*

Αποστολέας Θέμα: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;  (Αναγνώστηκε 9594 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 28, 2007, 08:32:26 μμ »
Κellykou, αν εχεις τη δυνατοτητα (δηλ. χρονο και χρημα), του χρονου κανε αιτησεις σε οσες περισσοτερες διευθυνσεις εισαι διατεθειμενη να  πας (Βοιωτια, Κορινθια, κλπ). Μονο με ΠΔΣ δεν μπορεις βεβαια να μαζεψεις πολλα μορια... αν ομως εισαι επιτυχουσα μη διοριστεα στον επομενο ΑΣΕΠ και χανεις την αναπληρωση για λιγο, τοτε τα μορια που εχεις ηδη μαζεψει απο την ΠΔΣ μπορει να σου δωσουν το πλεονεκτημα για αναπληρωση. Ολα στα δεκατα του μοριου παιζονται.

Εγω το Νοεμβριο ειχα φτασει Νο.1 στον πινακα ωρομισθιων του νομου (οι αποπανω ειχαν φυγει αναπληρωτες), αλλά αντι να καλεσουν εστω κι εναν απο την ειδικοτητα μου, επελεξαν να καλεσουν αρκετους Φυσικους κι εναν Γεωλογο. Προφανως καποιο γνωστο τους Φυσικο ηθελαν να βολεψουν, γιατι δεν εξηγειται αλλιως που δε μοιρασαν καθολου τις θεσεις αναμεσα στις ειδικοτητες, ειδικα οταν ειχαν ηδη καλυψει ολα τα κενα Φυσικης με αναπληρωτες. (ειχα επικοινωνησει με τα σχολεια που ζηταγαν ωρομισθιους κι ετσι ηξερα απο πρωτο χερι οτι τα κενα που εμεναν δεν ηταν Φυσικης) Γι'αυτο λεω οτι μονο η αναπληρωση προσφερει τη σιγουρια του διορισμου, τιποτα αλλο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:31:43 »

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #43 στις: Δεκέμβριος 28, 2007, 10:59:01 μμ »
Δυστυχως utenar δεν εχω ουτε χρονο ουτε χρημα αλλα πανω απ'ολα προβλημα υγειας με εμποδιζει να παρω τα βουνα και τα λαγκαδια. :-\ Δυστυχως για εμας που εχουμε καποιο μικροτερο προβλημα υγειας και δεν ανηκει στις μεγαλες κατηγοριες που προηγουνται δεν υπαρχει καμια μεριμνα. Ισως αν ημουν 25 χρονων ,χωρις υποχρεωσεις και αλλα προβληματα , να γυρνουσα και εγω ολη την Ελλαδα. Ομως αυτο utenar δεν ειναι λύση. Το θεμα ειναι να μην ανοιγουν χιλια δυο παραθυρακια που χωριζουν τους αδιοριστους σε διαφορετικες ταχυτητες. :-\

aeee

  • Επισκέπτης
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #44 στις: Δεκέμβριος 28, 2007, 11:15:23 μμ »
Δυστυχως utenar δεν εχω ουτε χρονο ουτε χρημα αλλα πανω απ'ολα προβλημα υγειας με εμποδιζει να παρω τα βουνα και τα λαγκαδια. :-\ Δυστυχως για εμας που εχουμε καποιο μικροτερο προβλημα υγειας και δεν ανηκει στις μεγαλες κατηγοριες που προηγουνται δεν υπαρχει καμια μεριμνα. Ισως αν ημουν 25 χρονων ,χωρις υποχρεωσεις και αλλα προβληματα , να γυρνουσα και εγω ολη την Ελλαδα. Ομως αυτο utenar δεν ειναι λύση. Το θεμα ειναι να μην ανοιγουν χιλια δυο παραθυρακια που χωριζουν τους αδιοριστους σε διαφορετικες ταχυτητες. :-\
ή μπορείς να κάνεις παιδιά  ;D ;Dόπως έχουν κ'ανει πολλές φίλες μου, όταν είδαν τον καινούργιο νόμο έβαλαν μπροστά και τώρα άλλες με 4 παιδιά είναι μόνιμες σε σχολείο δίπλα στο σπίτι τους και με άδεια ανατροφής και άλλες με 3 παιδιά αναπληρώτριες  ??? ??? ???και το παίζουν ότι έκαναν τα παιδια γιατί αγαπάνε την οικογένεια................ :-X :-X :-X, χωρίς να έχουν δώσει ποτέ ΑΣΕΠ ??? ???

