*

Ψηφοφορία

να υπάρχει αξιολόγηση;

ναι
οχι

Αποστολέας Θέμα: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 697845 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2758 στις: Ιανουάριος 30, 2023, 09:09:53 πμ »
Γνωρίζω περιπτώσεις γονέων που μένουν σε απόσταση 18-20 χιλιομέτρων από το Χ σχολείο, και μηχανεύονται ό,τι μπορεί να φανταστεί κανείς (ως και εικονικά μισθωτήρια συμβόλαια κατοικιών, μια φάμπρικα που κρατάει χρόνια και έχει θρέψει κόσμο και κοσμάκη στις τοπικές κοινότητες που ανήκει δικαιοδοτικά το σχολείο) για να γράψουν τα παιδιά τους σε αυτό, γιατί θεωρούν ότι το Υ σχολείο (της δικής τους γειτονιάς) είναι πολύ banál και άρα δεν καλλιεργεί το... "δυναμικό" του παιδιού, ούτε φυσικά προσφέρει... networking με τους... μελλοντικούς ηγέτες (τρομάρα μας). Και προτιμούν (ιδίως αν δεν εργάζονται) να κάνουν κάθε μέρα το δρομολόγιο πήγαινε-έλα εις διπλούν, παρά να συγχρωτιστεί εκπαιδευτικά το βλαστάρι τους με την... πλέμπα.

Εγω σαν γονιός αυτό το καταλαβαίνω. Αν ήξερα ότι το παιδί μου θα πάει σε σχολείο με χαμηλό επίπεδο (όχι μαθησιακό, χαμηλό επίπεδο κουλτούρας οικογενειών που φοιτούν εκεί), σίγουρα θα κοιτούσα να πάει αλλού. Απλώς έχω τη νοημοσύνη να ξεχωρίζω το κοινωνικό πολιτισμικό πλαίσιο των γονέων από τη δουλειά των καθηγητών. Και τώρα τον γιο μου κοιτάω να τον γράψω σε δημοτικό μικρό, με λίγα παιδάκια και ηρεμία, παρολο που δεν υπάρχει κάποια διαφορα στο γνωστικό επίπεδο των μαθητών, ίσως είναι και ελαφρώς χειρότεροι, αλλά δεν με νοιάζει. Απλώς αυτό το θεωρώ άσχετο με οποιαδήποτε αξιολόγηση. Και το τι θέλω σαν γονιός γνωριζω ότι δεν συμπίπτει με το τι πρέπει να κάνω σαν εκπαιδευτικός, ππυ αυτά τα παιδιά της υποκουλτούρας που δεν θέλω να έχει συμμαθητές ο γιος μου στο δημοτικό (στο γυμνάσιο θα τους έχει αναγκαστικά), εγω θα τα έχω μαθητες, αλλά εγω τη δουλειά τη διάλεξα γνωρίζοντας τις συνέπειες. Οι μαθητες οι άλλοι δεν φταίνε σε κάτι να συνυπαρχουν με αυτούς, αλλά τι να κάνουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 30, 2023, 09:12:30 πμ από Έσπερος »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:47:50 »

Αποσυνδεδεμένος Mara006

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2759 στις: Ιανουάριος 30, 2023, 10:34:14 πμ »
Και εγώ το ίδιο. Θέλω να διαχωριστώ από τους ναιναίκους ηλίθιους εκπαιδευτικούς που υποστηρίζουν την απαξιολόγηση (οι οποίοι ευελπιστώ ότι θα είναι ελάχιστοι).

Το "μη ικανοποιητικός" στην δεδομένη απαξιολόγηση της ακατανόμαστης θα είναι για μένα ένας τίτλος τιμής.

