβλημα, σε γιατρό έχεις πάει? Επίσης χαιρετίζω όλους τους καθηγητές από άλλη στόφα που έρχονται να αλλάξουν το σύστημα. Τώρα όλα αυτά τα λες εσύ που έσυ πιο βαθιά στο σύστημα από ότι κανένας άλλος με τις 10 ώρες ΠΔΣ που έχεις, απίστευτο θράσος.

Παράθεση
Εσεις, και 3 παιδια να ειχα, παλι θα ισχυριζοσασταν οτι με πολιτικο μεσο πηρα τις ωρες, παρολο που οσοι εχουν 3 τεκνα και ανω εχουν ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ διορισμου.

Ενδιαφέρον αυτό, όσο περισσότερα παιδιά έχεις τόσο καλύτερος καθηγητής είσαι!!!

Παράθεση
Οταν εγω επαιρνα τηλεφωνο σε τοσες Διευθυνσεις να ρωτησω τα κριτηρια με τα οποια γινονται οι προσληψεις, μου ελεγαν οτι ειναι ενας συνδυασμος κριτηριων, αλλά ΟΛΕΣ ανεφεραν τα κοινωνικα κριτηρια, ενω ελαχιστες ανεφεραν την επιτυχια ΑΣΕΠ. Συνεπως, αν ειχα προπερσινο πτυχιο και ΑΣΕΠ, μαλλον δε θα με καλουσαν απο καμια Διευθυνση και θα ειχα κανει τσαμπα τοσες αιτησεις, αλλά επειδη ειχα και πολλα άλλα κριτηρια (παιδια, παλαιοτητα πτυχιου, πολυχρονη προϋπηρεσια στην εκπαιδευση) προηγουμουν για διορισμο και με καλεσαν απο πολλες Διευθυνσεις. Ασε που στις περισσοτερες ειχαν μονοψηφιο αριθμο αιτησεων της ειδικοτητας μου για ΠΔΣ!

Εύγε εύγε.....

Παράθεση
Εγω τελειωσα μ'αυτο το topic. Δε μ'ενδιαφερει να πεισω οτι δεν ειμαι ελεφαντας ατομα σαν τον jaffar, τον οποιο δεν εχω σε καμια υποληψη. Μακαρι κι αλλοι επιτυχοντες του ΑΣΕΠ να ωφεληθουν απο οσα εγραψα για να διοριστουν μια ωρα αρχυτερα.

Να επωφεληθούν πως? αφού το τηλέφωνο του βουλευτή σου δεν μας το έδωσες ακόμα
"A mathematician is a device for turning coffee into theorems."
    - Paul Erdos (1913-1996)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:48:38 »

Αποσυνδεδεμένος Gatos2009

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 27, 2007, 02:06:21 πμ »
Χα, χα καλό jaffar.  ;D ;D ;D
Τελικά μόνο με χιούμορ μπορεί να αντιμετοπιστεί η κατάσταση του(utenar).... ;)

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 27, 2007, 08:46:30 πμ »
Καλη μερα και Χρονια πολλα ,να καταθεσω και εγω την δικη μου εμπειρια απο την ΠΔΣ,στην πολη που εμενα πραγματι επρεπε να γνωριζεις τον διευθυντη για να παρεις λιγες ωρες,στον τοπο καταγωγης μου ομως παρακαλουσαν για φιλολογο,βλεπετε ετσι γινεται στις μικρες πολεις, φετος ερχεται απο την Αθηνα φιλολογος για 4 ωρες.Μην πυροβολειτε λοιπον τον UTENAR ΜΠΟΡΕΙ να εχει δικιο, αν πραγματι πηγαινει σε διαφορες πολεις για να συμπληρωσει 10ωρο ,με το ιδιο σκεπτικο που σε καλουν για ενα 2ωρο σε ενα σχολειο μπορει να σου δωσουν ενα 4ωρο σε καποιο αλλο και να μαζεψεις καποιες ωρες,προσωπικα δεν θα το εκανα για λιγα ψιχουλα ωρων, αλλα αυτο ειναι προσωπικο του καθενος.Για να παψουμε να τσακωνομαστε πρεπει να αλλαξει το συστημα προσληψης στην ΠΔΣ ,ΠΡΟΣΛΗΨΕΙς αυστηρα μεσα απο τον ενιαιο, ωστε να σταματησουν τα παραπονα και η ταλαιπωρια.

aeee

  • Επισκέπτης
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 27, 2007, 01:54:54 μμ »
πρεπει να αλλαξει το συστημα προσληψης στην ΠΔΣ ,ΠΡΟΣΛΗΨΕΙς αυστηρα μεσα απο τον ενιαιο,
Συμφωνώ!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος tektos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0401
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 27, 2007, 05:42:50 μμ »
Ξύπνησαν οι ιδιαιτεράδες και οι φροντιστηριάδες, τόσα χρόνια σνόμπαραν την ΠΔΣ και προτιμούσαν το ζεστό χρήμα του φροντιστηρίου της γειτονιάς τους, και τώρα που βλέπουν αυτούς που κορόιδευαν να διορίζονται δεν τους κάθετε καλά.