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #45 στις: Δεκέμβριος 29, 2007, 07:51:29 πμ »
Δυστυχως utenar δεν εχω ουτε χρονο ουτε χρημα αλλα πανω απ'ολα προβλημα υγειας

Αυτο το εχεις δηλωσει στην αιτηση που κανεις στη δ/βαθμια??? Οι κοινωνικοι λογοι εγκεινται στην ευαισθησια του διευθυντη να τους θεσει ως κριτηριο προτεραιοτητας. Αν το γραψεις στην αιτηση (επισυναπτοντας το σχετικο εγγραφο που αποδεικνυει το προβλημα υγειας) και μετα παρεις τηλεφωνο να δεις αν το περασαν στην ηλεκτρονικη μορφη (γιατι αν τελικα δεν το περασουν, δε θα εχει νοημα), τοτε κατα 99% θα παρεις ωρες απο καθε δευτεροβαθμια που θα κανεις αιτηση. (μονο στην Αττικη υπαρχουν 7... θα μπορεις ν'απορριψεις κιολας!) Το μονο που μπορει να δημιουργησει προβλημα ειναι η ειδκοτητα σου... (επειδη δυστυχως υπαρχουν παρα πολλοι φιλολογοι που προηγουνται στους διορισμους, βλεπε τριτεκνοι κλπ)

Οσο για τα παραθυρακια που μακαρι να μην υπηρχαν... δυστυχως, στην Ελλαδα αυτο ειναι ουτοπικο, οπως αργησα να συνειδητοποιησω. Μακαρι να υιοθετησουν την προταση της ΟΛΜΕ να δινουν ωρες ΠΔΣ βαση του Ενιαιου πινακα μοριων και πινακα παλαιοτητας πτυχιου, για να εχουμε σιγουρη την τοποθετηση! Αλλά και παλι, θα την εχουμε? Εδω λεμε οτι δε με καλεσαν για πρωινη ωρομισθια βαση των μοριων μου κι εδωσαν ολα τα κενα Βιολογιας και Χημειας σε Φυσικους! Τι να μου κανουν τα ψιχουλα της ΠΔΣ που μου εδωσαν, οταν μου στερησαν ολοκληρο 11ωρο και μ'αναγκασαν να τρεχω παντου και να ξοδευομαι?
Αφου λοιπον υπαρχει τοση ασυδοσια ακομη και στο πρωινο προγραμμα, πιστευω οτι και να μπει στους πινακες η ΠΔΣ, θα βρουν τροπο να δημιουργουν "ανυπαρκτα" τμηματα για να τα δινουν στους πρωτους του πινακα και θα κρατανε τα σιγουρα για τους δικους τους που θα επονται στον πινακα. Ακομη και τωρα γινεται αυτο... με καλεσαν απο σχολειο της Β'Αθηνων μαζι με αλλους συναδελφους, αλλά ενω εκεινοι πηγαν κι εκαναν μαθημα κανονικα, το τμημα που το σχολειο εδωσε σ'εμενα ηταν ουσιαστικα ανυπαρκτο, διοτι ενδιαφερονταν μονο δυο-τρεις μαθητες και τελικα δεν εμφανιστηκε ουτε ενας! Και μου αποκαλυπτει ο σχεδιαστης οτι τα υπολοιπα παιδια υπεγραψαν μονο και μονο για να δημιουργηθει το τμημα κι η διευθυνση θα το κοψει! Ευτυχως που μ'εσωσαν τα τμηματα εκτος Αθηνων, που δεν κοβονται ποτε με τρεις μαθητες. Αλλά αν δεν ειχα εναλλακτικη, παει το τμημα πριν καν αρχισει...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 29, 2007, 08:31:00 πμ από utenar »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:31:43 »

