*

Ψηφοφορία

Πόσο χρήσιμα σας φάνηκαν τα ΠΕΚ που παρακολουθήσατε;

Πάρα πολύ
1 (1.6%)
Πολύ
2 (3.2%)
Αρκετά
8 (12.9%)
Ελάχιστα
23 (37.1%)
Καθόλου
28 (45.2%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 62

Αποστολέας Θέμα: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)  (Αναγνώστηκε 351182 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος resident

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ01
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #462 στις: Αύγουστος 10, 2008, 05:17:50 μμ »
οπως σου εγραψαν κι οι προηγουμενοι,στην α φαση ειναι ολες οι ειδικοτητες μαζι.Ωστοσο για εκπαιδευτικους α/θμιας και β/θμιας μαζι,δεν ετυχε σε μενα οταν εκανα πεκ,ουτε το εχω ακουσει ποτε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:16:53 »

Αποσυνδεδεμένος teacherakos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε. 70
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #463 στις: Αύγουστος 10, 2008, 06:55:09 μμ »
Κανονικά θα πρέπει να είναι κάθε ειδικότητα ξεχωριστά.

Αν κάποια ειδικότητα δεν έχει τον απαραίτητο αριθμό ατόμων ώστε να δημιουργηθεί τμήμα είναι πιθανό να αναγκαστούν οι εκπαιδευτικοί να παρακολουθήσουν τα π.ε.κ. σε άλλο κοντινό νομό.
Γηράσκω αεί διδάσκοντας

Αποσυνδεδεμένος kle

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #464 στις: Αύγουστος 10, 2008, 10:05:50 μμ »
παιδια,το ρωταω γιατι εγω ειμαι αγγλικων αλλα διοριζομαι πρωτοβαθμια.Δηλαδη με ποιους θα κανω σεμιναρια?με δασκαλους ή συναδελφους δευτεροβαθμιας?ή με ολους μαζι?(να σου πω,το προτιμω,να γνωρισω και πολυ κοσμο εκει που θα'μαι μοναχουλα μου!!!!)

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #465 στις: Αύγουστος 11, 2008, 12:09:14 πμ »
Θα κάνεις μαζί με τους συναδέλφους της δ/θμιας.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:16:53 »

Αποσυνδεδεμένος bbking

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #466 στις: Αύγουστος 11, 2008, 11:21:17 πμ »
Πήρα στο ΠΕΚ Πειραιά να ρωτήσω τι γίνεται με την Γ΄ Κυκλάδων. Μου είπαν ότι θα γίνουν Σύρο τα ΠΕΚ και τους ρώτησα πως μπορώ να παρακολουθήσω Πειραιά. Μου είπαν ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει. Όταν με ρώτησαν για πιο λόγο και τους είπα ότι δεν υπάρχει οικονομική δυνατότητα για παρακολούθηση στη Σύρο, μου είπαν ότι αυτό δεν δικαιολογεί αλλαγή περιοχής παρακολούθησης.
(Ο τουρισμός πως είναι φέτος; Γνωρίζει κανείς τίποτα για συνεργασία υπουργείου παιδείας και υπουργείου τουρισμού :)  )
Τέλος πάντων όποιος θέλει να ζητήσει αλλαγή τόπου παρακολούθησης πρέπει να στείλει το αίτημα του (δεν υπάρχει συγκεκριμένη φόρμα για αυτά τα αιτήματα - ένα χαρτί που να λέει ποιος είσαι , τι θες, γιατί το θες και κανένα δικαιολογητικό) στο συντονιστικό ΠΕΚ, με fax στο 2104111116. Καλή δύναμη.
Με βλέπω στο κάμπινγκ αγκαλιά με τις κονσέρβες μου!   
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2008, 11:25:35 πμ από bbking »

Αποσυνδεδεμένος kle

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #467 στις: Αύγουστος 11, 2008, 03:47:03 μμ »
Τhanx!!!

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #468 στις: Αύγουστος 11, 2008, 05:00:01 μμ »
Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ αυτό που συμβαίνει με τα ΠΕΚ φέτος. Άκου εκεί η οικονομική αδυναμία δεν είναι σοβαρή δικαιολογία για αλλαγή περιοχής. Ειλικρινά πως το δεχόμαστε έτσι. Κι εμένα έτσι μου είπαν ότι είναι πολύ δύσκολο να μου αλλάξουν τόπο αλλά επέμενα και έκανα αίτηση. Αν δεν αντιδράσουμε όλοι και δεν τους κατακλύσουμε με αιτήσεις δεν πρόκειται κανείς να μας πάρει στα σοβαρά.
Αντισταθείτε συνάδελφοι δεν είναι δυνατόν να δεχόμαστε τα πάντα με παθητικότητα και υποτακτικότητα.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #469 στις: Αύγουστος 11, 2008, 05:45:24 μμ »
Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ αυτό που συμβαίνει με τα ΠΕΚ φέτος. Άκου εκεί η οικονομική αδυναμία δεν είναι σοβαρή δικαιολογία για αλλαγή περιοχής. Ειλικρινά πως το δεχόμαστε έτσι. Κι εμένα έτσι μου είπαν ότι είναι πολύ δύσκολο να μου αλλάξουν τόπο αλλά επέμενα και έκανα αίτηση. Αν δεν αντιδράσουμε όλοι και δεν τους κατακλύσουμε με αιτήσεις δεν πρόκειται κανείς να μας πάρει στα σοβαρά.
Αντισταθείτε συνάδελφοι δεν είναι δυνατόν να δεχόμαστε τα πάντα με παθητικότητα και υποτακτικότητα.


