*

Ψηφοφορία

να υπάρχει αξιολόγηση;

ναι
οχι

Αποστολέας Θέμα: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 712987 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4200 στις: Νοέμβριος 26, 2023, 05:10:12 μμ »
Εγω προσωπικά θα κρατούσα μικρό καλάθι αν δεν εθχα ακούσει κάτι από συναδελφο που εμπιστευομαι. Οι συνδικαλιστές δεν έχουν άλλον λόγο για να δικαιολογούν την υπαρξή τους παρα μόνο την γκρίνια για την αξιολόγηση, αφού δεν έχουν ενδιαφερθεί για κανένα άλλο ζήτημα. Πώς θα δικαιολογούν την ύπαρξή τους αν δεν κατασκευάσουν έναν μπαμπούλα;
Κατασκευασμένος μπαμπούλας των συνδικαλιστών είναι οι χουντικοί επιθεωρητές; Σοβαρά τώρα; Εκτός κι αν τα δημοκρατικά μας αντανακλαστικά κατήντησαν λάστιχο και βλέπουμε όλα τα αίσχη ωραία κι ανθηρά ωσάν λούλουδα του κάμπου.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 26, 2023, 08:03:57 μμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:41:37 »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4201 στις: Νοέμβριος 26, 2023, 05:14:24 μμ »
Γνωρίζω σύμβουλο που έχει να μπει σε τάξη τα τελευταία 12 χρόνια αλλά κατά τα άλλα θα γυρνάει τώρα με μπλοκάκι να αξιολογεί αυτούς που κάνουν μάθημα... τραγωδία... παίρνουν 450 ευρώ επίδομα για να μην κάνουν μάθημα. Και θα μου ρθει κουνάμενος να δει τι μάθημα κάνω. Ας μου βάλει να παρακολουθήσω επιμόρφωση από το να βλέπω τα μούτρα του στο μάθημα μου... Αει στα διάλα!!!
Είναι σάπιοι. Και ξέρεις κάτι; Να τους δεχτείς από φόβο το καταλαβαίνω κι είναι ανθρώπινο. Αλλά να τους δέχεσαι με χαρά το λες κι εθελοδουλία. Αυτά διδάσκουμε στα παιδιά; Να σκύβουν το κεφάλι και να παράγουν ικανές ποσότητες σιέλου για να προχωράνε;

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4202 στις: Νοέμβριος 26, 2023, 06:20:09 μμ »
Είναι σάπιοι. Και ξέρεις κάτι; Να τους δεχτείς από φόβο το καταλαβαίνω κι είναι ανθρώπινο. Αλλά να τους δέχεσαι με χαρά το λες κι εθελοδουλία. Αυτά διδάσκουμε στα παιδιά; Να σκύβουν το κεφάλι και να παράγουν ικανές ποσότητες σιέλου για να προχωράνε;
Ακριβώς... και στο παρελθόν έχετε χρησιμοποιήσει μία έκφραση που με βρίσκει απολύτως να συμφωνώ μαζί σας... "Προϊόντα κομματικής αναρρίχησης"....

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1347
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:41:37 »

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4204 στις: Νοέμβριος 26, 2023, 10:29:45 μμ »
Γνωρίζω σύμβουλο που έχει να μπει σε τάξη τα τελευταία 12 χρόνια αλλά κατά τα άλλα θα γυρνάει τώρα με μπλοκάκι να αξιολογεί αυτούς που κάνουν μάθημα... τραγωδία... παίρνουν 450 ευρώ επίδομα για να μην κάνουν μάθημα. Και θα μου ρθει κουνάμενος να δει τι μάθημα κάνω. Ας μου βάλει να παρακολουθήσω επιμόρφωση από το να βλέπω τα μούτρα του στο μάθημα μου... Αει στα διάλα!!!

Γιατί οι υπόλοιποι έχουν μπει σε τάξη περισσότερο; Μάλλον τα 12 χρόνια είναι η καλύτερη περίπτωση. Κάποιοι 20 και κάποιοι ποτέ. Ουπς να μη μιλάω μπορεί να με πούνε συνδικαλιστή που τα βλέπει όλα αρνητικά και παντού μπαμπούλες. Ενώ όλα είναι σοφά ποιημένα από σοφούς ανθρώπους.

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4205 στις: Νοέμβριος 26, 2023, 11:44:50 μμ »
Εγώ θεωρώ ότι κάθε μέρα αξιολογούμαστε από τους μαθητές! Γενικά πρέπει να δίνουμε τον καλύτερο εαυτό μας για να μας αποδέχονται οι μαθητές! Πολύ δύσκολο επάγγελμα, αλλά αν σου αρέσει προσπαθείς συνεχώς!