Αποσυνδεδεμένος Gatos2009

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #46 στις: Δεκέμβριος 29, 2007, 11:04:20 μμ »
Παράθεση
Τι να μου κανουν τα ψιχουλα της ΠΔΣ που μου εδωσαν, οταν μου στερησαν ολοκληρο 11ωρο και μ'αναγκασαν να τρεχω παντου και να ξοδευομαι?
Καλά ρε συνάδελφοι αυτός έχει πάρει 10 ώρες ΠΔΣ(το μέγιστο δηλ) και τις θεωρεί ψίχουλα; Κάτι δεν πάει καλά με αυτόν εδώ... Εμείς δεν μπορέσαμε ποτέ να παρουμε πάνω απο 2 ώρες ΠΔΣ και αυτός μιλάει για ασυδοσία; Δεν πάμε καλά... ???
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 29, 2007, 11:06:18 μμ από Physicist »

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #47 στις: Δεκέμβριος 30, 2007, 07:56:45 πμ »
Physicist, o utenar έχει πει επανειλημμένως, και σ' αυτό και σε άλλα τόπικ, ότι έκανε αίτηση σε πολλές διευθύνσεις και εκτός νομού αττικής και έχει ειπωθεί κι από άλλους συναδέλφους πως δεν είναι τόσο περίεργο να συμπληρώνει κάποιος 10ωρο κατ' αυτόν τον τρόπο.
Υπονοείς ότι οπωσδήποτε το 10ωρο ισούται με βύσμα? Στο σχολείο που έχω προσληφθεί για ΠΔΣ εργάζονται συνάδελφοι που είναι γνωστό στην τοπική κοινωνία ότι κομματικά δεν πρόσκεινται στην κυβερνητική παράταξη. Με τί είδους βύσμα κλήθηκαν άραγε?
Ενπάση περιπτώσει, όλοι συμφωνούμε πως πρέπει επιτέλους οι προσλήψεις στην ΠΔΣ να γίνονται από τον ενιαίο ή με κάποια άλλα αντικειμενικά κριτήρια και οι προσωπικές επιθέσεις κάθε άλλο παρά βοηθούν στην επίτευξη αυτού του κοινού στόχου.
Έν τέλει ποιό είναι το αίτημα σου? Να αρνηθεί ο όποιος συνάδελφος τις παραπάνω από δύο ώρες που του προσφέρονται με το σκεπτικό ότι οι περισσότεροι συνάδελφοί του παίνουν δύωρο? Ωραία.. κι εγώ γνωρίζω συγκεκριμένη περίπτωση φιλολόγου που το 2001 (μόλις είχε πάρει πτυχίο) αποκόμισε 4 μόρια από ΠΔΣ, (τότε δεν υφίστο όριο ωρών) ούσα ανηψιά καθηγητού τη στιγμή που εγώ δεν προσλήφθηκα καν ενώ πληρούσα όλα όσα "θεωρούνται" ως κριτήρια..Θα έπρεπε δλδ να έχω την απαίτηση να πει η συνάδελφος "αρνούμαι να προσληφθω αν δεν προσληφθεί και η tihea" ?? Μα κι εγώ αν ήμουν στη θέση της θα λειτουργούσα όπως λειτούργησε εκείνη γιατί η ισχύουσα κατάσταση μου δίνει το δικαίωμα.
Όσο για το αν είναι ψύχουλα η ΠΔΣ.. Με τα φετινά και περσινά δεδομένα πράγματι είναι. Η πρόσθετη φετος στην καλύτερη περίπτωση ξεκίνησε αρχες Νοέμβρη, η διατήρηση των τμημάτων κρέμεται από μια κλωστή ενώ χάνονται πάρα πολλές ώρες..