Θα μαζευόμαστε όλοι εμείς οι "μη ικανοποιητικοί" στα ΕΣΠΑσεμινάρια, θα κάνουμε ρεφενέ για δικαστικούς αγώνες ενάντια σε διευθυντές που καταπατούν το δικαίωμα της απεργίας, θα οργανωνόμαστε για αγώνες δράσεις και φυσικά θα ξεφτιλίζουμε φραστικά τους ΕΣΠΑ-λιγούρηδες εκπαιδευτές που θα επιδιώκουν να εκπαιδεύσουν (στην οσφυοκαμψία) εμάς τους ανεκπαίδευτους.
Προφανώς κ θα ναι τίτλος τιμής το μη ικανοπιητικός γιατί δεν θα σας σουτάρουνε αχχχχαχ, 5 βιντεακια του ΙΕΠ θα δουνε οι 2-3 νοματαίοι  σ ολη την Ελλάδα π θα ναι "μη ικανοπιητικοί" γιατί ολοι 10 θα πάρουνε, νοουαν γκιβσ α φακ, τα μιστά πέφτουνε κ για τους αξιολογούμενους κ τους αξιολογήτες, οποτεεεε?!!
ετσι κ δεν ησασταν Ελλάντα όμως κ παιζόταν η θεσούλα σαςςς τα ελληνικά γκράντε καπεταντλικα-νταηλίκια δεν θα υπήρχανε. Απλό ειναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.

Θα περάσουμε τέλεια!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Scout

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2760 στις: Ιανουάριος 30, 2023, 10:46:14 πμ »
Προφανώς κ θα ναι τίτλος τιμής το μη ικανοπιητικός γιατί δεν θα σας σουτάρουνε αχχχχαχ, 5 βιντεακια του ΙΕΠ θα δουνε οι 2-3 νοματαίοι  σ ολη την Ελλάδα π θα ναι "μη ικανοπιητικοί" γιατί ολοι 10 θα πάρουνε, νοουαν γκιβσ α φακ, τα μιστά πέφτουνε κ για τους αξιολογούμενους κ τους αξιολογήτες, οποτεεεε?!!
ετσι κ δεν ησασταν Ελλάντα όμως κ παιζόταν η θεσούλα σαςςς τα ελληνικά γκράντε καπεταντλικα-νταηλίκια δεν θα υπήρχανε. Απλό ειναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.

Θα περάσουμε τέλεια!!!!!

Είστε σίγουρα εκπαιδευτικός;

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2863
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2761 στις: Ιανουάριος 30, 2023, 12:49:37 μμ »
Πάντως το μέλος Mara006 έχει ένα δικό του ύφος, άσχετα αν συμφωνώ ή διαφωνώ με το περιεχόμενο κάθε φορά, που δείχνει ατόφυα εξυπνάδα. Όχι κουτοπονηριά ή δηθενιά.

Επί πλέον έχει στηρίξει 100% τους ασεπίτες που κόσμος και κοσμάκης απ' το χώρο των εκπαιδευτικών έβριζε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 30, 2023, 12:51:43 μμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:47:50 »

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2762 στις: Ιανουάριος 30, 2023, 03:14:57 μμ »
Προφανώς κ θα ναι τίτλος τιμής το μη ικανοπιητικός γιατί δεν θα σας σουτάρουνε αχχχχαχ, 5 βιντεακια του ΙΕΠ θα δουνε οι 2-3 νοματαίοι  σ ολη την Ελλάδα π θα ναι "μη ικανοπιητικοί" γιατί ολοι 10 θα πάρουνε, νοουαν γκιβσ α φακ, τα μιστά πέφτουνε κ για τους αξιολογούμενους κ τους αξιολογήτες, οποτεεεε?!!
ετσι κ δεν ησασταν Ελλάντα όμως κ παιζόταν η θεσούλα σαςςς τα ελληνικά γκράντε καπεταντλικα-νταηλίκια δεν θα υπήρχανε. Απλό ειναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.

Θα περάσουμε τέλεια!!!!!

Μιλάς σε μένα με αυτό τον τρόπο;;;;  Σε εμένα, που είμαι ΥΠΕΡ της αξιολόγησης!!!

ΝΑΙ, θα ξεφτιλίζουμε φραστικά τους ΕΣΠΑ-λιγούρηδες εκπαιδευτές που θα επιδιώκουν να εκπαιδεύσουν (στην οσφυοκαμψία) εμάς τους ανεκπαίδευτους.

Δεν θα αφήσω την ακατανόμαστη να κάνει κεραμιδαριό την εκπαίδευση, η απαξιολόγηση της ακατανόμαστης θα περάσει μόνο πάνω από το εργασιακό μου πτώμα!