Αποσυνδεδεμένος Gatos2009

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 27, 2007, 06:01:24 μμ »
Καλώς το δευτερο το παληκάρι το σωστό...Ο φίλος μας ο γεωλόγος ο tektos. Είπα και εγω ποιός έλειπε απο την παρέα μας;
Ρε Tektos, πες μας λίγο εσύ πως την βγάζεις την ημέρα σου; Με τα λεφτά του μπαμπά ή της μαμάς ή είσαι εισοδηματίας για να καταλάβω δηλαδή...
Μάλλον ζεις αξιοπρεπώς με τα λεφτά που μας δίνει το κράτος, δηλαδή τα απλήρωτα εδω και εναμιση χρόνο 1500  ευρουδάκια (το πολύ καθαρά).
Εδώ έχουμε να κάνουμε με πολύ πλούσια άτομα φαίνεται...Που δεν τους απασχολεί το οικονομικό και είναι ευχαριστημένοι με την κατάσταση που υπάρχει τώρα, γιατί εγω προσωπικά δεν είδα δεκάρα τσακιστή για εργασία 1,5 χρόνου (ωρομισθία). Πως θα ζήσουμε ρε μεγάλε εισοδηματία γεωλόγε;;; Με τον αέρα κοπανιστό που μας έδωσε το υπουργείο εδω και ενάμιση χρόνο; :(
Ρε ξυπνήστε ρε!!!  >:( Καταλαβαίνετε τι λέτε;  >:(

Αποσυνδεδεμένος jaffar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no royal road to geometry.
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 27, 2007, 07:49:33 μμ »

  Γεωλόγος??? και τι δουλειά έχει στην εκπαίδευση? Είχα την εντύπωση ότι η Γεωλογία είχε καταργηθεί. Δεν φαντάζομαι να διδάσκουν Γεωγραφία γιατί για τη Γεωγραφία υπάρχουν πλέον πολύ πιο σχετικά τμήματα που βγάζουν Γεωγράφους όπως για παράδειγμα το ομώνυμο του Αιγαίου.

@tektos
Να υποθέσω ότι για να μιλάς έτσι για τους "φροντιστηριάδες" και τους "ιδιαιτεράδες" δεν έχεις κάνει ποτέ στη ζωή σου ιδιαίτερο ούτε έχεις δουλέψει σε φροντιστήριο, έτσι?
"A mathematician is a device for turning coffee into theorems."
    - Paul Erdos (1913-1996)

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 27, 2007, 09:01:43 μμ »
Όσο εμείς τρώμε τις σάρκες μας μεταξύ μας το καθεστώς ομηρίας και εκμετάλλευσης του ΥΠΕΠΘ καλά κρατεί.
Πάρτε λίγη απόσταση και μην τα βάζετε με όλους τους άλλους που θέλουν τα ίδια ακριβώς με εσάς.  Δεν είστε σε διαφορετικά στρατόπεδα στην ίδια πλευρά είστε. Ο «εχθρός» είναι άλλος. …
Μπορεί πράγματι να είναι για την άποψη κάποιων από εμάς μεγάλη υπερβολή να υφίσταται κανείς τόσο μεγάλο κόστος προκειμένου να πάρει κάποια μόρια από την ΠΔΣ ή την ωρομισθία αλλά, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι λιγότερο ικανός ή άξιος να διεκδικήσει μια θέση στην εκπαίδευση από οποιοδήποτε άλλον. Είναι πράγματι προσωπική επιλογή και δυνατότητα του καθένα.
Η Λουλου έχει δίκιο αυτό που πρέπει να απαιτήσετε είναι ένα σύστημα πρόσληψης αυστηρά μέσα από τους πίνακες αναπληρωτών.
Το λεκτικό "μπουνίδι" δεν συμφέρει κανέναν.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 27, 2007, 09:51:03 μμ »
O Mat έχει απόλυτο δίκιο. Το ζήτημα δεν είναι ποιος έχει πόσες ώρες πού. Από τη στιγμή που όλοι θεωρούμε ότι με την απόκτηση του πτυχίου, είμαστε επαρκώς καταρτισμένοι για να διδάξουμε στην δευτεροβάθμια, δεν μπορούμε να αναλωνόμαστε σε καβγάδες οι οποίοι στην τελική το μόνο που κάνουν είναι να δημιουργούν αντιπάθειες μεταξύ μας.