Αμφισβητεί κανείς ότι πρόκειται για ψίχουλα και γι΄αυτόν που έχει 10 και πολύ περισσότερο για όποιον έχει 2 ώρες?? Πάνω απ' όλα όμως πρόκειται για υποβάθμιση του έργου μας αυτού καθαυτού όσες ώρες κι αν έχει ο καθένας μας.Το γεγονός και μόνο ότι καταλήγουμε σε εμπάθειες και κατηγορίες του ενός προς τον άλλον, δείχνει πόσο το ίδιο το σύστημα έχει εκφυλίσει το ρόλο μας κι έχει απαξιώσει το λειτούργημά μας. Ας μην του κάνουμε λοιπόν κ εμείς οι ίδιοι τη χάρη...
Το γενεσιουργά αίτια της κατάστασης όλοι τα γνωρίζουμε κι αυτό που πρέπει να επιδιώξουμε είναι μια κοινή γραμμή πλεύσης. Με προσωπικές αντιπαραθέσεις απλα διαιωνίζουμε το νόμο της ζούγκλας που χρόνια τώρα ισχύει όχι μόνο στην ΠΔΣ(μακάρι να 'ταν μόνον εκεί) αλλά και σε κάθε πτυχή της κοινωνικής/επαγγελματικής μας ζωής.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 30, 2007, 11:35:59 πμ από tihea »
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 30, 2007, 11:35:51 πμ »
Παίδες καλές γιορτές και καλή χρονιά σε όλους!
Αποφάσισα να πάρω και γω μέρος στην έντονη συζήτησή σας κάνοντας δύο παρατηρήσεις.
Η πρώτη είναι η εξής:
Κάνοντας φέτος αίτηση για ΠΔΣ, είχες να αντιμετωπίσεις τα εξής "εμπόδια"
α) Τα υμέτερα (υψηλόβαθμα κυρίως) γαλάζια παιδιά
β) Τα πράσινα παιδιά που βλέποντας ότι το παιχνίδι χάθηκε, χώθηκαν με μανία μέσω γνωριμιών και πάλι στη 2βάθμια
γ) Τα κόκκινα παιδιά που έτσι κι αλλιώς όλοι φοβούνται να τα αφήσουν εκτός παιχνιδιού
δ) Τα παιδιά 1ου και 2ου (και 3ου ακόμη) βαθμού συγγένειας διευθυντών, υποδιευθυντών, καθηγητών κλπ κλπ
ε) Τους μόνιμους, που επίσης με μανία (και αθέμιτους πολλές φορές τρόπους) διεκδίκησαν το δικαίωμά τους στην ΠΔΣ
στ) Τις προσωπικές φιλοδοξίες και κόμπλεξ των κατα τόπους διευθυντών 2βάθμιας
ζ) Αστάθμητους παράγοντες (όπως παρακαλητά, κλάμματα, ανύπαντρες μητέρες και γενικώς κατατρεγμένα και περιφρονημένα άτομα της άτιμης κοινωνίας μας).

Αν δεν ανήκει κάποιος για τα καλά σε κάποια κατηγορία (ή σε συνδυασμό αυτών), πως είναι δυνατόν να γεμίσει φουλ τις ώρες του? (αν πάλι κάποιος το έχει καταφέρει, τον παρακαλώ να μου στείλει σε PM έξι διαφορετικά νούμερα από το 1 ως το 49).