Παρακαλώ, διάβασε γιατί θα το κάνω αυτό, πριν μου ξαναμιλήσεις.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 30, 2023, 05:33:54 μμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

Αποσυνδεδεμένος Scout

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2763 στις: Ιανουάριος 30, 2023, 03:22:09 μμ »
τους ΕΣΠΑ-λιγούρηδες εκπαιδευτές

Από τα μέσα των 90s που άρχισε να γίνεται της μοδός η "εκπαίδευση ενηλίκων", το τι μασαμπούκα έχει πέσει στο συγκεκριμένο αντικείμενο και τι σκιτζήδες έχουν καβαλήσει το κύμα, δεν λέγεται. Μετρήστε, απλώς, πόσα ευρωπαϊκά πλαίσια στήριξης έχουν περάσει έκτοτε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 30, 2023, 03:28:12 μμ από Scout »

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2764 στις: Ιανουάριος 30, 2023, 03:24:36 μμ »
Προφανώς κ θα ναι τίτλος τιμής το μη ικανοπιητικός γιατί δεν θα σας σουτάρουνε αχχχχαχ, 5 βιντεακια του ΙΕΠ θα δουνε οι 2-3 νοματαίοι  σ ολη την Ελλάδα π θα ναι "μη ικανοπιητικοί" γιατί ολοι 10 θα πάρουνε, νοουαν γκιβσ α φακ, τα μιστά πέφτουνε κ για τους αξιολογούμενους κ τους αξιολογήτες, οποτεεεε?!!
ετσι κ δεν ησασταν Ελλάντα όμως κ παιζόταν η θεσούλα σαςςς τα ελληνικά γκράντε καπεταντλικα-νταηλίκια δεν θα υπήρχανε. Απλό ειναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.

Θα περάσουμε τέλεια!!!!!
Με όλο τον σεβασμό, ζητείστε την επόμενη φορά, πριν δημοσιεύσετε κάτι, την συνδρομή ενός φιλολόγου. Μία φιλολογική επιμέλεια το κείμενο σας χρειάζεται οπωσδήποτε!!!

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3349
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2765 στις: Ιανουάριος 30, 2023, 06:01:28 μμ »
Ερώτηση κρίσεως: όταν προκηρυχθούν εκλογές η αξιολόγηση θα συνεχιστεί κανονικά; Επαρκούν οι μέρες;

Αποσυνδεδεμένος gismix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2766 στις: Ιανουάριος 30, 2023, 07:56:50 μμ »
Είναι κάτι παραπάνω από σαφές ότι η αξιολόγηση είναι εκτός τόπου και χρόνου. Οτι όλα αυτά που ζητάνε είναι ουτοπικά και εχουν γίνει για να μας κόψουν τον μισθό κάποια στιγμή στο μέλλον. Αυτό δεν αλλάζει.
Θέλω όμως να θέσω κάτι . Θα γράψω μια συζήτηση που είχα με συνάδελφο (με 15 χρόνια υπηρεσία) που διδάσκει το συγκεκριμένο μάθημα και το έχει διδάξει και στο παραλθόν. Η συζήτηση έγινε σήμερα με αναταλαγή μηνυμάτων

Ερώτηση συναδέλφου : Το μισό μέτρο είναι 5000 χιλιοστά ή 50000 χιλιοστά;
Απάντηση : Το μισό μέτρο είναι 500 χιλιοστά. Γι αυτο τα λένε και χιλιοστά. Το ένα μέτρο είναι 1000 χιλιοστά άρα το μισό 500
Συνάδελφος : Αυτό ήξερα και εγώ . Αλλά τα παιδιά που λέγανε άλλο. Τελικά είχα δίκιο.

Γιατί όμως ο παραπάνω διάλογος (αληθινός αφού υπάρχουν τα μηνύματα) έχει σχέση με την αξιολόγηση και το συγκριμένο νήμα.
Ο συνάδελφος αυτός παίρνει τα ίδια ή περισσότερα χρήματα από κάποιους άλλους , έχει διοριστεί εδώ και 15 χρόνια κοντά στο σπίτι του και άλλα πολλά. Ας μου απαντήσει κάποιο που τραβιέται από εδώ και κει τόσα χρόνια. Πως νιώθει; Η αν ήσασταν γονεας παιδιού της τάξης και σας έλεγε το παιδί σας ότι ο συνάδελφος πίστεψε το παραπάνω. Τι θα λέγατε; Δεν είναι αναγκαίο να βρεθούν οι περιπτώσεις (και είναι πολλές) συναδέλφων που χρειάζονται μία βοήθεια για να είναι αποτελεσματικοί μέσα στην τάξη; Θα μου πείτε ότι η αξιολόγηση έτσι όπως πάει να γίνει δεν έχει σχέση με αυτό που ανέφερα. Φυσικά και δεν έχει. Αλλά ποια είναι τελικά η λύση;
Προτιμώ σοβαρές απαντήσεις αντί επιθεσεις ότι λέω ανακρίβειες και χτυπάω συναδέλφους...