mat την αιτηση που λες,πού την εκανες??Στο ΠΕΚ της περιοχης σου??
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος sylvia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #470 στις: Αύγουστος 11, 2008, 07:18:48 μμ »
Αχ παιδιά πόσο συμφωνώ μαζί σας....όλοι το ξέραμε οτι κάτι τέτοιο θα συνέβαινε και προσπαθήσαμε να βάλουμε κάτι στην άκρη αλλά ΠΟΣΟ να κρατήσουν και αυτά......άντε και φτάνουν για τα ΠΕΚ....το τρίμηνο που δα θα πληρωνόμαστε και θα έχουμε ενοίκια και έξοδα που το πας;;;;;;;;

Μήπως δεν ήταν και πολύ καλή ιδέα να γίνει πιο νωρίς η επιμόρφωση....πριν καν βρούμε σπίτια, ας στείλουν συμβούλους σε κάθε νησί......είναι απαράδεκτα πράγματα αυτά.....ρε παιδιά η ΔΟΕ τι κάνει;;;;

Αποσυνδεδεμένος papaki24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #471 στις: Αύγουστος 11, 2008, 07:30:23 μμ »
Ωραία όλα αυτά αλλά οταν θα πρέπει να παρουσιαστούμε στο σχολείο και τα ΠΕΚ είναι μακριά απο τον τόπο διορισμού τοτε τι κάνουμε?? ???
Φοβάμαι για όλα αυτά που
θα γίνουν για μένα...χωρίς εμένα!!!

Αποσυνδεδεμένος stenies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #472 στις: Αύγουστος 11, 2008, 07:31:00 μμ »
Αχ παιδιά πόσο συμφωνώ μαζί σας....όλοι το ξέραμε οτι κάτι τέτοιο θα συνέβαινε και προσπαθήσαμε να βάλουμε κάτι στην άκρη αλλά ΠΟΣΟ να κρατήσουν και αυτά......άντε και φτάνουν για τα ΠΕΚ....το τρίμηνο που δα θα πληρωνόμαστε και θα έχουμε ενοίκια και έξοδα που το πας;;;;;;;;

Μήπως δεν ήταν και πολύ καλή ιδέα να γίνει πιο νωρίς η επιμόρφωση....πριν καν βρούμε σπίτια, ας στείλουν συμβούλους σε κάθε νησί......είναι απαράδεκτα πράγματα αυτά.....ρε παιδιά η ΔΟΕ τι κάνει;;;;
Τόσο καιρό λέμε,λέμε για τις υποχρεώσεις απέναντι στο κράτος.Το αξιαγάπητο κράτος πότε θα φιλοτιμηθεί να μας πληρώσει?κάθε διεύθυνση πληρώνει όποτε θέλει εκείνη ή υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ημερομηνία που πληρώνονται όλοι οι πρωτοδιόριστοι?πόσο είναι ο πρώτος μισθός μας?

Αποσυνδεδεμένος sx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #473 στις: Αύγουστος 11, 2008, 07:32:11 μμ »
δεν παρουσιαζεσαι στο σχολειο, εφοσον εισαι στα πεκ απαλλασεσαι απο τα καθηκοντα σου στο σχολειο.

Αποσυνδεδεμένος sx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #474 στις: Αύγουστος 11, 2008, 07:33:19 μμ »
Αχ παιδιά πόσο συμφωνώ μαζί σας....όλοι το ξέραμε οτι κάτι τέτοιο θα συνέβαινε και προσπαθήσαμε να βάλουμε κάτι στην άκρη αλλά ΠΟΣΟ να κρατήσουν και αυτά......άντε και φτάνουν για τα ΠΕΚ....το τρίμηνο που δα θα πληρωνόμαστε και θα έχουμε ενοίκια και έξοδα που το πας;;;;;;;;

Μήπως δεν ήταν και πολύ καλή ιδέα να γίνει πιο νωρίς η επιμόρφωση....πριν καν βρούμε σπίτια, ας στείλουν συμβούλους σε κάθε νησί......είναι απαράδεκτα πράγματα αυτά.....ρε παιδιά η ΔΟΕ τι κάνει;;;;
Τόσο καιρό λέμε,λέμε για τις υποχρεώσεις απέναντι στο κράτος.Το αξιαγάπητο κράτος πότε θα φιλοτιμηθεί να μας πληρώσει?κάθε διεύθυνση πληρώνει όποτε θέλει εκείνη ή υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ημερομηνία που πληρώνονται όλοι οι πρωτοδιόριστοι?πόσο είναι ο πρώτος μισθός μας?

http://www.alfavita.gr/apodoxes/ap8810b.php

Αποσυνδεδεμένος papaki24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #475 στις: Αύγουστος 11, 2008, 07:34:34 μμ »
δεν παρουσιαζεσαι στο σχολειο, εφοσον εισαι στα πεκ απαλλασεσαι απο τα καθηκοντα σου στο σχολειο.
Οκ σ' ευχαριστώ πολυ!!
Φοβάμαι για όλα αυτά που
θα γίνουν για μένα...χωρίς εμένα!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 499
Σύνολο: 501

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.