Η δεύτερη παρατήρηση έχει να κάνει με την utenar...
utenar πιστεύω ότι κάτι μας κρύβεις και γι αυτό το λόγο η κουβέντα έχει εκτραχυνθεί. Έχεις βέβαια επικαλεσθεί πάμπολλες φορές (και κομψά) τα κοινωνικά κριτήρια, πράγμα που με προσανατολίζει ότι ανήκεις στην ζ κατηγορία. Μαγκιά σου αν ανήκεις και δεν θέλουμε άλλες πληροφορίες. Όμως ΜΗΝ μας παραμυθιάζεις άλλο... Εγώ προσωπικά κυνήγησα σε 14 λύκεια την ΠΔΣ με ότι "όπλα" είχα... (μη φανταστείς σπουδαία πράγματα... πολύχρονη εμπειρία, μεταπτυχιακό τίτλο, παιδαγωγική κατάρτιση, χρόνο κτήσης πτυχίου πολύ πριν το 2000, σχετικά μικρό ανταγωνισμό...) και πήρα τα αρχ...... μου αναλογικά με σένα.

Καλή χρονιά και πάλι σε όλους           
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος Gatos2009

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 30, 2007, 12:17:57 μμ »
Υπονοείς ότι οπωσδήποτε το 10ωρο ισούται με βύσμα? Στο σχολείο που έχω προσληφθεί για ΠΔΣ εργάζονται συνάδελφοι που είναι γνωστό στην τοπική κοινωνία ότι κομματικά δεν πρόσκεινται στην κυβερνητική παράταξη. Με τί είδους βύσμα κλήθηκαν άραγε?
Καταρχάς πρέπει να σου πω κατι που ίσως ήδη το ξέρεις tihea. Το βύσμα δεν είναι απαραιτήτως πολιτικό. Ξέρω κόρη διευθυντη που πριν τον περιορισμό των 11 ωρών έιχε 10 ώρες ΠΔΣ απο τις οποίες οι 8 σε παραμεθόριο, και άλλες 4 ώρες σε ΣΔΕ συνολικά 14 ώρες οι οποίες μετράν σαν 22!!!Πιο πολλές και απο έναν νεοδιόριστο αναπληρωτή... Και μάλιστα μιλάμε για βιολόγο που διδάσκει φυσική κυρίως. Δηλ ενώ υπάρχουν ένα σωρό φυσικοί που περιμένουν στην ουρά αυτης της έδωσαν το μεγαλύτερο μερίδιο της ΠΔΣ στην περιφέρεια. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι βύσμα έχουν και αυτοί που είναι παιδιά καθηγητών και όχι μόνο ''γαλάζια'' ή "πράσινα" ή "κόκκινα" παιδιά.... Και μάλιστα για το παράδειγμα που προανέφερα ο συγκεκριμένος διευθυντής είναι γνωστός ''πράσινος'' στην περιοχή. Μετά τι να πεις. Μην ψάχνεις για αξιοκρατία tihea.
Ά και όσον αφορά για το αίτημα μου είναι να μην μας κοροιδεύει. Αν έχει κάτι να μας πει να το πει για να βοηθήσει μια κατάσταση, όχι για να προκαλέσει. Όλες οι παρατηρήσεις του utenar είναι τόσο ασυνάρτητες και εξωπραγματικές που αρχίζω και πραγματικα αναρωτιέμαι γιατί τις κάνει. Για να μας δείξει πόσο τυχερός είναι που ανήκει σε μια προνομιούχα κατηγορία βυσματούχων;
Εγώ προσωπικά κυνήγησα σε 14 λύκεια την ΠΔΣ με ότι "όπλα" είχα... (μη φανταστείς σπουδαία πράγματα... πολύχρονη εμπειρία, μεταπτυχιακό τίτλο, παιδαγωγική κατάρτιση, χρόνο κτήσης πτυχίου πολύ πριν το 2000, σχετικά μικρό ανταγωνισμό...) και πήρα τα αρχ...... μου αναλογικά με σένα.