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2767 στις: Ιανουάριος 30, 2023, 08:15:53 μμ »
@gismix ο διάλογος όμως είναι εκτός πλαισίου. Σε όλους μπορεί να τύχει να χάσουν τα λόγος τους και να μπλοκάρουν. Εγω προσωπικά έχω θολώσει με αυτονόητα πράγματα, λόγω κούρασης ή απόσπασης προσοχής από χαζομάρες ή από βιασύνη. Ακόμα και από επιμονη μαθητών σε προφανή λάθη. Αν αυτό συμβαίνει συχνά βέβαια, είναι άλλο θέμα.

Τώρα για το αν κάποιοι παλιοί θέλουν ένα φρεσκάρισμα, λογικά ναι. Η διδασκαλία μπορει να γίνει τυφλοσούρτης, ειδικά αν δεν κανεις μάθημα που να αλλάζει συχνά οδηγίες ή βιβλίο ή τρόπο εξέτασης και ιδίως αν δεν είναι για πανελλήνιες. Αλλά να ξεχνάς και πράγματα τόσο προφανή, μου φαίνεται περίεργο.

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 525
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2768 στις: Ιανουάριος 30, 2023, 08:18:30 μμ »
Είναι κάτι παραπάνω από σαφές ότι η αξιολόγηση είναι εκτός τόπου και χρόνου. Οτι όλα αυτά που ζητάνε είναι ουτοπικά και εχουν γίνει για να μας κόψουν τον μισθό κάποια στιγμή στο μέλλον. Αυτό δεν αλλάζει.
Θέλω όμως να θέσω κάτι . Θα γράψω μια συζήτηση που είχα με συνάδελφο (με 15 χρόνια υπηρεσία) που διδάσκει το συγκεκριμένο μάθημα και το έχει διδάξει και στο παραλθόν. Η συζήτηση έγινε σήμερα με αναταλαγή μηνυμάτων

Ερώτηση συναδέλφου : Το μισό μέτρο είναι 5000 χιλιοστά ή 50000 χιλιοστά;
Απάντηση : Το μισό μέτρο είναι 500 χιλιοστά. Γι αυτο τα λένε και χιλιοστά. Το ένα μέτρο είναι 1000 χιλιοστά άρα το μισό 500
Συνάδελφος : Αυτό ήξερα και εγώ . Αλλά τα παιδιά που λέγανε άλλο. Τελικά είχα δίκιο.

Γιατί όμως ο παραπάνω διάλογος (αληθινός αφού υπάρχουν τα μηνύματα) έχει σχέση με την αξιολόγηση και το συγκριμένο νήμα.
Ο συνάδελφος αυτός παίρνει τα ίδια ή περισσότερα χρήματα από κάποιους άλλους , έχει διοριστεί εδώ και 15 χρόνια κοντά στο σπίτι του και άλλα πολλά. Ας μου απαντήσει κάποιο που τραβιέται από εδώ και κει τόσα χρόνια. Πως νιώθει; Η αν ήσασταν γονεας παιδιού της τάξης και σας έλεγε το παιδί σας ότι ο συνάδελφος πίστεψε το παραπάνω. Τι θα λέγατε; Δεν είναι αναγκαίο να βρεθούν οι περιπτώσεις (και είναι πολλές) συναδέλφων που χρειάζονται μία βοήθεια για να είναι αποτελεσματικοί μέσα στην τάξη; Θα μου πείτε ότι η αξιολόγηση έτσι όπως πάει να γίνει δεν έχει σχέση με αυτό που ανέφερα. Φυσικά και δεν έχει. Αλλά ποια είναι τελικά η λύση;
Προτιμώ σοβαρές απαντήσεις αντί επιθεσεις ότι λέω ανακρίβειες και χτυπάω συναδέλφους...
Αν ο σύμβουλος έχει παρωχημένες γνώσεις και δεν παρακολουθεί τις εξελίξεις στο αντικείμενό του, (θα) έχουμε θέμα (στο παράδειγμά σου για αλτσχάιμερ μού κάνει, για να ευθυμήσουμε!). Το ίδιο ισχύει και με τους ευνοημένους των εκάστοτε διευθυντών. Όλο το πλαίσιο μπάζει νερά, αλλά ακόμα κι αυτοί που πέρσι (και πρόπερσι κ.ο.κ.) επαναστατούσαν, τώρα εξαφανίστηκαν. Μια ανάρτηση στα ΜΚΔ και το θέμα έληξε... Βλέπε και ΤΘΔΔ... Πλασαρίστηκε ως βελτιωτικό της εκπαίδευσης και κατέληξε στο "κόψιμο", γιατί πώς θα βελτιώσω, αν δεν κόψω; Με τα μάτια στραμμένα στο παρελθόν δεν δημιουργείς καινοτομίες! Ας έβαζαν συνεχείς επιμορφώσεις, αν στόχευαν στην απορρόφηση κονδυλίων... Όμως...   Άλλα ζητεί η ψυχή τους, γι' άλλα κλαίει... Αποχαιρέτα την την Αλεξάνδρεια που χάνεις...