Αποσυνδεδεμένος Teacherlex

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4206 στις: Νοέμβριος 27, 2023, 10:16:04 μμ »
Κάτσε διάβασε τον 4823 και μετά μπες και σχολίασε. Για το μη ικανοποιητικό προβλέπεται σεμινάριο επιμόρφωσης από το ΙΕΠ. Για το ικανοποιητικό όχι μόνο δεν προβλέπεται κάποια "τιμωρία" αλλά μοριοδοτεισαι σαν στέλεχος με χαμηλή μοριοδοτηση σε σχέση με τις άλλες βαθμολογίες. Τυράκι για να συμμετασχει κάποιος. Όσον αφορά για την ολοκλήρωση του Α1 είναι απλά το πρώτο μέρος τίποτα δεν ολοκληρώνεται και μιλάω για την μονιμοποίηση. Πρέπει να ολοκληρώσεις το Α2 και το Β. Του χρόνου ανοίγει και για τους μόνιμους αντίστροφα με το χρόνο παλαιότητας.
Απ αυτο που εγραψα εσυ βρηκες να σχολιασεις αυτο;Οκ.Δεν με ενδιαφερει τι προβλεπεται απο τον 4823 γιατι κανω απεργια αποχη.Οταν και εφοσον κριθει παρανομη και καταχρηστικη η απεργια τοτε θα μπω να δω.Ξερω πολυ καλα ομως κι εχω διαβασει τι σοι πραμα ειναι αυτη η αξιολογηση που πανε να περασουν.Και ειναι ενα αθλιο κατασκευασμα που σκοπο εχει να κανει τον δασκαλο υποχειριο του καθε διευθυντη-συμβουλου-διευθυντη εκπαιδευσης.Αυτο ειναι και το μονο πραγμα που πρεπει να ξερει καθε δασκαλος.Ενταξει ειμαστε;

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1347
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4207 στις: Δεκέμβριος 02, 2023, 08:07:34 μμ »
https://www.youtube.com/watch?v=4UYgI7JYmtI ομιλιες για αξιολογηση

dimi94

  • Επισκέπτης
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4208 στις: Δεκέμβριος 03, 2023, 10:28:43 μμ »
Γνωρίζω σύμβουλο που έχει να μπει σε τάξη τα τελευταία 12 χρόνια αλλά κατά τα άλλα θα γυρνάει τώρα με μπλοκάκι να αξιολογεί αυτούς που κάνουν μάθημα... τραγωδία... παίρνουν 450 ευρώ επίδομα για να μην κάνουν μάθημα. Και θα μου ρθει κουνάμενος να δει τι μάθημα κάνω. Ας μου βάλει να παρακολουθήσω επιμόρφωση από το να βλέπω τα μούτρα του στο μάθημα μου... Αει στα διάλα!!!
Η πλειοψηφία έτσι κάνει εδώ και χρόνια..γιαυτό μαζεύουν και προσόντα και κόντρα μεταπτυχιακά και διδακτορικά,  για να γίνουν Σύμβουλοι- Συντονιστές και ξανα μανά Σύμβουλοι, δεν ακούω κάτι καινούριο.

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 575
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4209 στις: Δεκέμβριος 13, 2023, 05:50:05 μμ »
https://www.edweek.gr/d-mihailidoy-osa-eipe-gia-to-hronodiagramma-axiologisis-ton-ekpaideftikon/
Την τρέχουσα σχολική χρονιά θα μονιμοποιηθούν οι νεοδιοριστοι του 2020 και κάποιοι του 2021! Οτιναναι... Πάμε για 4ετιες και βάλε...Απόλυτη κοροϊδία.

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4210 στις: Δεκέμβριος 13, 2023, 05:54:43 μμ »
https://www.edweek.gr/d-mihailidoy-osa-eipe-gia-to-hronodiagramma-axiologisis-ton-ekpaideftikon/
Την τρέχουσα σχολική χρονιά θα μονιμοποιηθούν οι νεοδιοριστοι του 2020 και κάποιοι του 2021! Οτιναναι... Πάμε για 4ετιες και βάλε...Απόλυτη κοροϊδία.

Ούτε αυτοί. Αν προλάβουν (όσοι πιστοί...), θα κάνουν το Α2. Τα υπόλοιπα; Ή θα τους μονιμοποιήσουν μόνο με Α1 και Α2; Θεέ μου, σε τι παραλογισμό ζούμε!

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 575
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4211 στις: Δεκέμβριος 13, 2023, 07:07:28 μμ »
Ούτε αυτοί. Αν προλάβουν (όσοι πιστοί...), θα κάνουν το Α2. Τα υπόλοιπα; Ή θα τους μονιμοποιήσουν μόνο με Α1 και Α2; Θεέ μου, σε τι παραλογισμό ζούμε!
Οι του 2020 θα μονιμοποιηθούν προφανώς με τον προηγούμενο νόμο όπου ο διευθυντής έκανε μια έκθεση μόνο. Καθώς διορίστηκαν πριν την ψήφιση του 4823( ψηφίστηκε 8/8/2021). Για το κάποιοι του 2021 μάλλον εννοεί για όσους αξιολογηθούν στο Α2 και ίσως ανοίξουν στα γρήγορα το Β πριν το τέλος του εκπαιδευτικού έτους 2023-2024

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4212 στις: Δεκέμβριος 13, 2023, 08:37:53 μμ »
Οι διαδικασίες του 4823 έχουν ήδη ξεκινήσει για τους διορισμένους εκπαιδευτικούς Ε.Α του 2020. Άρα δεν ισχύει ότι θα προχωρήσουν με τον παλαιό νόμο...

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 575
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4213 στις: Δεκέμβριος 14, 2023, 04:19:38 μμ »
Οι διαδικασίες του 4823 έχουν ήδη ξεκινήσει για τους διορισμένους εκπαιδευτικούς Ε.Α του 2020. Άρα δεν ισχύει ότι θα προχωρήσουν με τον παλαιό νόμο...
Μένει τοτε να δούμε πως θα περπατήσει για τους 2020 έτσι ώστε να κλείσει μέσα στο έτος 2023-2024. Μέχρις στιγμής είναι "ανοιχτό" το Α1 στο GOV.gr. Πρέπει μέχρι τον Απρίλιο να έχει ολοκληρωθεί το Α2 και το Β. Χλωμό...Ίσως ετοιμάζουν καμία αλχημεία (αν ξέρουν τι τους γίνεται - αν υπάρχει πλάνο)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 298
Σύνολο: 300

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.