Νομίζω οτι η παρατήρηση του Porcupinetree τα λέει όλα. Και εγώ μεταπτυχιακό έχω και όλα αυτά που μας είπε εδώ ο άνθρωπος. Και πήρα με τα 1000 ζόρια 2 ώρες γιατί δήθεν δεν έχουν ώρες μου έλεγαν, ενω στην βιολόγο έδωσαν τα κέρατα τους. Τι να σας πω απο εκεί και πέρα βγάλτε μόνοι σας συμπεράσματα...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 31, 2007, 12:05:42 πμ από Physicist »

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #50 στις: Δεκέμβριος 30, 2007, 12:18:20 μμ »
Τα 14 λυκεια σου ηταν στην ιδια διευθυνση? Μην ξεχνας οτι οι περισσοτερες απο τις δικες μου ωρες ηταν εντελως τυχαιες και οι μονες που κυνηγησα οπως εσυ ηταν στην Αθηνα. Αν πηρες πανω απο 4 ωρες στην Αθηνα, πηρες περισσοτερες απο οσες πηρα εγω.

Αποσυνδεδεμένος jaffar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no royal road to geometry.
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 30, 2007, 12:59:21 μμ »
Αν πηρες πανω απο 4 ωρες στην Αθηνα, πηρες περισσοτερες απο οσες πηρα εγω.

Ρε παιδιά δε ντρέπεστε λίγο, μην προκαλείτε τον κακομοίρη τον utenar, που προσπαθεί να χωθεί στο δημόσιο ώστε να ξεκουραστεί από τις καθημερινές μετακινήσεις των 300 χλμ. Μα δε σέβεστε τίποτα πια?
Και έχετε πάρει πάνω από 4 ώρες στην Αθήνα? ε είστε βύσματα, όχι σαν τον κακομοίρη τον utenar που διανύει κάθε μέρα τόσα χιλιόμετρα για να κάνει μόνο !!! 10 ώρες ΠΔΣ. Ευτυχώς υπάρχει αξιοκρατία και άτομα σαν τον utenar με τόσα πολλά προσόντα δουλεύουν στην ΠΔΣ και μεταδίδουν τις γνώσεις τους στα παιδιά.

Αλήθεια Utenar τι ειδικότητα είσαι και τι μάθημα διδάσκεις στην ΠΔΣ? Αν κατάλαβα καλά το μάθημα πρέπει να είναι "Πως να χωθείτε στο δημόσιο μέσα από την ΠΔΣ και άλλες βυσματικές τεχνικές για μάζεμα μορίων"

Άντε καλή χρονιά σε όλους και εύχομαι και του χρόνου να είστε όλοι εδώ και ο utenar να έχει ακόμα περισσότερες βυσματικές ώρες (αλλά πάντα στην ΠΔΣ)
"A mathematician is a device for turning coffee into theorems."
    - Paul Erdos (1913-1996)

Αποσυνδεδεμένος Gatos2009

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #52 στις: Δεκέμβριος 30, 2007, 01:09:23 μμ »
Αλήθεια Utenar τι ειδικότητα είσαι και τι μάθημα διδάσκεις στην ΠΔΣ? Αν κατάλαβα καλά το μάθημα πρέπει να είναι "Πως να χωθείτε στο δημόσιο μέσα από την ΠΔΣ και άλλες βυσματικές τεχνικές για μάζεμα μορίων"
Χα, Χα  ;D Καλό Jaffar...
Άντε καλή χρονιά σε όλους και εύχομαι και του χρόνου να είστε όλοι εδώ και ο utenar να έχει ακόμα περισσότερες βυσματικές ώρες (αλλά πάντα στην ΠΔΣ)
Καλή χρονιά, αλλά όσον αφορά τον utenar δεν γίνεται να παρει πιο πολλές γιατί αυτός είναι ο μέγιστος αριθμός ωρών!!! Ψίχουλα δηλαδή...