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2769 στις: Ιανουάριος 30, 2023, 08:22:44 μμ »
Δεν είναι αναγκαίο να βρεθούν οι περιπτώσεις (και είναι πολλές) συναδέλφων που χρειάζονται μία βοήθεια για να είναι αποτελεσματικοί μέσα στην τάξη;

Οι περιπτώσεις συναδέλφων που χρειάζονται βοήθεια για να είναι αποτελεσματικοί μέσα στην τάξη δεν είναι απλά πολλές. ΟΛΟΙ οι συνάδελφοι χρειαζόμαστε βοήθεια (άλλοι περισσότερη και άλλοι λιγότερη) για να είμαστε αποτελεσματικοί μέσα στην τάξη.

Το ερώτημα όμως είναι, ποιος θέλουμε να μας δώσει αυτή την βοήθεια;;; Τα κομματόσκυλα-γλύφτες της ακατανόμαστης ή οι αποδεδειγμένα άξιοι;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 30, 2023, 08:28:28 μμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

Αποσυνδεδεμένος gismix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2770 στις: Ιανουάριος 30, 2023, 09:00:54 μμ »
 Αυτο που λές είναι απόλυτα φυσικό και  λέγετε "σεντόνι" για να θυμηθώ και την δουλεία που έκανα πριν πολλά χρόνια και έχει συμβεί σε όλους μας .Αλλά όχι ο διάλογος δεν είναι εκτος πλαισίου. Και μόνο το γεγονός ότι για κάτι τόσο αυτονόητο (κάτι που ξεπαρνά τα όρια του "σεντονιού")ο συνάδελφος δεν έψαξε τι λέει το βιβλίο στο διάλλειμμα αλλά απευθύνθηκε σε άλλον δείχνει το πρόβλημα..... . Κάτι που μπορεί να ισχύει για αρκετούς...

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2771 στις: Ιανουάριος 30, 2023, 09:10:01 μμ »
Αυτο που λές είναι απόλυτα φυσικό και  λέγετε "σεντόνι" για να θυμηθώ και την δουλεία που έκανα πριν πολλά χρόνια και έχει συμβεί σε όλους μας .Αλλά όχι ο διάλογος δεν είναι εκτος πλαισίου. Και μόνο το γεγονός ότι για κάτι τόσο αυτονόητο (κάτι που ξεπαρνά τα όρια του "σεντονιού")ο συνάδελφος δεν έψαξε τι λέει το βιβλίο στο διάλλειμμα αλλά απευθύνθηκε σε άλλον δείχνει το πρόβλημα..... . Κάτι που μπορεί να ισχύει για αρκετούς...

Ενταξει αυτό είναι αλήθεια. Εχεις δίκιο. Όντως κι εγω αν μου συμβεί το τσεκάρω στο βιβλίο. Έχει τύχει όμως και να ζητήσω στγγνωμη στα παιδιά και να πω ότι θα επανέλθω. Αλλά για να είμαι και σίγουρη, διακωμωδώ λίγο με αυτοσαρκασμό τον εαυτό μου μέσα συο γραφείο. Έχουμε κ πολλά παιδιά συναδέλφων, πολλά μεταφέρονται, καλύτερα να το ακούσουν από εμένα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 495
Σύνολο: 506

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.