Ο καθένας μας επιλέγει διαφορετική στραγητική για το πώς θα επιτύχει το στόχο του. Γνωρίζω ανθρώπους, οι οποίοι δεν δίνουν ΑΣΕΠ, και ελπίζουν με τα μοριάκια της ΠΔΣ, έπειτα ωρομισθίας και μετά αναπλήρωσης, να διοριστούν. Άλλοι, θεωρώντας ότι η ΠΔΣ και η ωρομισθία είναι μεγαλύτερος μπελάς απ'ότι κέρδος, (και μάλλον εδώ θα συμφωνήσω), δίνουν όλες τις δυνάμεις τους στον ΑΣΕΠ, κάνοντας παράλληλα δεύτερη δουλειά. Κάποιοι από εμάς, οι περισσότερο τυχεροί, έχουμε την οικονομική στήριξη, μερική ή ολική των γονέων (τι έχουν τραβήξει κι αυτοί οι έρμοι για να μας σπουδάσουν!) και προσπαθούμε και εμείς όπως μπορούμε, συνδυάζοντας τα δύο παραπάνω. Όλα θεμιτά είναι. Αυτό, σε καμία περίπτωση, δεν σημαίνει ότι όσοι έχουμε μπεί σ'αυτή την ιστορία, οι περισσότεροι μην έχοντας άλλη επιλογή, δεν είμαστε καλοί σε αυτό που κάνουμε. Για να το πήραμε το ρημάδι το πτυχίο, κάτι έχουμε μάθει!

Αυτό που θέλω να πω είναι οτι αυτό το ρημαδοσύστημα του ΑΣΕΠ μας βάζει -ηθελημένα κατά τη γνώμη μου- σε έναν ανταγωνισμό χωρίς νόημα. Με κάποιο τρόπο, πρέπει το κράτος, το οποίο ευθύνεται για την ανεργία, να επιρρίψει τις ευθύνες σε εμάς. Κανείς δεν φέρει ευθύνη επειδή δεν έχει τη δυνατότητα να πληρώνει από την τσέπη του για να κάνει ΠΔΣ σε 3 διαφορετικούς νομούς. Κανείς, ωστόσο, δεν φέρει επίσης ευθύνη επειδή έχει τη δυνατότητα να το κάνει. Οι ευθύνες είναι αλλού. Και για να αλλάξει αυτό, πρέπει να διεκδικήσουμε αυτό που είπε η Λουλου αρχικά. Πρόσληψη και στην ΠΔΣ μέσα από τους πίνακες αναπληρωτών. Και κατά δεύτερον, κατάργηση του συστήματος αναπλήρωσης/ωρομισθίας και μαζικές προσλήψεις μονίμων! Δεν υπάρχει άλλη λύση, συνάδελφοι.

Αποσυνδεδεμένος Gatos2009

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 27, 2007, 10:05:25 μμ »
Φαίνεται δεν κατάλαβες αυτά που έγραψα, mat. Δεν κάνω λεκτικό μπουνίδι με κανέναν...Απλά λέω την αλήθεια. Φαίνεται ότι ζούμε σε διαφορετικούς κόσμους. Το θέμα της επιβίωσης δεν σας απασχολεί εσάς; Δηλαδή είστε ικανοποιημένοι με τα απειροελάχιστα χρήματα που δεν μας δίνουν κιόλας; Δηλαδή εσύ mat πόρους απο που αντλείς για να ζήσεις εσύ και η οικογένεια σου; (αν φυσικά είσαι ωρομίσθια).
Εγώ επαναλαμβάνω δεν έχω πάρει δεκάρα εδώ και 1,5 χρόνια, και με κατηγορεί ο tektos ο γεωλόγος ότι κάνω ιδιαίτερα και φροντιστήρια για να ζήσω καιι εσύ μου λες για λεκτικά μπουνίδια;;; Δεν μπορώ να σε καταλάβω mat...
Το ότι υπάρχει ομηρία και εκμετάλλευση εννοείται, και εγώ είμαι θύμα όπως και όλοι μας, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα κατηγορεί ο καθένας τα φροντιστήρια και τα ιδιαίτερα που τόσοι εκπαιδευτικοί υποχρεωτικά ζουν απο αυτά γιατί αν περιμένουν απο το κράτος ζήτω που σώθηκαν...Αυτό λέμε! Και μην ξεχνάτε ότι η πραγματικότητα είναι ότι κυρίως στα φροντιστήρια γίνεται δουλειά γιατί εκεί αν δεν δουλέψεις σωστά σε διώχνουν την άλλη μέρα. Στα δημόσια σχολεία, όλοι ξέρουμε ότι υπάρχουν μόνο λίγοι αξιόλογοι καθηγητές που απο φιλότιμο δουλευουν καλά επειδή το θέλουν πραγματικά, και φυσικά οι περισσότεροι κάνουν τουρισμό γιατί ξέρουν ότι στραβό και αν κανουν κάνεις δεν τους κουνάει απο τη θέση τους...Και μην μου πείτε ότι δεν συμφωνείται και με αυτό; :(
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 27, 2007, 10:13:12 μμ από Physicist »

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 27, 2007, 10:12:41 μμ »
Όσο εμείς τρωγόμαστε μεταξύ μας, το ΥΠΕΠΘ και το ΑΣΕΠ κάνουν πάρτυ..Είναι το καλύτερό τους..Έχουμε χωριστεί σε κάστες..Ωρομίσθιοι, αναπληρωτές,επιτυχόντες ΑΣΕΠ..
Και δεν καταλαβαίνουμε δυστυχώς ότι όλους μας ενώνει η αδιοριστία..Ασχολούμαστε με τους τύπους και χάνουμε την ουσία..Αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη βέβαια...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 315
Σύνολο: 324

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.