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #53 στις: Δεκέμβριος 30, 2007, 01:21:46 μμ »
Ρε παιδιά, τι κατάσταση είναι αυτή; Κάνετε σαν μωρά παιδιά, ενώ το πρόβλημα μας είναι κοινό!

Κατ'αρχήν, ηρεμήστε, γιατί απ'ότι φαίνεται η κατάσταση έχει εκτραχυνθεί σε προσωπικό επίπεδο.

Κατά δεύτερον, παίρνει η μπάλα και ανθρώπους οι οποίοι δεν φταίνε σε τίποτα. Υπάρχουν παιδιά διευθυντών και τρίτεκνοι με 2ωρα και 4ωρα στην ΠΔΣ. Και οι μόνιμοι δεν είναι εχθροί μας! Ας μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι!

Σας παρακαλώ, ειλικρινά, ας ασχοληθούμε επιτέλους με το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε. Κανένα δεν θα σώσουν 10 ώρες ΠΔΣ. Ούτως ή άλλως και του χρόνου πάλι αδιόριστοι θα είμαστε!

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 30, 2007, 01:32:18 μμ »
Συμφωνω απολυτα με την elranna...Περα απο την προσωπικου επιπεδου διαμαχη που εχει ξεσπασει η ουσια παραμενει η ιδια..Το προβλημα δηλαδη ειναι καποια μειοψηφια που για τους χ ή ψ λογους ετυχε να παρει πολλες ωρες στην ΠΔΣ ή το οτι πρεπει να οργανωθουμε και να απαιτησουμε ενιαιο συστημα προσληψης στα συγκεκριμενα τμηματα?Κι εγω εχω ακουσει οτι στα ΣΔΕ  οσοι παιρνουν ωρες τις παιρνουν λογω γνωριμιων στον δικο μου κλαδο τουλαχιστον που γινεται πανικος απο αιτησεις....Τι πρεπει να κανω?Ειχα γνωστους που διοριστικαν δουλευοντας μονο σε ΣΔΕ με πολλες ωρες ενω εγω ακομα περιμενω...Φετος ομως διορθωθηκε η αδικια γιατι κανεις ωρομισθιος δεν επιτρεπεται να εχει πανω απο 6 ή 7 ωρες.Ας ελπισουμε οτι οι υπευθυνοι θα κανουν κατι για ολα αυτα...
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος Gatos2009

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσληψη σε Π.Δ.Σ απο πινακα Γ;;;
« Απάντηση #55 στις: Δεκέμβριος 30, 2007, 01:37:08 μμ »
Κανένα δεν θα σώσουν 10 ώρες ΠΔΣ. Ούτως ή άλλως και του χρόνου πάλι αδιόριστοι θα είμαστε!

10 ώρες από τις οποίες και κάποιες σε παραμεθόριο σε δύο χρόνια σε μετατρέπουν σε ωρομίσθιο, ενώ μετά σε αλλά τρια χρόνια που σίγουρα θα είναι πρωινός θα μονιμηποιηθεί γαιτί θα έχει μαζέψει πάνω απο 17-18 μόρια (τα οποία δεν διαρούνται δια δυο) . Κατάλαβες  elranna;Μια χαρά σώζουν οι 10 ώρες. Και αυτό το ξέρει καλά ο Utenar…

Ειχα γνωστους που διοριστικαν δουλευοντας μονο σε ΣΔΕ με πολλες ωρες ενω εγω ακομα περιμενω...Φετος ομως διορθωθηκε η αδικια γιατι κανεις ωρομισθιος δεν επιτρεπεται να εχει πανω απο 6 ή 7 ωρες.Ας ελπισουμε οτι οι υπευθυνοι θα κανουν κατι για ολα αυτα...
...Δεν πρόκειται να κάνουν γιατί πρέπει να βοηθήσουν και αυτοί τα παιδιά τους ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 346
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 309
Σύνολο: 309

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.